Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AEROTWIN KLAASIPUHASTID

16:14 14.10.2005
Aerotwin (registreerimata)
Aerotwin klaasipuhastid
Kas antud luuad on oma hinda väärt, küsitakse u.600 paari eest.
Kas on neil mingi eelis tava klaasipuhasti ees, peale välimuse.
16:34 14.10.2005
Hari (registreerimata)
Re: Aerotwin klaasipuhastid
Ainult see,et ei külmu talvel ära,kuna liigendid puuduvad
16:54 14.10.2005
Jaanionu (registreerimata)
Külmub ikka küll.
Jää ja lumi külmub siina plastääre külga, seega vahet pole.
12:23 17.10.2005
VVV (registreerimata)
Nii, et ei tasu ennast ära ? Mõtlesin juba proovida. Sellest foorumist on ikka mingit "kasu" ka, mitte ainult ajaviidet.
Väidavad paljud, et ei puhasta nad hästi. Jälle üks tänapäeva disaintoode, kus tehnilised omadused on tahaplaanile jäetud?
Huvitav mida mõni Pakt Kaubanduse tegelinski selle peale kostaks?
13:04 17.10.2005
max (registreerimata)
bakt kaubanduse tegelane just pritsis tatti mingis liiklussaates, et kui head ja ägedad need auto "tjuunimiseks" on.
18:48 17.10.2005
Mega (registreerimata)
järelikult liiga uus värk et keegi isiklikke kogemusi omaks, nii et sa proovi ära ja räägi meile ka eks.
09:37 18.10.2005
Aeotwin (registreerimata)
proovimiseks ei ole erilist soovi 600 rahakotist välja visata.
Antud summa eest võin midagi muud proovida.
09:47 18.10.2005
xil (registreerimata)
Plastsääre puhastamine ei tohiks väga suur töö olla, ma mõtlen. Jäätunud liigendite liikuma saamine on päris vaevaline - olen lukuõli kasutanud, aga see ei aita ka alati ja kohe.
09:49 18.10.2005
siilionu (registreerimata)
Mul on talvisest või külmemast kevadisest ajast samuti need ilma raamita luuad, küll mitte Aerotwin, kuid marki ei mäletagi. Kui õieti mäletan, maksin 500. Võtsingi proovimise pärast ja juba suht külmal ajal, kuigi müüja soovitas rohkem suveks, et pidavat putukalaipu paremini rookima kui tavalised. Suve kohta ei oskagi öelda kas olid paremad, nagunii muidu ei kasuta kui vihmaga, siis küll ühtki probleemi ei olnud, pühkimata ala ei jää, ei vilista ka.
Külmaga jäätub ikka klaasilt voolav vesi nende ümber, kuid puhastada neid lihtsam kuna met.raami pole.
Kokkuvõttes ei tea kas olulist eelist on, kehvemad kindlasti pole kui tavalised. Tavaliste all mõtlen mitte kõige odavamaid, pigem keskmist hinnaklassi või tiba üle.
09:57 18.10.2005
R.K. (registreerimata)
mazda-3 omanikud neid küll eriti ei kiida. vähemalt tehase poolt paigaldatud kojamehed kippusid ebameeldivalt häälitsema, eriti külmemal ajal.
23:12 18.10.2005
max (registreerimata)
mazda 3 omad ei kõlb karu pee kah, kraabivad rohkem klaasi kui pühivad
13:00 03.11.2006
Patrik (registreerimata)
Hmm tahaksin neid Boschi klaasiüpuhasteid osta, kuid ei suuda internetist edasimüüat leida. pole nagu tahtmist niisama ringi vaatamas käia, kas keegi teab kus neid kindlasti müügil on? (Tallinnas)
16:25 03.11.2006
? (registreerimata)
selle 600 eeku eest saan mingi 4 paari champione osta ja on alati klaas puhas. meie oludes ei kesta sul yxki klaasipuhastaja. kusagil lõunamaal võid sa jah samade pyhkijatega eluaeg sõita
12:52 01.01.2007
R|P (registreerimata)
Olen neid kasutanud juba umbes aasta ja läbi nad ongi. Kuigi korralikult hooldatud (pestud aeg-ajalt), klaasipesuvedeliku pealt pole kunagi kokku hoidnud (ei kasuta ka mingit säästu või prisma oma), talvel üles tõstetud ja üle jäise klaasi pühitud pole.

Ütleks küll, et nad ei ole enda hinda väärt! Nii palju kui spetsialistidega vesteldud, siis pinnale on jäänud ikka arvamus, et antud konstruktsioon õigustab end, kuid Bosch tooted küll mitte. Alternatiivsete tootjate tooted pidid palju paremat ja kestavamat tööd tegema. Ei oska seda kommenteerida, kuna pole neid veel ette saanud.
13:19 01.01.2007
BO55 (registreerimata)
bosch õigustab end kuna kestab paremini osta endale hiinakad mis poest võttes pyhivad ka sitemini kui 3 a vanad boschid-põhimõtteliselt on tähtis see mis materjal optimaalselt paremini harjasena eesti ilmadega klapib-ilmselt on paljud itaalia või hispaania harjased jäigemad ja kylmaga nad lihtsalt ei pyhi soojaga aga kyll-seetõttu teevadki kylmaga odavad mitte euroopa turule mõeldud harjad kriuksuvaid jne hääli
13:20 01.01.2007
BO55 (registreerimata)
sry põhja euroopa
20:12 01.01.2007
Käsna Kalle (registreerimata)
Minu meelest need inimesed,kes peavad rahakotile liiga kalliks üks kord aastas kojamehi vahetada on lihtsalt koonrid.Olgu tal siis ees Bosch,Champion,Valeo,Trico vms,kord aastas on täiesti normaalne uute kojameeste peale raha kulutada. Inimene arvab ekslikult,et ostes 600 eegi eest paari moodsaid kojamehi,peab saama kohe viis aastat nendega sõita.No tulge mõistusele.
Tänapäeval saab ilma raamita kojamehi juba päris odavalt kätte.All Ride,Hors on need tootjad,kes neid samuti valmistavad.Kui Bosch on kallis,siis ostke odavamad või kulutage raha hoopis tavaliste liigenditega kojameeste peale.
08:22 02.01.2007
viil (registreerimata)
Miks vahetada kojamehed, piisab ainult kummide vahetamisest, viimased maksavad vaid paarkümmend krooni. Ja need moodsad kojamehed võite endale pähe määrida.
09:47 02.01.2007
ja autot peske ka Statoilis akende pesuks mõeldud käsiharjaga...see on ju palju odavam,kui kasutada autopesulat.
16:16 03.01.2007
Muhkel (registreerimata)
Ise kasutan juba teist aastat Boschi ja väga rahul. Aga kes seda kalliks peavad siis Championi talvised (liigendid kummiga kaetud) on ka väga head, talvel külmumise koha pealt isegi paremad - ise sai neid neid üle nelja aasta kasutatud, pidasid vastu umbes 10 kuud. Kui oleks neid vahepeal pesta ka viitsind siis aastane tööiga ei tohiks probleem olla. Müügil olen näinud ainult Statoilis
11:16 05.01.2007
R|P (registreerimata)
Kui iga aasta peab vahetama, siis miks antakse kojameestele garantii 2a.?
Vastake sellele!

Sama garantii annab ka Bosch...

Ja ma ei ütle, et Bosch on kallis ja raha on probleem. Hella, Trico ja kindlasti on neid veel, kes samasuguse tehnoloogia alusel kojamehi valmistavad ning ei ole nad Bosch'st sugugi odavamad. Lihtsalt väidetavalt paremad!
11:22 05.01.2007
R|P (registreerimata)
...ja veel. Ma saaks aru, et need aerotwin klaasipuhastid läheks läbi aastaga siis, kui ma ei tõstaks klaasipuhasteid talvel üles vaid jätaks klaasile külmuma, ei viitsiks klaasi puhastada lumest ja jääst vaid üritaks kojameestega seda puhastada, ei peseks autot vaid laseks üle šopase klaasi nendega, ostaks mingit odavad klaasipesuvedelikku ja koonerdakse ka veel sellega (lahjendaks veega) jne.

Sel puhul ma saaks aru, et nad lähevad kiiresti läbi, kuid kui kõike eelnevat eirata ja neid aastas tetud korrad kodus sooja veega veel pesta, siis aasta on nende kestvuseks lühike aeg.

See, kes väidab vastupidist on ise rumal!
16:56 05.01.2007
eelmisele ehk RIP-le

Ma vaatan,et sa ikka ei jaga seisukohta,et aastas korra võiks siiski raha leida ja kojamehi vahetada. Kui kaua sinu arust peaksid ühed kojamehed sind siis teenima -2,3,4,5 aastat? Vasta palun.
Miks sa arvad,et kojameestele antakse garantii 2 aastat? Tänapäeval kehtib võlaõigusseadus ja seal on juttu pretensiooni esitamise ajast,mis peab olema kaks aastat meie vabariigis.Samas lasub pool aastat tõendamise kohustus müüjal ja poolteist aastat ostjal. Sõna garantii on lihtsalt kaasa tulnud meile nõuka ajast ja seda on harjutud kasutama.
Teisalt on kojamees auto küljes asuv kuluosa (nagu piduriklots) ja loomulikust kulumisest tingitud probleemid ei kuulu "garantiikorras" lahendamisele. Sa ju ei lähe nõudma poolteise aasta pärast,et vahetage mu piduriklotsid garantii korras ära,nad on miskipärast ära kulunud!
Muide mitu talve sa RIP oled koolis käinud?
18:02 05.01.2007
mazda037ank
Kojamehi võib ka 2 korda aastas vahetada. Soovitavalt enne talve kindlasti.
Tõesti on inimesi,kes sõidavad kojameestega senikaua,kuni kumm raami küljest lahti tuleb. Siis ostetakse veel kojamehi säästumarketist. Sellised liilejad ohustavad teisi ja võiksid kasutada ühistransporti.
15:03 06.01.2007
Tuudur
to R|P

Garantii antakse valmistusvigadele, mitte normaalsele kulumisele. Selles ongi garantii mõte.
Muideks, lõikelilledele kehtib ka pretensioonide esitamise aeg 2a. Kas peale lillede närtsimist läheksid siis raha tagasi nõudma?
15:24 11.01.2007
R|P (registreerimata)
See on väga hea, et te siin enda tarkuseterasid jagate. Kas olete ka reaalselt testinud seda toodet, et siin nii agaralt sõna võtate?

Toon teile ühe fakti, nimelt on sama tehnoloogia alusel tehtud Hella kojamehed teise auto peal vastu pidanud juba 1,5a. Ei ole triipe ega vahele jätmisi pühkimisel, s.t. kojamehed töötavad laitmatult. Läbisõit samas suurusjärgus, seega selle taha pugeda ei ole võimalik.

Samas minul on tunne, et soovite mõtlematul viisil raha raisata ning eelistada ja langeda reklaami mõjuvõimu ohvriks, siis see on teie absoluutne õigus. Mina ei ole ju jumal, kes hakkab teie kinnistatud ideesid muutma ja lahti raiuma.

Edu tulevikus!
17:48 11.01.2007
to RIP

Mina olen näiteks viimased kümme aastat "testinud" Boschi kojamehi. Nii raamiga kui ka raamita.Vahetanud olen neid umbes iga 10 kuu järel,sõidan aastas umbes 33 000 km ja arvan,et 10 kuud on minu jaoks piisav aeg,mis kojamees peaks vastu pidama. Kui tihti sina siis kojamehi vahetad? Ei ole sellele küsimusele kahjuks ikka vastust saanud.Kojameeste vastupidavus sõltub ka väga palju tuuleklaasi seisukorrast. Mina eelistan tõesti mõtlematult raha raisata ja ostan kalleid Boschi kojamehi.Samas on see ju minu raha ja mis sul sellest kuhu ma teda raiskan. Samas on inimestel vaba valik.Kasutage neid kojamehi ,mis meeldivad ( näiteks Bosch,Champion,Valeo,Trico ),ärge ainult neid kõige odavamaid ostke (nö säästumarketi omad).
11:48 12.01.2007
R|P (registreerimata)
Tere,

kuna nende Bosch kojameestega sai sõidetud kõigest ~16 000 km (keskmiselt nii palju aastas sõidangi), siis tuli need välja vahetada. Samas võrdlusmoment Hella klaasipuhastitega (samuti ilma raamita/ hinnaskaala ka sama), mis kestavad siiani, ei olnud ju midagi mõelda. Nüüd sõidangi nendega, eks paistab, kaua kestavad.

Esiklaas sai vahetatud umbes kuu peale Aerotwinide soetamist, kuna sain kivi, seega klaas ise puhas, ilma konarusteta jne. Jälle üks tegur, mille tulemusena justkui peaks kojamehed kauem kestma.
19:08 28.01.2007
kaupz (registreerimata)
kus ja kes müüvad siis neid lima raamita kojamehi?

fordi esinduses ka piisavalt hea hind?

peale Bosch ja Hella on kes veel asjalikud tootjad?

heh, loen siin järgmist teemat, et saab ka kummi vahetada nendel Boschidel.
hakkasin lähemalt vaatama, ja tõesti, tavaline kumm on neil.
otsad küljest ära ei käi, aga läbi ussi emmmi saaks ehk ikka ka.

käisin statoilis luurel, vaja oleks 66 ja 43cm kumme, pakkuda oli 65cm 209,- ja siis 70cm 299,-

seega otsib pigem uued täis komplekti Bosch või Hella või...
10:05 29.01.2007
kaupz (registreerimata)
otsin ja leian.
Bosch esindaja on eestis
http://www.bakt.ee/index.php?lang=est&main_id=29

väga head pidid olema ka Autoeksperdi müüdavad Valeo ja Trico

http://www.autoekspert.ee/index.php?page=112

17:18 29.01.2007
Kaupo (registreerimata)
Näe ise küsin,ise vastan.

Põhimõtteliselt saab Boschi Aerotwinidel kumme vahetada,see plastmass ots käib ära.Olen seda ise korra isegi teinud uudishimust.Kumme ostes tuleb jälgida kummi profiili,et see kumm sobiks.Bakt Kaubanduse poes Tallinnas Pärnu mnt.-l on selliseid kumme müügil.Aga kõige õigem oleks osta muidugi uued klaasipuhastid.
19:43 29.01.2007
kaupz
ise küsin jälle :)

palju kummid maksavad siis ka?
Bakt ütles et paar kojamehi maksab u 500,-

ja esimese sikutamisega ükski ots ära ei tulnud, ei tahtnud kruvikeerajat ka vahele ajada, kuni uusi veel ei ole.
23:32 29.01.2007
Kaupo (registreerimata)
Arvan,et äkki mingi 160-170 krooni paar? Küsi ise järele parem.Sikutamisega on seda otsa raske ära saada tõesti.Parem võta laia otsaga kruvikeeraja ja lähene altpoolt. Ära tuleb võtta see ots,kust kumm on kinni fikseeritud.Siis tõsta fiksaator peene kruvikeerajaga üles ja tõmba kumm "rööpalt" maha.
16:56 31.01.2007
Muhkel (registreerimata)
Sa Kaupo saad ikka väga hästi iseendaga läbi :-))
23:41 31.01.2007
kaupz
käisin Forsis, ja neil seal Trico klaasipuhastajad täitsa müügil
küsisin pikkuse järgi ühe 53cm (tavaline metall raamiga), aga see plastmass kinnitus, on mingi lukustusega, ja esimese 8min jooksul ma seda külge ei saanud taskulambi valgel :)

vbl oleks pidand kataloogist otsima, ja mingi koodi järgi valima, et see klõps näiteks ei sobigi selle aasta passatile...
09:32 01.02.2007
Kastjan
Vot täpselt ei tea mispidi sa seda kojameest külge üritasid panna, aga uuematel tricodel on jah mingi uutmoodi kinnitusviis. Ehk siis kui traditsioonilistel kinnititel lükkad lihtsalt kojamehe küljes oleva kinnitusjubina kojamehevarre otsas oleva kaare sisse, siis uutel tricodel käib kojamehe küljes olev jubin selle kaare ümber. Veits keeruline seletada, aga põhimõtteliselt jääb peale kojamehe pealepanekut kogu kojamehevarre otsakaar plastmasskinnitist ümbritsetuks (nii seest kui väljastpoolt).
vot passatile sobivuse kohta ei oskagi öelda, aga civicule istuvad need kinnitid igatahes väga hästi, aga esimene kord peale pannes oli endalgi tükk tegu, et süsteemist aru saada.
09:35 01.02.2007
kaupz
nägin kuskil reklaami ja ka pakendil vist oli pilt
ja plast klambril kiri Open, selle "katte luugi" tegin kohe lahti, aga passati varre ots ei tahtnud mahtuda sinna vahele.
09:55 01.02.2007
v6sa
Sama viga ka Škoda Formani luuavartega. Ei mahu sinna Trico kinnitisse. Kui kinniti üksi külge panna, siis läheb. Aga kojamehe raamis ei lähe mitte.

Ühel kinnitusel suutsin lolli jõuga ära lõhkuda selle lisakaare, teise sain kuidagimoodi kinni meelitatud tervena.

Aga ees istuvad väga hästi, ei loksu kuhugipoole...
21:47 03.02.2007
kaupz (registreerimata)
päevavalges ja +kraadise ilmaga
läks pool minutit paigaldamisega, pärast pakendil olnud selgitavate piltide läbivaatamist.

vale nurga all püüdsin alguses lükata vart.
tuleb risti läbi klambri lükata ja siis nurga alla väänata.
22:33 29.11.2007
T-ty (registreerimata)
Vana teema aga kirjutaks ka midagi. Ostsin prooviks all ride raamita harjad. Väliselt nagu teisedki aga pühkides kriuksuvad nõmedalt, muidugi hind ka 80 eeku tükk, mis tahta. Vaatasin, et vanadel championitel kummid täiesti korralikud, kulumatta, siledad nagu uued aga ei pühkinud enam hästi ja vahetasin all ride kummidega katsetamise mõttes ära. Kohe teine asi, vanad championi kummid ei krigise ja pühivad klaasi korralikult ära. Vedruraam surub kummi ühtlaselt vastu klaasi, ju siis väsib tavalisel kojamehel ka raam ära, et ei pühi. Samas võib osta ka näiteks valeo kummid ja all ridele sisse tõmmata, vahet pole kelle toodang see raam on, peaasi et kummid korralikud ja ei krigise. Need raamita harjad käivad väga lihtsalt lahti ka nii, et pole probleem kumme vahetada. Nüüd plaan prooviks hellad osta ja eks neilgi saab hiljem kumme vahetada. Raamil erilisi liigendeid ka pole mis kuluks ja ei näe mõtet koguaeg uusi osta.
20:12 30.11.2007
a-a (registreerimata)
ise kasutanud juba üle poole aasta Hella raamita kojamehi. Peab ütlema, et tõesti head kojamehed on. Pühivad väga korralikult ning ei krigise absoluudselt, v.a. külmaga (kui klaas ja kõik veel külm on). Aga üldiselt 5+. Peale talve peaks nagu ikka vahetama arvatavasti (saab nagu aasta täis ja eks talvel igasugu sodi kulutab ka kojamehi rohkem). Aga eks kevadel näis, mis seisukorras on. Kuid kui vahetamiseks läheb, siis nagu ei julgegi muud proovida, kuna Hella headuses olen ise veendunud. Muidu prooviks Valeot, mis nägid palju peenemad ja siledamad välja kui Hella omad, samas ka hind nõksa krõbedam. Kuid äkki tuleb pettuda neis?!

Igatahes enne aerotwini ostsin Chmpioni luuad, mis hakkasid nädala pärast juba krigisema ja suure vihmaga lihtsalt ei jõudnud vett ära pühkidagi ning ainult laperdasid ees. Lõpuks viskas üle!
14:53 04.09.2008
ivarku
Olen juba tükk aega vaevelnud kojameeste probleemiga. Tundub, et ühte ja ühist marki, mis kõigile hea oleks ei olegi olemas. Mul olid 1 aasta ees raamita Valeod ja pühkisid normaalselt. Kui vahetama hakkasin kaalusin ka tükk aega ja ostsin uuesti Valeod-Silenciod, kahjuks ei tea kas enne olid ka Silenciod. Igatahes need olid nii Silencio, et ei olnud ei näha ega kuulda enam midagi:-) pühkisid täiesti allapoole igasugust arvestust. Kuna tahtsin maale sõita, ostsin kiiresti Maksist allride-i raamita kojamehed ja ennäe, pühkisid hästi kuigi tegid häält rohkem ja kõrvalistujapoolne jättis ribakese pühkimata. Nüüd on aeg taas vahetama hakata ja jälle küsimus õhus rippumas. Lõpuks tahaks ka kojamehi, mis pühiks servast serva klaasi puhtaks, samas raamiga kojamehi enam ei soovi, talvel on tegemist piisavalt ja kolisevad nad samuti.
09:50 06.09.2008
. (registreerimata)
olen aastaid championi tavalisi, igas autopoes (nüüd nägin ka bauhofis) müüdavaid kojamehi kasutanaud ja üldse ei kurda- ei krigise ja pühivad kenasti. loomulikult tuleb igal aastal uued osta ja aasta jooksul neid ikka puhastada ka. ise olen aeg ajalt kummidest atsetooniga üle tõmmanud ja peale seda jälle ok.
10:50 10.09.2008
090909 (registreerimata)
Minul esimesed Valeo raamita kojamehed pidasid kenasti vastu ning pühkisid superhästi isegi talvel . 3 kuud tagasi panin uue klaasi ja uue komplekti Valeo raamita kojamehi ning nüüd juba näitavad, et tuleks ära vahetada. Peale selle ei tekitanud algul juhipoolne piisavalt tugevat survet vastu klaasi. Vahetasin isegi varre välja, et uus vedru vast ikka hoiab paremini vastu klaasi aga ei midagi. Võibolla sattus enne värske paar poest kätte ja järgmised sain seismajäänud kaubast. Vot järgmine kord vaatan pakendi kuupäeva kuna kummiga on ikka nii, et seistes vananeb. Hetkel kavas proovida boschi raamita kojamehi eks vaata kui kaua need kestavad.
11:46 10.09.2008
VVV1
Mul sama nali, et eriti alguses värskelt juhipoolset ehk pikemat (ja rohkem kaardus) Valeo oma ei surunud vastu akent keskelt. Kiiremalt sõites surub ilusti, sest kojamehe varrel spoiler küljes ja sõites survejõud suurem aga näiteks seistes ei suru.
Kas ka muude tootjate omad nii käituvad.
Nüüd tulid ka Championi omad müügile.
12:19 10.09.2008
aerotwin (registreerimata)
Mul sama asi, Valeo raamideta kojamehed 3 kuud olnud, nüüd juba jätvad klaasi häirivalt triibuliseks. Vist mingi ebaõnnestunud partii..
21:30 04.10.2008
090909 (registreerimata)
Saigi siis viimaks kulunud Valeodest kopp ette ja läksin soetasin Boschi aerotwin luuad. Kuna oli ka vihmane ilm siis oligi täpselt õige aeg neid testida. Minu üllatuseks tegi aerotwin väiksel kiirusel isegi paremat tööd kui Valeo raamita kojamehed. Peale selle tuli aerotwini kojameeste komplekt kätte 250 krooni odavamalt kui Valeo komplekt.
14:23 14.10.2008
blabl (registreerimata)
kasutan juba 4 aastat Aerotwin kojamehi just bosch-i omasid ja väga rahul,eelmine aasta ostsin need Championi omad ja järgmine päev viisin poodi tagasi kuna ei pühkinud ja ostsin jälle bosch-id. ja härrased kes te neid kojamehi talvel üles tõstate,teadmiseks et sellega venitate välja kojamehe vedru mis varsti ei suuda suruda kojameest piisavalt vastu klaasi.siis ei päästa ei valeo,bosch ega championid. seda ütles üks vilnd automehaanik ja arvan et selles jutus on iva!juhul kui asja vahest soome siis seal need kojamehed ligi kolmandiku odavamad,endale olen ikka sealt kaasa haaranud kui asja olnud sinna!
18:22 14.10.2008
to blabl (registreerimata)
See pole õige kojamees ,mille vedru ülestõstmisega ära sureb.
18:33 14.10.2008
ei ole idikas (registreerimata)
keda kepib mitu kuud kojamehed vastu peavad.asja point on,et kaua nad vehkides mitte seistes vastu peavad
11:15 15.10.2008
VVV1
Kui keegi nagu aru ei saanud, siis jutt oli ilmselt nendest, kes jäätumisohtliku ilmaga klaasipuhastaja varred klaasist eemale tõstavad ja jätavad auto niimoodi tundideks ja päevadeks seisma. Iga vedru väsib kiiremini, kui ta on normaalsest mitukorda suurema pinge all, pealegi, kui vedru parameetrid pole selliseks pidevaks kasutamiseks mõeldudki.
15:57 15.10.2008
Käsna kalle (registreerimata)
Jäätumise vastu on Bosch Aerotwinid jah kindlam valik kui raamiga kojamehed
13:32 28.11.2009
vikeinimene (registreerimata)
Äkki kellelgi nõuandeid raamita Boschi kojameeste osas(Vectra C)? Nimelt ei puhasta nad täielikult(täna soetatud). Eelnevad olid juba 2.a, kuna parem pool väsis ära siis ostsin uued.
11:17 02.12.2009
VVV1
Pole samuti eriti heal arvamusel nendest Bosch Aerotwin kojameestest. Seda hinda (ühed kallimad) nad väärt pole.
Sai kevadel soetatud komplekt ette ja nüüdseks hakkab juhipoolne klaasile juba kerget veekilet jätma, seega kummi serv ümmarguseks kulunud. Ja läbisõit alles nendega kusagile 10-12 tuh kanti. Pole nad saanud ei jääd ega lund jne.
Orginaalid (pole Boch, ilmselt Valeo) pidasin oma 1,5 aastat vastu.
17:33 07.12.2009
vastoleneb partiist (registreerimata)
Esimene paar valeosid (raamita) mis ostsin kestsid hästi ja pühkisid ka mega hästi aga kui indikaator hakkas kollast näitma siis vahetasin välja uue paari vastu, mis juba algusest peale korralikult ei pühkinud ja indikaator muutus kollaseks ka poole kiiremini. Ostsin Boshi aerotwinid ja nende esimene paar kestis kenasti vast aasta siis vahetasin välja uue paari vastu, mis juba 3 kuu pärast hakkas triipe klaasile jätma. Seega järeldan et kui kojamehed on kaua laos seisnud siis kumm vananeb seal ja sellest ka kehv vastupidavus. Tasub vaadata tootmisaeg pakil enne kui osta. Kavas kas uuesti vaadata valeo poole (umb 200 rohkem kui bosch) või loota et järgmised boschi harjad kestavad rohkem.
12:55 10.12.2009
VVV1
Samas ongi imelik, et ühe ja sama tootja üks ja sama mudel klaasipuhasteid võib samades tingimustes kesta täiesti erinevalt. Võta sa kinni millest see sõltud.
Võibolla ka mingid erinevad tootjamaad, või erinevatelt allhankijatel materjalid kasutusel vms. Ja võibolla seal ka mängib kummi vananemine rolli nagu näiteks talverehvide (eriti nende) puhul.
10:48 07.01.2010
jussipoiss 4 (registreerimata)
Mina olen juba aataid kasutanud Saksa alca kojamehi. Hinna (ca50kr/tk) ja kvaliteedi suhe minu meelest väga hästi paigas. Nüüd on ka Handymanni poodidesse müügile tulnud.
21:21 10.01.2010
indiaanlane. (registreerimata)
Kas kasna kalle ka teab,mida tahendab garantii. Teadmisex sulle,et meerika maal antakse piduriklotsidele eluaegne garantii,mitte koigile loomulikult. siin on samuti saastaka kaupa,millele see ei kehti. Kui ostad kallid korralikud klotsid,ja viid need samad klotsid mone aasta parast poodi tagasi,koos tsekigs,antakse sulle uued,no problem. Kuna kasutan seda ise,tean mis raagin. 50 k miili on ok aeg et uued antakse.
22:01 23.03.2011
klaasipühkijad (registreerimata)
Firma Bakt on muutnud oma nime AD Balticuks ja enam nad jaemüügiga ei tegele. Kuid sain oma klaasipühkijad kätte endise Bosch Car Service ruumides tegutsevast firmast Truumu Diagnostika. Otsiti kataloogi järgi vajalikud klaasipühkijad välja ja peale ostu sooritamist ka paigaldati. Valikus oli nii Boschi, Valeo, Championi kui ka odavama klassi kojamehed AD. Valituks osutusid siiski Boschi Aerotwin klaasipühkijad, hind ja kvaliteedi suhe on paigas neil ma usun. Nüüdseks olen sõitnud 3 kuud ja 35tuhat km ja siiani olen väga rahul.
Asub see koht siis Pärnu mnt 137 maja linnapoolses hoovis. www.truumu.ee ning neil olid hinnad tunduvalt kliendisõbralikumad kui nii mõneski suures autotooteid müüvas ketis.
16:50 24.03.2011
Goja Mees (registreerimata)
Kojamehed uue auto küljes on kestnud 2,5 aastat. Sõidan aastaringselt ja iga nädal (mitte küll iga päev). Eks ma olen kojamehi aeg-ajalt ka eraldi puhastanud. Alles nüüd siis märkasin, et ühe kojamehe serv ei võta hästi, selgus, et kumm on paar sentimeetrit lahti tulnud. Aga 2,5 aasta kohta pole paha. Kusjuures kogu selle aja on kojamehed ka eeskujulikult oma tööd teinud.
09:46 25.03.2011
VVV1
Ma arvan, et Aerotwin ja Bosch üldse kipub olema pigem selline, millel hinna ja kvaliteedi suhe on kõige rohkem paigast ära. Ei ole tal mingit eelist võrreldes Valeo, Championi, Trico jms, aga hind on üldjuhul kallim. Rääkimata sellest, et minu kogemus on olnud selline, et kummid kuluvad pigem kiiremini, kui eelpoolnimetatutel. See pole mingi ühekordse eksperimendi tulemus, vaid ostnud mitmeid kordi erinevatele autodele ka Boschi varem ja tulemused kummi kulumise osas on olnud viletsamad, kui teistel.

Muudetud 25.3.11 09:49

11:04 25.03.2011
rolfik (registreerimata)
Kasutan 7euroseid raamita kojamehi ja kestavad küll,isegi kui peaks poole aasta tagant vahetama,ei oleks kahju.Sügisel panin ja praugu pühivadb ühlaselt,ilma triipudeta.
13:47 02.04.2011
parverai
Sõidan BMW e46-ga ning selle pakutavatest kojameestest on Boschi aerotwini hind keskmisete seas. Nii Valeo kui Championi raamita kohamehed on kallimad, Valeo omad isegi 2 korda kallimad. Boschi kojamehi olen kasutanud nüüdseks juba u 5 aastat, vahetan kojamehi igal aastal, reeglina sügisel. Vanu klaasipühkijaid ära ei viska, neid kasutab isa enda autol edasi. Nii, et mul kestavad Boschi kojamehed u 2 aastat, ise sõidan peamiselt Tallinnas aastane ls u 25-35tuhat km, isa sõidab Saaremaal aastane ls kuskil 10tuhat km. Kord juhtus nii, et hakkasid triibutama u 2 nädalat peale kojameeste ostu, ning need läksid garantiisse. Olevat olnud praak partii. Minu kogemused peamiselt firmaga Bakt Autotehnika e nüüdne ADBaltic.
01:33 02.11.2018
kalev12314 (registreerimata)
parimad kojamehed need bosch aerotwin. Esimesed kestsid 5 aastat, nüüd ostsin jälle samad. Väga rahul.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.