Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KLAASIVAHA

12:38 20.12.2004
mart (registreerimata)
klaasivaha
kas keegi oskab öelda midagi selle kohta?ma ei tea kas nüüd päris õigesti nimetasin seda asja aga küsimus siis selle vedeliku kohta mis tõrjub klaasilt vett paremini.Et mis firma vahend on kõige tõhusam ja kas seda kudagi käepäraste, odavamate ja koduste vahenditega ei saa asendada?
TÄNUD !
13:13 20.12.2004
leidja (registreerimata)
Re: klaasivaha
13:14 20.12.2004
terror (registreerimata)
Tead kallis mart, see on selline teema mis on kümneid kordi siit kõigi silmade alt läbi käinud ja kui oled tubli ja osav siis otsingust leiaksid selle kindlasti ülesse ka selle milline on kellegi arvates kõige parem.
13:34 20.12.2004
khm (registreerimata)
vääga asjalik asi on see nn "rainawa"
motipi oma igatahes ei soovita...kestab suht vähe ja aeglasemalt sõites ei tööta(ilmselt ei tee klaasi nii libedaks) et linnas pole sellisest asjast nii kui nii eriti kasu(nii palju on et pori ei jää klaasi külge kinni ja teeb klaasipuhastite töö kergemaks), kuid motip jääb juba kiirusel alla 70km/h hätta. Kunagi kasutasin ühe teise firma oma...kahjuks nime enam ei mäleta...see töötas ka juba 60km/h kandis.
21:19 20.12.2004
mart (registreerimata)
otsiks jah varasematest teemadest aga ei oska seda õige märksõna järgi otsida.keegi võix aidata! et kas peab tingimata see spetsiaalne vahend olema või saab mingi odavama mitte selle jaoks mõeldud asjaga kah hakkama ?!
aga tänud khm !
21:28 20.12.2004
CobrA (registreerimata)
magic word on "rain away"
22:33 20.12.2004
mart (registreerimata)
mitte kui s*ttagi ei ilmu sellega:S...andke palun nõu :D
10:57 21.12.2004
heinar16 (registreerimata)
stokkeris on samuti müügil
11:13 21.12.2004
heinar16 (registreerimata)
Rain Gard 95.- maksis kunagi stokkeris, momendil internetist neil ei leidnud seda toodet, firma on Eagle One
11:29 21.12.2004
Hannes (registreerimata)
..ja kauaks selle 95.- eest seda jätkub....äkki on mõtekam maksimarketist 60 .- uued kojamehed osta (endal paar kuud juba pilt selge..:)
14:44 21.12.2004
sander4 (registreerimata)
Eagle One Rain Gard on/oli kõva asi töötas igal kiirusel ja pudelist jätkus paariks aastaks. kuid enam pole nagu müügil nännu
23:55 21.12.2004
mart (registreerimata)
on siis mingit konkreetset vastust selle alternatiivi kohta?
09:37 23.12.2004
priit (registreerimata)
ma olen kahnendest kuulnud aga lähemalt ei tea midagi
10:31 23.12.2004
Suurik (registreerimata)
nende kasutamsiega olege ette vaatlikud sest miinus kraadide juures kipuvad häguseks minema esiklaasil (ülemise servas just kus soe õhk nii tugevalt peale ei puhu) ja siis kangesti kehva sõita.....aga sügiseses sajus muidugi viimasepeal asi ......"rain away" ja asja nime ja saadaval statoiis ja selverites vist oli ka
15:48 24.12.2004
siim (registreerimata)
mul küll miinustega klaas häguseks ei lähe
16:00 24.12.2004
udu (registreerimata)
kasutan motip`i oma a`95 eek jagub ca 10korda väga hea ja kümaga pole probleemi, jää tuleb ka hõlpsamini lahti kraapides, korra kuus puhasta klaas ja uuenda.
17:03 24.12.2004
Laurts (registreerimata)
Mu autol ka keegi seda jama klaasipeale määrinud, peale kojamehe käimist läheb enne 1...2 sekundit, kui klaas jälle selgeks läheb
Kas keegi võiks öelda, kuidas seda maha saab?
17:14 24.12.2004
smeisel (registreerimata)
kõige paremini aitab ikka uued kojamehed osta, ja mitte Maksimarketist
13:00 25.12.2004
bmw jõmmm (registreerimata)
aga asi toimib,olen proovinud
13:42 25.12.2004
rasv (registreerimata)
Kle Laurts sul on klaas ja kojamehed mustad/rasvased hoopis, vaja hoolikalt pesuaine ja kaltsuga puhastada hoopis.
18:19 25.12.2004
alkomeez (registreerimata)
Kusjuures hea asi on..a ka mina seda nime mäleta...on tõesti hea sõita ja sellest pudelist ikka jätkub
22:04 25.12.2004
mart (registreerimata)
aga kas seda praeguste väheste külmakraadidega kah peale annab kanda?Ja veel et kas uste tihenditele jäätumisvastast vahendit mõne külmakraadiga saab kanda?
15:37 26.12.2004
Tuscan to Mart (registreerimata)
Ikka saab vaha peale kanda kui tahtmist on ja silikoonõli puhul pole temperatuuril suurt vahet, võid ka -15C-ga peale kanda. Vaha puhul nii nulli ümber võtab kuivamine juba tohutu aja, miinuskraadidega on efekt juba kaheldav.
09:41 27.12.2004
markus18 (registreerimata)
vaheta kojamehed ära ja tõrjub vett ka tunduvalt paremini ;)
10:39 27.12.2004
mart (registreerimata)
kas terved kojamehed või ainult kummid ja palju need maxavad?
13:31 28.12.2004
mart (registreerimata)
aga rääkige palun selle poes müüdava klaasi poleerimisvahendi efektiivsuses !
13:37 28.12.2004
markus18 (registreerimata)
see "vaha" on suht mõtetu asi..arvan ma..kunagi proovisin...tõesti mingil suuremal kiirusel se vesi voolab kiiremini minema aga sellejaoks on ikkagi kojamehed mis peavad klaasilt vett ää lükkama.otsa kojameestele uued kummid ja on tulemus üllatavalt hea ;)

tõmba klaasid tavalise autovahaga üle teeb umbes sama effekti :)
19:39 29.12.2004
erx (registreerimata)
lugesin siis teisi teemasi ja kuskil keegi mainis vana head nippi,et esiklaas tubakaga kokku hõõruda ja tubakas maha pühkida.on keegi sellise või taolise asjaga kursis?!
23:31 29.12.2004
ops (registreerimata)
võid ka vana head hanerasva nippi proovida ;) jõudu katsetamisteks, kallis mees
10:06 30.12.2004
erx (registreerimata)
kas see rasva asi oli nyyd nali või ?!
10:51 30.12.2004
VVV (registreerimata)
Kusjuures tavaline autovaha ei anna head effekti. Kui klaasipuhastaja harjad klaasist üle käivad on klaas hägune ja selgineb alles mitme sekundi möödumisel. Kui klaasipuhastajad töötavad kiirema astme peal siis ei jõuagi vahepeal selgineda.
11:09 30.12.2004
reikin (registreerimata)
vvv ära aja jama ok. mis ,kui käid pesulas siis lased esiklaasi spetsiom eraldi hiljem ära pesta ve?
11:22 30.12.2004
khm (registreerimata)
njah suht läbuks ära läinud
reikin pesulas vahatatakse su autot!? meibi tõesti käsipesulas kuid vaevalt et seal klaaside kallale minnakse:) See mida sulle "statoili" pesulas peale lastakse küll nüid vahatamiseks ei saa nimetada:)

sooviks rohkem teie enda kogemustest kuulda st mis firma toodang on hea jne
02:57 04.01.2005
omanik (registreerimata)
Ärge ajage auto ja klaasi vaha segamini.Klaasivaha on igati tubli abimees kuid pealekandes peab varuma aega ja sooja ruumi.Ja kui sellele lisada ka uus esiklaas on tulemus olemas.
18:45 25.10.2009
rainis33
See ongi "hea odav" 95.- klaasivaha.

Seda ei ole mõtet klaasidele määrida. Rikub klaasi pikaks ajaks ära. Sellega jääbki hall klaas peale klaasipühkijat. Täis saast.

Vaata õiget asja.... http://www.autoplus.ee/ap/index.php?lk=315

Pandi uuele autole ja kestis 50 000km 1 aasta siis andsin auto ära.
10:14 26.10.2009
nebukadnetsar (registreerimata)
Enne klaasivaha või õigemine lihtsalt vihmatõrjeasja pealekandmist tuleb klaasi õige vahendiga pesta. Praktiline kogemus selline, et tavalise aknapuhastusvahendi järel Motip Rain Away nagu väga hästi ei toiminudki, siis sai puhastatud klaasi enne Motipi klaasipuhastajaga ( nagu Rain Away kasutusõpetuses kirjas ) ja rainaway peale ning kojameeste kasutamine maanteel on sisusliselt lõpetatud - vihmapiisad lihtsalt lasevad ludinal jalga ilma kohjameeste abita.
10:26 27.10.2009
OP (registreerimata)
Õige lugu! Soovitan soojalt! Ise olen kasutanud juba aastaid. Paduvihmas sõites on ilma klaasipuhastajaid kasutamata hoopis parem liigelda. Enne,kui keegi tahab vastu vaielda,võiksid enne proovida! Need,kellele seda olen soovitanud on igatahes rahul.
11:50 27.10.2009
Tuscan
See Rain Away pole ka päris imeasi. Olen viimased paar aastat seda kasutanud kuid see toimib vaid jämedama vihma korral ja kiirustega üle 70 km/h, siis pole tõesti vaja kojamehi kasutada.
Kui aga sõidad linnakiirusel ja tuleb mingit peent uduvihma pead ikka kojamehi ka kasutama.
12:36 27.10.2009
kpl (registreerimata)
pole elu sees kasutanud sellist asja.ei oska puudust kah tunda.tundub suht mõtetu
15:58 27.10.2009
VVV1
Autovaha ja klaasivaha on kaks ise asja ja automaatpesulates autole lastav n.n. kuivatusvaha või vesivaha või kiirvaha või kuidas keegi nimetab veel kolmas asi.
Klaasivaha effekt ei peitu ainult selles, et pole vaja klaasipuhasteid kasutada nagu siin räägitakse, vaid klaasipuhastite töö muutub kergemaks ja paremaks ning nad ka kestavad kauem, sest klaas on sile ja "sügavpuhastatud" mingi aja pärast töötlemist. Lihtsalt šampooniga pestes ei saa esiklaasi iial nii puhtaks, kui klaasivahaga üle nühkides/poleerides.
23:04 27.10.2009
autoplus_ee
Me oleme katsetanud 12 aasta jooksul vähemalt 5 erinevat klaasivaha. Esimene oli bensiini jaamas ja autopoodides müügil olev 100.- maksev kollases pudelis vedelik mida jätkub mitmeks korraks. Siis katsetasime tavalist kerevärvile mõeldud vaha. Siis proovisime kahte erinevat "profi toodet" mida reklaamitakse kui odavam "maanteel töötav" ja väiksematel kiirustel toimiv "linna varjant" ja lõpuks mõni aasta tagasi saime ühe kalli kuid hea vaha mida paneme tänagi.
Esimesed neli ei tööta üldse või töötavad lühikest aega ja siis hakkavad jätma klaasile peale klaasipühkijat halli kilet nagu klaas oleks õline.
Korraliku vaha ei soovita otsida autokauplusest või bensiinijaamast. Korralikku klaasivaha paigaldatakse käsipesulas või klaasivahetus firmades.
18:26 03.11.2016
Kärss
Teema on vana, palju neist siin foorumites juttu olnud. Ise olen igipõline Turtle Waxi klaasivaha kasutaja ja üldiselt rahul, aga häirib see, et veidi sagedaminigi kui korra kuus on mõistlik klaas jälle üle käia, muidu "Päike sööb" vaha pealt ära ja see ei tööta enam nii nagu peaks.

Palju on reklaamitud neid kalleid püsivahasid ja varakevadel oli ka omal kiusatus proovida, kuna foorumites räägitakse, et püsib peal aasta jagu. Glassdrives lasin veebruaris vahatada, nemad lubasid, et toimib vähemalt suvise hooaja lõpuni. Ja minu üllatuseks toimibki see vahe seal klaasi peal tänase päevani peaaegu sama hästi, kui see toimis värskelt peale vahatamist... On ju liiga ilus jutt, et olla tõsi? :))

Probleem on selles, et ma olen siiani harjunud Turtle Waxi omaga, see hakkab tööle juba ca 40km/h kiiruse juures. Glassdrive vaha paraku hakkas uuena tööle umbes kiirusel 70km/h, ehk siis linnas kasutuskõlbmatu. Ja tänaseks päevaks hakkab tööle umbes 80-90km/h vahemikus, nii et peal püsib tõesti hästi, aga pole kunagi töötanud vaatamata kõrgemale hinnale nii hästi, kui need turu kõige odavamad vahad. Ja kuna ma olen loomult laisk inimene, siis eelistan pigem iga paari-kolme nädala tagant esiklaasi-tulesid vahatada kojameeste kasutamise asemel ning seda püsivaha rohkem peale panna ei lase. Need, kellel peamiselt just maanteesõidud, on sellel mõte siiski olemas. Kasvõi juba selle pärast, et putukalaibad jms ei jää nii kergelt klaasi külge kinni.

Kui kellelgi on kogemusi teiste firmade pakutavate klaasi PÜSIvahadega, loeksin huviga, kuna minu arvates see mugavus kaalub üles rahakulu ja kuna sõitmist on kah palju, siis parema püsivaha leidumisel eelistaksin pigem ikkagi seda pideva ülevahatamise asemel.
17:05 24.11.2018
okaapi1
Lasin mullu oktoobris esimest korda klaasivaha panna.Olin paljudelt kuulnud et mõttetu,aga proovisin siiski.Sõitsin siis pesulast välja ,sadas just vihma ja sain tõelise wow effekti.Juba 40-e juures hakkas vesi koonduma suurtesse veerevatesse kuulidesse ja läks üle katuse.Suht püstise esiklaasiga auto.Maanteel supereffekt,praktiliselt tervfe talve ei kasutanud kojamehi ei maanteel,rekkade taga soolalumepilves ega linnas.Rõhutan,et ka linnas sõitsin kojamehi praktiliselt kasutamata.Siis saabus aprill ja lasin autot pesulas pesta,igasugu eemaldustega piserdati alguses auto üle ja siis kui auto kätte sain klaasivaha enam ei töötanud.Mõtlesin ,et lasen siis uuesti panna,tegin seda teises koha steises linnas ja asi ei toiminud kiirusel 80-st vast uus toode midagi tegi,aga suht mõttetu tundus.Siis sõitsin teise linna kus esimene kord vaha pandi ja palusin sama toote peale panna,pandi aga ei tööta enam,panekuvigade välistamiseks lausa 3 korda lasin panna,aga alla 60-70 tööle ei hakka ja ka siis jääb suurte piiskade vahelistesse radadesse peent nägemist segavat udu.Ühesõnaga kas kellelgi on olnud sellist kogemust,et sama toode aasta hiljem enam sarnane ei tundu.ja soovitage vaha ,mis ka linnas ilusti töötaks.tean,et see on võimalik,sest nautisin seda effekti pool aastat.kahjuks enam ilma selleta ei taha elada.
18:10 24.11.2018
k... (registreerimata)
Millega piserdati?
21:18 24.11.2018
... (registreerimata)
esimest korda pandi peale kvaliteettoode, et klient tagagsi meelitada ja nagu näha, see õnnestus. teine kord said sama raha eest odavat kraami.
21:27 24.11.2018
triceps (registreerimata)
Jah,aga otsin tippkvaliteediga toote soovitusi.
22:57 15.08.2019
Kärss
Tagasideks veel Glassdrive püsivaha kohta, et novembris lasin panna veel ühele autole. See nagu ei hakanudki kunagi tööle, oli algusest peale kehva ja kevadeks polnud sellest enam mingit jälge järel. Ostsin erinevatest kohtadest paar turtle waxi pudelit, mis üksteise järel prügikasti lendasid, sest vaha püsis peal ca nädala-paar. Juuni algul ostsin Laagri Maksimarketist pildil oleva pudeli ja see vaha läks peale korraga kahele autole. Minu imestuseks toimib see vaha tänaseni suurepäraselt, alles eilegi sõitsin vihmas ca 50km kordagi kojamehi kasutamata, sest pole lihtsalt vajadust ja ühtlasi pole ka vajadust üle vahatama hakata. See töötab värskelt vahatatuna ka väga madalatel kiirustel (et mitte öelda seisval autol väikese tuulega:), aga mõne nädala pärast jäi mõlemal autol toimivaks kiiruseks ca 40-50km/h (sõltub ju klaasi kaldest jpm) ja see on püsinud nii juba mitu kuud. Minu soovituse ostis ka sõber ja võiks kirjutada umbes sarnase postituse. See on tõenäoliselt senise elu parim klaasivaha kogemus odavate klaasivahade hulgas. Tasub proovida, kui samuti mõne teisega (enam) rahul ei ole.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.