Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: NANKANG TALVEREHVID?!

15:34 26.10.2005
huviline (registreerimata)
Nankang talverehvid?!
Kas kellelgi on kogemusi Nankang talverehviga. Mingis autosaates promoti neid (maaletoojad) aga kas kellelgi on ka endal kogemusi?
Tänud
20:58 26.10.2005
pirukal on (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
"partnerile" eelmine sügis sai ostetud alla. endale ei ostaks. igatahes pirukal kyll miskit pidamist või minekut polnud.
21:14 26.10.2005
martpoiss (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
soome testis panid need lamellid 4 koha kinni samas kogemus suverehvidega ja eriti ei kiida
märjaga erilist pidamist ei ole
vaevalt ka lamellidega mingit edu on meie kliimas
21:28 26.10.2005
koi (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
kui ostad rehve hinna järgi, siis see ongi sulle, igatahes parem eesti protist!
21:48 26.10.2005
pirukal on (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
ei tea midagi ennem võtan eesti proti. katsetanud mõlemaid.
17:21 12.12.2006
oll (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Odav asi ei pruugi läbinisti mäda olla. Näiteks selle testi järgi lööb NanKang SV1 pika puuga tuntud tootjate mudeleid 4cm sügavuse lopa katses (talvine vesiliug). Heaolu riikides vaevalt selliseid tänavaid leidub aga meie linnades päris tavaline.
http://72.14.221.104/search?q=cache:F7JAjci6FIYJ:www.laneks.
lv/rus/informacija/testi_shin/zimnij_test/+nankang+sv1&h
l=et&gl=ee&ct=clnk&cd=85
10:18 13.12.2006
VVV1
Re: Nankang talverehvid?!
Parem võta mõne euroopa tootja odavam bränd, kui Hiina-Taiwani toode. Suverehvid ehk veel neil kusagile kõlbavad, aga talverehvide kohta oli ühes autoajakirjas öeldud, et talverehvi välimusega, aga suverehvi materjalist tehtud rehvid. Praeguse lumeta talve jaoks on nad head, sest asfaldiomadused on neil tavaliselt head, aga lume-jää omadused kehvad.
09:35 28.09.2009
,, (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
on kellegil nüüd ka uuemaid kogemusi jagada nankangi talverehvidega? praegu müügil päris mitu eri tüüpi rehvi ja hinnadki üsna soodsad- on nende sõiduomadused nüüd väheke põhjamaisemad või ikka sellised kesk euroopa ilma järgi seatud?
11:07 28.09.2009
-klemm (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Nankang Runsafa on küll Eesti talves suht arvestatav tegija, mustri poolest sarnaned GoodYear Ice Navi ZEA ja Dunlop Graspicuga. Ise olen rahul, selle raha eest väga head rehvid .
20:50 28.09.2009
on (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
mul on nankangid ees olnud 2 talve taga barumid
sõit on maatingimustes jää lumi
lumes on päris head läbi minema ja ka
pidamine on suht norm
kui sa osta tahad siis kindlasti pehme seguga
kõva küll ei soovita libedad onainus häda on et pehme
rehv kulubkiiremini
kui sõidad rohkem asfaldil siis võta küll midagi muud
21:11 28.09.2009
, (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Nankang ja ükskõik, mis hiina naast on sama hea kui parim mainekas lamell - niiet, võib vist soovitada?
21:12 28.09.2009
, (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Nankang ja ükskõik, mis hiina naast on sama hea kui parim mainekas lamell - niiet, võib vist soovitada?
13:58 29.09.2009
VVV1
Re: Nankang talverehvid?!
Unista edasi ... Oleneb milleks hea, ilmselt ihnurile südamerahustuseks küll ...
Nankang ei ole euroopamõistes kvaliteetrehv, ükskõik mida nende maaletoojad ja müüad ei räägi.

Võiks siia need väidetavad Soome jms testide tulemused väljapanna või kirjeldada lähemalt, kust need leitavad on. Üht-teist head võib leida Koreas tehtud suverehvide hulgast, Hiina talverehvide hulgast on seda veel veidi vara otsida. Ja selle "pläma" , et rehvi headus võrdub rehvimuster, võiks juba ükskord ära unustada.
Ostke oma autole normaalsed rehvid alla. Ei pea ju auto ainult igasugusest prügist koos seisma.
15:15 29.09.2009
-klemm (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Mida tähendab "euroopa mõites kvaliteetrehv", kas see on Teie iskilik arvamus, oletus, või on selle mõni rehviekspert välja öelnud?
Nankang toodab hetkel 7(http://www.nankang.com.tw/home.php?fn=eng/product&no=11 )erinevat profiiliga talverehve, loomulikult on seal ka selliseid mis mõeldud lääne-euroopa turu jaoks ja Eesti talve kõlbmatud.
Jutu mõte on see, et kõik mis "pilusilmade " poolt tehtud pole ka päris s..t ja kallis hind ja tuntud nimi ei karanteeri veel kvaliteeti.
21:59 29.09.2009
valvurr
Re: Nankang talverehvid?!
ja eks ta ole...dunlopid ja michelinid on aastakümneid lihtsalt miljoneid arendustööks tuulde loopinud-nüüd tulevad hiinlased ja teevad ära-varsti hakatakse ilmselt vene toodangut ka üles kiitma(noh et neil karmid talved ja küll nemad juba teavad),ma ei leia et nangkang oluliselt odavam oleks kui bfgoodrich,kleber,fulda vms.pikaaegse tootja säästubränd...
07:54 30.09.2009
,, (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
huvitav,kas keegi suudab lahti seletada mõistet (tuntud tootja) säästubränd?
ok,hind on neil vist odavam. kas ka kvaliteet siis kehvem? kui on kehvema kvaliteediga,siis miks peaks neid eelistama nö originaaltoodangule? ja miks ei võiks siis nende asemel eelistada aasia toodangut? siin eespool oli üks test välja toodud,aga mõned ikka ei usu teste vaid ususvad mingit müstilist "maailmanimega tootjat".
miskipärast ei taha uskuda,et aasialased vaid kesk saksa või prantsusmaa kliimale orienteeritud rehve toodavad. sattusin lugema ühte kanada foorumit,kus näiteks tuntud tootja üks mark päris maha tehti ja kiideti mingit aasialast. hetkel ei mäleta selle nime,aga pole ka oluline.
niiet siiski-kellel on konkreetseid näiteid nankangi talverehvide poolt või vastu,paluks muljetada. naelrehivde poolt ja vastu foorum on kuskil mujal.
08:15 30.09.2009
AS (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Lihtne reegel on see, et kui juht ei suuda autot teeoludes valitseda, siis on ta kehvade kogemustega. Ka suverehviga saab sõita, tuleb vaid oludele sobiv kiirus valida.
Mõttetu vaidlusteema! Kui raha vähe ja rehv sobib, siis osta ära ja kõik kuigi ise vaataks pigem siis juba Vallaid või Wanlit.
12:07 30.09.2009
Tuscan
Re: Nankang talverehvid?!
Nagu valvurr ütles: ma ei leia et nangkang oluliselt odavam oleks kui bfgoodrich,kleber,fulda vms.pikaaegse tootja säästubränd...

Siin on viga juba meie rehvimüüjate ahnuses, olen näinud konkreetselt tarnedokumente, kus meil müüdava Taiwani rehvid 15 tolli veljele tulevad meile Aasiast tootjalt sadamasse hinnaga ca 250.- eek tükk, juurde läheb siis muidugi toll+ käibemaks ja siis saame no hinna ca 350.- eek/tk. Usin rehvikaupmees korrutab hinna siis kahega ja nii saamegi poest osta neid Nankange ja Wanlisid hinnaga üle 700 eegu tükk, mis teeb tõesti sisuliselt sama välja mis osta Sava, BF Goodrich, Semperit, Kleber, Fulda, Matador jne Euroopa tootjate rehve.

PS Praeguse autoga sain päranduseks kaasa Nankang suverehvid, pole suuremat asja, müra on suur ja segu kõva, pidamist pole veel proovile pannud - senini suht võrreldav kogemus kunagiste Vallai Formula rehvidega.
16:20 30.09.2009
,, (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
natuke teemast mööda, aga hetkel konkreetselt üks näide,kus autolehes jooksevad reklaamid ja üks rehvifirma annab alet- 30,40 ja 50+ %. ilmne,et neile jääb katet veel vähemalt 20%, üldjuhul rohkemgi.
point aga selles,et kui mingid aasia tootjad on meil peaaegu samas hinnaklassis kvaliteetrehvidega- hinnavahe ehk paar-kolmsada krooni,siis tõesti pöördub ostusoov pigem tuntud tootja kasuks ja kaotajaks jäävad vähekene odavama otsa tooted. võrdleks seda olukorda näiteks kallima kaubamaja ja odavama kaltsuturu vahekorraga- ka kaltsuturult leiab riidetüki,mida igapäevaselt kanda sünnib kui just eriline firmasiltide kummardaja pole, aga rahas säästad turul ikka kordi rohkem. oleks turu hinnad kaubamajaga võrreldavad,siis ilmselt turule küll ei läheks. ja nii ka rehvidega- kui ikka hinnad suht ligilähedased, siis pigem punnitan veidi rohkem pappi välja,aga saan ka kindla kvaliteedi.
miski edasiminek meie rehviturul siiski toimunud on- selliseid suuri allahindlusi varematelt aastatelt eriti ei mäleta, kuid siiski on hinnad barlanksist väljas- kollane toodang on ilmselgelt ülehinnatud. ju siis mõeldakse,et kui hoida hind 200 eeku odavam,küll siis rahvas ka ostab.
22:00 30.09.2009
valvurr
Re: Nankang talverehvid?!
huvitav,kas keegi suudab lahti seletada mõistet (tuntud tootja) säästubränd?
ok,hind on neil vist odavam. kas ka kvaliteet siis kehvem? kui on kehvema kvaliteediga,siis miks peaks neid eelistama nö originaaltoodangule? ja miks ei võiks siis nende asemel eelistada aasia toodangut? Tuntud tootja säästubrände toodetakse tiba odavama tööjõuga maades(slovakkia,tsehhi jne.)ilmselt katsetatakse ka nendega rohkem,kuid allapoole nö kvaliteeditaset nad ei lange(nt.kui siemensi toode kestab saab tast bosch)...aasia toodanguks on ka peale hiina:hankook koreast,falken ja firestone jaapanist(viimast küll toodetakse ka taiwanis ja hispaanias)jne.minu arvamus on lihtsalt et kommunistlikus riigis arendustöö toppab-sellise rahvaarvuga ning kiire autostumisega ja plaanimajandus tingimustes pole ju mõtet tõmmelda(ostjaid ju jagub)...aga kümnekonna aasta pärast on võibolla ka hiina rehvid arvestatavad...
09:57 01.10.2009
,, (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
no kui läheneda asjale odavtööjõu riikide kohaselt,siis see ilmselt ei pea piaka- enamus maailma tuntud tootjate elektroonikast tuleb aasiast ja ja see,mis nimi esipaneelil figureerib,ei muuda eriti sisu olemust. niiet rehvide puhul odavam tööjõud vaevalt et paika peab. pigem on si siiski nimes- on kontingent inimesi,kes eelistavad enda ligiduses näha vaid tuntud tootjate brändinimesid ja on neid,kes lepivad ka vähemkõlavama,aga sisuliselt sama kvaliteediga tootega. teada on,et tänapäeva maailmas maksame hulka raha just nimelt firmanime eest. arvata võib,et need nn säästurehvid on veidike kehvemate omadustega kui emafirma toodang, aga kuna emafirma on säästubrändi tootmisse siiski oma know-how sisse pannud,siis taandub asi vaid ehk põlvkondade tasemele- säästukad esindavad mingil määral tootmise eilset päeva,ehk siis täna võid osta neid rehvitüüpe,mis olid originaalidena kuumad kümmekond aastat tagasi, aga täna on nad lihtsalt teise nimega. umbes sama nagu dacia on renaulti säästukas- autole omaste põhielementidega masin,aga tänapäeva arvestuses suht lahja eksemplar.kuid näiteks kaheksakümnendatel oleks see masin kindlasti konkurentsis olnud.
selline on minu nägemus.
15:36 01.10.2009
VVV1
Re: Nankang talverehvid?!
Meil ei ole praegu kaheksakümmnendad vaid on 2009 aasta. Ja olmeelektroonika pole ka sama asi mis autorehvid.
Üks asi on ka see, et kui mingi arenenud bränd toodab oma kaupa odava tööjõu pärast Hiinas tagades seejuures kogu tootmisprotsessi vastavuse, väljaõppe, tehnoloogia, vabrikute sisustuse, kvaliteedikontrolli jne ja teine asi on kui Hiina oma tegijad üritavad 100% ainult oma arendustöö tulemusena loodud kaupa Euroopas turustada.
Tuntud rehvitootjate odavamad brändid pole 20-30 aastat tootmisest maas olevad kallima brändi tooted, vaid on üldjuhul selle kallima bräni tootmisest maha võetud eelmised mudelid.
Ka kallite brändide omanikel tuleb vahest harva ette viletsaid rehvimudeleid, samas, kui Hiina tootjatel on see praegu pigem normiks, millest peaaaegu pole erandeid.
Vähegi avatuma mõttemaailmaga inimene võib ise uurida erinevate rohkemarenenud autoturgudega maade rehvihindade võrdlusi, rääkimata rehvitestide tulemustest.
Mõne meie rehvimüüia kodulehel olen kohanud ka reklaame, mis viitavad olematute rehvitestide tulemustele, millest me muust räägime.
Hiinakate hindadega on sellel hooajal toimunud küll imelikud nähtused. Kui veel eelmisel müüdi neid nii enam-vähem omadustekohase hinnaga, siis selle hooajal üldise rehviodavnemise taustal püütakse neid juba pähe-määrida suht võrdsete tuntud tootjate odavbrändide hinnaga, sest praktika on ilmselt veenvalt rehvimüüatele tõestanud, et meie keskmine rehviostja ei tee "ööl ega mütsil" vahet, kõik on ju ühesugused mustad kummirõngad ja näe isegi muster on sama peal...
Hiljuti sai üks uuelt esindusest liisinguga ostetud auto talverehvidena kaasa 195/65/R15 Nankangi naastud, mis maksid 6000 kr 4tk. !!!???, samas kui euroopa turul maksab selline rehv max. 700-800 kr.
Sellekohta jääbki üle ainult öelda, et loll saab kirikuski peksa.

Miks siingi teemas mõni sellistele mõttekäikudele vastu haugub, näitab ainult seda, et eks ka hiinakate müüatel on tööjuures internett ja eks nemadki käivad autofoorumites. Keegi teine selliselt "plämast" vaevalt, et terve mõistuse juures olles tõsiselt huvitatud oleks.

Muudetud 1.10.09 15:39

07:45 21.10.2009
priit ewrrr (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
sõitsin kunagi nankang sw-5 lamellidega esimene aasta hea teine enam ei pea et siis sõitke aastaringi suvel siledaks ja sügisel uus nii hea. nüüd katsetan nankang sw-7 naeltega eks kui huvi on annan teada kas sõitsin end surnuks või elan. ja olgu öeldud et palju saab kiilasjääl maal sõidetud ja ka maanteel. muidugi nokian hakkapelita-4 polnud ka paha ja katsetan tööauto all ka vallaid aga noh ma selline ilma eelarvamusteta inimene
11:40 21.10.2009
VVV1
Re: Nankang talverehvid?!
Mis need "eel- või tagaravamused" siia puutuvad. Kui asi puudutab tehnikat, siis oleks mõtekas lähtuda faktidest ja piisava tahtmise korral on need enamusele ligipääsetavad ja leitavad kasvõi internetist.
19:28 10.11.2009
MIKATS1
Re: Matador rehvid
Kuulaks meeleldi mida teie arvate sellest loost:Aasts tagasi ostsin Baltyresr Matador lamell rehvid R 17 ja nüüd jõudis autol (SAAB 9-5)parempoolse esirehvi seespoolt enne mustrit läbi kulutada ,samas omaarust tühja rehviga ei sõitnud (see ju tunda),peale seda jama kohe sillastendi vastus - sild korras.

Muudetud 10.11.09 19:29

20:16 10.11.2009
V6 (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
saab ongi selline esivedu! kas diffrilukk?avariid pole? kurvitad ühele poole liiga? aga nakang on nokia rsi lamelliga võrreldes üpris head, kahe talve kogemusega ja nüüd nokia
13:40 11.11.2009
apollo2000 (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Mitmete tuttavate soovitusel võtsin selleks talvels Nankangid Fixus Autokaupadest: 195-65R15-SV1 .

Nädal aega sõitnud (see juures ka 2-3 lumesajust päeva) ja seni väga rahul. Väga vaiksed, pidamine lumes on samuti väga hea. Segu on pehme, kulumise kohta ei oska muidugi veel kommenteerida. Hind oli ka mõistlik.

Maanteel sõitsin ka kuiva teega (ca 0 kraadi). Märkasin, et kui enne oli auto väga alajuhitav(mingid vanad kulunud Contin. lamellid), siis nüüd ülejuhitav. 120-130 oli makskiirus, siis juba ujus. Aga pehme ja kõrge kumm, niiet OK.

Oma kogemuse põhjal julgen soovitada! Ja see et tegu hiinas või taiwnais toodetud rehviga, seda ei tasu küll karta. Seal toodetakse ju enamus kummidest niikuinii.
14:14 11.11.2009
ITF (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
väga head rehvid ise olen sõitnud 2 talve nangkang naeltega pidamine igailmaga väga pro.ei ole mõtet maha teha,kui ise ei ole kasutanud.
11:10 12.11.2009
VVV1
Re: Nankang talverehvid?!
Kui pole ise kunagi mõne kvaliteetrehviga sõitnud ja puudub võrdlus sellega, siis võib ju öelda täpselt sama asja sinu kohta, et millega võrreldes sa seda heaks pead ?
Mina näiteks räägin siin erinevatest rehvitestidest, mida professionaalid üle ilma teinud on, mis on ilmselgelt toekam lähtepunkt seisukohale, kui sinu arvamus, et on head, kuna mina need ostsin.
Nimeta need rehvimargid, mida toodetakse Hiinas või Taiwanis tuntud-teatud kvaliteetmarkidest ?
Eestis on need Nankangi taolised rehvid ainult ühel põhjusel, nimelt sellepärast, et rehviturg on väheteadlik ja neid saab müüa odavamalt, kui kvaliteettootjate rehve. Samas nagu ütlesin euroopas on nende rehvide hind kohati ikka isegi kuni 2 korda madalam.
Ehk mingil määral rehvituru enda rumalus ehk konkurentsitult ainult madalaima hinna eelistamine (kõikidele muudele omadustele) taolise situatsiooni on tekitanud.
Vaadates, mis praegu liikuses toimub, pole nagu isegi erilist vajadust muude faktide järele.
Mul pole midagi odavamate rehvide vastu, kui inimene väidab, et tal tõesti ei jää muud üle, kui need muretseda, aga mul on päris tugevalt ühte-teist nende vastu, kes mingitel "imelikel põhjustel" igasugust gräpp´i avalikkuse ees oma müügihuvidest tulenevalt pushivad. Ehk kui inimene need ostab, peaks ta saama faktilist ja õiget infot nende kohta, et ta teaks nende kasutamisel arvestada sellega, mis teda ees ootab.

Muudetud 12.11.09 11:28

12:54 12.11.2009
VVV1
Re: Nankang talverehvid?!
Ja see, et üldine "masu" taust sunnib inimesi igasugustest nendearvates "väheolulistest" kohtadest kokkuhoidma, ei tee neid rehve samuti rohkem "söödavaks" kui nad on.
Autojuht kes ei saa aru väga olulistest seostest auto talvel käitumise ohtlikuse ja rehvi kvaliteedi-seisukorra vahel, ei tohiks reeglite järgi üldse autoroolis olla. Autokoolis nii arvatakse.
Rehvide pealt kokkuhoitud raha eest suure hulga "seapeki" söömine on vist paljudel ajud nii lupja ajanud, et ei püsi kaua meeles, mida autokoolis sellest räägiti.
13:26 12.11.2009
ITF (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
kuule VVV1.mida sa sonid arvad ,et lugesid 2 artiklit ja oled kõigist targem?olen sõitnud ka nn kvaliteet rehvidega ja minu arvamus ei muutu nankang ei ole kehvem rehv.
14:18 12.11.2009
apollo2000 (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
VVV1 says >Nimeta need rehvimargid, mida toodetakse Hiinas või Taiwanis tuntud-teatud kvaliteetmarkidest ?

palun väga, esimese 3min leidsin google-st Pirelli tehase avamise Hiinas,
http://www.china.org.cn/english/business/233492.htm

ja artikli Goodyeari ja Bridegestone tehastest Hiinas: http://www.alexanderhamiltoninstitute.org/lp/hamilton/report
s%5CGoodyear%20and%20BridgestoneTire%20Production%20in%20Chi
na.pdf


Rohkem ei viitsinud otsida.
Nagu ka enne kirjutasin, kõik tehakse seal, kus tööjõud on odav!
15:02 12.11.2009
Debiilik (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Miks kiidate Nankangi rehve?
TM, 10.2009 talverehvide test:
Nankang Snow Winter SW-5 naastrehv on viletsam isegi kuuest testis osalenud LAMELLREHVIST !!!

Kas head tulemused talvel, kuival asfaldil teeb saastast hea talverehvi?

Või milliseid teste ja mõõtmisi olete ise lisaks neile veel teinud, et kiidate?
http://picasaweb.google.com/kinnisvarapildid/TMTalverehvid20
0902#slideshow/5403200398182367730


Ohutut liiklemist kõigile:)


15:19 12.11.2009
,, (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
VVV-le ütleks seda,et nankangid on eestis piisavalt hinda aetud,niiet sõna odav nende kohta enam ammu ei kehti- kohati on hinnavahe suht olematu kui saja või kahesaja krooni kohta võiks nii väljenduda. aga eks see eesti kaupmehe ja väheteadliku rahva probleem,ise eelistan kvaliteetsemat kaupa. ja see,kus toodetud,pole oluline, sest olulisem on seatud kvaliteedinõuete järgimine. kui ikka mõne tuntud rehvifirma aadressil hakkab negatiivset tagasisidet tulema,siis peab firma turulpüsimise huvides ka järeldusi tegema hakkama ning hiinlasi hoolikamalt nüpeldama. ja oma kahe auto abil tõestasin endale ära,et rehvil ja rehvil on suur vahe.
rehvide hinnad on praegu jämedas laastus sellised- protid ca 500-600, hiinakad ca 700-800 ja nimega kaup 1000 ringis (kui on soodukad). seda 14-ja 15 tolliste seas. ja ei usu ilmaski,et 500 eegune prott töötab kvaliteetrehvi tasemel- ta toimib, sõita saab,aga ekstreemsituatsioonides jääb sellest väheks.
ning ei kadesta neid juhte,kes omale 16 tolli ja suuremaid rehve peavad ostma- rahakott peab ikka täiega paks olema ja siis püütaksegi hiinakaid ostes natukenegi kokku hoida.
11:31 13.11.2009
VVV1
Re: Nankang talverehvid?!
Nii mõnelegi autole annab talveks alla panna ka väiksema veljemõõdu, kui vähegi hakkamist on.
Teise asjana, kui inimene ei suuda valitud autole enam normaalseid rehve alla osta, on ilmselgelt valikuga puusee pandud ja valitud omale ülejõukäiv auto.
Mis puudutab inimese üldist elukvaliteeti ja ohtusid selle järsule ja fataalsele katkemisele (muutumisele), siis ökonoomitamiseks on TUNDUVALT MÕISTLIKUMAID valdkondi, kui autorehvid.

Ka täiesti korras auto on potensiaalne ohu allikas nii juhile enadale, kui teistele inimestel. Viletsas säästukorras auto, loll juht roolis, on seda veel 10 korda rohkem.
Lauslollus pole üldiselt ka selline omadus, mille propageerimine väga populaarne peaks olema. Paraku leidub ikka ja alati neid kellele sellega tegeleda meeldib. Edu ma paraku teile selles ei soovi :)
13:38 13.11.2009
,, (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
see väiksema velje panek on kah nii ja naa- mul ühel praegu on toll väiksemad, aga sellega on ka spidoka näit muutunud ca 10km/h (summa summarum koos tehasepoolse sisseprogetud veaga) ja et nüüd sõita reaalselt 90ga, on seier hoopis saja peal (ajuti ka rohkem), aga koos sellega suureneb jälle kütusekulu,mis talvel niigi kõrgem- viimane tankimine andiski keskmiseks 9l, muidu oli 8 tuuris. võib ju mängida rehviprofiili kõrgusega, aga ka seda ei saa lõputult teha, sest see võib lõpuks sõiduomadustele mõjuma hakata kuna kõrgem rehv annab rohkem läbi painduda ja juhitavus ning teelpüsivus seega halveneda.
21:05 13.11.2009
SoftFrost (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Kuule ... mõtle, kas jäärada sõidetakse pigem laia ja madala või hoopiski kitsa ja kõrge rehviga?
22:31 13.11.2009
SangPang (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
10:43 17.11.2009
VVV1
Re: Nankang talverehvid?!
Talvel (lume ja jääpeal) ongi vajalik, et rehvil oleks teatud elastsus (läbipaindumine) ja, et ta käitumine poleks nii äkiline nagu suverehvil. Seda muidugi oludele vastavas teatud piirides.
Asfaldiettappidel on WRC autodel all 18 tollised valjed, rehviprofiil ehk 40-45 kanti (rallirehvidel on teistsugune mõõtude süteem).
Kruusal on alla 15 veljed ja rehviprofiil ehk kusagil 60-65 kanti.
Piikrehvidel talirallideks aga tavarehvidest hoopis erinevad pidamispõhimõtted (ehk täielikult ainult pika ja peenikese mustri ja piigi mehaaniline pidamine ehk pinnasesse tungimine). Rehvilaiuse loogika säilib aga ikka, mida libedamad olud, seda kitsam rehv. Kõige laiemad asfaldil, keskmised kruusal ja isegi tavatalverehvidega võrreldes väga kitsad lumel/jääl.
20:31 14.10.2010
arukas blondiin (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
palun jagada kogemust Nankang SW-7 rehviga. aitäh!
14:37 18.10.2010
VVV1
Re: Nankang talverehvid?!
Siin nendest nankangidest juba ju piisavali igasuguste erinevate nurkade alt lähenetud. SW-7 näol on tegemist SW-5 otsese järglasega, mida on eespoolnimetatud rehvitestis piisava põhjalikkusega võrreldud teiste rehvidega.
Ei maksa ennast ekistada numbr 5 asendumisest numbriga 7. Hiina, Taiwan nagu olid punase latrena rollis oma (talve)rehvitootmisega, tänu kalli ja mahuka arendustöö puudumisele selles valdkonnas, mis nõuab tohutuid ressursse ja vastavate katsepolügoonide ja muude vahendite olemasolu.
Sellest jääb üksi väheks, kui hiina rehvtehase "insener" kopeerib natuke muudetud kujul mõne teise tootja rehvimustrit.
SW-7 rehvidega olen sõitnud ühe Renaulti all ja midagi paremat, kui ka SW-5 kohta öelda ei saa. Juhitavus on täpselt samuti raskepärane ja libedal kaob pidamine ettehaitamata ja järsult, pärast mida on rehv raskesti juhitav. Samas asfaldil on suht hea talverehvi kohta.
Ei ole see rehv, millega peaks vähekogenud juht sõitma. Ka ei vasta minuarvates nende rehvide hind meie turul nende rehvide tegelikele omadustele ehk kui maaletooja saab neid tootjalt (või veel kusagilt) ~300-400 kr tükist ja edasi müüb siin nii 700-800-1000 kr tükist. Õiglane hind oleks suurimate mõõtude eest nii max. 700-800 kr tükist, mitte 1000 ja üle selle, siis oleks asjad paigas. Ei ole ju võrreldes normaalsega tegemist TALVEREHVIGA, vaid ainult asjaga, mis näeb talverehvi moodi välja.
Ilmselt pakub isegi mõni kvaliteetsem protirehv paremaid talveomadusi.

Muudetud 18.10.10 14:39

18:35 18.10.2010
aaa... (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
hiinakatega enda kogemus(lamell)! kui ostsin siis pani imestama kui hea pidamisega ja isegi abs rakendus harva kuigi jahh see müra veidi suurem kuid järgmine aasta need rehvid alla panin siis ohh imet ei edasi ega tagasi(võimatu oli sõita kohe)kuigi muster oli nagu uuena ostes..
hakkeppelittad aga kolmas talv ja enamvähem pidamine....
21:05 18.10.2010
12345as6 (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Miks autoosade hulgimüügi firmade autod nende rehvidega sõidavad? Järelikult peavad, tuleb sõita normaalselt, mitte rallitada ja pikkivahet hoidmata. Vanasti sõideti suvekummidega ka talvel ja polnud miskit häda
22:19 18.10.2010
vähe pappi (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
vallai protid olid all aastaid tagasi golf II ja 2 talve olid igati ok. igasugused nakangid ja muud üllitised nagu ka vallai sobivad võiksematele ja suht kergetele autodele ja rahuliku sõidustiiliga linnavahele ja veelgi rahulikumalt maanteele. kõik on suhteline ja ka sõltub rahakotist ja testitulemustest pole kasu kui libedal teel kellegi *****s sõita või maanteel kõvatada
22:24 18.10.2010
gislaved (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Vanasti kasutati liiva libeduse tõrjeks,ja liiklustihedus oli ikka oluliselt väiksem isegi tänasest "masuajast". Teiseks ei saanud iga tattnokk kohe "Märtinit" teha, sest paps pani triibulised kirja. Tulles teema juurde , siis peale kümmet aastat erinevate kvaliteetrehvidega (näit Gislaved, Nokian, Pitrelli jne.) liiklemist on "kang" ikka täielik kang (ostsin möödunud sügisel auto ,millel uued kangid all). Kui gisla töötas juba peale 100 m läbimist, siis kang hakkab samades tingimustes emamvähem toimima 1km läbimisel. Minu aastased läbisõidud olid/on kuskil 60-80000 km vahel. Lõpuks sõltub kõik ikkagi sõidu-oskusest/maneerist. Ka "pealuudega"on võimalik kulgeda ,aga normaalset sõitu ei tee. Kogu see jutt käib laiema spektrile kui Tallinn.
13:12 08.11.2010
Nankanglane (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Testis 7,2 punkti 10-st on päris hea hinne. Alla 5 punkti oleks pahasti. Pealegi linnaoludes on kasulikum lähtuda pigem märja asfaldi omadustest.
14:09 08.11.2010
nässakas (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Eelmisel talvel sõitsin ühe BMW e34 touringuga, millel olid uued Nakangi naelad all. Ütlen kohe ära, et ise olen terve elu lamellidega sõitnud. Ja enda arvates sellistega, mida VVV1 arvatavasti kvaliteetseteks peab. Ja olen need ikka uuena ostnud.
Sõitsin selle autoga päeva. Ei teadnud, et naelad all on. Ühtäkki hakkasin kuulama, et pidurdamisel imelik krõbin. Jätsin auto maantee äärde ja viskasin pilgu rehvidele. Näed sa kuradit, Nakangi naelad. Niisama maantekiirusel sõites olid küll mugavad ja vaiksed. Teed olid jäised, kuid auto käitus normaalselt. Ma ei tea, kaua need rehvid kestavad, aga väikese ostujõuga inimesele on need kindlasti paremad, kui mingid kulunud pastlad või kasutatud rehvid osta. Olgu need kasutatud kasvõi kellegi arvates kvaliteetrehvid.
17:49 23.12.2010
rrri (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
olin ostnud nankang Sv1,poolteist kuud mööda müüsin ära. Rehvid ajasid mulle närveks,sest ei aita paremini piduridada,ainult normaalselt. ka ei saa kiirendada jäisel teel,sobib pehme lumisel teel.Peaaegu mul on talverehvid Nokian hpkl 5, sobib kõik talveilmad. Olen rahulikult ja sõidan väga hea nagu sportauto. Mis arvad???
17:54 23.12.2010
rrri (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Unustan öelda, nagu ka veel parem maastik.
18:57 23.12.2010
värdi1 (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Jutt jumala õige,nokiani vastu pole panna midagi.Omal vahetuspink kodus.Sõber kaupleb rehvidega.Sai toodud bussitäis rehve koju ja möllasin 3 päeva ja katsetasin kolme erineva auto all.185/70/15 nokian nael keskklassi auto all-tipptase.Ei mõtle enam keegi midagi muud välja järgmine lahendus on piigid.
00:12 24.12.2010
siesta (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Olen siiani sõitnud vaid Nokianiga (viimati HKPL 5), aga nüüd ostsin jääraja sõprade soovitusel Keila külje alt maaletoojatelt uued conti icecontact naastud -- kõik muu toimib vähemalt sama hästi kui enne, pluss, kui enne oli autos müra kui pommitajas B2's, siis nüüd saan vabalt Pärdi klassika plaate kuulata. Soovitan! Autoks siis 2008 Ford.

PS. Nankangi, Wanli, Kumho, Goodride, Kelly, Sunny, Nexeni, Roadstoni jne on võimalik pingestamata sõita max -7C, edasi ei pea see rehv sõltumata mustrist võis naastudest, sest kummist on saanud külm, kõva ja libe plastik. Ei kõlba see rehv vähemasti veel meie viimastesse talvedesse. Oru Äris veel muiati, et detsembris on 2/3 vahetajatest vahetanud uued kummid, uute rehvide vastu :)
09:36 24.12.2010
hj (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
huvitav, kas hkpl5 tõesti siis nii mürarikas. mul vanal fordil all hkpl4 ja müra kuulamiseks pean tõsiselt kõrvu pingutama või siis pidurdamisel kuulen krõbinat. muidu igati tasemel rehv, meie talveks lausa loodud.
17:32 13.04.2011
yuio12345 (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Vallai Formula naelrehv toimib küll talvetingimustes, pidamist on küllaga ja naelad välja ei kuku. 3. talve olen lasknud nendega, eelmine omanik ostis, ma ise ei ostaks. Müratase on nagu II maailmasõja aegsel pommitajal. Peab iga ilmaga ja ma ei sõida mõistlikult! Olen lasknud ka pidevalt sussi ring asfaldili, ikka naelad sees, selles mõttes minu lugupidamine, hästi tehtud rehvid.

Suverehvidena on kogemus Nankang ja Nexen/Roadstone. Need on mõlemad suht erinevad rehvid, Nankang siis XR611, ja Roadstone N2000. Nankang on pehme, kuid märjaga peab ülisiledal asfaldil ettevaatlik olema võib libiseda. Kruusa peal on hea pehme sõita jällegi, kive ei tunne üldse. Rehv on mugav ja vaikne. Roadstone pidamine kuival on kehvem, samas märjal jällegi parem. Kuiva peal võtab suht kergelt vilisema ja tekib alajuhitavus. Aga see on siis kui hullu panna, nt 70-ga minna 90 kraadisesse kurvi. Vihmaga on ta hea, 110 paduvihmaga - pole probleemi, kulunud Hankook (keskmike hulka kuuluv "kvaliteetrehv") oli paduvihmaga väga libe ja ohtlik.

Üldiselt kui muster on juba 4mm või alla selle, siis soovitan osta uue rehvi, talvel isegi 5-6mm mustrit võiks vähemalt peal olla. Kulunud rehv on igal juhul kehvem kui uus hiinakas, ei tasu sõita veel ühte suve/talve, kui tekib kahtlus. Ükskrod proovisin ja kruusa peal lendas rehv pooleks (kvaliteetrehvi säästufirma, nime jätan nimetamata, kuna seda on juba muudetud), õnneks ei plahvatanud, vaid tühjenes lihtsalt 10 minutiga.
15:20 24.11.2011
khy6 (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
sai ostetud x5 alla nakang sv-2 ed. kuna lund hetkel veel pole, siis kogemusi pole, kuid ülivaiksed on küll, vaiksuse hindeks 5+, samas laiust 255. nii et ootan lume ära, siis uuesti siia kommima, et kuda ka pidas. nb. ostes pakuti sama marki rehve, kuid erineva kummiseguga, üks euroopa ja teine põhja euroopa, valisin viimased, kuna need pehmema seguga.
21:07 27.11.2011
Bõvalõi (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Käisin siis seda kuulsat küünetesti tegemas poes kus rehve oli seinast seina.Ja mis ma avastasin.Minu õrnad küüned tuvastasid et kõige pehmam ja kleepuvam oli just ...jah, õige,NANKANG.205/55/16. Sõidan oma ultragrippidega lume tulekuni ja keevitan Nankangid alla oma quattrole.Las rahvas siis aasib.
09:24 26.01.2012
ehonassakult (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
ostsin jõulude ajalpaari nankangi rehve 205,55,16 all olid neli nädalat ja siis lõi seisval autol pauguga alu veljepealt terve ringi maha , mis olex saanud kui sõitval autol`???
11:58 26.01.2012
jb64
Re: Nankang talverehvid?!
Paari ostsid ja ringi lõi maha?
Tegelikult olen kolmel autol jaanuari kuu jooksul Nangkangi lamellid vahetanud naelte vastu.
12:11 26.01.2012
VVV1
Re: Nankang talverehvid?!
Nankangi talverehvid pole üheski testis kuhu neid on kaasatud (mida tehakse harva, sest pole suuremt mõtet sellel) saanud kinnitust sellele, et tegemist oleks OK talverehviga. Teemaks on olnud just see, et nende segu on suht tihke ja kõva, mis on neile konkreetsetel juhtudel küll andnud suht head suve(asfaldi)omadused, aga mittemingil juhul head talveomadused.

Või siis ütleme niimoodi, et kui palju on tavaliste autojuhtide seas neid, kes tavalist rahulikku tänavasõtu tehes on üldse võimelised vahet tegema erinevate rehvide erinevatel omadustel. Need omadused tulevad seda selgemini välja, mida kiiremaks ja agressiivsemaks läheb sõit, mis omakorda ei tähenda mittekuidagi seda, et omaduste erinevus puudub rahulikumal ja aeglasemal sõidul. Ei puudu, lihtsalt enamus seda ei tunneta. nagu ei tunneta ka seda kas automootor on 10 hj nõrgem või 10 hj tugevam. Väga rahuliku sõidustiiliga pole nii mõnigi võimeline aru saama, kui tal on istumise all 100 hj võimsam masin või seda, et üks rehv on autoall poole tühjem ehk mis siin muudest "peenematest kunstidest" rääkida.

Kui ise neid "kunste" ei valda ja ei tunne huvi ka nende toimimismehhanismine vastu, siis ainuke mõistlik variant oleks usaldada neid, kes valdavad ja tunnevad. Ja eelistavalt ei peaks need olema müügimehed.

Muudetud 26.1.12 12:13

10:36 03.02.2012
khy6 (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
nüüd nakangidega lumetest tehtud, peaks ütlema et midagi halba ei saa öelda. lumes pidamine hea ja kordagi pole ohtlikku olukorda tekkind rehvide tõttu. teega haakumine hea, pidurdamisel lohet ei lase. jääpeal pole proovind, kuid egas ükski lamell naeltega jääsõidus ei konkureeri. kokkuvõttes julgen soovitada.
20:37 03.02.2012
Bõvalõi (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Jah,seda minagi.Ma panin oma nelivedulisele alla ja usu või ära usu aga hea kraam.Muidugi ootame aastakese siis võib põhjapanevamalt asja kommenteerida.
10:17 09.02.2012
James75
Re: Nankang talverehvid?!
Sügisest saati sõidab isa nende rehvidega. All on need 2004 aasta mondeol.
Asfaldil ebamugavalt pehmed. On paremaid rehve asfaldile. Lumel suurepärased.
14:22 23.03.2012
VVV1
Re: Nankang talverehvid?!
Pole mõtet otsida häid talverehve lõunapoolse algupäraga tootjatelt. Kui suverehvid on mõnes testis jõudnud ka keskmiste hulka, siis talverehvidest pole seda loota veel kaua.

Muudetud 23.3.12 14:23

01:02 08.09.2012
marksson 112 (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
No jah tarkureid,kui jube.Olen kasutanud maakohas,kus isegi metsloomad jala ei käi nii-nimetatud pilukaid.Ainult positiiv!!!Rehvi hinna ja kvaliteedi suhe paigas.Kasutanud lamell+nael 5A.Ei kaeba!!!
01:18 08.09.2012
marksson 112 (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Jutt jumala õige!!!!Miks peaks maksma300-samaväärse eest kui saab 95ga. Olen kutseline autojuht a1980.Omas suures kurbuses pean tunnistama,et meieNoortel juhtidel ei sobi kokku hobujõud ja IQ.
07:14 08.09.2012
(registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
just täpselt nagu marksson ütles- hinna ja kvaliteedi suhe on paigas. kui sa ostad selle rehvi 30% odavamalt kui kvaliteetrehvi, siis saadki ka 30% kehvema pidamise. sellise pidamisega annab loomulikult sõita küll, aga kogu aeg pead meeles pidama, et tuleb võtta vähe vaiksemalt.
isiklikult arvan, et kangnangid on meil liiga ülehinnatud- kaupmehed tahavad odava hiinaka pealt liigset kasumit teenida, aga antud hinda see rehv kindlasti väärt ei ole, seega tasub igal juhul raha juurde panna ja osta kvaliteetsemat toodangut või siis teha põhimõtteline otsus ja osta protikas- siis võid kindel olla, et selle raha eest saad, mida ostsid. kangkangi puhul see võrdus ei kehti- maksad rohkem kui vastu saad.
08:20 08.09.2012
kummiotto (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
vältge kollaste brändide toodangut
v.a nokia hiinakad
08:48 08.09.2012
Siidiuss (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Naastud on küll superhead. Lamellidega on nii ja naa. Talvel suht mõttetu lamelliga jamada. Pidamine on praktiliselt kõigi firmade rehvidel jääl ja mustal jääl nulli lähedane ehk sisuluselt sama kui suverehviga sõita. Nankangil ja Wanli rehvidel on hinna ja kvaliteedi suhe vägagi paigas. CA 30% soodsamad ja kvaliteet on sama hea või paremgi kui eurooplastel. Ka kõige kehvem hiina või korea naast on tegelikult alati talvel parem kui mistahes euroopa lamell. Kes firma nime ostavad siis ostavad kalli eurooplase. Kes tahab aga head ja kvaliteetset rehvi see ostab NanKangi või Wanli tuttuue naastrehvi ja sõidab aastaid muretult ja soodsalt.
13:02 11.09.2012
v6sa
Re: Nankang talverehvid?!
Hakkab jälle peale.

Ei saa üldistada. Olles ise kulgenud nüüd juba 6 talve lamellidega, ei näe naastudel mõtet pealinna ümbruses. Kusagil Mägi-Eestis või mäel paikneva villa juurde sõiduks ilmselt on neist kasu.

Ka uus suverehv jääl on kordades kehvem, kui hea lamell (ma ei ole nende odavaimatega sõitnud). Väga hea lamell maksab sama palju, kui hea naast.

Ühe suve sõidetud lamellrehv on pöördumatult rikutud ja talvel läheb õige libedalt...

Head naastrehvid on täna samuti tugevalt lamellitud ja omavad mingit pidamist ka ilma naastudeta.

Aga ostke ikka naastrehve, siis on lamelliga lihtsam - freesite idiootide lihvitud ristmikud kenasti ära;)
08:33 12.09.2012
AS (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Seni kuni kõik jorisevad on ilmselt ka Kangi meestel hea sõita aga niipea kui keegi loll teeb järsu liigutuse, siis seal kus Nokian jt hea naelad juba seisavad, libiseb Kang mõnusalt veel meetreid ja meetreid - no ja pole vaja mõelda, mis saab edasi. Sama lugu on ka suvel.
17:45 23.09.2012
Johannes Tuhk (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Talv tulekul. Mõte soetada Nankangi naglid. Kas on keegi teinud proovi. Alla lähevad quatrole. Peaks kärama küll, kui möödunud talve sõitsin suvekatega (Nankang) ja polnud kordagi merehädas. Kõik arvamused teretulnud.
17:57 23.09.2012
ˇ (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
no kui sa juba suvekatega talve üle elasid, siis naelad moodustavad su auto all lausa kuningliku koosluse ja talv ei tohiks enam mingit hirmu külvata.

22:02 24.09.2012
esgpstpsp (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Nankangi suvekad on kuivaga täitsa ok aga vihmaga on ...on nendega täitsa äge sõita- kui auto laseb stabika maha võtta ja sa tunned oma auto käitumist.
Tegelt on suvekad meeletult libedad vihmaga- esisillaga päästad veel ehk midagi aga bemmi või märsiga ei kujuta ette.
23:12 24.09.2012
siimrasmus
Re: Nankang talverehvid?!
Mis rehviga sõitnud oled,et tead kommenteerida? Oma autol NS-20 all,ja vihmaga sai 120km/h proovitud pikirööbastes sõita.Ei old kordagi tunnet et midagi libiseks kusagile.Kui ise proovinud pole,siis pole mõtet kobiseda.
11:48 25.09.2012
ˇ (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
kui inimesed juba suvistes oludes räägivad libedusest, siis on kahe kõrva vahel ikka midagi olulist puudu. ei ole ükski hiinaks nii hull, et normaalsete sõidumaneeride ja meil lubatud kiiruste korral teel ei püsiks.
12:42 25.09.2012
tarmotarts (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
ei oska midagi kindlat öelda aga mida võin kindlalt soovitada on yokohama või nokia,nende kummidega mul kogemust umbes 15aastat. möödunud talvel oli mul craysler voyageril all naelkummid.,firmat ei mäleta aga nagu olex suvekummidega sõitnud,kevadel võtsin naelad välja ja suvel vihmaga hakkas suures kurvis libisema nagu olex raud rattad all.sellised asjad juhtuvad kui valid omale kummid mille firma on teadmatu.
nii,et siiski eelistan ise ja soovitan ka teistele kas NOKIA või siis YOKOHAMA talvex.
13:30 25.09.2012
teemaväline. (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
mõned aastad tagasi sai ostetud uuele passatile testivõitjad continentalid.....irw testivõitjad olid auto all kui tatt. pidasid ainult värskes lumes.....mujal polnud testivõitjatest mingitki pidajat. uisutasin nendega hooaja lõpuni ja müüsin pea uute pähe maha. järmisel aastal läksid alla masteri protid ka lamellid. kütusekulu oli küll tiba suurem kui contil, aga auto hoidis suunda paremini ja pidamine oli ka parem. niiet selline lugu siis minu poolt. alati pole hind see mis sõidab....
15:16 25.09.2012
AS (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Ma ütleks, et ise oled l...ll ja kogu lugu, enne kui osta tuleb endale selgeks teha, milleks sul neid vaja ja mis tingimustesse, mitte et rehv kehva oleks.
13:21 26.09.2012
v6sa
Re: Nankang talverehvid?!
Huvitav, mitu aastat need "mõned" oli? Olen viimased aastad sõitnud Continentali ĆVC3ga ja ei saa küll kurta. Tõsi, mul on tagaveoline vana pereuniversaal ka. Muide, mul on õnnetus tarbida B3 passati all Gislaveid üleeelmise aasta naglisid ja need küll ei ole mingid pärlid, kuid siin on põhjus Passatis ja mitte rehvis, sest sama mudeliga sõitis üleeelmisel talvel mu tuttav kah tagaveolise pereuniversaaliga ja temal pidas hulga paremini. Rehvid ostetud samast kohast ja valmistatud mõnenädalase vahega.

See on muidugi tunnustus rehvile, kui kodumaine prott peab paremini, kui margirehv;)

Ning ei tasu unustada ka seda, et igal juhil on veidi erinevad ootused. Kunst on leida rehv, mis kõige paremini neid ootusi täidaks...
15:51 02.10.2012
(registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Äsjailmunud Tehnikamaailmas talverehvide test ja väike väljavõte Nankang SW-7 tulemusest:
Nankang pidas tihedat võistlust viimase koha nimel ja sai selle viimaks ka kätte, eelkõige õnnetu juhitavuse tõttu.
Hea
Pidurdamine märjal ja kuival asfaldil
Halb
Talveomadused, juhitavus iga ilmaga
16:30 02.10.2012
AS (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Järelikult sobib Nankang SW-7 kenasti suverehviks :-)
16:56 02.10.2012
(registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
kui naelad välja kiskuda
19:09 02.10.2012
Johannes Tuhk (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Kuulge Teie testivõitude jälgijad. Kas te ise aru ei saa, et need testid on meeleheitlik appikarje euroopa rehvitootjate poolt, kuna hiina rehv hingab talle kõvasti kuklasse ja on juba ära kahmanud märgatava osa nende turust. Nüüd üritatakse nende testide abiga kujundada üleminekuaja kompleksi käes põdevate "teadlike kodanike" arvamust, et ostke ikka euroopa rehve, mis sest, et nad on hiinakatega sama kvaliteediga , kuid see eest poole kallimad.
19:28 02.10.2012
(registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Nüüd üritatakse nende testide abiga kujundada üleminekuaja kompleksi käes põdevate "teadlike kodanike" arvamust

kes sinu arust on need kodanikud? soomlased või? võta teadmiseks, et neid teste ei tehta eestis ja ei tee neid kompleksides vaevlevad eestlased. seega pole siin tegu mingi appikarjega, vaid kõik rehvid teevad läbi teatud kindlad rutiintoimingud ja kui nankang ikkagi ei pea, siis ta lihtsalt ei pea. kui näiteks kasvõi pidurdusmaa on 5m kehvem kui mõnel teisel, siis mis kuklassehingamisest sa räägid- hingeõhk muutub enne jäiseks kui kellegi kuklasse jõuab.
ega tegelikult probleem polegi selles, et nendega sõita ei saa- saab loomulikult kui oma autot tunned, tema käitumist jälgid ning üleliia suuri riske ei võta, aga kui näiteks eesti müüjate juures maksab naeltega kang peaaegu sama hinda mis testide esirinnas olevad lamellid ja mis saavad ka testides rohkem punkte kui kang, siis mis mõte on oma raha eest osta jama, selle asemel et osta kvaliteeti? ehk siis igasugu kangid tuleks tegelikult panna ühte hinnapatta kõiksugu muude hiinlastega ja kohalike prottidega ning anda sellega üheselt mõista- tegu on rehviga, mis otseselt ei tapa, aga nõuab sõitmisel tähelepanelikkust. aga seni kuni teda igal pool haibitakse ja müüakse peaaegu et premiumklassi hinnaga, antakse väheteadlikule ostjale ilmne signaal- selle raha eest saad hea rehvi, ainult natukene kehvema kui nokian, goodyear jne.
kuid tegelikkus on siiski teine ja mingil määral on see ostja petmine.
19:48 02.10.2012
Nankangide kasutaja (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Jah, tasub täiesti osta. Ise ostsin eelmine aasta volvo maasturile alla ning läheb teine talv nüüdsest. Hinna ning kvaliteedi suhe on hea. Muidugi kui sul rahakott paksem, ning meeldib kummidele raisata, siis võid osta ka kallimad. Igatahes ajavad oma asja ära ning kõik tip-top.
19:59 02.10.2012
(registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
eelmise kommentaariga seoses tuleb tegelikult ära märkida, et eestis on paras ports inimesi, kellel auto ülalpidamine käib teatud põhjustel üle jõu, sest kasvõi rehvidele kuluv raha on kohati meeletu ( maastur ja sellega seoses rehvimõõt) ja tuleb valida miskit odavamast hinnaklassist ning sellega rahul olla, aga näiteks minu kasutuses olevate autode puhul on kangi ja mõne premiumi hinnavahe vaid ca 15- 20 euro ringis ja sestap ei kuluta ma kummidele just oluliselt rohkem, aga saan ka kvaliteetsema kauba. või siis valin teadlikult protirehvi ja saan oluliselt väiksem raha eest kangiga võrdse pidamise.
point pole mitte kangi pidamises, vaid just hinnas, millega teda meile pähe määritakse.
20:16 02.10.2012
Normex05
Re: Nankang talverehvid?!
Nankang SV 1 väga hea lamell,pehme ja peab hästi.
21:23 02.10.2012
karvanejakole
Re: Nankang talverehvid?!
Kuivõrd enamjaolt on ka meie talvel asfalt puhas ja temperatuur üle nulli, ajavad ka suverehvid asja ära. Erinevus tulebki välja tegelikult ainult mõnedel päevadel, kuid siis on eriti valus tõdeda, et nt 10m jäi pidurdusel puudu. Olen selle võimaliku 10m eest nõus rohkem maksma ja proovin lihtsalt korralikud rehvid võimalikult soodsalt saada.
Need kes siin kehva rehvi kiidavad - hapud on need viinamarjad! Korralikku ei jõua osta, õigustan siis kuidagi enda sundvalikut.
22:09 02.10.2012
R5 (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Panen ennem hummmuli proti alla mingi nord master lamell väga hea tunndub vorreldes selle nakangiga , muster parem ja kuidagi väga vaiksed ja ei kulugi Silmnähtavalt 17/45/225 hind ka väga eeskujulik
20:33 31.10.2012
Siidiuss (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Kas osta Nankang või Wanli talverehvid? Naastud kindlasti aga kummad paremad mürataseme poolest? Wanli peab küll väga kaua vastu ehk ligi 100000 km on pidanud vastu ja pidamine on ka päris ok.
09:30 01.11.2012
Tuscan
Re: Nankang talverehvid?!
Ma ei näe küll endiselt mingisugust põhjust osata Nankang talverehve. Nankangi suverehvidega on mul ebameeldiv kogemus varasemast olemas.
Selle nädala alguses ostsin just autole uued 185/65R15 mõõdus naelrehvid. Kammisin erinevaid portaale ning lõpuks sain Rehvidplussist Bridgestone Noranza 2 EVO rehvid tükihinnaga 61,10 eur. Samas müüdi sama mõõduga Nankangi 65 euriga. Nankangist odavamalt müüdi tol hetkel ka BF Goodrich, Firestone jt tuntud tootjate rehve. Nüüd valik küll kasinam ja Nankangist odavam vaid Master protid seal.
Ehk meie turul on Automaailm maaletoojana need Nankangid hinnalt nii üles positsioneerinud, et hind juba ületab testi tipuosas olnud kvaliteettoojate rehvide hindu. Tasub enne soetamist hoolega ringi vaadata, võid saada rehvitesti esikolmiku rehvi odavama hinnaga kui rehvitestide punase laterna Nankangi.
10:28 01.11.2012
jb64
Re: Nankang talverehvid?!
Juba selline jutt,et 100000 sõitnud ja hea pidamine, paneb mõne mehe mõistuses kahtlema.Vabandust, aga see ei ole normaalne jutt,eriti veel Wanli kohta.
10:31 01.11.2012
g (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Mis veve rehvidesse puutub, siis kõikide parimate rehvitootjate toodangut tehakse ka venemaal. Sealt saad rehv+velg odavamalt kui meil rehvid. Vene toodangut ei tasu loomulikult Hiina omaga võrrelda, sest see on lihtsalt kordades parem. Mis puutub talverehvidesse, siis ei tasu kunagi kuulata muuja poolseid reklaame. Katsu käega ja vaata peale, ning kui on loogikat, saad parima. Kõige parim loomulikult pehme talverehv, kuid ka auto iseärasusi tuleb silmas pidada ja rehvi laiust jne. Sõiduautole on superhea Michelini toodang, näit ice max.
10:35 01.11.2012
ˇ (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
see on hea näide, kuidas töötavad reklaam ja jõuline müügipoliitika- kõik poed topitakse kange täis, sinna juurde paar (peaaegu) tipprehvi, mis kangist näiteks 30 prossa kallimad, müügimees teeb ostjaga sujuvalt juttu, et kang on täitsa hea rehv ja palju müüdud ja rahvamassid muudkui ostavad. ja sõidavad. ja et elus paremat pole saanud, sest siiani sõitsid suht nigelate pasteldega, siis ka kiidavad- kang peab, kang on hea. teine teema on ehituspoodides või toidumarketites müüdavad protid- no nii ropult ülehinnatud, et peab ikka püstiloll olema kui sealt midagi ostad.
22:10 11.11.2012
muinasjulle (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Sõitsin paar aastat tagasi nankangidega kaks talve, lamellid olid, eelistan lamelle igal võimalikul juhul, ei olnud yldse halvad rehvid kui nii v6tta, kolmandal aastal aga ostsin Goodyear ultragrip ice+ kuna hinnavahe ei olnud tohutu teistega. Peale seda sain aru küll mis on rehvi ja rehvi vahe, goodyeariga hakkasin oma m6tteid autos kuulma ja uskuge või ei aga need olid ka vaiksemad kui mu suverehvid, pidamine 5+
Et moraal selline, nankang kannatab sõita, mul ei olnud kordagi probleeme, sest oskan ilmselt valida ka sõidukiireuse ja võtted vastavalt oludele, aga eelistaksin ise paremaid rehve kui vähegi võimaldab, sest need on meie ainus kontakt teepinnaga.
Seda enam ei saa mina aru inimestest kes käivad rehvitöökodades küsimas 17-18tollistele rehvidele kasutatud lamellrehve. Huvitav et auto peab olema viimane bling bling, aga rehvid on täitsa ykskõik...
09:54 21.01.2013
salvokas (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Aeg on möödunud, kas keegi jagab kommentaari Nankang SW-7 lamellrehvide kohta?
Praeguselt küll all dunlopi lamellid, aga need järgmist talve enam ei sõida.
Rehvitesti linke ärge pange, neid ei loe, tahan saada tagasisidet kasutajatelt.
Automaailm on ka esindatud nankang sw-7 rehvidega, aga seal enamus naelad.
10:07 21.01.2013
AS (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Kalduks siiski arvama, et Masteri lamellid on paremad kui need Kangid.
10:30 21.01.2013
stammer (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Miks mitte siis uuesti Dunlop´i lamellid osta kui nendaga rahul oled?
11:04 21.01.2013
salvokas (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Teisel autol on all uued vallai protid ja olen ka rahul ;-)
Rehvide hinnavahe on tuntav dunlopil ja kangil 215/65-16 pole mingi rallimees ja sobib ka rahulikum rehv.
11:36 21.01.2013
tegijam (registreerimata)
Re: Nankang talverehvid?!
Mina taastatud rehve küll ei paneks autole alla. See on prestiisi küsimus. Rehvid peavad uued olema.
12:52 21.01.2013
audi_a6_v6
Re: Nankang talverehvid?!
to: salvokas

Väga imelik suhtumine, et rehviteste ei loe. Mida sa siis omanike arvamusest ootad, et ütlevad sulle kui mõnus ja pehme rehv on toas käe all või mõni räägib kui suurepärane rehv on, et igal pool peab ja isegi ABSi pole tööle saanud jne.
Rehvitestid on kõige õigem koht rehvide omaduste võrdluseks, valid sealt omastarust olulised parameetrid välja ja teed valiku selle järgi, ei pea jah valima ilmtingimata testivõitjat. Ise vaatasin just selle järgi, et oleks lumel ja jääl väga hea pidamine, kuival ja märjal asfaldil olin nõus tegema järelandmisi, heal juhul ka, et oleks vaikne.

Muudetud 21.1.13 12:52

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.