Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: UUED SÕITJAD CHAMPCAR SARJAS

14:23 29.05.2003
ACE (registreerimata)
Uued sõitjad ChampCar sarjas
On selge, et praegu on sõitjate taseme vahe ChampCar sarjas suur. Kui ühel pool on Tracy, Bourdais, Junqueira jt. , siis teine ots nagu Lavin, Camathias, Lemaire ei kannata mingit kriitikat. Sari vajab paremaid sõitjaid kes tooksid pinget ja sära võistlustesse.

Siinkohal võiks vahetada mõtteid keda oleks mõttekas sarja juurde tuua, kas kohe või siis 2004 aastal.

Minu valik on järgmine:

Koheselt
Memo Gidley
Max Papis
Mika Salo

Alates 2004
Björn Wirdheim
Giorgio Pantano

... ja ehk on võimalik mõni IRL piloot üle lüüa :)))
Gil de Ferran näiteks

12:45 31.05.2003
domaza (registreerimata)
Re: Uued sõitjad ChampCar sarjas
Väike kokkuvõte hetkel Champ Car sarjas sõitvatest pilootidest (hinne 5 palli süsteemis - mis sel, järgmisel aastal teeb=):

Sebastien Bourdais - 5 - tiitlipretendet, jätkab tõenäoliselt Champ Car sarjas või siirdub F1-te
Joel Camathias - 2 - stabiilne viimane, kuid toob auto finišisse ning vaikselt areneb, Dale Coyne Racing'us tänu kodulinna Lugano rahadele - kui sponsorraha saab ka 2004. aastal, siis tõenäoliselt taas kord stardis
Patrick Carpentier - 4 - esikuuiku mees, tõenäoliselt ka 2004. aasta Player's/Forsythe meeskonnas
Mario Dominguez - 4 - tugeva sammu sel aastal edasi teinud ning koht Herdez Competition meeskonnas peaks kindel ka 2004. aastaks olema
Adrian Fernandez - 3 - sarja ainus sõitja-meeskonnaomanik, kelle tulemused jäävad üha nõrgemaks. 2004. aastal kindlasti ka Champ Car sarjas.
Mario Haberfeld - 3 - keskpärane uustulnuk, kes suudab TOP 10-s sõita. 50-50, et 2004. aastal Champ Car sarjas.
Ryan Hunter-Reay - 3 - ei ole suutnud senini ameeriklaste lootustele vastavaid tulemusi näidata, kuid tõenäoliselt on talt veel häid sõite tulemas. Jätkab ilmselt ASTJ meeskonnas, kus ta isa 1 omanikke on.
Michel Jourdain Jr. - 5 - piloot, kes on teinud 2 aastaga meeletu arengu. Gigante sponsorluse jätkamise korral ka 2004. aastal Champ Car sarjas.
Bruno Junqueira - 5 - tippmees, kes liialt palju viriseb viimasel ajal. Tõenäoliselt on F1 uks tema jaoks juba suletud ning jätkab Newman-Haas Racing'us.
Rodolfo Lavin - 2 - nõrk, jääb meeskonnakaaslasele alla ning sellise kogusega mehelt ootaks paremat kiirust. Meeskonnas tänu Corona rahadele, niiet kõik sõltub õllefirma rahaeraldusest.
Patrick Lemarie - 2 - areneb, kuid endiselt aeglane. Ilmselt PK Racing 2004. aastal väljas 2 autoga ning ühe roolis jätkab Lemarie.
Darren Manning - 4 - kiire britt, kes võtab Reynard šassiist viimast. Kahjuks on RAC logod autolt kadunud ning kahtluse all, kas mees 2003. aasta hooaja lõpunigi meeskonna auto rooli saab keerata.
Tiago Monteiro - 3 - piloot, kellelt on veel säravaid tulemusi oodata. Jätkab 2004. aastal Fittipaldi-Dingman Racing'us.
Roberto Moreno - 4 - stabiilne vanameister. Ilmselt ka 2004. aastal Herdez Competitionis.
Gualter Salles - ? - peaks küllaltki kiire piloot olema, kuid Dale Coyne Racing saba takistuseks ilmselt.
Oriol Servia - 4 - kiire piloot, kuid ebastabiilne. Ilmselt jätkab Patrick Racing'us.
Alex Tagliani - 4 - samad sõnad, mis Servia kohta - kiire, kuid ebastabiilne. Jätkab tõenäoliselt RocketSports Racing'us
Paul Tracy - 5 - tipptase hetkel sarjas. Jätkab Player's/Forsythe Racing'us
Jimmy Vasser - 4 - sära hakkab kaduma ameeriklase sõidust. 2004. aastal ilmselt kas NASCAR või Busch sarjas -> läheb enne pensionile minekut raha koguma.

Kes võiks liituda?

MEMO GIDLEY - paljude lemmik, kellele kahjuks ei anta võimalust.
Mõni muu noor ameeriklane - aitaks kaasa sarja populaarsuse kasvule USA-s, Pook on öelnud, et A.J. Allmendingerile on koht olemas 2004. aastal sarjas.
Mika Salo - aitaks kaasa sarja populaarsuse kasvule (Põhja-)Euroopas ning ehk looks paremad võimalused sarja jälgimiseks TV-st.
Marko Asmer või Tõnis Kasemets :) - ilmselt garanteeriks LIVE ülekanded mõnes Eesti telekanalis ning Asmerile parim võimalus hetkel F1-te jõuda (F 3000 on alla käinud)

IRL-st:

Gil de Ferran - ainuke endine CART sarja piloot, kes on väärikus säilitanud ning pole sarja hakanud IRL-s olles maha tegema.

Loodetavasti veelgit parem 2004. aasta tulemas, kuid kui aus olla, siis 2003. aasta on pakkunud oluliselt paremaid võidusõite kui 2002. aastal näha sai.
12:48 31.05.2003
domaza (registreerimata)
Re: Uued sõitjad ChampCar sarjas
Unustasin ühe naissoost piloodi - Danica Patrick - hetkel Toyota Atlantic sarjas hoiab 7. kohta ning suudab noormeestele väga hästi vastu hakata. Team Rahaliga ilmselt 2004-2005 aastal Champ Car sarjaga liitub.

Ning veel noor kanadalane Michael Valiante on sõlminud lepingu 2004-2005 aastaks Walker Racing'uga. Tuleb veel sponsorraha leida ning noormehel koht olemas meeskonnas.
00:20 01.06.2003
domaza (registreerimata)
Re: Uued sõitjad ChampCar sarjas
Häid uudiseid Memo fännidele:

Rumor: Rocketsports To Expand

We spoke to a few people yesterday, who told us that Rocketsports is very close to expanding into a two-car operation for at least 2004, but perhaps 2003. We know who they want as their driver, but will keep his name silent for now.
20:42 02.06.2003
malvi (registreerimata)
Re: Uued sõitjad ChampCar sarjas
Üldiselt hinnetega nõus,ainlt selles kontekstis paneks Fernandezile ka nelja(kuuest sõidust 5-s kvalifikatsioonis top 7-es,üks 2.,4,ja 6 koht)N: Hunter-Reayga(ka hinne 3) polegi nagu midagi võrrelda.
IRL-st oleks tasemel piloote võtta küll, iseasi kuidas tahavad sponsorid,mootoritootjad,tiimipealikud ning kuidas arenevad mõlemad sarjad ning nende omavahelised suhted.
10:48 04.06.2003
domaza (registreerimata)
Re: Uued sõitjad ChampCar sarjas
Laguna Seca ringrajal võime näda rajal ka Jon Fogarty't, kuid mis meeskonnas ei oska hetkel öelda.

Cleveland Town Meeting'ul sai taas kord kinnitust, et 2005. aastast on sarjas kasutusel N/A V 10 bensiinimootorid.

Las Vegase tänavasõit plaanis ning lootus, et kunagi näeme taas Michigani ovaalil peetavat etappi.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.