Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: NAAST VÕI LAMELL?

13:28 13.09.2014
@udi_a6_v6 (registreerimata)
Re: Naast või lamell?
Kõige vastikumalt libe ongi just see paksu soolakihiga ülepuistatud tee. Oleks tee lihtsalt soolavesine-märg, poleks probleemi, aga suurema külmaga sool eriti ei mõju, tee on selline kerge soolalumesegu kattega ja siis uisutad seal iga kummiga kuna antud kiht toimib otseselt nagu õli automootoris- libisemise soodustajana. Ka naeltel pole erilist pidamist. Jah, neid fooriesiseid lihvitud kohti tuleb nüüd meelde küll kui mälus sobrama hakata, aga tegelikult minu jaoks väike probleem. Üldse on talv minu jaoks lihtsalt igav pikk pime aastaaeg, mitte kolm-neli kuud autoroolis põdemist. Ongi väheke lõbusam ja saab natukene mõistust teritada ja kätt harjutada, suvel lased nagunii püsikas sees ja silm tuimalt kaugusse vaatamas. Üldse võiks rahvas juba lõpuks aru saada, et vaid puhas jää ja korralikult kõvaks sõidetud lumi (selline, kus soome kelguga hea lasta) on naastu koht, ülejäänud teekatetel pole naastul mingit eelist. Ammu tõestatud.
13:52 13.09.2014
audi_a6_v6
to: @udi_a6_v6 (registreerimata)

Ära unusta, et ka naastrehvid on naelutatud lamellrehvid, tõsi lamelle, on natuke vähem, naastude ümbrus peab tugev olema, sealt kumm lõikumata, aga see on väga väike osa. Kui aastas on näiteks 20 päeva sellist, kus naastul on selge eelis lamelli ees, siis kindlasti panen mina naastrehvi, olen sõitnud mõlemaga aastaid ja olen teinud oma valiku. Kui aga naastud Eestis keelatakse, siis see on ka täiesti ok, seega ei saa ka keegi sul ees "blokki" panna naastuga ja kõigil on "võrdset" liiki rehvid. Naastu ainuke miinus on tihti (mitte alati) suurem müra, kütusekulu vahe on marginaalne, kui on, ja teed on siiski roopas natuke laiema rööpmega, kui sõiduautod:)
15:20 13.09.2014
MB (registreerimata)
Kogemusi kuhjaga, proovitud kõike, viimane talv sõidetud lamelliga, kui ää kuluvad ostan naelad, naelte vastu ei saa miski, rääkige või röökige kui palju tahate :)
ESP aitab muidugi igati lamellile kaasa.
17:46 13.09.2014
professor_sammaljalg
ainukesed teed, mis on rööpas laiemalt, kui sõiduautod, on tallinna kesklinna ühissõidukiread.
21:15 13.09.2014
tahman (registreerimata)
nii armas on lugeda,et esimese uduga..irw..on kohe naelateema päevakorras..)) aaa..mis jutu siis ette võtate kui näiteks ,,nuu näiteks..,,lumekirme viskab..ehk tsipa ka musta jääd...ahjaa,naelad,see võlusõna)))

aga miskipärast need naelutajad leiavad ka kraavi,puu või teise auto üles...
muidugi,,eks sõiduoskuse kompenseerimine jääbki edaspidi elektroonika ja vasaraga sisse taotavate metalljubakate pärusmaaks..)
18:58 31.10.2014
ikka lamell (registreerimata)
Kindel lamell, alati. Ei pea siis kiilasjääl kihutama 90ga võid sõita ka 75ga näiteks. Kõigerohkem ajab närvi see naastumeeste ära lähutud tänavate asi. Kõik ristmikud risti rööpaid täis kui peateed ületada. Maanteed pikisooni täis ja auto ujub seal. Ja no see mustus. Nagu naastud krõbisema hakkavad tänavapildis ja mingit vihma lörtsi teeb nii on tänavad nagu sopaga kaetud. Naastumeestelt võiks mingit maksu sisse nõuda millega lamellimeeste autosid siis pesta saaks:) Sõitke ettenägelikult ja mõistusega ning pole mingeid probleeme lamellidega.
19:29 31.10.2014
kabujuss (registreerimata)
kindel naast ikka, see on õige talverehv. lamelll kõlbabsügisel, kevadel ja suvel kahjuks ainult. naastuga ikka sõidad kindlalt aga lamelliga ujud nagu vee peal
19:39 31.10.2014
T40A (registreerimata)
Lamell on intelligentse juhi tunnus. Näitab, et oskad sõita ja oled teede eluea suhtes ka vastutustundlik. Iga jumala talv ma näen kraavides suuri nelivedu maastureid upakil, reeglina naised roolis, sest neile on öeldud, džiip ja naelrehv on elukindel kombinatsioon ja anna aint kuuma. No ei ole nii kullakesed. Ujumise jutt on ka jama, tuleb lihtsalt korralik lamell osta, mingid saiad ilmselt ujuvadki. Pika jutu lõpetuseks: mõistust peab ikka ka olema..
20:42 31.10.2014
Sull12
Vaidleme aastast aastasse :)

Ma ise kasutanud viimased 8a lamelle, st ikka korralikke, mitte kuskilt bauhofist ostetuid. Kusjuures igal pool hakkama saanud. Ainus hea lamelli miinus- max 2 talve; kui peab, siis ka kulub.
Aga see lõputu vaidlus. Peale mitmeid aastaid naela kasutamist, valis ka isa mul lamelli. Olles sõitnud mõnda aega minu autoga, ei saanud ta ka enam aru, miks peaks seda naela ulumist kuulama. Samas äi ja naabrimees ei taha kuulmagi, et talvel peale naela veel millegagi sõita saab, eriti hea, kui saaks veel kaubiku naelad sisse :)
Ja muidugi oleneb ka auto massist. Kerge auto võib isegi naelaga olla suht "lehm libedal", kui aga raske ja suurem masin on väga stabiilne ka lamelliga igas olus.
Kusjuures ma ei saa siiani aru naelameesta peamisest väitest- katsu libedal ristmikul pidama saada või minema. Olete te KUNAGI üldse proovinud KORRALIKKU lamelli???
21:47 31.10.2014
mn2e (registreerimata)
mis korralikku lamelli- nad ei raatsi korralikku naelagi osta, lasevad mingite hiinakatega. nende jaoks on oluline naela kui sellise olemasolu, rehvi enda omadused neid üldse ei huvita. see, kes ostab korraliku naela, seda paljal asfaldil niisama lambist ei kuluta, tal omad reisid ja teed.
21:50 31.10.2014
lamellil on ´pidamist´ ainult 1-2 a, Naastul ikka korda rohkem ja ikka kindel sirge sõit, mitte mingi pidev kraavivahet uhamine. Kas lamellipoisid on üldse korralikku naastu proovinud, usun et siin foorumis mitte.
08:37 01.11.2014
mn2e (registreerimata)
sa kabujuss proovi aru saada, et tavalise eesti talve puhul on asfalt 95% ajast PUHAS. mida pekki sa seal selle korraliku naelaga teed?
jah olen proovinud korralikku naela ja nokian on ses suhtes tase, aga just see viimane küsimus- mis kasu mul sest üliheast naastrehvist puhtal asfaldil on? ah et hommikul on kellelgi 500m jäist külavaheteed vaja sõita? no palju õnne, osta siis nael ja sõida see 500m kui seda lamelliga teha ei oska.
naastumehed on saamatud- võta neilt naast ära ja on esimeses kraavis lapiti.
09:17 01.11.2014
audi_a6_v6
to: mn2e (registreerimata)

Loll jutt suhu tagasi. Kui ei ole midagi öelda mõistlikku ja põhjendatut, siis võib vait ka olla!
09:55 01.11.2014
mne2 ,no kui teed nii paljad on nagu sina arvad, siis võiks ju terve talve hoopis suverehviga lasta või mis ?
13:37 01.11.2014
mn2e (registreerimata)
lamelliga sõidavad need,kes aru saanud,et naastu omamine eesti kliimas on mõttetu ja kelle igapäevateed on tavalised maanteeameti poolt puhastatavad safaltteed. ja nad ostavad endale kvaliteetlamelli. odavnaastumehed on need, kes kvaliteetrehvi osta ei jõua, ei naastu ega lamelli, aga usuvad,et naastuga ikka kindlam. kvaliteetnaastu ostavad lollid rikkurid oma Q7 või X5 alla, kel peamine firmanimi,mitte sõiduoskused ja muu teema. ja siis on veel punt juhte, kel palju sõitmist igasugustel teedel ja puht sellepärast ostavad korraliku naastu. mitte tingimata tipptegija vaid korraliku- keskmiku või üle selle.
ühesõnaga kõige teadlikumad ja oskajamad juhid on need, kes ostavad kvaliteetlamelli ja sõidavad ilma igasuguste probleemideta.
15:34 01.11.2014
63amg (registreerimata)
toetan 100 prossa mn2e kirjutist
15:37 01.11.2014
stammer (registreerimata)
Miks see kedagi torkima peaks, millega keegi sõidab? Olen kuulnud,et paadunud lamellimehed pidavat aastaringselt kummikutes käima - pidavat meie kliimas ideaalne olema...
15:41 01.11.2014
professor_sammaljalg
audi a6, väga head argumendid sul (y)
16:41 01.11.2014
??? (registreerimata)
Järgmisena võiks teha teema, kas blind vői brynett...,
16:42 01.11.2014
??? (registreerimata)
Blond vői brynett ma tahtsin kirjutada
20:30 01.11.2014
jarru (registreerimata)
Mõni mees, kes ei tee vahet rööpal ja roopal, aga kritiseerib igal võimalusel teisi, võiks ehk peeglist viga otsida.
Mina jälle ei tee vahet kääpal ja koopal. Aga ära ole siis kade, kui teised sarnast märkust ei saa.
20:49 01.11.2014
saalsaaler
Kvaliteetne lamell muidugi parem aga kahjuks kõige rohkem kaheks aastaks.
Naelaga lased ikka kauem.
21:11 01.11.2014
jarru (registreerimata)
Et siis nael pikendab kummi eluiga? Huvitav, mis põhjusel? Kes muidugi asjaga rohkem kursis, kasutavad sõnu naast ja rehv. Pehme rehvisegu turvisel kulubki kiiremini, aga on samas elastsem ja veerehõõrde tegur on suurem. Kõige selle tulemuseks on ka turvalisem sõit. Ja siin on koht, kus raha eest saab osta tervist või isegi elu.
Kõvem segu peab kauem vastu, on odavam osta, ei ole nii turvaline ja minu meelest, kui saab valida, siis on ju mõistlik mitte osta teadlikult mingit tundmatut hiinakat vaid hinda silmas pidades? Või olen ma liialt naiivne, kui eeldan, et enda ja teiste turvalisust tagada on meie kõigi ühine asi.
21:44 01.11.2014
professor_sammaljalg
kas rehvi turvalisus või mitteturvalisus on konkreetne absoluut või on mingi võimalus, et sõltub olukorrast?
20:51 09.11.2014
Johannes Tuhk (registreerimata)
Olen kasutanud senini kasutatud naelkumme aga see talv otsustasin üle minna uutele lamellidele. Silma on jäänud ViaMagiorre lamellid. Kas tasub selline pööre ette võtta?
21:23 09.11.2014
ˇ (registreerimata)
Briti disain ja tehnoloogia teevad Premiorri ViaMaggiore ja SNOWGARD rehvid väga vastupidavaks. Miinus kraadidega ei lähe rehv kõvaks vaid jääb pehmeks ja garanteerib haarduvuse teega kogu aeg! Eurosertifikaat E8 (Tšehhi) kinnitab, et rehvid vastavad kõrgele EU standardile sh. haarduvus teega, müra tase, veeretakistus. Müüme neid rehve edukalt üle kolme aastat ja võime julgelt kinnitada kvaliteet ja hind püsivad kindlalt paigas. Küsi julgelt ka teisi mõõte!

jutt on muidugi ilus, hinda ka õieti pole, seega väiksema büdžetiga inimestele ilmselt sobib küll. kas nüüd tšehhide sertifikaat ikka tagab maailmataseme, on iseasi, aga teada ju on, et nõukogudeaegsed tšehhi botikud kärasid küll. igatahes paremad kui tänapäevased hiina omad, mis mul paari tunniga jalas ära lagunesid kui kevadel porise pinnaga puid riita tassisin.
13:27 21.11.2014
La_Mell (registreerimata)
Ootasin ise ka, et ju nüüd läheb sõbralik arutelu jälle lahti ;)
14:09 21.11.2014
hahahhaaaa (registreerimata)
naastumees naerab viimasena, lamellid võtke järjekorda. samas, see bmw mis yle katuse keeeati möödasõidul. sellel olla naelad olnud. aga bael ei aita kui pea tyhi on.
15:39 21.11.2014
jee.kim (registreerimata)
Tänane päev näitas ilusti, et eestlaste seas valitseb mingi pime usk rehvidesse(vähemalt TM testivõitja) WACK!
Sõitsin suverehvidega mitmest setmest parketimaastusrist ja pideva nelikveoga masinast mööda, kui nad suvekatega 40-60kmh popsutasid.
16:27 21.11.2014
maaks
Seda et igasugune vedavate sildade/rataste arv ei oma mingit tähtsust kui pidurdamiseks läheb.
16:41 21.11.2014
karvaturake (registreerimata)
Täna tundus et inimesed nägid esimest korda elus lund, postid pikali teeääres, mõlkis autod tee ääres, mitte keegi üle 70 ei julge vajutada, asulas asi veel hullem seal sõidetakse 20-30ga, mina lasin ilusti lubatud max kiirusega enda paarimilliste lohvidega, ei näinud nagu mingit probleemi.
17:07 21.11.2014
tublimiis
Ma vaatan, et nagu alati, kõvatajad juba platsis - 2 mm suverehvid, max. piirkiirus, neliveolised jalus!
17:45 21.11.2014
kala577 (registreerimata)
karvased sõbrad sul oma 2mm suverehviga seal kraavis juba istusidki... ega sinu aegki enam kaugel ei ole!
18:27 21.11.2014
jee.kim (registreerimata)
Minul ei ole kõvatada vaja. aga kui 60-70 kmh suvekatega(6mm jääk, "Prime Well") sõita ja 4X4 ette jäävad siis on midagi mäda!
Kui naastrehve(soovitavalt "testivõitjad") all pole siis ei saada ka 4X4 masinatega hakkama.
Inimestel on mingi pime usk "margirehvidesse" ja nendesse 3'e-tähelistesse abidesse, mis masinat iga ilma ja oludega teeb peal hoiavad ning kõik sõiduvead ära klativad....

19:38 21.11.2014
karvaturakene (registreerimata)
Need 3-tähelised lisad ja neliveod ei aita kui kuppu pole antud
21:29 21.11.2014
ˇ (registreerimata)
uued goodyeari lamellid, pesuehtne jäide asfaldil ja esialgu lasin 70ga, et tunnetus kätte saada- ikkagi selle hooaja esimene korralik libeilm ja tagumik polnud veel harjunud. pärast venitasin 80ne peale ja polnud ka hullu. esp muidugi vahel näitas, et teeb ka oma tööd, just linna vahel ristmikel pöörates jne. pärastpoole hakkas kohati juba sulatama ning võis ka 90ga lasta. abikaasa sõitis goodyeari naeltega, kolmetähelisi abilisi autol ei ole ja kurtis, et kohati oli libe.
13:45 20.12.2014
sitrus* (registreerimata)
Tavainimesed sõidavad rehvidega 195,205,215,225,235,245 jne,mis on kraavid ja lömmis plekid ja katkised luud.Kaubandusvõrgus alati saadaval ka naelte kujul,kallid ja michelinid.Edu talvistel teedel.
16:41 17.01.2016
Naastrehv (registreerimata)
Täna tundus, et enamik lamellimehi kulgesid maaanteel 70-80ga autorongis sõites, vähesed naastumehed julgesid möödasõite teha. Talveks ostke autole korralikud naastrehvid, siis saab mõnuga lumisel ja jäisel teel sõita :)
17:34 17.01.2016
Vänto (registreerimata)
Lamellimehed minge naelutage rehvid ära, saate ka sõidetud.
21:36 17.01.2016
ˇ (registreerimata)
kuidas on võimalik maanteel 70-80ga sõites näha, mis tüüpi rehvid on teistel autodel all?
17:08 18.01.2016
to Naastrehv (registreerimata)
Mis kasu on naelrehvist kiirustel 70-80km/h? Kas pidamine nagu suvisel kuival asfaltil, võrreldes lamelliga? Pidamine nagu kännu taha ve?

Autot hoiavad teel
punkt üks - tihend rooli ja istme vahel koostöös rooli-siduri-piduri-gaasiga
punkt kaks- sõidustaaž, vilumus, anne. Kes on loodud roomama, see lendama ei õpi (ja ei peagi). Mõni varblane tahab lennata jälle liiga kõrgel, nagu kotkas.

Rehv on täiesti kolmandajärguline.

17:50 18.01.2016
Sull12
Pigem need 70/80kmh sõitjad on need, kellel veel krooniajal ostetud kivikõvad naelad ja üritavad need ikka lõpuni sõita. Lamellimees ostab iga 2 aasta tagant uued ja sõidab. Mõtetu teema, igale oma, kes ostab euroopas juba magusama osa ära sõitnud rehvid, kes bauhofist hiinakad, kes iga 2 a tagant uued nn korralikud jne. Me võime ju korraldada miski lamell vs naelameeste kokkusaamise, peale 2 päeva kurikatega nüpeldamist sõidavad kõik ikka sellega, millega nad on harjunud. Harjumusi ei muuda nii lihtsalt, eriti veel netis vaieldes.

Muudetud 18.1.16 17:54

19:21 18.01.2016
Naastpea (registreerimata)
Jama. Eile hilisõhtul sõitsin maanteel lamellidega täiesti tavalise kiirusega - 93-95kmh
Kosest Tallinnnani kiirteel möödusin paljudest autodest... kohati läks 105-110 kmh (et mitte mööda venida)

Kolmetähelised abimehed ei vilkunud. (va. korra kiirtee alguses, esimestel meetritel, "stardis" startisin sellelt lumiselt algusjupilt kus tegelt on vist vasakule keeramiseks jupp teed, sain kohe alguses 5-6 autost korraga mööda)
Mitte ükski ei möödunud minust.
9 aastat vana esivedu
Uued Continental Viking Contact 6, 205/55/16

Militseinikele: ei tahtnud, vabandan aga ei tahtnud seal naelameeste vahel venida...
20:29 24.01.2016
Naastpea (registreerimata)
Lamellid: Continental Viking Contact 6, 205/55/16
Tallinn-Pärnu-Järvakandi-Rapla-Tallinn

MITTE ÜKSKI auto minust ei möödunud
Ise väga paljudest
Täna kolmetähelised ikka vilkusid (vaalud, rennid, libe)
Kohati ei saanud 4-5 autolistest kimpudest korraga mööduda ainult halva nähtavuse pärast (tihe liiklus, tugev lumesadu/tuisk)

Tean, et parimad naastud on parimatest lamellidest nõks paremad aga ise ei näe mitte mingit vajadust...

MITTE MINGIT!

20:50 24.01.2016
Naastupea (registreerimata)
Kas sul on mingi sportlik huvi, et proovid mitmest autost täna mööda saan? Kui selline võistlus kihk on, siis mine võta mõõtu rajal, seal vist näed ainult teiste tagatulesid.
Sõita saab viimase piiripeal ( 3mm)olevate lammelidega väga edukalt teepeal praegult aga rehvi headus tuleb välja kriitilistes olukordades.
21:51 04.10.2016
samade rehvide (registreerimata)
Sõitnud nendega 2-aastat aastaringselt. Hinnang üldiselt hea, kuid miinus musta jää ja tugeva rannikupealse külgtuule korral. Samuti jäätee, metsavahel, peale sula. Mõlemad olukorrad võimaldavad tundma õppida oma sõidumarzuuti, sest libedus on meeletu ning roolirattad on peaaegu juhitamatud.
09:36 05.10.2016
kasutajanimi7777777 (registreerimata)
Hiljuti nägin ühte liiklussaadet kus maanteeameti tegelane tutvustas uut masinat, mis võimaldab asfaltilt rajajooni eemaldada ja sama masin mõeldud ka asfalti karestamiseks. Asfaltkatte karedusel olevat EU-s ka oma norm olemas, mida aga Eestis hetkel kohaldatakse ainult uutele ja kap.remonditud teedele. Teisel teedel polevat meil veel seda normi kehtestatud ja ametimehe sõnul pidavat meil seda vajalikku teekaredust hoidma/tagama ka naelrehvidega sõitjad.
Niiet naelaga sõitjad teostavad EU normidega vajalikku teekarestamist ja ka talviti karestavad ristmikel musta jääd, et ka lemellimehed pidama saaksid normaalse pidurdusmaaga.
Seega sõidan jätkuvalt talveperioodil naeltega ja aitan oma õhukest riiki
10:42 05.10.2016
mnbvcxzlkjhg (registreerimata)
Ma sõidan naastlamellidega ja ei teki korrakski seda küsimust et kummad valida, samas hoian ka foorumipinda kokku oma küsimuse mitteesitamisega.
12:51 18.12.2016
professor_sammaljalg
Esimest talve üle pikkade aastate autol lamellid ja 6000km läbitud. Mulje selline, et naaste enam ei osta. Sõidetud on igasugust teed - kuiv asfalt, märg asfalt, õhuke lumi, paks lumi, jääks sõidetud lumi, must jää, natuke ka vesijääd.

Ainuke koht, kus naastul selge eelis, on vesijää. Kuid neid tingimusi, kus lamellil selged eelised, on palju rohkem. Ja seda Põhja-Norra vahet sõites.

Vaikne, ökonoomne, ei lõhu teid ega solgi auto värvkatet. Goodyear UG Ice2 tegu.
12:46 19.12.2016
v6sa
Nonii, nüüd tegi sammal margi täis...;) Ikka naast peab olema, kuna sellega saab jääl kiiremini pidama. Kõik ju teavad seda!

Kuidas hindad UG I2 piki- ja külgpidamise tasakaalu? Mul oli sama asi varem S210 all ja mulle ei meeldinud, et pikipidamine ületas märgatavalt põikpidamist ehk auto võis ebasobival hetkel üllatada külgsuunalise libisemisega. Enamasti juhtus see veidi liiga kiiresti pööret tehes. Asja tegi hullemaks raske esiosaga auto. Tõsi, seda oli lihtne kompenseerida kerge gaasivajutusega, mis nihutas sabaveduse kaubalifti tagaosa veidi kõrvale ja sellega jaotas raskust piisavalt ümber, et oma suunda ära mahtuda.

Siiski võrreldes Continentali kunagise CVC3ga veidi alatu käitumine. Ning CVC3 puhul oli ka libisemisel suuna ja kiiruse üle mingi kontroll, UGI2 libises kuni kiiruse langemiseni ja siis oli jälle kõik hästi. Välja arvatud aluspükstes, eksole. Kusjuures CVC5 oli sarnaselt UGI2 alatu libiseja. Aga jääl oli pikipidamine jälle suurepärane. Tõsi, seda sai pruugitud valeveduse all.

Conti uusimat mudelit mudelit ei ole olnud võimalust pikemalt proovida. Lühitutvus oli meeldiv, aga vesijääle ma ei sattunud.

Natuke teemasse ka. Teist talve hävitan asfalti Conti CIC2-ga S210 all. Ning ega libedust ei tunne küll. Mis paraku toob kaasa selle, et ülbus kasvab ja kogu aeg tuleb meeles pidada, et tegelikult on talv ja väljas on libe. Mis sellest, et seda juhikohale ei tunne ja vaid kolmnurga vilkumine kiirendusel hoiatab. Selles mõttes oli lamellrehviga lihtsam, et see hoiatas varakult ja oli aega sõiduvõtteid ning kiirust korrigeerida. Naastuga on täiesti võimalik sattuda trassil situatsiooni, kus jääbki üle vaid loota passiivsele turvalisusele...

Muudetud 19.12.16 14:14

15:11 19.12.2016
professor_sammaljalg
Tõesti, kui seda tüüpi jääd, millel naastu eelised välja löövad, oleks rohkem, panustaks isegi naastudele. Paraku on ka põhjas enamuses selline kliima, kus lamellid poodiumil.

Külgpidamine on minu esiveolise Volvo V50 all märksa parem, kui pikipidamine ja see sobib mulle hästi. Eriti veel asjaolu, et peale lapates kaob tee libedaks muutumisel pidamine palju varem, kui pidurdades ning see hoiatab hästi ette.

Tööautoks on Toyota Proace, Nokia Hakka C naastudega. Sõltumata tingimustest on Volvoga sõit rahulikum. Seda siis marsruudil, kuhu soola üldse ei panda.
18:36 22.04.2017
professor_sammaljalg
Kuna aeg-ajalt uuritakse lamellide kulumist, siis käisin tollipulgaga üle. Peale 19tkm läbimist on uutest rehvidest alles 5mm ees ja 6mm taga. Sellest pool läbitud täislastis, st igal rehvil koormat pool tonni.

Kuna iga talv €400 uute lamellide alla panna ei taha, aga siinkandis talv ka siis, kui Eestis naastrehvid alles/juba keelatud, tuleb vist kolmas veljejooks osta ja sinna naastud peale.
12:38 06.10.2017
Traamm (registreerimata)
Kui 200.- tahad 4tk saada siis kindlasti naast.
12:57 09.10.2017
t.r. (registreerimata)
Millist odavat rehvi talveks soovitate?
15:18 09.10.2017
Zedar (registreerimata)
Odavatest Cordiant, Formula Ice by Pirelli. Yokohama IG65 on ka päris odav hetkel, TM-i testis esines päris hästi. Kui veel paar euri juurde panna, siis Hankooki talvekad on täitsa ok.
19:48 09.10.2017
.... (registreerimata)
odavatest võta masteri protid ja toimivad väga hästi
20:44 09.10.2017
bläru (registreerimata)
Hakkab jälle pihta.... ära ei väsi juba?
22:22 09.10.2017
-0.0- (registreerimata)
neli punkti räägib õiget juttu. Proti põhjadeks on endised kvaliteetrehvid ja muster ning segu on ära proovitud ja kindla peale minek.
22:55 09.10.2017
Nii üht kui teist (registreerimata)
Nankangi naast toimetab ka täitsa asjalikult, 220.- jooks ja ei saa nuriseda.
Samas viimased talved on näidanud, et võib vist lamelli poole küll vaatama hakata
08:05 10.10.2017
Kunnnn (registreerimata)
Mastereid ei toodeta enam, nüüd on kodumaine roti bränd Wolf tires.
09:11 10.10.2017
Navara3000 (registreerimata)
Cordiant sel aastal juba tunduvalt kallim. Endal pole ühtegi olnud, kuid igaljuhul võtaks 10 Eur kallimad Savad UG extreme mustriga või Hankookid, kui tundmatu vene inseneri tippsaavutuse.
10:45 10.10.2017
kunnnn (registreerimata)
Cordiant peab esimesel aastal üsna hästi, teisel aastal rahuldavalt ja kolmandal võid ära visata, kuigi mustrit on ja naelad sees. Omad kogemused.
10:39 11.10.2017
v6sa
Palju neid kilomeetreid siis ka tuli, et pidi kohe ära viskama?

Isal läheb kohe kolmandaks talveks B3 Passatile alla, eks ma uurin huviga seda pidamise asja;)
12:07 11.10.2017
cvvc (registreerimata)
Pisemal esiveolisel lähevad seekord hankookid talveks alla. Jooks gramm üle 200 euri koos vahetusega velgedel. R15.

Miks peaksin ostma mingit nankang asja 176 euri eest ring? Või mingid noname asjad 150-180 raha eest?
Vaatasin ringi naastud täpselt sama hinnaga kui isegi mitte kallimad. Võrdleme sama firma toodangut lamell vs naast. eks suvaline noname naastrehv ole tõesti jälle odavam ehk 150-180 raha eest. (Protti ma isegi ei vaadanud).
Kunagi sõitsin proti lamelliga - mingit muret ei olnud.

Sellel pisikesel esiveolisel võtan alt ära mingid 2013a lõpus toodetud rehvid, mis said alla 2014 sügishooajast ala. 11 mm to 5mm.
Sõidetud talvisel hooajal (2014 talv/2015 kevad/2015 talv / 2016 kevad / 2016 talv / 2017 kevad) kogu läbisõit on umbes 30-35 000 km vahel nende rehvidega. Miks vahetan? Sest esisild oli paigast äta ja kulutas esimesed rehvid ebaühtlaselt ära. Sõita oli okei, aga ootasin paremat.

Hankookid, iz2 vms, 2017 suvel toodetud, lähevad alla. Väga agressiivne muster võrreldes alt ära võetud nankangiga.
Teisel autol korralikud continentalid all, kolmandal on Goodyear all. Nüüd võrreldava (peale vaadates muster) mustriga Hankookid. Eks talv näitab, kas oli hea valik või mitte.
Pidamist kindlasti on rohkem kui nankangil.

https://rehviring.ee/et/uudised/30_talverehvide-test-2017-te
hnikamaailm.html

Naastrehvid:

1. Continental IceContact 2 (8,8)
2. Hankook Winter l*Pike RS+ (8,7) (RS+ Saadaval ainult mõõdus 205/55R16 ja 215/65R16)
3. Nokian Hakkapeliitta 9 (8,4)
4. Goodyear Ultragrip Ice Arctic (8,3) ja Pirelli Ice Zero (8,3)
6. Vredestein Wintrac Ice (8,2) ja Yokohama Ice Guard iG65 (8,2)
Lamellrehvid:
1. Continental ContiVikingContact 6 (8,1)
2. Sava Eskimo Ice (7,6)
3. Good Year Ultra Grip Ice 2 (7,5) ja Nokian Hakkapeliitta R2 (7,5)
5. Hankook Winter l*Cept IZ2 (7,4) ja Michelin X-Ice X3 (7,4)
15:10 11.10.2017
v_ (registreerimata)
Hankook on Korea ettevõte. Enne kui nad Ungarisse tehast rajasid olid Hankookid kõik aasia päritolu. Vähem kui 10 aastat tagasi kui veel rehvitestides ei osalenud peeti seda "tarkade" meeste poolt saastaks. Ma ei usu, et mingi Nakang nüüd ka nii saast on nagu eelpoolkirjutaja väidab. Psühholoogiline probleem mis on tingitud tugevate eelarvamuste tõttu. Muidugi ei vaidle, et Hankook on hinna ja kauba suhtelt vägagi ok. Kuigi tänu kasvavale populaarsusele ja testides kallemaid brände edastades on hind tublisti aja jooksul kerkinud ja valik ei pruugigi enam nii ahvatlev olla kui vanasti.
16:12 11.10.2017
-0.0- (registreerimata)
Mu autole lähevad alla Linglong rehvid. Miks ma pean mingite pannkookide eest üle maksma.
16:54 11.10.2017
professor_sammaljalg
"Väga agressiivne muster võrreldes alt ära võetud nankangiga."

Läheb teravmägede liustikel käruveoks või milles point? Eesti talv..
17:38 11.10.2017
.... (registreerimata)
eesti autoomanike rehvieelistused
1. testivõitjad igaks elujuhtumiks, loomulikult naastudega, sest lamell talveks ei kõlba
2. suvaline hiinakas kärab vana roostes passati all küll, asja ajab ära ka kuskilt ostetud poolpidune m+s tähisega rõngas. peaasi, et odav, õlleraha peab ka jääma
3. kogenematu tüüp: tahaks odavat, aga samas head- kas see või see ikka kõlbab talveks, uuritakse foorumites. veljemõõt 17-18" on juba kulukas, aga škoda näeb 15 tollistega nadi välja.
5. mõistlikku rahakotti omav kodanik, kes oskab kokku sobitada rehvi ja oma sõidupiirkonna. testivõitjaid väga ei kummarda, oskab osta normaalse hinna ja kvaliteedisuhtega kummid.
08:26 12.10.2017
Tavajuht (registreerimata)
Olen kasutanud igasuguseid erinevate firmade rehve, ka neid tundmatuid nimesid mida tuleb nagu seeni soojal sügisel. Tegelikult kui oskad sõita, töötavad kõik rahuldavalt. Nö. supernimest maksad kordades rohkem, kvaliteeti saad pisut rohkem.
09:22 12.10.2017
Lunguuks (registreerimata)
Kui sõidad 80% asfaldil, valiks lamelli. Kruusateedel võib ka naelaga sõida, ei tee häält ega lõhu teed. Suverehvi puhul alla 200 kW autol pole rehvi kvaliteet nii oluline, sõidutingimused ju head. Talverehvi puhul aga valin pigem kallima ja hästi pidava toote. Odav rehv talvel külmaga kõva ja ei pea. Lamelli paned alla ja võtad ära millal tahad, ei pane esimese külmaga põõsasse.
11:45 12.10.2017
cor rado (registreerimata)
Kui hiina kaupa ei taha siis saab ka euroopa säästukaid:
Näiteks Formula Winter (by Pirelli)
11:47 12.10.2017
Cor Rado (registreerimata)
Point-S (Continental)
12:20 12.10.2017
.... (registreerimata)
Eks kõik taandubki põhiliselt sõiduoskustele ja füüsikaseadustele, mis 80-90ga otsesuunas sõitvat autot veel kenasti teel hoiavad ka nö hiinakatega. Linnaliikluses nagunii muud muret pole, kui et mõistliku pikivahe hoidmine, ettevaatlik pidurdamine ja foori alt kuidagimoodi minemapääsemine. Eks neid ukerdajaid näeb talvel piisavalt. Seda kõike muidugi kehvemate ilmadega. Kui asfalt paljas ja lihtsalt soolaniiske, siis kannatab igasuguse rehviga sõita. Ja nagunii kiirused halva ilmaga langevad, möödasõidud tihedama liiklusega teelõikudel võimatud ja nii kõik tiksuvadki esimese aeglase järel vaikselt 70-80ga.
12:48 12.10.2017
63amg (registreerimata)
inimene saa aru,et tiksuda sa ju võid 70-ga,aga kui keegi sulle ette keerab on kvaliteetrehvi parem juhitavas ja kasvõi 2 meetrit lühem pidurdusmaa otsustava tähtsusega! kui mingi idamaa rehviga kaob juhitavus tallinnas tip-i ringil legaalse kiirusega sõites,siis polegi vaja midagi rohkem tõestada!
13:02 12.10.2017
.... (registreerimata)
hakkab peale... kle saa aru, et kõik sõltub sellest, kui kaugel ta sinust ettekeeramise hetkel on ja millised on teeolud ning kiirus- 100m kaugusel keeraja puhul jääb ka hiinakatega pidama, 20m kaugusel ei päästa ka parim toodang. liiklus ei ole oleksite maailm, liikluses juhtub mingi asi konkreetsel ajahetkel ja olukorras ja keegi ei tea, millal, kuidas ja kus. kodus võid oma olekseid paberile kirjutada ja vanaemale ette lugeda. linnas võib kõhulahtisusega kajakas ka su mütsi ära määrida. ja kui ringil kaob juhitavus, siis on süüdi juht, mitte rehv.
13:20 12.10.2017
ip (registreerimata)
Aga paraku on meil saada olevad paljude odavamate tootjate lamellid (Point-S, Barum) kiirusindeksiga H või V, seega põhjamaisteks oludeks mitte väga sobivad (sobivamad on T, (R), Q indeksiga).
13:44 12.10.2017
hiinax (registreerimata)
Nähtud küll oma hiinakatega neid testivõitjatega ukerdajaid maanteel lörtsilägas neist mööda vuhisedes. Ostke talveks normaalmõõdus või kitsam rehv siis ei ole hädaldamist et testivõitja ei pea ja vana sapakas ka hiinakad all mööda lendab maanteel. Laia rehviga olete nagu hõljukiga soolalöga peal ning pidamist ei ole. Ema anna padruneid.
14:22 12.10.2017
n. (registreerimata)
tarku idioote on ikka igasuguseid. muidugi on autotootja olnud loll ja ei tea mis mõõtu rehvid alla peaks panema, aga Eesti mats teab.

vaatan, et teema on liikunud naast vs lamell teemast hoopis rehvitootja teemasse. olen ise kasutanud erinevaid variante ja minu kogemus on selline, et kasutatud rehvi ma ei ostaks. Altpoolt järgmine oleks tundmatu hiina tahmarõngas või Lõuna-Euroopa "talverehv". Edasi tuleks Eesti protirehv (Master näiteks), mille pidamine on hinnaga võrreldes väga hea. Ja siis rehvitesti esiots. Ega neil esiotsa testivõitjatel pidamises väga suurt erinevust tavakasutaja jaoks ei ole, pidamine on väga hea. Eks igaüks valib oma rahakoti järgi.
14:51 12.10.2017
hiinax (registreerimata)
Ma valiks alt poolt esimeseks just masteri proti sest see on pommikindel segu ja muster kunagistelt tipprehvidelt H2 jne. Aga kuna hiinaka saab odavamalt siis miks maksta rohkem.
15:51 12.10.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
eelista eestimaist Vallai
16:00 12.10.2017
Marko
Kahjuks on Vallai ja Master mõlemad tootmise lõpetanud. Hiinlased võtsid turu ära.
Olin ise pikaajaline Masteri kasutaja, nüüd ei teagi, kuda edasi. See talv saan veel hakkama, edasi peab uurima hakkama, et mis ja kuidas.
12:21 13.10.2017
klge (registreerimata)
kas hankooki i pike rs nael on väga lärmakas?
17:14 13.10.2017
Kunnnn (registreerimata)
See on üks lärmakamatest, vaata näiteks TM teste
18:16 14.10.2017
klge (registreerimata)
on siis nii lärmakas et sõita ei kannata? testides suht head kohad ja hind ka hea.vanad rehvid bridgestone noranza evo mis ei ole ka just kõige vaiksemad.
21:21 14.10.2017
.... (registreerimata)
ei kannatagi sõita. neid toodetakse ja testitakse, aga keegi ei osta neid, sest lärmavad jubedalt.
21:31 14.10.2017
selgertnägija valerka (registreerimata)
09:15 15.10.2017
Kunnnn (registreerimata)
Tm testis teise koha saanud mudelit rs+ toodetakse ainult kahes mõõdus ! 2055516 ja 2156516, nendel on rohkem naaste ja müra ikka päris hull, testi oli ka kõige valjem.
Kui valid tavalise rs mudeli siis müra on talutav, aga on palju vaiksemaid valikuid.
10:12 15.10.2017
klge (registreerimata)
ja mis need vaiksemad valikud oleks?
10:26 15.10.2017
.... (registreerimata)
naelad välja tõmmata ja ongi vait.
10:36 15.10.2017
Kunnnn (registreerimata)
Gislaved, sava, general, aga kui vaikust ja mugavust tahad, siis võta conti või sava lamell
11:00 15.10.2017
selgertnägija valerka (registreerimata)
äkki oleks mõistlikum soetada auto millel tehases pandud natukene mürasummutust ka
13:45 15.10.2017
.... (registreerimata)
kui sul juba bridgestone müriseb, siis tõesti targem autot vahetada
14:03 19.10.2017
n. (registreerimata)
"on siis nii lärmakas et sõita ei kannata? testides suht head kohad ja hind ka hea.vanad rehvid bridgestone noranza evo mis ei ole ka just kõige vaiksemad."

on olnud mõlemad, ei ole lärmakam kui mainutud noranza evo.
21:22 24.10.2017
hankoog (registreerimata)
hankoogi nael müriseb nii et sõita ei saa ja kõrvad jooksevad verd

Muudetud 25.10.17 08:31

22:11 24.10.2017
Eedil peedil on kartul salves (registreerimata)
Homme lubab lund ja lörtsi. Tulete ikka toime suverehvidega sõitmisel või jääb sõit tegemata mõnel?
22:47 26.10.2017
professor_sammaljalg
Ehh, hakkasin eile õhtul Põhja-Norrast sõitma, all siis ca 22tkm sõitnud ca5mm GY UG Ice 2 lamellid, aasta vanad. Ei tea, kas asi selles, et suverehvide vastu sai nad vahetatud alles mai keskel ja uuesti alla soojas septembrikuus, aga täislastis sõiduauto all polnud eelmuse aasta pidamisest alles midagi. Rootsis oli platool õhuke jääks sõidetud lumi, millele peale tuiskas, paarsada kilomeetrit sai 50-60ga uisutada, üle selle hakkas korralikult vibama.

Jyväskyläst Helsingini oli klaassile must jää, üle 80 ei saanud kuskil sisse, Mäntsälä kandis kiirteel tahtis kuuekümnega kraavi viia.

Kokkuvõtteks jäin viimasest paadist tänu lamellidele maha ja tänane öö möödub abieluvoodi asemel juhiistmel :D

Eelmine aasta tutikast peast oli pidamist iga ilmaga, aga homme lükkan kodus ootava kolmanda veljejooksu uute Hankooki naeltega alla, lamellid tuleb vist suvel lõpuni sõita.
07:08 27.10.2017
.... (registreerimata)
lamelliga mustal jääl üle 80ne oleks üsna absurd soovunelm. isegi uus lamell ei vea seda välja. olen sõitnud tavaliselt 70 kandis ja see üldiselt hoiab teel.
07:37 27.10.2017
professor_sammaljalg
Point oli, et naastuveoga sõidukid sõitsid minust mööda vasakult ja paremalt nagu postist
07:54 27.10.2017
.... (registreerimata)
kas see oli üllatav?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.