Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: ASI LAGUNES VAHETULT ENNE/PÄRAST GARANTII LÕPPEMIS

03:48 07.03.2005
Kärss
Asi lagunes vahetult enne/pärast garantii lõppemist!
St jutt ei käi mitte praaktoodangust (ka ise saanud mõnda asja vahetada ringi 3-4 korda aastase garantii jooksul) vaid asjade planeeritud lagunemisest, et läheksid peale garantii lõppu jälle uut (mudelit) ostma. On teil selliseid kogemusi?

Kirjutama ajendas see, et ostsime koos töökaaslasega samal ajal fotoaparaadid, tema Canon PowerShot A70 ja mina A60. U kuu aega peale garantii lõppu murdus tal seal sees mingi objektiivi liigutav hoob (objektiiv sõidab viltu välja) ja remont samakallis kui samasugune kaamera kasutatud peast. Minul sai garantiist mööda 2 kuud ja murdus sees üks teine mehhaanika osa: pildistada saab (ka matriits läks rikki u kuu pärast garantii lõppu, mõnikord harva puudub pildilt mõni pikselite rida), kuid objektiivi kaitse enam kinni ei jookse ja objektiiv on sisuliselt kogu aeg tolmune. Analoogilisi näiteid oskaks tuua veel printeritest ja arvutitest: 2-3a garantii juures on lagunenud tööl eranditult kõik printerid ja üle poole tööl olevatest paarikümnest eri marki läptoppidest just garantii lõpul (kõvaketas, emaplaat vms, et jällegi remont samakallis kui uus täiskomplektne läpakas), sama käib ka teiste arvutite komponentide kohta (lauaarvutite kõvakettad, u pooled vahetatud vahetult enne garantii lõppu). Jutt käib siis just käesoleva aastatuhande toodangust. Kindlasti tuleb praegune jutt tuttav ette ka mõnda marki autode omanikele, kellel veermikuosad peavad vastu umbestäpselt garantiiaja/kilomeetrid (erinevalt teistest, kes saavad sõita sadu tuhandeid muretult). Rääkige oma kogemustest!

Muudetud 4.3.09 17:58

07:28 07.03.2005
totu & taibu (registreerimata)
Re: Asi lagunes vahetult enne/pärast garantii lõppemist!
Lollid kapitalistid on ammu aru saanud sellest,milles peitub nende rikkuse allikas.
10:57 07.03.2005
Q peal (registreerimata)
Ostsin poest uued KYB amortisaatorid Audi 80-le, kohe alguses tundusid nad pehmevõitu. Kaebasin kohe müüjale, nemad- ei saa olla, ju siis ikka ise midagi valesti tegid! Nüüd, kaks!! aastat hiljem külmusid need amordid täitsa kinni ja ilma soojenedes polekski nagu amorte all enam. Möödund talv külmusid tagumised, tänavu esimesed. Kui ma tahan seda autot edasi kasutada, pean kõik uuesti ostma.

Nii tihti kuuled tuttavate käest, et miski asi aasta peale ostu katki jälle. Kunagi ostsin Elektrolux pesumasina(kallis ka igavene...), poolteise aasta pärast tegid laagrid(Made in USSR!!) hirmsat häält, kahe aasta pärast lendasid amordid... Nüüd on LG pesumasinal kolmas aasta ja ei ühtki reklamatsiooni :-). Sugulane ostis kord uue teleka Funai, mida keegi "importöör" soomest hulgim tõi. Aasta pärast polnud enam kõike värve ega töötand pult. Ise ostsin 1991 Moskvast valuuta poest Grundig teleka, see aparaat töötab siiani ilma et oleksid mingid parameetrid muutunud. Nüüd soovin uut suuremat telekat osta, kuid Grundigit Eestis müügilt ei leia(ja üldse puuduvad müügilt ka Löwe, Metz jm saksa margid), arvan, et Philips peaks ka sobima. Uue triikraua ostsin seekord nimega Tefal ja ei pidanud enam pettuma. Kaubandus ongi meil ju rajatud ainult Hiina ja Türgi kaupadele.
11:15 07.03.2005
granada (registreerimata)
Paraku nii see on ja saab ka edaspidi olema. Ei ole need kvaliteetmargid ka enam igavesed.Valmistajatehases töötavad ka inimesed , kes homme palka tahavad. Järelikult ei ole majanduslikult kasulik toota kauakestvaid asju.Ega muidu pole näiteks autode garatiitingimustes ette antud kaks parameetrit ( kas kolm aastat või 100000km,i). Kolme aastaga lihtsalt väsib materjal ja 100k kilomeetriga kulub läbi. Lihtsalt viiakse tarbija sellisesse olukorda , et ta on sunnitud ostma uue vahetult peale garantiiaja lõppu. Ainus pommikindel asi , mis meelde tuleb on eelmise sajandi alguses toodetud husqvarna vändaga lihamasin.
Järelikult kui laguneb enne garantiiaja lõppu , ole õnnelik. Tavaliselt annab toode saba lahti paar päeva pärast garantiiaja lõppu..:).
13:24 07.03.2005
karpaak (registreerimata)
Läpaka toiteplokk läks kuu aega peale garantii lõppu. Made in China.
Telekas jäi pildituks 1 nädal peale garantii lõppu. Made in Korea.
Täpne ajastus :)
Samas: videomakk made In Korea uhab juba 7ndat aastat ilma probleemideta.
13:44 07.03.2005
TILL (registreerimata)
Oh,aegu,oh kombeid.Oli täna jälle mobiili arve vahel voldik,mis kutsus ostma uusi ülisoodsaid telefone Ja nii on see iga kord.Kui mobiiltelefoni aku ütleme ca.2 aastat vastu peab,OK.Miks ma pean iga kuu uue soodsa mobiili ostma?
15:47 07.03.2005
bents (registreerimata)
Tuttaval läksid algul üks ja pärast teine esitule ksenoontuled läbi (renault laguna 2001a.)Asja uurimisel selgus,et pirnidest üks korras,läbi hoopis tulede toiteplokk või midagi sarnast.Uus maksab 10K.Võttis selle maha ja viis eloktroonika meeste kätte,kes muukisid karbikese lahti ning tuli välja,et see ongi programmeeritud töötama mingi x aja.Asi tehti korda 400 sotiga.Esinduses taheti mõlemad uued plokid arvele surada.Seega mees hoidis 19K kokku.
17:59 07.03.2005
? (registreerimata)
mis loll jutt, et Grundingi telekaid ei müüa
http://www.audiocenter.ee/?op=body&id=476
22:34 07.03.2005
Deus
Nokiatega probleeme pole, lagunevad enne garantiid nagu ka PowerShot A60'ga, mingi tehase tüüpviga küljes. Paigati ära ja siis peale garantiid taas juppideks :D
00:23 08.03.2005
Kuli (registreerimata)
Tegemist on ilmselt kogu maailma haaranud katkuga.Samad hädad
nagu meil, ükskõik millise asjaga,on ka mujal.
Kui minevikus tehti asi selleks,et asi kestaks ja seda isegi läbi
mitme inimpõlve,siis nüüd on vaja võimalikult kiirelt ja palju toota
ja seda seni, kuni turg on "küllastunud".Selleks aga,et turu küllastumine n.ö."ajaliselt veniks"on vaja,et asi või vidin läheks
n.ö."optimaalsel ajal" nässu.
Selle arvelt toidab ju ennast näiteks tööstus,mis valmistab autodele tagavaraosasid jne.See annab võimaluse teha n.ö."tarbija järellüpsi" jne.jne.jne.
Praegu on kasulik turule paisata asja või vidina uus järjekordne mudel või"põlvkond" võimalikult kiirete ajaliste intervallide järel.
Selles osas on autotööstus koos oma hullutava reklaamiga muutunud
päris ogaraks.Ja see ograsus töötab nii efektiivselt kui ka kasumlikult just iseenda huvides.Tarbija tegelikke huve on lihtne lollitada - talle on juba selgeks tehtud,et tähtis pole mitte niivõrd tehnika vastupidavus(mis on võimalik,aga kulukas)vaid hoopis
tehnika mood.
Kõik käib imekiirelt - robotid,vedel plastmass vormidesse jne.jne.
+ hullumeelne ja lollitav ajupesu reklaamiga + kohutav sekundaarne
valgekraede armaada,kes siblib sisuliselt selleks,et saada palka
selleks, et oma mune soendada.
Pole enam aega midagi asjalikku muneda,sest selline tegevus vajab
nii oskusi haudumiseks kui ka aega haudumiseks.
Teiste sõnadega- eelöeldu orki on läinud enamus Euroopa suurfirmasid.
Võibolla on kasulik osta kell mõnest šveitsi väikefirmast ja
auto sealt,kus neid pannakse kokku veel käsitsi???
09:06 08.03.2005
totu & taibu (registreerimata)
to:Kuli
Kui sa teaksid palju need käsitsi tehtud asjad maksavad? :(
11:08 08.03.2005
Viljar (registreerimata)
huvitav.
Ostsin digikaamera, ja JUST 1 kuu ennem garantii lõppu läks katki...kõik nagu töötas, kuid zoom liikus ainult lcd ekraanil, mitte objektiivi silma kaudu vahtides.
Viisin poodi tagasi, nemad ütlesid, et meie remondiga ei tegele, ja andsid UHIUUE kaamera, samasuguse, mis eelmine. Vanal oli kriimud peal, värv nurkadest maha kulunud, uus seevastu, särav säras kui prillikivi. :)
Üldjuhul ostan palju tehnikat ja mina ei saa väita, et need kohe katki lähevad...
12:03 08.03.2005
vova (registreerimata)
odavaid tooteid testivad tarbijad kalleid tooteid tootjad.mis te halisete saate osaleda suurtootjate äriprotsessis.mina ostan ka teatud suurtootjate tooteid kahjuks on need aktsiad .eelis on see et need tooted lähevad tõenäosusega paremaks kui nad esialgu olid.
01:32 15.09.2008
Kärss
Täiendaks nimekirja vanas teemas: nädal peale garantii lõppu algasid jamad mu Sony-Ericssoni telefonil, lülitab end lihtsalt välja paar minutit peale kõnesid, seda eranditult täislaetud aku puhul. See viga oli juba uuena, jooksin pidevalt garantii vahet, iga kord anti telefon tagasi jutuga, et nemad viga ei tuvastanud. Aga äkki sai telefon korda ja seda lõbu jagus õnneks mõneks ajaks. Praegu lülitab end välja 2-3 korda päevas, aku peab samas peaaegu nädala ja muidu kah töötab laitmatult. Niiskust pole saanud ja pole tõesti mitte kordagi veel maha kukkunud (mul on kombeks oma asjadega hoolikalt ringi käia, ka teised telefonid maha ei kuku). Naljakas muidu korras telefoni ära kah visata, aga häda selles, et peab pidevalt peale passima, et end ise välja ei lülitaks, töö pärast pean olema kättesaadav vähemalt tööajal. Teine telefon on Siemens, mille ostsin kunagi just 2-aastase garantii pärast. Veidi üle 2 aasta töötas laitmatult, ainult aku oli kehv juba uuest saadik (ca 3 päeva pidas minu rääkimise juures) ja nüüd poolteist kuud hiljem sai aku otsa - laeb täis aga rääkida ei saa, lülitab end kohe välja. Akud lähevad kehvaks üldiselt vähehaaval, sel läks aga nagu noaga lõigatult. Hea meelega ostaks mingi uue telefoni, aga ei tea kedagi usaldada. Kui saaks 90ndate algul toodetud MItsubishile (see, mille pealt Nokia oma kuulsa 5110 maha kopeeris, täpselt samasugune, ainult metallist kest ja vanal MItsul olid peal veel diktofon jpms, millest Eurooplased 90ndatel veel unistadagi ei julgenud) uue aku kusagilt, peaks vist selle uuesti kasutusse võtma:)
Nimekirja lisaks veel õe Canon Digi Ixuse, mis paar kuud peale garantii lõppu lolliks läks (error 51 või mingi selline kiri ekraanil), juba paar korda remondis käinud. Siis elektripliidil põlesid ca aasta peale garantii lõppu läbi kaks plaati ja ahi, kõik erinevatel aegadel, ülejäänud 2 plaati aga töödanud seejärel tõrgeteta juba aastaid.

Mul üks pooltuttav tegeleb kasutatud külmkappide Eestisse toomisega - vanemat tüüpi kappidele annab ta vähemalt sama pika garantii kui poes tuliuutel, aga kui on suht uus kasutatud elektroonikat täis kapp, siis sellele ei anna kunagi üle poole aasta, ütleb et ei julge, kuna muidu hakkaks kauplema kahjudega... tahaks end osta kuidagi lahti sellest tarbimisorjusest ja omada sellist külmkappi, nagu mu vanemate kodus põrisev minust vanem (siiani veatuna töötanud!) poolümar monstrum, kas Zil või Saratov, täpselt sama igikestev asi nagu ka tollane Lääne tehnika!
11:39 15.09.2008
Tuudur
Ma arvan, et enamus rikkeid on ikkagi tingitud toodete ebaõigest ekspluatatsioonist, mitte tootmisdefektist. Näiteks pole mul küll ühtegi asja ette näidata, mis oleks kohe peale garantiid katki läinud. Kui on mingi viga, siis üldjuhul ikka garantiiajal, võib olla ka korduvalt, kuid lõpuks saab asi ikka remonditud.
Mu tuttavad, kellel on samuti probleeme sellega, et peale aastast kasutamist kipuvad telefonid , fotokad jne. oma töölepingu üles ütlema, on üldjuhul ikka väga hooletud kasutajad- telefone loobitakse, fotokaid kasutatakse rannas liiva sees jne.

23:30 21.09.2008
Deus
Canoni kohta seda, et see peaks tähendama seda, et objektiiv peetis omadega, vaja täistükis välja vahetada. Garantiiga pole siiani pidanud maid jagama ja loodetavasti ei tule seda teemat ette ka aga noh, mida aeg edasi, seda lühiajalisemaks asjade kestvus muutub. SE koha pealt, et mul oli enda s500i'ga kerged kokkujooksmised jne jamad alguses aga softi update tegi selle korda. Samas k750i'ga ei ole mul olnud probleeme va see et joystick omadega saba andis. Joysticki mittetöökindlus on juba vana teada-tuntud tõde, tehnloogia on juba kord selline, mis polegi mõeldud kestma. Sama kehtib liugurklappidega telefonide kohta, polegi mõeldud pikaajaliseks kasutamiseks vaid rohkem nipsasjanduseks.

Muudetud 21.9.08 23:34

21:34 22.09.2008
Nustu826
njah, mul roadstari autoraadio oli, mis lagunes 3 päeva pärast garantiiaja lõppu ära. krt, tglt naljakas oli küll siis see. aga see oli aastat 5 - 6 tagasi. ntx arvuti kõvakettaid vahetasin vist pooleaastaste vahedega 4x. ja ei olnud mingid jamad kettad, vaid proffide poolt soovitatud Seagate 80GB kettad, millest tarbimises oli pidevalt ainult ligi 10GB, ülejäänu oli enamuse ajast tühi. nüüd viimase ketta vahetusest ligi aasta möödas ja jälle hakkab jamama krt.
09:01 23.09.2008
Tuscan
Ma olen arvutil vahetult peale garantiiaja lõppu pidevalt toiteblokke vahetanud. Uuel Ordi arvutil oli 2 aastat garantiid ja mõni päev peale garantiiperioodi lõppu hakkas Codegeni toitebloki ventilaator lärmama. Ostsin siis oma rahadega uue Codegeni millele anti 1 aasta garantiid...tulemus taas, et vahetult peale garantiiaja lõppu hakkas ventikas kõrisema. Nüüd sai viimati ostetud mingi teise no-name firma toiteblokk, eks näis kaua see kestab.
Samas on kodus ka üks 12 aastat vana Fujitsu lauaarvuti mis töötab seniajani originaal toiteblokiga kuigi arvuti ise on täielik jääaja relikt.
19:58 23.09.2008
. (registreerimata)
novott, ma ei saagi kaasa rääkida- kõik asjad kestavad ja kestavad ja kestavad... ah ei, siiski- ühe telefoni aku vahetasin 5a tagasi garantiiaja jooksul ära.
heal juhul vahetan kodus max 2 elektripirni aastas.
20:01 23.09.2008
Triigu (registreerimata)
Milleks vahetada kogu toitekas, kui annab ka ainult ventikas välja vahetada, kui see lärmama hakkab? See tunduvalt odavam, kui pidevalt uus toitekas osta. Tolmu tuleb ka ikka vahest kastist välja puhuda, siis ehk kestab kauem. Eks asjade lagunemine oleneb ikka kasutamisest ka, kui asi pidevalt kasutuses, siis laguneb rutem. Odavamad asjad ongi juba kehvapoolsed, aga on ka erandeid. Kallite firmade kaup ei ole ka kindlasti kohe prof kasutuseks mõeldud. Kui ikka pildistad või prindid näiteks 1000 pilti päevas, siis tuleb ikka vastav tehnika ka osta mitte kõige odavam mis kätte juhtub. Meil firmas olid ka canoni laserprinterid, mis iga 2-3 aasta tagant saba andsid. Samas asi uhas iga päev 7:00ist kuni 19:30ni välja. Nimelt prinditi tellimusi väla ja ei ütleks, et kehvasti vastu pidas. Ma ei prindi oma eluajal pooltki sellest ära :D
21:46 23.09.2008
Tuscan
Ja alati on olemas selline inimtüüp nagu dumb user.
Olen müünud üsna peenelektroonikat ja selle põhjal võib öelda, et keskmiselt on 20% kasutajatest nö dumb userid kellel kõik asjad lagunevad kuigi sa müüd neile täies töökorras korraliku toote. Üldiselt tunneb selle dumb useri sageli ära välimuse järgi, pole ta ise piisavalt hoolitsetud olemisega, tema auto sisu pole ealseski näinud tolmuimejat (väljas pole üldse mõtet pesta sest vihm peseb), mobiiltelefoni kasutab ta korgitserina jne ... ja siis pöördub ta sinu poole garantiiajal oma katkise asjaga, mille rikkimineku on ta suure tõenäosusega oma hoolimatu käitumisega põhjustanud.
22:48 23.09.2008
q peal (registreerimata)
Triigu, igal toiteplokil eisa ventikat vahetada. Noh, saaks küll, kuid ta siiski sinna integreeritud ja uus ventikas on juba kogu ploki hinnaga.

A öelge, kogenud tindiprinterite omanikud, kas mõnel tootja nimel ka mingit eelistust teise ees on? On mõni ehk väga kergelt rikki minev?
10:38 24.09.2008
Tuudur
Tindiprinterid vist tavaliselt rikki ei lähegi. Probleeme tekitab peamiselt harvast kasutamisest tingituna tindi kuivamine printeri trükipea kanalitesse ja siis vahel aitab leotus, vahel detaili vahetus.
Ise hindan Epsoni 6 eraldi tindikassetiga printereid ;)
21:22 24.09.2008
audi a4 v6 (registreerimata)
mina olen laus keevasse vette visanud selle pea, kui kinni kuivas, aitas! Aga muidu on asjade garantiiga hetkel selline asi, et viimasel ajal on suht kopa ette visanud tehnika kvaliteedi allakäik (eks muidugi hinnad on kah alla läinud) ning kogu aeg lähevad asjad katki. Seetõttu olengi viinud silmagi pilgutamata garantiisse, nagu näiteks 2 ketaslõikurit (2 korda), nahkmööbel (maksti valuraha), dvd-mängija (anti uus), vann, televiisor (3 korda), laptop (2 korda) ja põhimõtteliselt ka auto multi käigukast.
Televiisoriga läksin ka tarbijakaitsesse, seejärel tarbijakaitse komisjoni ja nüüd asja arutatakse seal. Probleemiks olid triibud ekraanil ja seda juba kolm korda, tahan loobuda televiisorist ja osturaha tagasi.
Nüüd tundub, et naisel on ka nuimiksriga probleeme, peab vist kah garantiisse minema!
22:53 24.09.2008
be-em-wee (registreerimata)
Tundub su juttu põhjal, et tervet asja enam poest ei saagi!? :D Sa ju peaaegu kogu elamisega garantiis;) Kas tõesti sattud ainult rämpsu otsa?
Nüüd fotokas mul tahtnud 2 korda garantiiremonti kuid muidu asjad aastaid vastu pidanud. Võib olla tõesti päris uus kaup poes kõik kvaliteeditu sest fotokas mul ainus uus ja remonti vajav. Rohkem uusi pole vaja olnud kuna vanad kestavad. Auto küll pool aastat vana juba kuid garantiid siiski pole tahtnud. Üle õla ma ka kunagi sülitanud pole :D
23:15 24.09.2008
Kärss
> Tundub su juttu põhjal, et tervet asja enam poest ei saagi

Miks ei saa, ikka saab. Ka poest. Täpsemalt komisjonipoest :))
23:31 24.09.2008
komisjonipoe kaup tõesti enam garantiiremonti ei vaja kuna seda garantii lootust sealt saada pole. Sul õigus hr. kärss! :D
02:00 25.09.2008
Kärss
eelmisele: loe mu eelneva (pikema) postituse viimast lõiku, nii mõnedki komisjonikauplused annavad vanale asjale pikema garantii kui tavalised poed uuele tootele. Tõsi, ka vana asja rikkiminemise risk tuleb kirjutada kaudselt hinnasildile, aga kui pakutakse ca viiekordse hinnavahega sama pika garantiiga sama tarbimisväärtusega asju (kusjuures vana lubatakse ka hiljem vajadusel väga odava hinnaga remonti võtta, erinevalt uuest, kus remondihinnad kordades kõrgemad ja remondib ainult esindus), siis ma julgeks küll väita, et komisjonipood pakub tõsist konkurentsi uutele asjadele. Nagu ka autode puhul, vanade autode turul müügikäive on just tänu hinna/tarbimisväärtuse suhtele vanade autode puhul kordi suurem kui uute autode puhul ja siin ei saa rääkida enam riknema läinud kartulisalatist, mis alates teatud kuupäeva lihtsalt kuupäeva pärast toidulauale enam ei kõlba:)
07:49 25.09.2008
Sorry. jäi sõnastus puudulikuks eelmises kirjas mul! Komisjonimüügi mitmetel kaupadel garantiiaeg olemas küll kuid seda sõrmedel ülesloetavatel kauplustes on see ainult arvestatav garantiiaeg. Paljud kohad annavad müügijärgselt ainult nädal, äärmisel juhul ka kuu.
Tõsi, kunagi sain kasutatud külmiku, millele müüa andis aastase garantii.
18:48 25.09.2008
aasta aastaks, aga minu mainitud asjade puhul ikka kaks aastat pretentsioonide esitamise aega ehk garantiiaega
21:26 25.09.2008
Tore kui garantiiaeg 2a. või pikkemgi kuid kui paari kuu jooksul soetad kogu elamise ja siis kogu kupatusega aastaid garantii vahet käija...! Tehnika isu siis null, liituks ürgkogukonnaga ja siirduks kiviaega. Kivikirvega garntiiremondi vahet ei pea vast jooksma! :D
22:43 26.09.2008
bonnet (registreerimata)
Tundub, et w123 mesadele vist ei antudki garantiid ;)
23:31 26.09.2008
kulgurkeerrr (registreerimata)
jep, vanad autod kestavad, 10x kauem kui uued..nad on odavamad, ilusamad jne jne jne

uued on turvalisemad, muud midagist, paremini asttuvad ka, vaiks
06:52 24.04.2009
K2rss (registreerimata)
Nimekirjas jälle üks asi juures, seekord naisele sünnipäevaks ostetud Olympuse digikaamera. Keset pildistamist läks screen mustaks ja kuna silmaga kaamerast läbi vaatamise auku ei ole, siis pildistada jube raske. Loomulikult juhtuvad sellised asjad niisugustel reisidel ja erilistes kohtades, kus kaamerat kõige rohkem vaja läheb... Andsin talle hetkel enda kehva akuga DigiIxuse (mis sai ostetud teemat alustanud A60 lagunemise järel) ja ise vean praegu suurt digipeeglit kaasas, nende viimaste Canonitega on igatahes rohkem õnne olnud kui varasematega. Kusjuures varem mainitud Sony-Ericssoni viskasin tollal nurka, kuid nüüd, kui teised telefonid on vahepeal otsad andnud ja uut sobivat pole veel leidnud, on see jälle kasutuses, viimase aastaga pole ka see vana viga veel õnneks endast märku andnud:)
08:08 24.04.2009
Mina sain tleviisori raha tagasi, sest tarbijakaitsest tuli otsus, et kui veel katki läheb, siis peab +/- raha tagastama, nii see läkski, et ca 1 nädal ja jälle ekraan triibuline. Iseenesest oli väga hea tunne, et 32 LCD teleka asemel nüüd 42 plasma on ja 4 aastat garantiid ja 4k krooni ka veel lisaks taskus:) Asi oli seekord vaeva väärt, ilmselt oli õnne ka!
08:38 24.04.2009
mehkin (registreerimata)
Võiks täpsustada mis marki telekas oli? Nimelt plaanis omalgi 32´ telekas soetada. Jäin mõttesse, et meenutada mis on minul juhtunud seoses mingi uue asja garantiiga ja peab tõdema, et ei olegi ühtegi asja, mis oleks garantiiajal lagunenud (ja ka peale garantiid). Põhjuse on vist eespool olev kommenteerija Tuscan ilusti välja toonud ja paraku nii ta on ka. Kes juba enda välimusest (mis peaks olema elementaarne) ei hooli, siis pole ka edasi enam millestki rääkida!
11:01 24.04.2009
q peal (registreerimata)
Olles ka väheke asja uurind, jäid sõelale just 40" pildiga ja alljärgnevate parameetritega telkud, sest alla selle on mõttetu raha paigutus. 40" sellepärast, et kõige vähem lapikum mõõt. 32" -ne on sama mõõduga nagu 21" kineskoop. Ehk siis vaid laiem ja moonutusterikkam.

https://pood.elion.ee/epood.asp?t=1377&tt=292&ttt=93
21&ta=&t2=&tp=&ug=true&Smenyy=1374

https://pood.elion.ee/epood.asp?t=1377&tt=292&ttt=96
24&ta=&t2=&tp=&ug=true&Smenyy=1374

https://pood.elion.ee/epood.asp?t=1377&tt=292&ttt=95
68&ta=&t2=&tp=&ug=true&Smenyy=1374
15:06 24.04.2009
margiks oli Philips, aga ega ma ei saa öelda, et halb firma, mulle lihtsalt sattus halb variant:) Uue võtsin Samsungi, lihtsalt oli odav ja norm pildiga ning ostsin ka 2 aastat garantiid juurde, sest kui siis kokku nelja aasta pärast peaks läbi minema, pole kahju jälle uut ka osta oma raha eest!
01:30 18.08.2009
Kärss
Järgmine linnuke kirjas, seekord Makita akutrell, sealt kallimast hinnaklassist. Murdus võll, kusjuures olen siiski "hobikasutaja", mitte proff ehitaja, kelle käes tööriistade lagunemist/kulumist loomulikuks võiks pidada. Kasutatud on vaid puidu sisse kruvide laskmiseks, murdus võll, remontida ei tasu, mitu head akut jäi üle... Nüüd ei oskagi otsustada - ühelt poolt tahaks osta uuesti Makita (varuakud olemas), samas ei tahaks toetada sellist suhtumist, kus asjad pannakse kestma täpselt garantii aja jagu ja selle pärast tahakski põhimõtte pärast osta asemele midagi muud, kasvõi Metabo
07:57 18.08.2009
Jansax (registreerimata)
Ju sul Kärss lihtsalt ei vedanud selle drelliga või kukkusid liig suuri kruve väänama. Väga levinud on meil ju see et ostetakse miski LAHJA seade ja kukutakse 12V 1,3 ah akukaga miskeid 6*120 kruvisid väänama ja öeldakse et " KEERAB JU KÜLL" - keerab jah aga peesse keerab. Peale 10 kruvi suits taga või teab mis veel. Endal 3 aastat Makita drellid ,saed jne. Pole ükski veel lagunenud ja töös on nad igapäevaselt. Nüüd lihtsalt kulumise tagajärjel tuleb hakata vaikselt uusi asju muretsema
16:11 19.08.2009
juss754 (registreerimata)
Naljamehed. Kui tehtaks asju ,nagu ca 15a tagasi läänes,et pesumasin ei tahtnud kuidagi ära laguneda siis nüüd on tootjad kavalamaks läinud.Mõelge nüüd ise! Kui asi ei läheks katki ja kestaks iidkaua ,kes siis nende toodetuid asju ostaks.Nüüd aga garantii läbi ja toode on õhtal -lähete poodi uut ostma,kas pole?
16:34 19.08.2009
aga hinnad ka võrreldes palgaga olematuks läinud, pole mingi probleem nii tihti vahetada, aga vaata kui juba garantii ajal jebima hakkab, see on küll juba liig.
16:44 19.08.2009
jigg (registreerimata)
Makita miiusaag. 2 a mitteproffi kasutust ja suits taga...
19:18 19.08.2009
V66 (registreerimata)
Mehed tean mida te tunnete :) Mind või õigemini minu peret on viimasel ajal lausa mingi needus kiusamas, asjad lähevad järjest ridu-radapidi katki. Nii palju on juhtunud, et katsun nüüd meelde tuletada, kuidas kõik alguse sai. Esimesena poole filmi pealt (kusjuures hea komöödia oli) kustus Sharp 32" telekas, ostupäevast oli möödas 1,5a, sain õnneks garantiikorras korda. Kuid kõik polnud nii lilleline sellega, nimelt vahepeal, kui telekas remondis oli, siis sai laenatud teine asemele ja kujutage pilti ( mis siin ikka pilti kujutada, kui pole pilti, sry iroonia) ka see läks peesse! Ulme! Rikked täesti erinevad seega elektrivõrgus või muus süstemaatilisusele viitavaid tegureid ei tohiks olla v.a. minu lähedal olek :). Järgmisena otsustas esikus heast peast laelambi pesa pauguga lühisesse põleda ja nii hullult, et otsustasin koguni lambi välja vahetada. Huvitav on see, et see lamp on laes olnud 4-5a ja mingit vähimatki kahtlust, et nii juhtub ei tekitanud. Ja et igav poleks järgmisena murdus UPO pesumasinal trumli võll :) Masin pidas vastu 4,5a (made in makaroni rsk ma ütlen). Ei pidanud kaua ootama, kui saabus fotoka kord Canon A-85, pilte vaadata saab, aga pildistada mitte, lahe mulle hakkab juba meeldima :) Võimalik, et unustasin mõne tuksi läinud tehnika mainimata. Põnevusega ootan järgmist pauku. Muidu poleks viga, aga rahakotile hakkab see "põnev" elu. Elagu kolmandates riikides toodetus saast!
20:43 19.08.2009
,, (registreerimata)
aga mis need autodki paremad on-mõnel hakkavad juba enne sadat tuhandet kõiksugu jamad peale.
04:04 20.08.2009
Kärss
TO Jansaks: pigem ei vea, sest ma ei osta mingeid mõttetuid 1.3ah akudega drelle jms. Elan pigem põhimõtte järgi, et ma pole nii rikas, et osta odavaid asju, kuid just sellepärast ajabki närvi, kui keskmisest kallimad ja kvaliteetkaubana reklaamitavad tuntud firmade tooted lagunevad just garantiiaja piiril. Loomulikult olen ise süüdi - ka seekord ostsin asemele Makita drelli, akud panin riiulisse, kuna vanad peaks kestma ka uue drelliga veel kaua:)

Muide, eelpool mainitud Olympuse kaameraga algab vist sama jant nagu varem HP nutitelefoniga, et suure osa garantii ajast istub seade remondis, kunagi nad mittetöötaval asjal mingit viga ei tuvasta, kätte saades viin nädala pärast seadme uuesti remonti ja nii see garantiiaeg (pikenedes) lõpule läheneb ja peale seda (pikendatud) garantii lõppu polegi midagi targemat teha kui seade ära visata...
13:42 20.08.2009
q peal (registreerimata)
Mis jamad nende Olümpustega siis on? Olen hulle lugusid kuulnud. Mul ka viimatinimetatud. Hea on asja juures see, et eestikeelne menüü ja pilditöötlustarkvara arvutisse. Halb on see, et juba algusest peale ei saanud selget pilti mitte üheski valguses ega režiimis. Pixleid väidab 7 miljonit olema, kuid Nokia telefoni 1,3 mpx tegi täpselt sama kvaliteediga pildi! Asi hakkas tüütama ja garantiis vahetati vaikselt kogu optika välja koos esipaneeliga. Nüüd juba saan väga heas valguses tehtud pilti natuke suurendada ekraanil. Kuid 4 mpx muldvanale Panasonicule ei saa Olümpus ligilähedalegi pildipuhtuses!
10:00 24.08.2009
sama vea teistkordsel avaldumisel (2a garantiiaja jooksul) on õigus ostusumma tagasi nõuda, sest järelikult ei ole suudetud viga remontida! Täpsemat infot saab aga tarbijakaitsest.
15:44 24.08.2009
Tuudur
audi a4, anna mõni vihje seadusele, mis sellist olukorda võimaldab.
16:43 24.08.2009
ok, otsisin natuke aega ja nagu otseselt ei leidnud. Leidsin ainult sellise asja, kus on see ära mainitud:
"Lepingust taganemine – müüja tagastab asja eest makstud raha ja ostja tagastab müüja nõudel kauba – rakendub vaid asjal oluliste puuduste esinemise korral.
Olulise puudusena käsitletakse eelkõige puudust, mida ei ole võimalik parandada või parandamine ebaõnnestub, samuti asja asendamise võimatust. Ka müüja keeldumist asja parandamisest või asendamisest käsitletakse olulise müügilepingu rikkumisena, mis annab ostjale õiguse lepingust taganemiseks. "
Mina sain seda teada tarbijakaitseametist sealse nõustaja käest ning selle alusel sain ka oma televiisori eest raha tagasi. See võttis muidugi aega ja +/i elektroonika vastuargumendiks oli see, et asja parandamine ju õnnestus, sest peale remonti oli asi korras ja sama viga ilmnes uuesti alles mõne kuu möödudes.
Ju see punkt on ka seaduses must-valgelt kirjas, aga ei ole aega otsida praegu! Aga ega need asjad muidugi lihtsad ei ole, juba asja remondis käimise tõestamine on probleem, sest ega nemad küsivad tõendeid sinult ja ega elektroonika pood ei anna sulle neid tõendeid jne, ühesõnaga minu case on siin nr 173: http://www.tka.riik.ee/3657?id=12035
11:05 26.08.2009
zolge (registreerimata)
1.) Canon A75 - (5k) 5a pildistanud, sensor läks läbi, vahetati canonis veel taganjärgi garantiiga välja, nüüd peale sensori vahetust tegi korrektselt umbes 500 pilti ja nüüd on pildi kvalitet oluliselt kukkunud... juu on omadega ikka läbi.
2.) Nikkon D60 + objektiiv: ostuhind ca 10k, objektiivist pudenes peale 100 pilti kübemetena mingeid metallosi, pildid olid rõvedad, garantiis anti uus objektiiv
3.) Simferi el.pliit (3k), odav, väike, energiasäästlik, 2 kuud peale kasutamist spontaanselt murdusid jalad ja läbi läks keeduplaat
4.)Philipsi keskus (6a tagasi sai ostetud vähekasutatuna) mingi 8000.- isend oli, sai odavalt 2500.- 3 kuud kasutatud. Olen teda kasutanud selle aja jooksul väga vähe, ca 2a äratuskellana ja umbes 20 erinevat plaati olen kuulanud seal, 20min kasetti kuulanud ja võibolla kumulatiivselt ca 100h raadiot. Põhiliselt tolmu pühitud sealt pealt, ja kõlari ülal on mingi bassgenrator (kummist jull, mis vibreerib ja tekitab tavalise kõlariga koos võnkeid juhtmeid järgi ei tule, sellel on kummi membraan mis lihtsalt seismise tõttu on pragunenud.
5:) LK KP-215 telefon - 2kuud peale kasutamist pilt eest läinud kõigil ekraanidel, jälle mingi junn pees.
6.) arvuti jupid on hästi vastu pidanud, CODEGEN toide (millest enne juttu oli) laseb juba 6ndat aastat
7.) autovaruosadest ei räägi üldse... kvaliteet viimasel ajal väga niru ja kõikuv
11:47 26.08.2009
Murfen1 (registreerimata)
Asja nimi on TARBIMISÜHISKOND !
02:42 25.09.2009
Kärss
Jälle saab paar linnukest kirja panna: 2k peale garantii l6ppu läks lolliks yks Nokia telefon ning ca pool aastat peale 2a garantiid pöles mähis sisse yhel Fermi puuril (Rootsis suht levinud kaubamärk, keskmise kvaliteediga), mis on yhtekokku töötanud vaid m6ned tunnid ja sedagi ilma erilise koormuseta...
Peaks vist panema teema lukku, et siia rohkem kirjutada ei saaks, siis peaks ka asjad ehk kauem vastu pidama:)
11:18 04.12.2011
Kärss
Huawei netipulk, ostetud 3a pikkuse lisagarantiiga, andis otsad 2 nädalat peale garantii lõppu! No krt, nii täpselt planeeritud lagunemine peab olema kusagilt kaugemalt aktiveeritav:)
11:45 04.12.2011
............. (registreerimata)
Laguneb sellepärast, et sa ise mõtled kogu aeg sellele lagunemisele, enne garantiiaja lõppu. Vaheta ümber ja mõtle, et nüüd kestab !
19:11 04.12.2011
grigoori
2 päeva pärast garantiiaja lõppu lendas lauaarvuti emaplaat. 170 eurose emme kohta väga nigel tulemus.
Hakka või vandenõuteooriatesse uskuma :)
19:48 04.12.2011
akv5 (registreerimata)
mul minestas Renault käigukast ära peale garatii lõppu ja vähe aega hiljem läksid armatuuri all juhtmed suitsema. midagi jubedamat ei julgegi loota.
õnneks sai korda tehtud ja auto ära müüdud .
Prantsuse autod ongi vist kuni garantii lõpuni pidada.
16:14 05.12.2011
xyzzyx (registreerimata)
Jah, ma tean ka inimesi, kelle kätte asju ei või jätta. On neil selline energiaväli või lihtsalt hooletud, aga katki need asjad lähevad.
19:05 05.12.2011
´ (registreerimata)
nii ta kipub olema, et laenatud asjad lähevad katki. nii need, mida endale oled teiste käest laenanud, kui ka need, mida ise välja andnud. nöögi seadus :)
23:02 08.12.2011
mina ei nuta!!! (registreerimata)
Makita hekilõikur andis otsad 2 päeva enne garantii lõppu, läks garantiisse.
Electroluxi pesumasin garantiisse nädal enne garantii lõppu.
Nii et imperialism paneb vahest ka endale pasunasse.......
14:37 17.12.2011
aadu k (registreerimata)
2 Boschi kohvijahvatajat vahetult pärast garantiiaja lõppu otsad andnud, 2 HP Pavilioni sülearvutit kolmandal aastal emaplaadi rikke pärast asutuna seisma jäänud (remont ei tasu ära). viimasel ajal eelistan pigem odavaid no-name tooteid, sest nimi ei anna tootele mingit garantiid. läheb katki - ostan uue odava ja ei põe; peab vastu (enamasti peabki) - olen rõõmus.
16:53 17.12.2011
eee (registreerimata)
mul on läinud asi katki garantii ajal, aga tegin selle oma raha eest korda.

no ostsin LCD teleri iirimaalt, vahepeal kolisin eestisse (võtsin teleri ka kaasa siia) ja 3 aastat polnud möödas, kui teler ei lülitunud enam sisse. ei hakka ju katkise teleri pärast lennupileteid jälle ostma ja sinna poodi teda tagasi viima,

tallinnas mustamäel samsungi service lahendas probleemi ära 70€
11:58 18.12.2011
vanames
Nii, eile hommikul siis oli 100A/H Loxa diisli aku õhtal. Nimi kah vastav.
Garantii oli 2 aastat ja novembris sai otsa. Uskumatut sõnnikut ikke toodetakse. Noh maksis kah 700 eeku.
Krt eelmine samasuur aku oli Banner ja kestis 7 aastat! 3 autot elas üle!
20:14 18.12.2011
Garantii (registreerimata)
Täpsustaks mõned asjad üle:
Garantii andmine ei ole kohustuslik ja ostaja ei saa seda nõuda(erand on ehitise garantii, kus tegu on"lisaboonusega").Garantii andmisel vastutab müüja nii seaduse kui ka garantiitingimuste alusel.Ostja valib, kummal alusel ta nõudeid esitab.
Eeldatakse ,et müügigarantiiga on hõlmatud kõik asjal garantiiajal ilmnenud puudused.St ostja ei pea tõendama,et toode oli juba üleandmisel defektne.eeldatakse veel,et parandamine,asendamine toimub tasuta,asendatule kehtib uus sama pikk garantii ja parandamisel pikeneb garantii(kui tingimustes ei ole teisiti kirjas).
Kui ainus garantiitingimus on - tootele kehtib garantii üks aasta - , vastutab müüja, mis tahes asjal ilmnevate puuduste eest.Kui müüja soovib väita,et defekti tekitas hoopis ostja, peab müüja seda ise tõendama.Kui ostja pöördub kohtusse, on müüja tõenduslikult väga halvas positsioonis.
Seega on oluline sätestada täpsed garantii tingimused, mis ütlevad, kui kaua milliste puuduste suhtes garantii kehtib ja mis kohustusi peab ostaja garantii kehtivuse eeldusena täitma.
NB! Ettevõtjast ostjale seadus soodusaega ette ei näe, ta peab alati ise tõendama, et puudus tuleneb müüjast.Kohtusse aga saavad nii tarbijast kui ka ettevõtjast osta pöörduda kolme aasta jooksul.
22:02 19.12.2011
grigoori
Täpsustaks täpsustuse üle.

Kuigi tootja ei ole kohustatud andma tootele garantiid, on ta vastavalt Võlaõigusseadusele kohustatud 2 aasta jooksul alates müügihetkest defektset toodet parandama, vahetama toote välja või tarbija nõudel tagastama ostusumma peale korduvat tulutut remonti.

Ning alates remondi või toote asendamise kuupäevast algab järgmine 2 aastane pretensioonide esitamise periood.
11:09 20.12.2011
Garantii (registreerimata)
Veel kord asjast:
Võlaõigusseaduse alusel vastutab tõesti müüja kauba puuduste eest sõltumata sellest, kas ta andis kaubale garantii või mitte, kuid medalil on ka teine külg.
Kui asja on ostnud tarbija, vastutab müüja asja puuduste eest, mis ilmneb kahe aasta jooksul asja üleandmisest ostjale.Kui puudus ilmneb kuue jooksul, eeldatakse,et asi oli juba üleandmisel defektne.Kui müüja tahab väita, et puudust üleandmisel polnud ja see on tekkinud hiljem nt ostja süül,peab ta seda ise tõendama.Pärast kuut kuud peab tõendama ostaja, et toode oli juba üleandmisel defektne.

Seega on oluline sätestada täpsed garantii ja reklamatsioonide lahendamise tingimused, mis ütlevad, kui kaua milliste puuduste suhtes garantii kehtib ja mis kohustusi peab ostja garantii kehtivuse eeldusena täitma.

Tänud tähelepanu eest:))

11:36 20.12.2011
Käsna Kalle (registreerimata)
Tegelikult on müügigarantii ja pretensioonide esitamise aeg (kaks aastat tulenevalt VÕS-st) natuke erinevad asjad, aga kuna vene ajal oli garantii, siis räägib rahvas ikka garantiiaeg ja garantiiaeg.
Teine uus mõiste on tõendamise kohustus. Pool aastat müüja ja poolteist aastat ostja kohustus.
Aga teema mõtet see ei muuda. Lihtsalt kirjutage toodetest, mis peale kahte aastat kasutamist otsad andsid:)
13:28 20.12.2011
McVectra (registreerimata)
Täpsustaks veel täpsustuse täpsustused üle. Kas mitte vahetatud detaili/eseme garantiiaeg/pretensioonide esitamise aegf ei lõppe koos esialgse garantiiga?
14:00 20.12.2011
To McVectra (registreerimata)
Just, sa oled asjast õigesti arusaanud kuna Võlaõigusseaduse § 231. Müügigarantii erisused tarbijalemüügi puhul ütleb järgmist:

Tarbijalemüügi puhul eeldatakse, et:
1) müügigarantii annab ostjale garantiitähtajal õiguse nõuda asja tasuta parandamist või asendamist;
2) garantiitähtajal asendatud asjale antakse algse müügigarantiiga sama kestusega uus garantii;
3) asja parandamise puhul garantiitähtajal pikeneb müügigarantii parandamise aja kestuse võrra.
23:07 20.12.2011
grigoori
McVectrale ja temale vastanule.

Ei, sa ei ole asjast õieti aru saanud.
Nagu eelpool üteldud, on garantii ning pretensioonide esitamine erinevad asjad. Antud juhul astub mängu aga kolmas tegurgi: lepingutingimustele mittevastavus.

VÕS:
§ 227. Müüdud asja lepingutingimustele mittevastavusest tulenevate nõuete aegumise algus

Müüdud asja lepingutingimustele mittevastavusest tuleneva nõude aegumistähtaeg algab asja üleandmisest ostjale. Asja asendamisel müüja poolt algab aegumistähtaeg asendatud asja üleandmisest ostjale. Asja parandamisel müüja poolt algab aegumistähtaeg kõrvaldatud puuduse suhtes uuesti parandamisest arvates.

Veidi segaselt formuleeritud, aga asja sisu on lihtne: remondihetkest alates hakkab kehtima uus pretensioonide esitamise tähtaeg, mis on teatavasti 2 aastat.
Säte puudutab ainult remonditavat/vahetatavat detaili, mitte kooslust tervikuna. Näiteks autol on tootjapoolne 3 aastane garantii. 2 aastat peale ostu lendab genekas. Remonditakse genekas ära ning selle geneka garantii ei ole mitte järelejäänud 1 aasta vaid seaduses ette nähtud 2 aastat.

Tegu juriidilise nüansiga, mida paljud tootjad/kaupmehed ei tea või siis ei taha teada.
Juri****** taandub ostutehing lepingu sõlmimiseks.

Muudetud 20.12.11 23:11

10:32 21.12.2011
To grigoori (registreerimata)
Päris huvitav ja kasulik arutelu : )

VÕS ei saa müüjale peale suruda uue müügigarantii algust vaid saab seda ainult pikendada remondisoldud aja võrra.
Küll aga saab VÕS suruda müüjale peale uue pretensioonide esitamise tähtaja milleks on siis uuesti 2 aastat alates sellest kuupäevast kui ostja asja taas oma valdusse sai.

21:41 21.11.2014
Kärss
Nüüd järgmine märk teemasse - Samsungi "pommikindel" nuppudega telefon Xcover B2710 on just siin garantii piiri lähedal, lülitab enda mikrofoni välja iga natukese aja tagant. Mõnikord ei lülita ka välja, vaid hakkab kajama niimoodi, et kuuled oma juttu ja teine ei saa jutust aru. Kui teed restardi või taastad tehaseseaded, siis jälle töötab ja siis lülitab varsti jälle välja. Põrutamine vms seda ei mõjuta, probleem peab olema softi poole peal ja raske on uskuda, et see pole sinna sisse programmeeritud... Lisaks said kaks pereliiget omale üsna hiljuti Xcover2 nutitelefonid, need mõlemad on juba garantiiremondis käinud, neist ühel juhul anti lõpuks uus telefon asemele, usk Samsungi kvaliteeti on jäädavalt kadunud.
11:02 22.11.2014
kupu_3 (registreerimata)
Selle Xcover B2710 probleemidest on jahutud juba mitu aastat tagasi, ka läbi erinevate põlvkondade. Ja üleüldse, Samsung teeb hästi vaid tavalisi nutitelefone ja ka seda pead sa täpselt teadma, mis mudeleid. Ehk siis enne ostu tasub teha külaskäik välismaa foorumitesse. Samuti võiks vältida Sony "nn.veekindlat" telfi.

Minu kogemuste järgi on need elektroonikatooted, mis kannavad LG nime, osutunud Samsust märksa töökindlamaks.

Ma just aasta tagasi ostsin omale suure Samsungi külmiku. AAA- klass. Euronics tegi väga hea pakkumise. Alguses keegi hoiatas küll, et ega samung oska külmkappe teha, sest tema sugulane viis oma varsti garantiisse.. Noh, eks näiss.
16:59 22.11.2014
Kärss
Ma ise olen paraku sellise B2710 täpne sihtrühm ja ei ole nagu eriti konkurente turul, Caterpillari analoogil on veel rohkem probleeme (sõber ostis firmasse mitukümmend tk kõigile töölistele, täielik loodusõnnetus, seda kinnitavad ka välismaised foorumid). Mu ootused telefonile on:
- nuppudega ja veekindel, et saaks kasutada seda ka kinnastega ja vihma käes
- mõistlik aku kestvus, ehk siis minimaalselt nädal (sellel Ssungil muidugi oluliselt pikem)
- taskulamp ühest nupust (kõige sagedamini kasutan telefoni seda funktsiooni:)
- mingi hädapärane interneti kasutamise võimalus ja ligipääs Gmailile
- GPS koos TOIMIVA kaardirakendusega (vahet pole, kas mälukaardil või online, satelliidipildid hädavajalikud). Alles suvel päästis see suure seltskonna välismaal ärakülmumisest, kui väikelaeval mõlemad süsteemid paksus udus rikki läksid (vaid kaja jäi tööle), kõigil elektrita saarel veetmise järel nutitelefonid tühjad ja siis see Samsungi junn oli ainus, mille abil oli võimalik paar tundi saarestikus pimesi navigeerida. Ise kasutan seda pidevalt süstamatkadel, kus ümberkäimise oht on täiesti olemas ja teinekord vaja kontrollida ees olevat kärestikku vms satelliidipiltide abil, tavalisest maastikule mõeldud GPS-ist pole siis kasu.

Kunagi oli mul Benefon NT2000 GSM/GPS telefon, vahepeal polnudki nagu midagi mõistlikku tootmises, nüüd siis see Samsung... ma ei teagi, tuleb vist osta uus samasugune ja arvestada vaid nende kahe aastaga... või oskab keegi soovitada midagi töökindlamat, mis KÕIGILE neile tingimustele vastaks?
17:28 22.11.2014
stammer (registreerimata)
Terve pere kasutab "pommikindlaid" telefone? Milleks küll?

Kui probleem ilmneb enne garantiiaja lõppu, siis peab kiiremas korras müüja juurde minema, mitte aga venitama ja lootma, et probleem ise laheneb.
21:59 22.11.2014
tublimiis
Vaata, stammer, ehk kogu pere on innukad matkasellid, nagu nt. mainitud süstamatkad vms.!
23:04 22.11.2014
mina mina (registreerimata)
Kärss paneb jälle mingit omaloomingut:)

Mis aku kestvuse nädal + sa jahud?!Kõne aeg ja neti kasutus nutsutavad käbedalt tühjaks.

Sellist phonet põle olemas veel vabamüügis mis igapäevase netikasutamise ja helistamise puhul üle 2 päeva peaks.
00:32 23.11.2014
Kärss
Viimasele targutajale: kui vaevusid lugema, siis jutt ei käi nutitelefonist, vaid nuppudega telefonist. Kirjutasin ju, et hädapärast peab olema võimalik ka emailidele ligi pääseda, mitte ei taha pidevalt netis istuda. Mul teine töönumber on taskus just nutitelefonis, päevas korra-paar lülitan mobiilse andmeside mõneks minutiks sisse, kui mõnda olulist emaili ootan, paar päeva peab aku vabalt vastu. Täpselt sama lugu ka Nokia Communicatoriga, mis hetkel seda lagunenud Samsungi asendab. Kusjuures siin foorumiski mainitud HP Ipaq (esimesi suure puutetundliku ekraaniga nutitelefone üldse) pidas aastal 2003 vastu sarnase akukasutusega ca kümmekond päeva, viis aastat hiljem pidas nädala, veel mõned aastad tagasi umbes 5 päeva, täna (12 aastat hiljem!!) peab 1-3 päeva. Mul on telefoni vaja ikkagi rääkimiseks (mitte lobisemiseks!), kuid netis käin telefoniga ikka väga harva - Internetti on oluliselt mugavam kasutada arvuti abil ;)
11:20 23.11.2014
ventilaator. (registreerimata)
Sellist kriitikat võib firmanime alusel ainult väikeste tootjate kapsaaeda kirjutada. Naljakas lugeda kriitikat Samsungi kohta. Firma mille suurust enamus kaasfoorumlasi ei hooma. Samuti ka ühe mütsiga löömine telefonidele, külmikutele jne. Neid külmikuid toodetakse eri mudeleid eri kohas. Erinevad kompressorid jne... Samsung tootab jubinaid 10-netele teisele kaubamärkidele jne... Isegi sama mudel Samsungi monitor oli toodetud 2 eri kohas. Ungaris toodetud monitorile pandi 2 eri tüüpi LCD paneeli, üks oli Samsungi originaal ja teine ühe Türgi tootja oma. Vahe oli märgatav ja teadjamad ostsid antud monitori ainult peale kinnitust, et saavad originaal paneeliga. Kaubamärgihulludele on raske seletada mis peitub plekkide taga.

Nagu keegi juba siin soovitas. Lugege foorumeid, reviewsid ja ärge kaubamärgi järgi ostke asju vaid ostke selle järgi mis on karul kõhus!

Mul läks tutikas Dell peale karbist väljavõtmist ja peale 5 minutilist töötamist õhtale. Väljavahetamise asemel sain raha tagasi ja soetasin teise mudeli. Kas ma peaks nüüd kõik Dellid maasisse tampima? Igal tootjal on õnnestunumaid ja vähem õnnestunumaid mudeleid. Sama asi ka autodega, peaksite ju teadma. Kõik ei ole nii lihtne, et see kaubamärk on hea ja too on halb.
19:25 23.11.2014
grigoori
Samsung annab oma külmikutele 10 aastase garantii. Milles probleem?
20:25 23.11.2014
komvek
See suvi oli Samsungi külmikuga väike veelekke probleem ja helistasin hooldusesse.Aasta vana külmik ainult.Rääkisin mure ära ja ütlesin veel et eelmine vana saraatov teenis mind üle 20aasta et kuidas nii uus kapp juba lekib vett?
Selle peale oli vastus et ega tänapäeva asju ei saa võrrelda veneaegsetega! Et siis aeg läheb edasi,maksan toote eest rohkem aga nagu vastu saan muret rohkem mitte kvaliteeti?
20:32 23.11.2014
kupu_3 (registreerimata)
Vaid Samsu külmiku digitaalsele invertermootorile antakse garantiiks 10 aastat.
21:04 23.11.2014
Siiiidiuss (registreerimata)
Ah need garantii jutud on enamus jama.ses mõttes et 2 aastat on pretensioonide esitamkse tähtaeg ja sellest tuleb lähtuda. Kõik need pikemad garantiid kehtivad siis kui viid hooldusesse teatud aja tagant ja muu blablablaa mis teeb garantii mõttetuks juba seat see aja ja raha kulu suurem kokkuvõttes. Samsung on suurkorporatsioon ja tehaseid oioi kui palju ja töötajaid veel rohkem. Suurtootjad todavad kohati samamoodi rämpsu ja ka siis kui mõni kärss tööülesannetega toime ei tule siis tuleb eriti praak toode. Mis ei tähenda kaugeltki seda, et mõne säästu ja nuppudega surnud samsungi telefoni järel saaks mingeid järeldusi teha samsungi kui suurkorporatsiooni suhtes. Nii et igavesti kestvaid isalt pojale gene asju nagu vene külmkapid ja vene autod ladad ei taheta enam toota sest kes siis uusi ostaks kui kõik igavesti vastu peaks. Seega peame kasutama lagunevaid asju samsunge, kiasid pesukotte jne. Ei ole enam vanad head ajad. Need on läbi!
21:05 23.11.2014
Kärss vana tainapea proovi ka nüüd aru saada ja ära targuta!
Selgitan siin "nii targale ja kõiketeadjale"tegelasele uuesti: telefoni kestvus oleneb kasutusest - kõne ajast.Ütleme siis nii,et kui juhtub nii,et ööpäevas pead 10 tundi telefoniga rääkima siis ongi finito!Kui vähem siis kestab kauem.Lisaks on veel temperatuur selline tühjendavad iseloomuga.

Aga muidugi kui minutitki ei räägi siis "valmiduses"on kaua-kaua!

Ühesõnaga ära hakka jälle õigustama!
21:50 23.11.2014
Kärss
Sina õigustad praegu, mina kirjutasin oma telefonikasutusest lausa punkthaaval juba enne. Sellist lollust pole tagantjärgi mõtet kellelegi seletama hakata, et kui järjest kõneled või neti kaudu valjult muusikat kuulad, siis ei pea ükski telefon mitut ööpäeva vastu. Loomulikult ei pea, kui ongi vaja tõestada, kui kiiresti võimalik aku tühjaks saada. Me pole siin sideoperaatorid ega pubekad, kes telefoni küljest mitte kuidagi oma näppe lahti ei saa ja telefoni millegi muu kui telefonina kasutavad.
22:31 23.11.2014
Siiiidiuss (registreerimata)
Ütleme nii, et selleks ei pea operaator EGA pubekaski olema,et näppe telefonist eemale ei SAA. Tänapäevaste telefonide kasutajatel on helistamine pigem telefoni lisafunktsioon. Ise eelistan ka netis käimieks pigem tahvlit või arvutit. Aga telefoni brauseriga Saab samuti pea kõik Samar asjad aetud kui pc-ga välja arvatud,et id kaarti ei tunne. Lisaks sellele saab telefoni kasutada nii tööl kui vabal ajal muusika ja netiraadio kuulamiseks nii klappidega kui ilma. Lisaks gpsi ja fotoja videokaamerana Saab samal ajal kasutada jne jne. Ja kui kõige selle virr varri keskel veel aku õhtuni vastu peab on hästi!

Jah kui ainult helistada mõned minutid päevas siis peab aku 2 nädalat ka vastu. Aga siis jääks telefoni võimekus kasutamata! See on sama kui osta tuttuus diiselauto ja korra kahe nädala tagant sõitmas käia..
22:46 23.11.2014
Tropp Kärss ei saa ikka aru,et Millest aku kestvus oleneb ja kuidas seda on kõige praktilisem mõõta:)
Muudkui plärab oma õigustust.Krt tainas saab aru küll ,et pani puusse aga järgi ei anna:)

Aga õnneks kõik teavad Kärssa ja keegi ei imesta midagi sellest imemehest!!!

Kärss tropp mis tropp!

23:06 23.11.2014
Kärss
Loe mu õigustust 2014-11-22 16:59 postitusest, kus kirjutasin, et tahan nuppudega telefoni, mitte mingit mänguasja. See pole mina, kes siin kirjutab videokaameratest, netiraadiotest ja ID-kaardi kasutamisest. Tootja lubas selle katki läinud telefoni ooteajaks 600h ja kõneajaks 19h (mitte 10h, mida Sina väidad 2014-11-23 21:05 postituses). Palun lõpeta enese naeruvääristamine.
16:33 24.11.2014
Minu poolt 10 tundi oli näitena toodud ja nagu sa ise ka saad aru nüüd ,et max näitaja on 19 tundi kõneaega ka sinu telefoni puhul!See on maksimaalne ja tegelikult olenevalt asjaoludest veits väiksem.Jättes need muud nõuded välja siis antud võrrandis ongi kõneaega mis saab määravaks ja nii see ongi.

Mitte kuidagi ei saa kasutata terminoloogiat peab kestma vähemalt 1 nädal!!!Sinu vajadustele tuginedes oleksid pidanud kirjutama kõneaega peab vähemalt 19 tundi olema!!!

NB!Sinu muud nõutavad lisad söövad eriti tugevalt akut - eriti kui olla kehvemas kohas!!!

Muudetud 24.11.14 16:38

13:51 14.09.2019
Kärss
Aasta eest lisandus nimekirja Canoni printer-skänner-koopiamasin (komboseade), see "valgusti" põles läbi mõni kuu peale garantii lõppu.

Järgmine linnuke teemasse on Huawei nutiplutimölafon, üsna täpselt garantii lõpus läks aku kehvaks. Kui ütleks et poole võrra, siis vist liialdaks, aga kolmandiku võrra kindlasti. Kohutavalt häiriv, sest see ei tahtnud varemgi paari päeva laadimata vastu pidada, nüüd on igaks õhtuks aku tühi. Aga juhtus selline naljakas asi, et suutsin selle telefoni hiljuti veel ka ära uputada ja olin juba optimistlik, et olengi s!tast valutult lahti saanud. Aga kuivas ära ja hakkas tööle. Kuna akut tagant ära võtta ei saa, tegi see iseenesest kokku nii umbes 50 restarti. Nüüd on ekraan heledam kui kunagi varem üldse on olnud ja aku peab vastu peaaegu sama hästi kui pool aastat tagasi:) Kõik funktsioonid töötavad laitmatult, müstika...

Ja natuke huumorit kah: teema alguses mainitud HP Ipaqi nutitelefoni kasutab tütar tänaseni, aku on kehvaks muutunud aga töötab endiselt ja tema vajadusi rahuldab.

Ja minu jaoks veelgi müstilisem, et naise Olympose kaamera, mille probleemidest siin 10+ aastat tagasi kirjutasin, töötab samuti tänaseni. Seejuures täiesti laitmatult ja originaalakuga, mis on nii hea, et võiks kahtlustada, et keegi on sinna salaja uue aku vahepeal sisse ostnud. Oleks need probleemid olnud mehhaanilised, mitte programmilised, oleks üsna raske uskuda, et need niimoodi iseenesest terveks võivad saada.
22:17 14.09.2019
ptui ma ütlen (registreerimata)
Oli Avensis. Pool aastat peale garantii lõppu ütles auto aju üles. Sõita ei saanud, lükkas end avariirežiimi. 1500 euri vahetus.
22:35 01.10.2019
tehnokraat (registreerimata)
23:40 01.10.2019
siberia (registreerimata)
Erinevates riikides võivad olla erineva pikkusega garantiid ja aega saab lisaks osta või kuskil tootja kodulehel tasuta registreerides seda pikendada. Seega tootja vist ei teagi et kui pika garantiiga midagi lõpuks ära müüakse.

Täiesti võimalik, et midagi programmeeritakse vaid teatud aja kestma ja loodetakse, et klient ei hakka parandama vaid ostab uue. Mul endal kärssas, koos vastava suitsupilvekesega, kunagi Philipsi lauaraadio kaks päeva pärast kaheaastase garantiiaja lõppu läbi.
Ei viitsinud parandusse viia ja viskasin minema. Pärast seda pole põhimõtteliselt enam ühtegi Philipsi toodet ostnud. Mingi 15 aastat on küll möödas ja ma pean seda pigem Philipsi mureks, sest tema on edasisest rahavoost eemale jäetud ning ei oska kliente hoida. Minul vahet pole, tootjaid on terve maailm täis.
08:04 02.10.2019
Hufliline (registreerimata)
Üldiselt kipub tunduma ja, et garantii lõpp ja siis ka toote lõpp. Tehnikapoed pakuvad mingit uipu lisagarantiid, mis väga reaalselt midagi kata? Müüakse suurte numbrite all puhast õhku? Garantiid ju seaduse mõistes vist ei eksisteerigi eriti. On pretensioonide esitamise aeg. Iseasi, kuidas seda nüüd mõista.
Isiklikust kogemusest lähtudes - autod on meie peres valdavalt alati uued ning nende kestusaeg täpselt nii pikk kui pikk on garantii (tegelikult 6-7 kuud lühem), sest realiseerime alati veel lõppeva garantiiga, et huvilisel oleks positiivne emotsioon. Kodutehnika osas on meil reaalne kodune varakindlustus, mis katab probleemid (kogetud ja toimiv). Seega eraldi garantii "pikendamise" põhjust ma ei näe. Mida iganes müügimees seal poes ajada võiks. Eks tema peabki võimalikult palju raha minult kätte saama, et ka ise hästi elada. Paradoks.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.