Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: PARIM AKU EESTI TINGIMUSTES ?

22:22 26.08.2005
pl (registreerimata)
parim aku eesti tingimustes ?
nii, mis siis on kõige parem aku eesti tingimustes. plaan uus osta, vana annab kohe otsad.
09:31 27.08.2005
u (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
11:15 27.08.2005
Tuudur
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Bosch ja eriti silveri seeria on üks kehvemaid valikuid.
Üldse on need "hõbeakud" kallid ja praagiprotsent on suur.

Tegelikult ei ütle keegi, mis aku on meie tingimustes hea, iga müüja kiidab oma toodet, soovitav on osta korralikust kauplusest garantiiga aku, et hiljem oleks, kuhu vajadusel pretensioone esitada.
13:07 27.08.2005
62 Ah+74 Ah (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Midagi Exide valikust leiad kindlasti, muudes asjades Tuuduriga nõus :)
20:21 27.08.2005
x (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
raske öelda, mis parem on, eks mingil määral näitab seda ka aku hind.
ise siiani Exide/Centraga rahule jäänud.
10:47 29.08.2005
VVV (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Seda pole keegi isegi üritanud väljaselgitada, mis võiks meie tingimustes parem olla. Ja kuidas seda üldse tehagi?
11:32 29.08.2005
Bakt Kaubandus (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Huvitav,kustkohast Tuudur teab,kui suur on Bosch Silver akude praagiprotsent? Ma arvan,et praagiprotsendi suurust teab ainult maaletooja,kes ühtlasi ka garantiiküsimustega tegeleb.Olen kindel,et Tuudur ei tööta Bakt Kaubanduses ja seega ta ei saagi praagiprotsenti teada.
Akut ostes aga usaldage oma sisetunnet ja vaadake rahakotti.Alati ei pruugi muidugi kõige kallim aku olla parim,kuid see on teema mille üle on siin foorumites enne vaieldud ja ilmselt võibki vaidlema jääda.
11:38 29.08.2005
tms (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
TM-is oli kunagi test nende kohta isegi.
12:42 29.08.2005
Külmapoiss (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Meie oludes vast sobilikum oleks selline aku mille mahtuvus,amperaaš,varumahtuvus ja mis eriti tähtis külmas voolu vasuvõtuvõime on omavahel optimaalses suhtes. Enamusel uutel "promotud" akudel see viimane omadus on üpris nigel. Pole ju genekast miskit kasu kui aku seda vastu ei võta. Kui kedagi asi huvitab võin õhtul täpsemat inffi anda.
16:37 29.08.2005
Ardi (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
18:10 29.08.2005
Külmapoiss (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Aitähh Ardi! Hea kui keegi viitsib ka kodutööd teha(omal pole tööl piisavalt aega). Ise mäletasin sama artikklit. Kes lugeda oskab ja on võimeline mõtestatud tekstist aru saama see oskab omad valikud teha.
18:14 29.08.2005
Tuudur
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Bakt Kaubandusele
Mina ei tea, kui suur on Bosch Silver akude praagiprotsent.
Samas ma tean, et üldjuhul on hõbeakude praagiprotsent märgatavalt suurem, kui tavaliste pliiakude oma, "Silver" tüüpi akud on kallimad ja neil ei ole niivõrd palju paremaid omadusi, et need kallimat hinda õigustaksid.
Kui vaadata erinevaid teste, siis minuteada pole hõbeakud kunagi eriti heade kohtadega seal hiilanud (kahjuks kogu Bosch akusari pole eriti häid tulemusi saanud) ja sama vastukaja on ka paljutelt nende akude kasutajatelt.
See info pärineb päris mitmelt akude hulgimüügiga tegelevalt ettevõttelt ja need inimesed on laitnud maha ka enda poolt müüdavaid hõbeakusid.
09:48 30.08.2005
bakt kaubandus (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
To tuudur
Tundub,et loogika pole just sinu kõige tugevam külg.Ühest küljest sa väidad,et sa ei tea palju on Silver akude praagiprotsent,teisest küljest väidad end teadvat,et see protsent on kõrgem kui tavalistel pliiakudel (võrdle reklaamiga tavalisest pesupulbrist).Teadmata Silver akude praagiprotsenti,ei saa väita,et ta on kõrgem kui tavaakudel (kui sa näiteks juhuslikult tead tavaakude praagiprotsenti).Nii palju loogilisest mõtlemisest.
Silver aku on tõesti kallim,kui teised akud-see väide on õige.
Mis testidesse puutub,siis 74 ah akude testis ei saavutanud Silver just kõige kõrgemat kohta.Samas on TM-s ilmunud minu mäletamist mööda 55 ah akude test (aastatel 1998-200 umbes,täpset numbrit ei mäleta) ja seal saavutas Silver kas esimese või teise koha.Selle ajakirja kaanel oligi minu meelest Silver aku pilt.
Saksa ajakirjas Autobild aastal 2003 ilmunud testis (DEKRA test)tuli Silver 44 ah seas võitjaks.Seda testi meie keeles pole ilmunud.Seda infot lugesin just praegu aku peal olevalt kleepsult.
Nii palju testidest ja seega sinu väited ,nagu poleks Bosch akusari häid tulemusi saavutanud,pole päris korrektsed.
Aga maitse asi nagu öeldakse,mina sinna midagi parata ei saa,kui sulle Bosch akud ei meeldi ja ega sellest midagi hullu polegi.
09:53 30.08.2005
kindlasti (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
on üks mõtekaim koht osta akumaailmast sealkõik tegelvad sellega
ja raylite on kah päris hea
09:54 30.08.2005
bakt kaubandus (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
To tuudur

Üks asi veel .Ka Bosch Silver on oma põhiolemuselt siiski tavaline pliiaku,mille plaatidesse on veidi hõbedat lisatud.Seda sain teada,kui 1998 aastal Boschi akutehast Hispaanias külastasin.
09:57 30.08.2005
Pets (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Tegelikult on külmapoiss juba püüdnud jutu õigesse suunda tagasi lükata aga ikka läheb kemplemiseks.
Tegelikult on auto aku tüüp käivitusaku. see tähendab, et ta annaks starterile kohe hästi tugevat voolu lühikese aja jooksul. kuid lisaülesannete jaoks nagu ohutuled või raadio jne kuulamine poleks seda tüüpi akut vaja.
Aga ka parimast akust pole kasu kui auto muidu korrast ära. Ebasobivalt paks õli talvel, toite ja süütesüsteemi korrast ära olek sunnivad starterit pikemalt käiama ja mingil kõval miinusel jääb aku hätta, sest ka tema voolu andmise võime külmas väheneb tuntavalt nagu kõik keemilised reaksioonid madalamal temperatuuril. Ka suurima mahutavusega aku ei aita kui ikka need probleemid on ja veel sõidetakse lühikesi otsi kõik suured lisatarbijad taga ja generaator ei jõua akut laadida.
Oma kogemuse järgi on kõik akud head kui muidu masin korras.
10:07 30.08.2005
R.K. (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
tootja tehas annab laias laastus praagiprotsendiks 1%, ülejäänud on kasutusvead. kui kuskil firmas vahetatakse defektseid akusid garantii korras rohkem välja, on see lihtsalt klientidele meelejärgi olemine ja oma koha säilitamine turul. vaielge vastu, kui teate täpsemaid andmeid.
10:42 30.08.2005
VVV (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Ei tea jah, kas mõni kujutab omale ette, et "hõgeakudel" on plaadid hõbedast ...
Praegu on turul veel igasugu muude lisanditega akusid nagu kaltsium ja jumal teab mida. Pannakse mingit lisandit hulka imevähe, aga reklaamitakse, et tegemist on sajandi leiutisega...
Need lisandid võivad ju mingit aku omadust esile tõsta, aga vaevalt nad tõstavad oluliselt aku üldisi omadusi ja tema universaalsust.
21:36 01.09.2005
Keemik (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Свинцово-кальциевые сплавы позволяют снизить саморазряд и при условиях эксплуатации в режиме постоянного подзаряда.

Свинцово-кальциевые сплавы исследовались в широком диапазоне изменения содержания кальция. Оптимальными считаются сплавы с содержанием кальция 0,06-0,12%.

Эти сплавы успешно используются при производстве герметичных АКБ и в стационарных аккумуляторах. Более широкому их применению препятствуют сложности работы с ними при литье токоотводов. Кальций быстро выгорает и трудно добиться постоянства состава сплава. В последнее время разработан способ литья с использованием магнитно-гидродинамических насосов-нагревателей, при котором сплав нагревается до необходимой температуры в трубах без контакта с кислородом воздуха. Также предложено вводить в сплав алюминий для защиты кальция от окисления. Vot nii.Jõudu
21:38 01.09.2005
Keemik (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Серебро

Серебро, как легирующая добавка в свинцовом сплаве, способствует значительному снижению скорости коррозии. Оптимальное количество серебра составляет около 1%. Легко посчитать, что в аккумуляторной батарее ёмкостью 55 Ач серебра должно содержаться 60 грамм. Понятно, что произойдёт значительное удорожание батареи и не только из-за стоимости серебра, но и из-за технологии получения сплава, т.к. в исходном сырье не бывает такого количества серебра, и его придется вводить.
18:34 02.09.2005
Tuudur
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Kas ma olen siis kusagil väitnud, et "Silver" akul on plaadid sees hõbedast?
Lihtsalt peale pliiakude on millegipärast ainult hõbedalisandiga akudele jäänud juurde hüüdnimi: hõbeaku või Silveraku.

Keemik aga võiks teooriast reaalsesse ellu tagasi tulla, sest kuigi teoorias peaks hõbeaku tõesti pliiakust parem olema, siis kahjuks testid näitavad midagi muud ja kui võtta hinna/eluea suhe, siis pliiakud on märksa kasumlikumad osta.

R.K. : kuigi tehased annavad tõesti suhteliselt madala praagiprotsendi, siis näiteks Midac akudega juhtus ühel aastal nii, et ühe mudeli terve sari oli praktiliselt tootmispraak ...
22:20 02.09.2005
Keemik (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
To Tuudur:
Свинцово-кислотные аккумуляторы


состоят из шести battery соединенных последовательно между собой, так как требуется напряжение 12 вольт, а каждый аккумулятор имеет напряжение около двух вольт. В современных батареях с общей крышкой соединение аккумуляторов происходит через перегородку внутри батареи (в разборных батареях прошлого поколения собранных в эбонитовых моноблоках соединения осуществлялось на поверхности). Благодаря указанному различию, батареи с общей крышкой имеют меньшие потери энергии при прохождении тока и как результат – являются более мощными с более высокими стартерными характеристиками при той же емкости. От стартерных батарей требуется отдавать большой ток в короткий промежуток времени и быстро восстанавливаться после этого. Из-за такого требования электроды в них должны плотно располагаться друг к другу, иметь высокую пористость, развитую поверхность.

Свинцово-кислотные аккумуляторы имеют наименьшую механическую прочность и наибольшую вредность. Испаряющаяся из аккумулятора серная кислота вредно влияет на окружающие его приборы и устройства. При зарядке свинцового аккумулятора выделяется водород, что повышает взрывоопасность. Они выдерживают 60-70 циклов перезарядки. Однако низкая стоимость, немногим большая, чем у марганцево-цинковых элементов, пологая кривая разряда привели к широкому распространению упомянутых аккумуляторов. Саморазряд кислотных аккумуляторов велик (20-30% за месяц), и это усложняет их эксплуатацию. Сохранность их без электролита не превышает двух лет. Свинцово-кислотные батареи плохо реагируют на глубокие циклы заряд-разряд. Полный разряд может стать причиной деформации пластин, а каждый цикл charge-de charge батареи впоследствии неизбежно ведёт к значительному снижению capasity аккумуляторной батареи. К достоинствам кислотных аккумуляторов относится их очень малое внутреннее (takistus), что позволяет получить значительные разрядные токи. Благодаря этому кислотные аккумуляторы исключительно широко используются в качестве starter batteries.

Kuid kahjuks see on battery industry eilne päev.


13:14 05.09.2005
siim (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
16:44 05.09.2005
VVV (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
60-ne Midac kestis 3 aastat. Praegu on 65-ne Exide, näis kaua see kestab. Minu autol soovitatakse kasutada 60-70Ah akut. Tegelt siingi ju akuasjatundjad väitnud, et paljud eri margiga akud tulevad ühest ja samast tehasest.
16:54 05.09.2005
Pets (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Eks kaubamärke on tootjatel mitu ja tõesti tuleb palju ühest tehasest. Ei mäleta mis aku mul peal on aga ostes oli garantii 2 aastat ja nüüd sügisel saab viis aastat täis. Autot vahetades tõstin aku ka ringi.Siiani pole probleeme olnud. Üks kord aga siis ütles genekas nägemist. Eks aku omaduste säilimine sõltub elektrisüsteemi korrasolekust ja tarbimisharjumustest ka. Rekord akut mida tean oli üks Lada originaal mis oli jugoslaavias tehtud. Pidas 10 aastat vastu aga kuna purkide vahelise ühendusega oli probleeme siis lõpus olid kõik purgid ülevalt lahti lõigatud ja sillatud tinast kaablisoomusega. Pärast jälle sulatati lahti lõigatud tükid jotekolbiga kinni.
17:14 05.09.2005
Egmont (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Bosch Silver või Varta.Mõlemad OK!
19:42 05.09.2005
Anood (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
http://exide.com/

Siit saab kõike, kus tulevad ,kuhu lähevad ja mida tehakse.
01:13 07.09.2005
granada (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
http://aku.ee/optima/starter.htm , maksab küll rohkem aga muresid vähem:)
22:58 11.09.2005
margus (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
eelmisel autol oli peal mingi vanem varta aku...see pidas ikka ilusti vastu..talvel -25 kraadiga läks auto esimeset paugust,samuti on mitu korda jäänud ööseks raadio autos mängima..sellist asja selle akuga küll ei juhtunud et oleks korra kuulda olnud et ei jõua enam vedada vms.

enda tuttav omab Bosch Silver akut ja asi on jama.
03:08 13.09.2005
*G* (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Huvitav, kui tihti siin inimesed akusid vahetavad? Sõber vahetas just 96a mersul originaalaku uue Exide vastu, seega 9a täiesti probleemi- (ja hooldus-)vaba teenistust -- alles nüüd tekkisid esimesed tõrked käivitumisel. Endal polegi õnnestunud ühegi autoga nii kaua järjest sõita, et aku läbiminemise märke hakkaks ilmutama, hoolimata põhiliselt linnasõidust ja täiesti puuduvast hooldusest.
08:02 13.09.2005
Peucal (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Parim on see kui genekas laeb korralikult,starteril pole midagi viga,ja mootor on regullitud korralikult(käivitub hästi)ja vahetevahel tehakse ka möni pikem söit.Kui selle lisaks aku saab ka hooajaliselt söltuvalt hooldust(lisalaadimist...)siis pole vahet mis aku peale paned.Auto akut ei saa vörrelda koduse seinakontaktiga et kogu aeg peab voolu andma ilma et laadima vöi hooldama peaks.
05:21 15.09.2005
aku (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Rootsi tavalised pliiakud on head,kahel autol läheb nendega juba 7.-mes aasta.Ostetud kunagi "SALOME" poest.Praegu vist "autmaailm" Kadaka teel.Forche aku 55A.Sõidab nii Scorpio,kui ka Ziguli.
14:20 18.09.2005
rein (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Soome Pakkasakku 65 mersul mul peal 1996 aastast, mingit probleemi siiani.
10:49 19.09.2005
q peal (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Eh- exide ja varta- muud ei kuulegi. A mina ostsin omale hoopis "top la" aku! Selle punase ENERGY. Sloveenia toode. Koduleht on isegi meloodiline: http://www.topla.org/osnovna.html
21:06 19.09.2005
Batareika (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
To: q peal

algus oli naer ja pärast tuli nutt ,kui maaletooja vaikselt tagant ära vajub ja kunde jääb oma probleemidega tuulte tallata.Aamen
21:21 19.09.2005
reikin (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
mingi suva aku mis maksab 500-600eeku ja käib vabalt kaks kuni kolm aastat probleemideta.
17:32 15.10.2005
tarmo (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
mina ostsin pea 4 aastat tagasi varta pulberaku ja siiani pole sellega probleeme olnud.hind ei olnud ka kirves
01:30 16.10.2005
ugo (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Lugege nüüd kõik veelkord ja hästi hoolikalt ja jääge ikka sõpradeks ning ärge enam vaielge.
copipaste:
Autor: Pets (registreerimata)
Aeg: 09:57 30.08.05

Tegelikult on külmapoiss juba püüdnud jutu õigesse suunda tagasi lükata aga ikka läheb kemplemiseks.
Tegelikult on auto aku tüüp käivitusaku. see tähendab, et ta annaks starterile kohe hästi tugevat voolu lühikese aja jooksul. kuid lisaülesannete jaoks nagu ohutuled või raadio jne kuulamine poleks seda tüüpi akut vaja.
Aga ka parimast akust pole kasu kui auto muidu korrast ära. Ebasobivalt paks õli talvel, toite ja süütesüsteemi korrast ära olek sunnivad starterit pikemalt käiama ja mingil kõval miinusel jääb aku hätta, sest ka tema voolu andmise võime külmas väheneb tuntavalt nagu kõik keemilised reaksioonid madalamal temperatuuril. Ka suurima mahutavusega aku ei aita kui ikka need probleemid on ja veel sõidetakse lühikesi otsi kõik suured lisatarbijad taga ja generaator ei jõua akut laadida.
Oma kogemuse järgi on kõik akud head kui muidu masin korras.

Pets,
Minu lugupidamine!

11:14 22.11.2005
kaupz (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
endal vaja uus aku osta. 92a vw 1,9D mootorile.
kas on mõtet sörts suurema mahtuvusega akut paigaldada?

talveks panen ilmselt ka täissünt õli, ehk on vähe libedam.
millegi põhjal väita ei tea, aga kui eri tootjate akude hinnad erinevad 2x, ju sealt ikka tekib erinevusi ka kvaliteedis ja vastupidavuses. aga kui palju ...

tädi sõitis 7a vw polo 1,4b masinaga, tehase akuga 1997-2004 siis tuli tõesti juba uus aku osta :)
20:29 22.11.2005
Keemik (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
http://www.centra.com.pl/exide.htm
Vali Passat 88-96.a ja leia õige.Jõudu
15:52 23.11.2005
TeeTL (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
olgu nende uute akude omadustega kuidas on, aga kestvus on kah huvitav küsimus.

need kellel akud üle 6 a. kestavad, võiks mainida, kuidas nad seda akut kasutanud on (linnasõit, maantesõit, igapäevaselt, kord nädalas, suvel-talvel, kas on ettenähtud paremeetritega, kuidas autot ja akut hooldatud on)
Kaldun arvama, et ilma erikohtlemiseta on 7-10 aastat pidevat kasutust kannatavate akude puhul tegu kas eksitusega või üliharuldaste eranditega, olgu siis pealegi "originaalaku" ;)
18:19 23.11.2005
külmapoiss (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Vajalik on piisavalt suur CCA e. cold crancing ability/Amp. See on vool mis temp. -18C 30sek koormamisel aku klemmipinge langeb alla 7,2V. Soovitatav suurus oleks 740 või rohkem. Reservmahtuvus RC e. reserve capacity on tühjenemise aeg minutites +27C ja 15A koormusvoolu tingimuses. Aku mahutavus saadakse +25C kas kogu aku klemmipinge langemisel 10,5V või üksiku purgi 1,75V, s.o täieliku tühjenemiseni. +25C oleks mahutavus 100%, 0C 80%, -25C kõigest 40%. Mingisugune langus tekkib ka vananemisest. Seega mida suurem ja paremate omadustega seda parem teile. Muidugi on oluline et aku suudaks külmas vastu võtta üle 2V, alla seda ei toimu aku laadimist ja tulemuseks on tühjenev aku. OPTIMA on küll suure CCA aga külmalt see voolu vastu ei võta.
18:20 23.11.2005
kaupz (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
see polo sõitis küll pmst iga päev. ja kekelt läbi 60/40 linn/maantee 7a oli läbisõit vist miski 290 000->
21:12 23.11.2005
ÄPBGUIOF (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
kaitsejõudude tanki aku
21:56 23.11.2005
Aku (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
...Fulmen,praegu mingi teise nime all.Ostetud 02.98.Normist 5Ah suurema mahutavusega ja diislile ettenähtud aku peal bensiinimootoril.Praegu veel väga hea,muidugi, talv ees veel...
08:54 24.11.2005
v.v. (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
BÄREN. 71Ah , käivitusvoolu ampreid ei mäleta.
Läheb kolmas aasta Eestis, enne Saksas.
Miks on hea?
Sest enamus läbisõidust linnas , lühikesed jupid.
Lisalaadimist pole teinud.
Auto elektri ja süütesüsteem kah muidugi korras.
18:39 26.11.2005
kaupz (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
2päeva seisis masin. törts külma ka. küünlad võttis veel taha, ja siis oli valmis :)

kuulan viimaseid soovitusi veel!
16:56 10.01.2006
sulevss
Re: parim aku eesti tingimustes ?
ostsin krooni algusaastal pärnu maantelt enne 200m pärast estakaadi tondil soome pakkasaku-2004 andsin zigulli koos selle akuga ära
(tasuta) kuna töin saksast passati.See soome oma oli SUPER!!!!!!!!!!
Kust leida pakkasaku nüüd?saksa oma hakkab surema.Pärnu maantel enam ei olnud seda marki.
17:42 10.01.2006
Forselius (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
to sulevss:
Pakkasaku on nüüdse Exide üks vaarisadest ja seda juba antud pärnu mnt. poes küllaga.
Kõige parem aku EST tingimustes on see aku mille olemasolust pole auto kasutajal tavaliselt aimugi.Jõudu
17:54 10.01.2006
nisu unn (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
bosch silver - neljas aasta jookseb siiani pole probleeme esinenud
18:01 10.01.2006
kalew (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
15:54 11.01.2006
sulevss
Re: parim aku eesti tingimustes ?
tänud forseliusele
22:35 21.01.2006
homunkulus (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Minul tekkis just kättejõudnud 2006 a jaanuari külmadega, mil auto keeldus peale paari päevast seismist käima minema, küsimus, et kui kaua (mitu aastat) üks keskklassi auto aku vastu peaks pidama? Pole nagu praktiliselt üldse see vastupidamine probleemiks olnud. Auto ehitusaasta on `98, seni peal hooldusvaba 55 Ah originaalaku, mis nüüd siis arvatavasti pea 8 aastat ustavalt teeninud.
Ja kuidas (mille järgi) aku väljavahetamise vajadust üldse hinnata? Äkki piisab lihtsalt vahepealsest aku maha võtmisest, selle destilleeritud veega täitmisest, kui seda peaks vajaka olema, ja laadimisest?
09:56 22.01.2006
F. (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Meie kliimas peab normaalne aku vastu 2 -- 4 aastat, on ka erandeid. Mul on Bulgaaria aku Žiguli peal pidanud vastu ka 7,5 aastat. Oli 1977.a. autol tehases peale pandud ja pani "kopika" käima ka -39°C pakasega. Sellele akule tegin igal sügisel kontroll-treeningtsükli, et kontrollida allesjäänud mahutavust ja veenduda, kas aku talveks veel sobib. Hoidsin ka elektrolüüdi tiheduse rangelt 1.28 juures ja aku alati täislaetud seisundis.
Nüüd on hooldusvabad akud ja neile ei lisata ei hapet ega akuvett. Treeningtsükleid ei tohigi teha. Kui aku on 8 aastat teeninud ja on nüüd suure külmaga "köhima" hakanud, siis tuleks uus osta. 8 aastat on väga hea tulemus. Vanasti öeldi, et tehases paigaldatud akud peavad kauem vastu, kui ise poest ostetud. Ostsin 4 aastat tagasi 74Ah/680A Bosch Silver'i. Maksis küll 1100 kr., aga alt pole ka vedanud.
11:27 22.01.2006
ei viizi (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
ei viitsi tervet teemat lugeda. võtsin akukeskusest mingi noname
zarjajdfjaashgd aku, maksis 830 eek. diislile
2 aastat garantii. see summa on sama suur kui paagitäis kütust. mõelge nüüd!
1 paagitäis raha 2 aasta peale jagada pole palju ju mis iganes aku nime eest. ja mul poogen kui pean 2 aasta pärast uue ostma.
on keegi niimoodi asjale lähenenud?
aku eest 500 eek vabsee pole ju mõtet tõmmelda silver või misiganes kaltsiumi pärast.
kasutage calgonit!
13:48 22.01.2006
varta (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
ei tahaks nõu anda siin hunnik tarku koos aga omal terve tehnikapark varta akude peal. kuna varta tegeleb peamiselt energiakandjate tootmisega siis arendustöö üks parimaid,aga ex igaüks ise tea. edu.
14:28 22.01.2006
Forselius (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Kordamiseks veel kord kõigile:)

Kõige parem aku EST tingimustes on see aku mille olemasolust pole auto kasutajal tavaliselt aimugi.Jõudu

Sama jutt kehtib nii õlide, pihustite, pumpade, summutite ja tont teab veel mille kohta, mida auto juures võib leida.
19:43 22.01.2006
homunkulus (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Kulla Forselius, eks ta nii ole jah, nagu resümeerid. Aga sellisest teadmisest on vähe kasu kui aku otsad andnud ja selle asemel uut vaja. Vaevalt, et sa kauplusest taolise küsimisega - andke mulle selline aku, mille olemasolust mul aimugi poleks - mingit mõistlikku asja saad :)
07:23 23.01.2006
gls (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
CarJack aku, see mingi saksa junn on aga alt ei vea kunagi :)
12:53 23.01.2006
rocknroll (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
/... Oli 1977.a. autol tehases peale pandud ja pani "kopika" käima ka -39°C pakasega .../

Aku akuks, laetuna külmub akuhape alles -70 juures, ja -39 võis 1978a pakaseliselt talvel külma olla kah,
aga seda et tolleaegne žiguli õli sel temperatuuril kivikõva poleks olnud, ei usu.
19:13 24.01.2006
madka007 (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Ei tea kuidas on eestiga lood,aga lugu selline:Ostsin 3-ndal jaanuaril masina(otse saksast):-10 ga läks käima nii,et polnud asigi.Aga-20 enam ei läinud.võtsin aku maha,et laen toas ära:toasloen valmistamisdaatumit-27.04.94.!!!!Krt.ime et see veel üldse midagi pidas.Aku selline:FIAMM(made in Ytali.Nüüd ostsin VARTA:pidi päris hea olema.Äkki oskab keeg öelda,kel rohkem kogemusi.Ah jaa:auto ise on 06.94.Nii,et tegu tõenäoliselt nn.originaalakuga.
19:31 26.01.2006
tembu (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
2003 aastal ostsin Soome lammarist 10 euroga Varta aku , millel kiri 09/2001.Kestab siiamaani ka kõige kõvemate külmadega.
11:35 30.01.2006
cavekas
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Ei tia täpselt parimat, aga siiani kestis isegi 9 a vanune originaalaku, kuid nüüd suure külmaga andis suht otsad. Tuli välja vahetada, kuna magic eye näitas juba mingit väga eri kombinatsiooni, mida leppemärgina isegi kirjas polnud aku peal:D Nüüd asemel Centra, vastavalt kataloogile. Vaatab kaua see peab:)
15:34 10.02.2006
Indrek2 (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Osta siis parem plokisoojendus krt. Saastad kah vähem.
19:10 11.02.2006
hullando (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Pange akule kott ümber pidi andma kuni+20%. Mina panin ja probleeme enam pole. Autoks 88a opel.2,3d.
18:42 28.03.2006
jalutaja. (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
ostsin auto 7 aastat tagasi.ja sama aku on peal.30 kraadi pole probleem.exide vist.
09:58 29.03.2006
126 (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Kõige parem on Austria Power Bull.97a ostsin tutikatena.Siiani Scanni peal.Ka -20 keerab siiani nagu nalja.Kõige hullem saast on need mille triipkood algab 38.....Uus aku pidas ainult 6 kuud korraliku kasutusega.
16:26 29.03.2006
jack (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Ma olen juba aastaid tähele pannud, et mujalt toodud akud on parimad (paljud sõidavad 10 aastat ja rohkem, siinsed tunduvalt vähem). Lihtsalt varuosade äri...
21:30 10.02.2010
kah hädas (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
DURALAST 49-D (59.99 dollarit) 7a garantii, aga Eestist sellist vist ei leia. Usast tellides läheks asi mõtetuks.
08:24 11.02.2010
omapoiss
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Varta ja Bosch. Banner ei kölba kuhugi, see on soojamaa aku.
21:48 11.02.2010
salvokas (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Centra futura 65AH- kleepsu järgi sai just 6 aastat vanaks, tundub et on surnud. Kui igapäev sõita siis vast veel käib mingi aeg.
12:26 17.02.2011
yuio_245 (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Varta Silver on küll kõva aku. Auto küttesüsteem ütles üles, aga aku käiab starterit kiirelt. Mul teisel autol on Hankook 5 aastat vana juba, käima läheb suht vaevaliselt -27 juures, aga läheb. Plaanin nüüd osta Varta Silver aku ka sellele. Exide kogemus oli, et 3 aastaga suri aku täiesti ära. Peale paari tühjenemist ta enam täis ei laadinudki, külmaga starter ei teinud ühtegi pööre., Vartaga pole sellist jama olnud.
12:52 17.02.2011
gahg (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Opeli originaalaku kestis 8 aastat.
Üks tuttav soomes aga väidab et temal käis lada peal originaalaku 11 aastat. Plokisoojendud tal ilmmselt oli.
13:32 17.02.2011
ervis (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
varta aku 60ah.MUL KÄIB JUBA KÜMMNES HOOAEG
13:48 17.02.2011
raizxc
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Panen ka ühe lisahääle Vartale!
16:42 17.02.2011
Internett (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Annan hääle Fulmen akule.Toimis sõiduauto peal 7 aastat,ära kustus suvel.
Järgmine oli Autosil,toimetas 3,5 aastat.Kustus esimeste külmadega.
Praegu Bosch Silver,eelmise talvel ja praeguses külmas toimetab ideaalselt.
19:15 17.02.2011
Akukaku (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Kõige parem aku Eesti tingimustes on aku , mis toimetab endamisi päevast päeva ja mille olemasolust Sa suurt midagi teadma ei pea.Sama slogan kehtib ka the rest of the world and all universe.
Päikest ja Kuldesid Ampertunde kõigile.
22:51 17.02.2011
+1 (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
See Lada jutt on küll tõsi, omal ajal olid seal peal nõukaliidus toodetud akud, kus ja kes tootis ei mäleta(vist sõjatööstus), aga vastu pidas küll mega aja. Üldiselt olid vene akud super head, eriti mis armee kasutas. Tänapäeva akud on ikka toodetud mitte kestma vaid et teenivad oma (garantii)aja enam vähem ära ja siis on jokk.
23:19 17.02.2011
komvek
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Enda jaoks varta kindlasti.8aastat väheses kasutuses ja 3talvekuud laetuna toas.
11:18 18.02.2011
TK (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Bosch Silver juba 3a,ei ühtegi probleemi,ka pakasega peale 2 nädalat seismist käivitas normaalselt;)))
Julgen soovitada!
15:33 26.02.2011
Käsna Kalle (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Bosch ja Varta tulevad ühest tehasest muidu.
13:52 01.03.2011
VVV1
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Enamikel sama tehnoloogigaga tehtud ja sama hinnaklassi akudel nagunii mingit erilist vahet pole. Aku kestvus sõltub sellest, kui korras on auto elektrisüsteem ja eriti laadimine. Kui genekas korras pole võid sinna suvalise aku peale panna ja see ei kesta. Peale kõige muu peavad aku klemmide ühendused hooldatud olema, auto elketrisüsteemi massiühendused hooldatud, igasugused mikrolühised jms kõrvaldatud, juhtmed korraliku terve isolatsiooniga ja murdumata juhtmekiududega jne ning aku ise auto generaatorile võimsusele sobiva mahtuvusega ja koguaeg piisava koguse akuvedelikuga.
Peale kõige muu võiks auto teha peale lühikesi linnasõite ka pikemaid suurema kiirusega sõite aeg-ajalt.

Muudetud 1.3.11 13:54

22:50 01.03.2011
Td (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
07:57 02.03.2011
troopiline puuvili (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
kõige parem on uus aku mis vastab autotootja etteantud tingimustele
09:28 02.03.2011
Siidorov (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Kunagi ca 7 aastat tagasi sai auto ostetud siis oli seal peal Optima aku. Ma ei tea kaua see enne mind seal autol peal on olnud aga siiamaani sikutab auto ka -30 käima. Hea kogemus ka Vartaga, Banner pidas MB bussil ainult ca 2 aastat vastu.
13:15 02.03.2011
qp (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Viimane kuum suvi pani paljudele akudele põntsu. Nagu me juba teame, tuuakse siia Eestisse müüki ilmselt meelega nõrgad, lahja seguga täidetud ja odavad akud, mille eest siis kõrget hinda küsida, sest maaküttega rannaäärne suvila tahab maaletoojal ehitamist...
Kuna akudele on kohe peale kirjutatud, et hooldevabad, siis sügisel ei tulnud keegi selle peale, et ka purkidesse pilk visata... Talvel jäid nende akude omanikud juba hätta, sest purgid kuivad, voolu sees ei hoia ja hilisem vee lisamine külmutas purgid neil kinni lõplikult.
22:52 21.02.2012
r. (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
tere!
Loen ka huviga seda teemat, aga ilmselt olen purustamas aku eluea rekordit. Vähemalt siiamaani lugedes ei ole kellelelgi veel üle 8a vastu pidanud. Eesti tingimustes loetakse keskmiseks 2-4 a, mis on ikka väga vähe. Enamuse ajast kasutati minu bmw originaal 95ah akut küll pehmemas kliimas, aga oh seda üllatust kui avastasin, et 11a vanusel autol on peal originaal!!!! Nüüd, selle talvega läheb küll vahetusse, sest paar korda on juba oma tööülesannetest loobunud:)
23:15 21.02.2012
lk (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
varta, tehases peale pandud. 5a 3 kuud vana. hiljuti -24C ok. paar korda ka eluajal tühjaks saanud (cd/raadio pärast) ja teiselt autolt surakat saanud käivtamiseks.
00:58 22.02.2012
divex
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Tehasest oli peal dci-l Varta aku, kohe 5a ja 10 kuud saamas, laadinud pole kordagi, loodetavalt kestab selle aasta veel ära.
08:38 22.02.2012
´ (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
varta silver, 45Ah, miski 480A oli vist käivitusvool (2l mootor), sai just viis aastat vanaks ning eesti kliimas 3a ja sel talvel tõstsin -30ga tuppa, et hommikul matsu rohkem oleks, muidu aga kogu aeg peal ja väsimise märke veel ei näita. 2007a maksis saksas 86 euri- tšekk oli muude paberite seas alles. teisel autol exide 65Ah ja 560A käivitusvool (ka 2l mootor), ostmisest saab juunis 5a, toimib iga ilmaga.
need, kelle akud juba 3-4 aastaga otsad annavad, otsigu põhjusi iseendas või autos- pidev alalaadimine lühikeste otste tõttu on peamine põhjus, harvem ka auto elektrisüsteemi rikked.
09:58 22.02.2012
mulkakajajaa (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
e39 2001 aasta autol andis ka originaal aku alles sellel aastal saba kõge suuremate kümadega. Asenduseks läks Bosch silver S5.
Samas lugesin siit samast foorumist kus oli vist ka e39 millel 10 aastat kestis originaal aku. Seega bmw originaalid tunduvad suht kobedad olema.
12:27 22.02.2012
r. (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
tere!
Loen ka huviga seda teemat, aga ilmselt olen purustamas aku eluea rekordit. Vähemalt siiamaani lugedes ei ole kellelelgi veel üle 8a vastu pidanud. Eesti tingimustes loetakse keskmiseks 2-4 a, mis on ikka väga vähe. Enamuse ajast kasutati minu bmw originaal 95ah akut küll pehmemas kliimas, aga oh seda üllatust kui avastasin, et 11a vanusel autol on peal originaal!!!! Nüüd, selle talvega läheb küll vahetusse, sest paar korda on juba oma tööülesannetest loobunud:)

Kui teaks, kes BMW-le allhanget teeb ja akusid toodab? Minul siis ka e39 2001.
13:41 22.02.2012
AS (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Erandeid ikka leidub, enda ühel Opelil, mis oli aastast 2000 oli ka peal originaalis Varta, müüsin 2010 ja uus omanik sõitis ka sellega edasi.
Aga parim aku meie kliiimasse oleks Optima ja tema analoogid spiral cell tehnoloogias, näiteks Exide Orbital Maxxima. Käivitus on neil ülivõimas ja laevad väga kiiresti, seega et see aku tühi oleks, siis seda võimalust praktiliselt ei esinegi. Isetühjenemine olematu, külamas annab iga oma lubatud CCA välja, isegi kui alalaetud on. Hind on vaid ~200 eurot.
13:42 22.02.2012
vanaisa01 (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Varta aku .Üle 10 aasta ja tomib veel ,diisel autol.
10:27 25.02.2012
bosh kasutaja (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Bosh Asia Silver 70 Ah pidas 4 aastat vastu ja hakkas talvel väsimuse märke näitama, kasutasin kokku 6 aastat,pakasega -15c -25C oli vajalik hommikul laadida lisavoolu. Samas pean mainima, et minu auto laadimisvool oli nõrgem kui oleks pidanud olema(alla 13,7V). Soojemate ilmadega kannataks ilmselt veel kasutada seda akut.
16:41 20.07.2012
maxxtor
Re: parim aku eesti tingimustes ?
2002 Astra diisli küljes on Opeli märkidega, tundub et tehase aku. Nüüd sooja ilmaga sai ootamatult tühjaks. Paar päeva seisnud, siis 2 lühikest otsa linna vahel ehk siis 3 käivitust ja tühi mis tühi. 4-s käivitus enam ei õnnestunud kuigi väljas umbes 20 kraadi sooja.
Minu käes on auto ligi 6 aastat. Sõitnud pidevalt, üksikuid päevi vahele jäänud, peamiselt linna vahel (eriti talveperioodil) lühikesi otsi. Suveajal ka pikemaid muidugi. Mäletan et mingi talv käivitus suht vastumeelselt ja sai ööks laadija otsa pandud. Rohkem probleeme aku süül pole esinenud (on küll otsa saanud eelsüüteküünlaid).
Küsimus, mis pagana tootja aku see on mis 10 a vastu pidas ???

Muudetud 20.7.12 16:52

18:38 20.07.2012
stammer (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Meil on poeskäimise ökopunnil peal 8 aastat vana tehases peale pandud Tudor aku 45Ah. Ei ole kordagi laetud või dest. vett juurde lisatud. Läks käima ka kõige külmematel hommikutel (pealinnas üle -25 ei ole viimased 8 talve külma olnud). Alates 5 aastast olen mõelnud, et peaks uue aku panema, aga kui vana töötab, siis milleks torkida?
Teistel autodel on viimasel ajal kasutuses eranditult Varta akud, mõned Ah võimsamad kui tehas soovitab ja peavad ka hästi vastu.
Kõige sitem aku, mis kooles ära 2.5 aastaga oli mingi Bosch ja sellest brändist käin küll suure kaarega mööda.
Loomulikult on teada tuntud fakt, et enamus akude komponente tuleb Hiinast ja euroopa tehased on puhtalt pakendajad/kokkukorjajad ning eks see kvaliteet peabki kõikuv olema, sest kunagi ei tea kui hea/halb partii komponente on tulnud.
19:54 20.07.2012
e.v.o (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Kõige parem aku on ikkagi Sznajder poola aku. Landcruiseril oli neid ettenähtud 2tk kuna vooluahel 24V ja käivitamisega polnud kunagi probleeme. -30ga läks lõdvalt käima ja pidas ikka vääga kaua vastu.
20:13 20.07.2012
akku12 (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Opeli originaalaku kestis mul Astra peal seitse aastat ja viiendal aastal vedas pidevalt käima ka üle 20 kraadiste külmadega, olukorras kus üks eelsüüteküünal oli läbi põlenud.
Ei tulnud selle peale et minna esindusest uut küsima. Ostsin Exide. Tundub et see on ka väga hea.
11:25 21.07.2012
+ poolus (registreerimata)
Re: parim aku eesti tingimustes ?
Tobe on küsida milline aku on parim. Valik hetkel nii lai , et tee või elektriauto. igas peatuses vaheta akut kui vana vastu ei pea. Pigem peaks vaatama hinda.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.