Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: ÕIGE KIIRUS

08:21 17.03.2005
liikleja (registreerimata)
õige kiirus
Hommikust!

Küsimus selline,et milline on õige kiirus Tallinnast
mööda peterburi teed välja sõites peale fooriga ristmiku Nehatu juures kuni pirita jõeni?
08:32 17.03.2005
Vata (registreerimata)
Re: õige kiirus
Kui sa ise ei suuda õget kiirust valida siis ära sõidagi, ütlen sulle et seal päris norm 150km/h lasta ja sa nii teedki?
08:53 17.03.2005
TO Vata (registreerimata)
Olen millegipärast kindel ,et saa ei tea isegi ,milline
on seal lubatud kiirus liiklusmärkide järgi.Ise liiklen seal paar korda päevas ja näha on,et enamus autojuhte sõidab seal kahtlevalt
kiirusega 70 km/h,arvan ,et oled ise üks nendehulgast.Kuigi pole pärast ristmiku ühtegi kiirust piiravat märki ja antud ala on asulast väljaspool.(tropp oled ikka küll)
09:10 17.03.2005
katsetaja (registreerimata)
Teoreetiliselt kui sõidad kanalist peterburi mnt-le (Ikka sai ju sealt nii keerata?:) pole vist kedagi näinud sealt nii sõitmas), siis võiks nagu 90-ni kohe lasta. Ise olen aga kunagi trahvi saanud, kus pollar väitis et ristmik ei lõpeta veel midagi... Kurat seda teab, kas oleksin kohtus võitnud, aga 200kr oli liiga väike summa, et asja vaidlustada... et siis selle loogika järgi kuni sillani 50km/h? Ise olen pärast seda risti taas 70-ni lasknud...
10:47 17.03.2005
Umx (registreerimata)
Ristmik tühistab/lõpetab piirangu asulas. Väljaspool asulat mitte.
10:52 17.03.2005
Sellisl juhul on silla peal vale märk, kui piirang on 50 ja lõpetatakse 70 kiirusepiirang?
11:40 17.03.2005
eints (registreerimata)
pärast ristmikku kuni sillani 50 ning edasi on kiiruse piirangu lõpp e. 90km/h.
Paraku kipuvad küll kõik selles vahemikus 70-ga sõitma.
12:58 17.03.2005
Aga kui keeran kanalist- Peterburi mnt-le, kust ma tean, et seal on 50 mõjupiirkond?
13:08 17.03.2005
liikleja (registreerimata)
Katsetajal on õige küsimus,helistasin ka politseisse,
ei osanud ka nemad öelda ,väidab ka nii,et kanalist tulija võib sõita 90 ga,peterburi teelt(linna poolt )tulija 50 km/h ja
kes teeb(kui tohib,ei mäleta kas oli keelatud)tagasipööret Narva poolt tulles,see võib sõita 70 km/h(tuleb ta ju 70 alast)(kordan veel ,et ei ole kindel kas seal tohib teha tagasipööret)
12:01 18.03.2005
Passat 2000 (registreerimata)
Selle kuramuse 400 meetrit pärast kanalist Piiteri teele pööramisel pole küll nii tõsine probleem, et selle pärast hulluks minna. Pole vaja nii hullusti lappi anda, sest ringteelt linna poole sõitjad tahaks ka ju ohutult üle tee saada. Hoopis magedam on see, et enamus rallimehi ehitab ennast enne valgusfoori(kanalist Piiteri teele) teise ritta ja kui näevad, et neist 4 autot eespool esimese rea mees saab palju enne minema, satuvad afektiseisundisse ja kukuvad pedaali tallama. Naljakas on see, et pärast linnuvabriku teeotsa saab nende ind otsa. Vist polnudki kiire, vaja oli ennast lihtsalt näidata.
12:17 18.03.2005
See on umbes sama, et ühel on lubatud sõita purjus peaga, teisel mitte...
Ise olen umbes samas situatsioonis saanud trahvi, kusjuures olin kõrvalteelt peateele sõitja:) Seega on asi oluline, kui politsei hakkab situatsiooni oma suva järgi ära kasutama...
Teisalt on ju ohutus samuti prioriteet, mitte vaid õigused, aga Tõsi: Tallinna ringteelt tulijat võib üks 100-ga kihutav seltsimees ikka parajalt üllatada... Muidu oled harjunud, et veel jõuad üle... Nüüd aga?
17:36 16.03.2019
... (registreerimata)
Õige kiirus autoga sõites on igaühel individuaalne.Inimesed on erinevad ja igaüks valib enda jaoks sobiva kiiruse,millega sõita.Piirkiirust ei tohi ainult ületada.On olemas ka märk,mis ei luba märgil näidatust aeglasemalt sõita aga ma ei tea,et ma oleksin seda Eestis sõites kuskil näinud.Piirkiirusega on ohutu sõita siis,kui on valge,ilm on ilus ja tee on kuiv.Kui sõites hakkab vihma sadama,kas siis sõidetakse ikka piirkiirusest aeglasemalt?Kui on pime,siis ei ole ohutu 90 km/h sõita.Mulle tundub,et palju inimesi on asjast nii aru saanud,et kui auto libisema ei hakka,kiilasjääd pole,nähtavus ei ole väga halb,siis on õigus sõita piirkiirusega ja kõik kes piirkiirusest aeglasemalt sõidavad ei oska sõita ning neil tuleks load ära võtta.Ei arvestata sellega,et igal inimesel on õigus kiirus ise valida--nii nagu on õigus piirkiirusega sõita,nii on ka õigus piirkiirusest aeglasemalt sõita.Kui arvatakse ,et ollakse suur ralliäss,siis võiks ju arvestada sellega,et kõik ei ole suured ralliässad.Loomulikut,kui alla piirkiiruse sõitja ei sõida vahepeal kõrvale,et kolonn mööda saaks,või näiteks lisab kiirust kui keegi temast mööda sõidab,ei ole ka õige aga rohkem tundub olevat neid,kes arvavad,et peab piirkiirusega sõitma.Ega ikka ei pea küll!!!Kui kõik sõidaksid täpselt nii,nagu neile kunagi autokoolis õpetati,siis sõidaksid enamus inimesi umbes ühte moodi.Peale lubade kätte saamist arvatakse,et nüüd on load käes ja võib ennast lõdvaks lasta.Siis läheb ajapikku õpitu meelest ja hakatakse oma teoorjaid välja mõtlema,kuidas peab sõitma.Kui mõnikord õppesõiduauto sõidab Teie ees,siis võiks vahel ka mõelda,et äkki ei oska hoopis mina sõita ja tema sõidab õigesti.
Selle jutuga tahan öelda,et ei ole ja ei saagi olema seda,et kõik sõidavad ühtemoodi.Inimesed on erinevad oma mõtete,arusaamiste,probleemida jms.See on tore!Kui kõik inimesed sõidaksid ühtemoodi ja mõtleksid ühtemoodi,siis oleks ühiskond igav.ARVESTAME TEISTE LIIKLEJATEGA JA MÕTLEME,MIDA MEIE SAAKSIME TEHA SELLEKS,ET NII MEIE KUI TEISED LIIKLEJAD JÕUAKSID TURVALISELT SIHTPUNKTI--TEISED LIIKLEJAD ON MEIE TEEKAASLASED,KELLEGA ME JAGAME SÕBRALIKULT TEED--NAD EI OLE MEIE VAENLASED!!!
19:42 16.03.2019
wevsd (registreerimata)
Mis mõte oli üle 10a vanune teema üles kaevata? Su jutus on ainult viimased read mõttega, ülejäänu on lihtsalt igav jutt

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.