Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AKNAD JÄÄS

10:43 28.01.2005
vennike (registreerimata)
aknad jääs
kas politsei ei saaks selliste juhtidega midagi ette võtta,kes sõidavad aknad täitsa jääs.kole on vaadata kuidas nad püüavad sealt välja näha,karvamüts silmini peas.sama moodi võiks autojuhid ikka oma auto enne sõitma minekut korralikult lumest puhtaks pühkida.
13:53 30.01.2005
Indrek Sirk (Liiklusõiguse Büroo)
Re: aknad jääs
Vennikese üleskutse on igati asjakohane.

Sisuliselt ei ole vahet, kas klaaside läbipaistvus on vähenenud tumeda kile või jää tõttu. Kui läbipaistvus on alla lubatud normi, siis sõita ei tohhi ning politseinikul on ka karistamise pädevus.
16:42 30.01.2005
Kärss
Re: aknad jääs
Soomes on selline asi üsna tavaline, et kui minna aknad jääs (nö läbi tankistipilu vaadates) liiklusesse, siis peetakse ka kinni. Ei tea, et keegi trahvi oleks saanud, aga politsei on tee ääres aknaid puhastama küll pannud. Soomes tavaliste külmade puhul on aga paljudel õues seisvatel autodel praktiliselt võimatu palja salongikütte abil aknaid puhtaks saada
23:06 30.01.2005
mitsu (registreerimata)
Re: aknad jääs
Kärsa jutt jumala õige,olen isegi näind seda.
08:06 31.01.2005
Ahv (registreerimata)
Re: aknad jääs
Kuule vennike, akendest ja reg. nr. saan aru aga seleta miks peaks ma enda auto puhtaks lakkuma. Mingiks autope..ks ma hakata ei tahaks. Sinu kohta nii väita ei saa.
09:12 31.01.2005
VVV (registreerimata)
Re: aknad jääs
Alles üleeile tahtis üks lumiste akendega (lumi on ju ikka võimalik ära lükata !!!???)naisterahvas oma autoga ridadevahetamisel mulle sisse keerata, viimasel hetkel nägi (ja ka ise pidurdasin), ehmatas sellest nii ära, et rapsas vastasuunas järsult rooliga - ime, et seal kellelegi otsa ei sõitnud.
09:54 31.01.2005
Indrek Sirk (Liiklusõiguse Büroo)
Re: aknad jääs
Mina soovitan võimaluse korral siiski kogu auto suuremast lumest puhtaks lükata. Siingi foorumis on läbi käinud juhtumid, kus rekka tendi pealt jääkamakad autodele peale kukuvad. Lumise autoga sõitu minnes hakkab lumi auto peal sulama ning tekib jää. Üldjuhul ei sula ka sõiduauto pealt lumi täielikult, eriti kui on külmakraadid.

Lõpptulemina tähendab see seda, et ka sõiduauto pealt võivad teiste autode peale või ette paiskuda päris suured jääkamakad. Üsna tavaline on ka kapoti pealt märja lume paiskumine tuuleklaasile, kus see veeks muutub. Miinuskraadide korral jäätub see sisuliselt kohaselt. Kuigi meeldiv pole ka näiteks tänase ilmaga (Tallinnas sajab laia lund) sõita sellise lumemasina taga, kus nähtavus ettepoole olematu.
10:41 06.03.2020
6. märts 2020. (registreerimata)
Re: aknad jääs
"Nõos sõitis kaubik rongile külje pealt sisse.

Häirekeskus sai kell 6.40 teate, et Raudtee tänava ülesõidul sõitis Nõo poolt Jõhvi-Tartu-Valga maantee suunas liikunud Volkswagen Transporteri kaubik külje pealt otsa Tartust Valga suunas liikunud kaubarongile. Keegi õnnetuses viga ei saanud ning juhid pöörduvad kindlustusseltsi poole.

Sündmuspaigal töötanud avariipolitseinik Rando Jõemets rääkis, et autojuht oli kaine ning omab juhtimisõigust. «Küll oli juht jätnud masina aknad jääkirmest puhastamata, mistõttu jäi tal ülesõidule lähenedes kaubarong märkamata ning ta sõitis selle vedurile külje pealt sisse,» kirjeldas Jõemets."

https://www.postimees.ee/6916080/noos-soitis-kaubik-rongile-
kulje-pealt-sisse
15:51 06.03.2020
... (registreerimata)
Re: aknad jääs
Seal on punased foorid ka, seega jäi tal nii mõndagi märkamata.

Muudetud 6.3.20 18:24

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.