Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KARTERIKAITSE/MOOTORIKAITSE

10:07 30.11.2004
peast karter (registreerimata)
karterikaitse/mootorikaitse
ostaksin Mondeole sellise ja laseks külge ka panna, aga kus müüakse ja paigaldatakse?
13:17 30.11.2004
Mega (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
üks firma www.automaaler.ee näiteks, 2115.- ja www.ravolar.ee hind sama.
19:19 12.12.2004
huviline (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
Tekkis ka endal mõte selline vidin soetada. Kuid kas tasub ära?
Ühest küljest pidi ta mootorit tiba hoidma mustuse ja külma eest, salong läheb kiiremini soojaks. Kuid mõned kurdavad et hanges tagurdades kipub asi lund enda peale tõmbama ja ära vajuma selle tulemusena. Kindlam huvi olex Nissan Almera 2002a. karteri kaitsme vastu. Kõik vastused teretulnud.
14:04 15.12.2004
kadjakas (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
Alumiinium-plekist ja ise tehtud on kõikse parem. Kui aga teadmised/oskused napid, tuleb mängu mõni tuttav vene vanamees naaber-garaazist. Peab ütlema, et nn. komposiitmaterjalist on kah hea, kuid vastu peab ainult ühe kõvema paugu.
14:25 15.12.2004
to kadjakas (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
siin on väike loogikaviga kadjaka jutus. Kui alumiiniumplekist oleks kõige parem, siis miks tehakse spets. komposiitmaterjalist. Minu teada tuleks ruutmeetrine Al plekist tükk odavam kui 2000.-.
Alumiinium on ka kõige pehmem metall, seega kaldun arvama, et sõites kännu otsa, oleks ilma nii katreri/põhjakaitsest kui ka muudest autojuppidest.
Kadjakas, kas sa ajasid hüljemöla lootes tarka muljet?
Kiirusta, keemia ja füssa tund ei ole veel lõppenud!
16:38 15.12.2004
VVV (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
Rallimasinatel ja off road´is, kus nendel kaitsetel on ka konkreetne otstarve, ei kasuta keegi mingeid komposiitmaterjalist põhjakaitsmeid. Pealegi katavad need "komposiidid" mootorialuse pea täielikult kinni. Mootor võib ilusti-kenasti puhtaks jääda, aga enamiku automootorite jahutamise juures on arvestatud sellega, et ragiaatorivõre vahelt eest sissetulnud õhk peab ka kusagilt välja minema, et ventilatsioon toimiks. Sellepärast ma arvan pole eriti mõtekas kogu "mootoripõhi" täielikult kinnikatta.
08:00 16.12.2004
Gabriel (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
On suur vahe kas tahad seda sõiduautole või ralliautole.Sõiduautol ei mõjuta see põhja kinni panek mitte midagi.Ega sa seda selle kattega hermeetiliselt ju sule.Niipalju kui vaja käib seda õhku sealt välja küll ja küll.
08:12 16.12.2004
ats (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
ehk teab keegi soovitada kust võiks leida ka kasutatud karteri või mootori kaitset tartu lammeritele nagu tiir peale tehtud mondeo 97 (soovtavalt tartu lähedalt)

14:15 16.12.2004
gsi (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
to ats.kui sa kuskilt ei leia siis on võimalus ise teha või lasta teha.mina lasin.kapoti kylge nendesse õnarustesse kleebitakse ehk sulatatakse heliisolatsoon materjal ,sinna peale mingi karvane matt ja on minuarust parem kui originaal.
18:32 16.12.2004
Gabriel (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
ats tahtis karterikaitset mis asub mootori all.Mitte kapoti küljes.
09:59 17.12.2004
VVV (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
Need komposiitmaterjalist põhjakaitsed jätavad just sellise mulje, et asi on peaaegu hermeetiline (liialdus muidugi). Mõnele "puuduliku jahutuse tingimustes" töötavale mootorile ei pruugi see hästi mõjuda, kui mootori "õhkjahutus" tugevatel koormustel on häiritud ja "töötemperatuur" tõuseb.
Töötemperatuuri tõus iga mootori puhul tähendab automaatselt ka kütusekulu tõusu, kulumise suurenemist jne.
See on niiöelda teooria muidugi. Aga see on üheks põhjuseks, miks minu maitsele need komposiidid ei vasta.
10:07 17.12.2004
ats (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
tänan pakkumast aga oleks huvitatud siiski karteri kaitsmest
10:26 17.12.2004
hakk (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
Minul 97 a Mondeol oli juba ostes kaitse all. On teine üsna pehme materjal.. Mingi plastik vist. Arvan, et ta ei olegi mõeldud mõõda kive ja kände sõitmiseks, ennem puhtuse hoidmiseks. Samasugune oli mul ka Audi all. Tüütu on sellepärast, et õlivahetusel tuleb see kupatus alt ära võtta. Karterit see asjandus küll ei kaitse. Arvata võib, et neid tuleb lasta teha. Euroopas teadupärast inimesed metsas ei sõida ja teel sõitmiseks pole sellist asjandust vaja.
15:16 20.12.2004
peast karter (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
lammaritest sellist asja enamasti ei leidu, tirrasin paljud neist läbi
17:05 20.12.2004
scrap (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
Lasksin enda Focusele 2003.a. kevadel komposiidist põhjakaitse panna. Mootoriruum on puhas ja kuiv. Pauku pole põhi saanud, nii et vastupidavuse kohta enda kogemused puuduvad. Ülemöödunud suve palavate ilmadega ei olnud mootori ülekuumenemist täheldada. Samuti pole märganud kütusekulu suurenemist. Teisalt pole aga ka aru saanud, et salong rutem soojaks läheks. Õli on vahetatud korralise hoolduse käigus firmateeninduses, kus põhjakatte lahti- ja kinnikruvimise eest pole täiendavat teenustasu sentigi võetud. Mis puutub isetegemisse, siis võib-olla saaksin pika pusimise peale sellega ehk isegi hakkama, kuid oma aeg maksab ka midagi. Leian, et mulle on palju kasulikum teenida oma põhitööga raha, mille eest maksan kinni autoteeninduse ja ka põhjakatte, selle asemel et asjatundmatuna tundide ja päevade kaupa auto kallal nokitseda. Meistrimeestele muidugi jõudu. Mis üldiselt tänapäevastesse komposiitmaterjalidesse puutub, siis neid ei maksaks väga alahinnata. Muide, radarile nähtamatu musta värvi tiivakujuline pommitaja B-2 on valmistatud komposiitmaterjalist.
10:05 23.12.2004
Xri (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
Talvised teemad, nagu näha. On keegi isetegijatest proovinud Zigulli karterikaitset (on hädine, ent siiski midagi) enda autole alla sobitada?
Ja B2 - offtopic, ent huvitav - II MS lõpul oli natsidel eksperimentaallennuk HO IX, mis oli tehtud põhiliselt puust (kerge materjal suhteliselt). Valmis saabes avastati, et tolleaegsed radarid teda ei näe. Vennad Hortenid(konstruktorid) langesid minu mälu järgi liitlaste kätte vangi.
http://images.google.com/images?q=ho%20IX&hl=et&lr=&
amp;sa=N&tab=wi

Ja leidke nüüd sarnasus moodsa B2 hega...
12:07 23.12.2004
Audi_Quattro
Re: karterikaitse/mootorikaitse
..ja jõudsimegi sujuvalt autodest lennukiteni!
12:18 23.12.2004
RAV (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
to Xri:
Ziguli karterikaitse oli minu autol all küll, kaitses plekist karteripöhja kivide otsas lömmisõitmise eest hästi. Autoks oli Ziguli.
Mida su offtopikust tuleks järeldada-et parim kareterikaitse oleks puidust?
Siis kõik kähku kuuri alla ja lauadaest karterikaitset kokku lööma!
13:30 23.12.2004
remondimees (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
Seda "komposiit" kaitset lubati proovida ainult 5kg vasaraga! Teoreetikud - arvutage välja kuisuure jõuga oleks tegemist kui kaitse tabab 1/3/5kg liikuvat ja mingit liikumatut eset erinevatel kiirustel. Seda selleks et teaks kui rasket vasarat/kuvaldat vajaksin et reaalselt demopäeval toote vastupidavust testida. Tegelane väitis et 5kg haamriga proovija olevat oma käeluu murdnud aga kaitse jäi terveks.
19:06 23.12.2004
Teerull (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
F1 kasutatakse küll puust või õigemini spets vineerist põhja,aga kuda seda autol kasutada,eritiveel see probleem kuidas seda painutada ?
09:35 27.12.2004
timur paabulind (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
vihuris tehakse väga korralike alumiiniumist karterikaitseid. viid auto sinna paaritunnipärast saad kaitsega auto kätte. vw golf3 kaitse maksis 3500 EEK.
22:51 03.01.2005
karuke (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse

Ehhh,..Hinnad a'la 2500 ja 3500 yhe plekityki eest in ikka palju. Sai kunagi Viking Motorsist uuele autole alla tellitud ja maksis mingi 900.,- kuni 1000.- eeku.Oli teine veel tehase oma ja siiani käib. Tegemist siiski ju madala kvaliteediga metallplekiga mis ylevärvitud.
Küsi mida nad Info-autois hinnaks pakuvad.Samas, olen täitsa nõus, et kusagil metallitöökojas teeb keegi jõmm selle sulle 1500.- eekuga kah ära ja paneb alla kah. Selle kuju pole mootori jahutuse seisukohalt siiski nii oluline.

On endal ka Audi 80, sellel kohe saksast oli mingist õlikartongist vms materjalist põhjakate ( mitte karterikate) nii, et kapotialt muru ei näinudki.Väga hästi toimis!

08:39 04.01.2005
VVV (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
F1-es pole mingit põhjust teha auto põhja vineerist. Puidust on seal ainult üks teatav "tükk" mille paksust peale sõitu mõõdetakse
(on lubatud miinimumpaksus).
08:51 04.01.2005
peast karter (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
ega jah, mis asi seal küll nii palju saab maksta ca 2000 küsitakse plekitüki eest, millel on paar poldiauku ka sisse puuritud, ei tea, mis imematerjal see küll nii kallis saab olla...
09:25 04.01.2005
VVV (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
Kui vajalik materjal olemas, oleks seda kõige mõtekam üldse ise teha. Pean silmas alumiiniumplekist karterikaitset. Aga ega seda alumiiniumi enam ei vedele kusagil nagu mõned aastad tagasi.
10:50 04.01.2005
CPX (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
Saage ükskord ometi aru et tegemist ei ole tavalise plekitüki ega ka alumiiniumplekiga. Selle markeering oli vist T16AT ja on alu+...sulam. Spets materjalil ka tavaplekist kõrgem hind
11:14 04.01.2005
Pets (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
Tegelikult peaksid enamike uute autode mootoriruumi põhjad olema kinnised nii, et arvata, et kuumeneb üle kui kui panna suur kaitse alusetu. Lihtsalt vanematel autodel on need kaitsmed kuskil saksas hunnikus kuna paljude hooldetööde puhul tuli nad ära kruvida näiteks rihmavahetus. Sopased nagu nad olid ja seetõttu tagasi ei viitsitud panna. Sellest siis meie mustad mootoriruumid, mäda juhtmestik ja rikkis genekad, et soolasopp pääseb mootoriruumi. Muidugi need originaalkaitsmed ei olnud karterikaitsmed vaid ümber karteri. Tänapäeval tihti karterid valatud ja neid on meie tingimustes eriti kaitsta vaja. Üks tuttav just sai jäätükist üle sõites libedal teel kus mööda ei saanud põigata oma VW karterist lahti. Tükid taga.Vanematel autodel on plekist karterid ja nende puhul on lootust, et läheb vaid mõlki mitte kildudeks.
Mis puutub kiiremasse soojenemisesse siis kinnise mootoriruumi puhul võib mootor nats kiiremini soojeneda aga kuna salongi jaoks võetakse ikkagi otse õuest õhku siis ülisuurt vahet salongi soojenemise puhul pole näha.
11:35 04.01.2005
VVV (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
Üle kuumenemise all polnud juttu mitte alumiiniumkarterikaitsetest
vaid nendest n.n. komposiitkaitsest, mis mootoriruumi alt pea täielikult sulgevad. Mõnele turbomootorile ei pruugi hästi mõjuda isegi see, kui auto eest hakata radiaatorivõre ja muid jahutusavasid kinni katma. Paljudel turbomootoritel on ka turbol täiendav õhkjahutus peal - tõmbab kapoti pealt "scoop´ist õhku turbole või intercooler´ile peale, mis peab siis auto alla ära "lahkuma" mootoriruumist. Aga kuhu ta lahkub, kui seal on "põhi terves tükis" all. Kõik ei kasuta loomulikult turbomootoriga autot, aga ma tahan juhtida tähelepanu sellele, et mitte kõik mootorid pole ühe "puuga löödud". Sellepärast poleks paha enne selliste kaitsete ja põhjade "aretamist" mitte paha mõnest mitte ainult müügiga tegelevast kohast järele uurida oma auto ja selle mootori iseärasused.
12:13 04.01.2005
peast karter (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
jah, tegemist on spets sulamiga, aga mulle piisaks ka plekitükist, mis paindub, kui pauku peaks saama. Piisab sellest, kui ühe lataka vastu peab, see on tähtis, mitte et kestab 100a
17:49 04.01.2005
Sisukas_komm ija (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
Mis mõttega sa seda siis tahad panna, kui arvad et ta paugu peale peab painduma - nii "läheb" karteri põhi ikkagi ju.
Või sa tahad põhjakaitset, mis ei laseks igast soppa kapoti alla pritsida.
20:39 07.05.2019
Sidorov
Volkswagen Tiguan karterikaitse/mootorikaitse
Ei hakanud uut teemat tegema, neid samanimelisi niigi küll.

Küsimus asjatundjatele, kas esiveolise VW Tiguani karterikaitse/põhjakaitse on samasugune, kui nelikveolise oma?
Materjal pole teema, alumiinium ainult ja vaid, kõik muud materjalid võib sisse soolata. Aga see pole hetkel küsimus, vaid esiveolise/nelikveolise sobivus.
20:44 07.05.2019
sõltub tootjast (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
ühe oma sobib, teise oma mitte
20:49 07.05.2019
Sidorov
Re: karterikaitse/mootorikaitse
tootjaks on Konesko
20:59 07.05.2019
sõltub tootjast (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
konesko nüüd küll vaevalt toodab karterikaitseid
21:35 07.05.2019
Aga... . (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
Konesko Autotarvik Viimsis mingeid ikka toodab.Kunagi sai lastud Land-Cruiserile teha ja paigaldada.
22:16 07.05.2019
sõltub tootjast (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
Jutt ju Koneskost mitte Konesko Autotarvikust mis hoopis teine firma
08:01 08.05.2019
Sidorov
Re: karterikaitse/mootorikaitse
Jutt on Volkswagenist ja küsimus on lihtne, kas nelikveolisele sobib esiveolise alumiiniumist karterikaitse.
Kui keegi oskab välja tuua, mis firmade puhul see sobib ja mis tootja puhul mitte, on eriti hästi. Aga niisama pole mõtet trollida, mul on konkreetset vastust vaja.
08:08 08.05.2019
sõltub tootjast (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
09:24 08.05.2019
Aga... . (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
sõltub tootjast -palun ära targuta.Tegemist Konesko kõrvalharuga mille omanik-omanikud samad.
09:39 08.05.2019
Sidorov
Re: karterikaitse/mootorikaitse
sõltub tootjast - loomulikult ma alustasin sinna helistamisest. Kui nad oleksid vastust teadnud, siis ma ju ei küsiks abi foorumist - loogish!

Palun vastake, kes teab midagigi konkreetsemat!

Muudetud 8.5.19 10:01

09:43 08.05.2019
lumehelbeke koolipingis (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
Aga... . (registreerimata) - mis puutuvad omanikud siia, äriregistri andmetel need eraldi asjad, aga kui inimene ei suuda kohalikule tootjale helistada, vaid tema laeks jääb siin halamine, siis ei ole mõtet talle isegi kaasa tunda
10:12 08.05.2019
Marko
Re: karterikaitse/mootorikaitse
Küllap tootja teab vastust, lihtsalt ei ütle. Neile on parem kui lähed ostad uue, mitte ei püüa olemasolevat kasutada.
12:18 08.05.2019
VL (registreerimata)
Re: karterikaitse/mootorikaitse
Ei tea küll Tiguanist suurt midagi, kuid käigukastid on enemasti sama korpusega ja neliveolisel on ainult kardaani väljavõte lisatud. Konesko karterikaitsed on lihtsalt sile plekk, paari murdekohaga siis suure tõenäosusega see ikka sobib. Ja kui vaja praavitad asja ise parajaks. Nende toode on võib nagunii omadega mööda olla. Mul käis nende toodetud kaitse vastu karteripõhja, kuna auto oli tutikas ja kaitse esinduse paigaldatud arvasin, et kolksud läbi aukude sõites on mingi kaasasündinud viga. Põhjust avastades liimisin ise tekstoliit seibid alla ja asi korras ilma garantiiga sahmerdamata.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.