Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KUIDAS PAIKA PANNA DIISELMOOTORI KÕRGSURVE PUMPA?

23:12 20.11.2005
martin471
Kuidas paika panna diiselmootori kõrgsurve pumpa?
Asi siis selles, et sai opelil plokikaan maha võetud ja pärast peale pannes märgid kokku aetud, aga kui käima panin hakkas mootor kõvasti plagisema, eriti järsult kaasi andes. Tundub, et süüde on varane. Muidugi sai märke kokku ajades pumba hammasratast natuke liigutatud, aga mitte palju. Kuidas saaks pumba kõige täpsemalt paika. Äkki oskavad diislimehed aidata.
01:01 21.11.2005
SossaSepp (registreerimata)
Re: Kuidas paika panna diiselmootori kõrgsurve pumpa?
Natuke ,aga mitte palju....
Palju on palju?
Nüüd sätidki nii tagasi ,et ei plagiseks ,üle ei kuumeneks ,korralikult laksust käivituks nii külmalt kui soojalt ja et starter kergelt käima veaks. Vaata veel et ei suitseks kah ei tuuri peal ega tühikäigul ,siis on õige. Kerge lagin peabki korraks kiirandamisel olema. Aga kerge ja korraks!
Mõni mees ajab ka küttetilga järgi paika ,aga need peavad ikka väga head pumbad olema ,millelt tilk aeglase pööramisega välja tuleb.
Ise olen ikka kindlalt märkide järgi hakkama saanud ja siis silma-kõrva-nina meele järgi täpsemaks niblinud just neid eelnimetatud kriteeriume silmas pidades.
11:06 21.11.2005
Kärss
Parem on jah mitte täpsemalt öelda, millise mootoriga tegemist:) Targemad inimesed teevad selle valgevärvilise korrektoriga ise märgid peale, et ei saakski valesti enam tagasi panna. Oluline, et paned õigesse hambasse, siis jääb peaaegu alati ka süütenurk peaaegu õige (sama mis varem). Selle peenhäälestuse võib lasta teha ka kusagil teeninduses, ei tohiks olla kallis (VW mootoritel paikakeeramine stroboga või ka lihtsalt kõrva järgi ca 10min-veerand tunni töö)
11:26 21.11.2005
martin471
Tegemist on siis Opel Kadett 1.6D mootoriga, 40kw. Pumpa keerasin ma maksimaalselt poole hamba võrra ja selleks, et pumba märk ei läinud mootori märgiga täpselt kokku. Kõigepealt keerasin mootori märgi paika ja vaatasin kuidas pump jääb. Rihm ei läinud peale, sest hammas jäi hamba peale, selleks tuli väheke pumpa liigutada. Nukkvõll jäi ka natukene hiliseks, aga sinna ei saanud midagi teha kuna nukvõlli hammasrattal on tift sees ja seda ei anna liigutada. Kui liigutaksin rihma ühe hamba võrra läheks märk veel rohkem paigast ära. Aga kui mootori ja pumba märk paika ei lähe, siis kas jääbki ainult üle hääle järgi reguleerida?
11:43 21.11.2005
albert (registreerimata)
kle opelil pole nukahammakal difti--tean omast käest--olen paljude diislitega tegelenud.ja see klabin ongi sul sellest et sul on nukvõll paigast natuke.sellepärast tal polegi difti sees et saaks võimalikult hästi paika ajada selle--seal otsas on ainult suur polt mis on jõuga kinni väänatud ja hammaka pesa peaks olema koonusega et ikka kinni hoiaks.vat opel on kuba kord sellise imeliku ehitusega.või on sul siis keegi kunagi mõne teise nukvõlli pannud
11:57 21.11.2005
. (registreerimata)
Kärss, kuule kuidas see diisli häälestus nüüd nii kähku käib, alles sa rääkisid, et spetsialist peab mitu päeva vaeva nägema.

http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php/tid=67276
18:15 21.11.2005
martin471
Nukkvõlliga on asi nii, et üks autospets ütles mulle ka, et opelil tifti pole ja ma ise ka lootsin, et pole, aga tuli välja et ikka on. Tundub, et see on ikka tehase poolt paigaldatud. Muidugi ma lootsin ise ka et kui seda pole siis saab võimalikult täpselt paika ajada, aga kahjuks nii see pole. Hammasratas pole ka koonusega, vaid selle sees on lihtsalt süvend. Seda ma ka ei välista, et plokikaan võib olla uuema tüübi oma. Praegu on aga probleem ikka see kuidas saaks pumba võimalikult täpsel paika.
21:12 21.11.2005
mox (registreerimata)
Pane esimese silindri kolb ülemisse surnud seisu. Nüüd peab olema näha märk hooratta peal, mis peab olema kohakuti märgiga sidurikojal.
Seal on ka enne ülss. märk ,mitte sellega segamini ajada.
Seejärel pane kohakuti märgid kõrgsurvepumba rihmarattal ja korpusel.
Edasi tuleb mõõta nukkvõlli nukitõus esimese silindri sisselaskeklapil,mis oli mingi 0,X mm. Enne selle toimingu tegemist peab olema lõdvestatud nukkvõlli rihmaratta ist. Nukid peavad jääma nii ,et klapid oleksid suletud asendis. Kui kõik on õige ,siis pinguta rihmaratta polt hoides nukkvõlli kinni ,et see ei liiguks.Ja olekski lühidalt kõik. Täpsed andmed nuki tõusu kohta vaata kuskilt netist või käsiraamatust. Kui rihmaratas on fikseeritud asendiga ,siis on keegi teinud aretustööd ,mis ei vasta tehase poolt sinna pandule. Jõudu tööle. Järgmine kord tee valge markeriga ise märgid ,nagu eespool ka soovitati -on tunduvalt lihtsam. Selline peenreguleerimine tuleb võtta ette kui vahetad plokikaanetihendit ,sest need om erineva paksusega.
21:42 21.11.2005
Janek (registreerimata)
Olen ise ka tihvtiga nukkvõlli kohanud. Pane alt väntvõlli märk paika,selleks tuleb rihmaseib otsast ära võtta.Nukkvõll silma järgi,st. vaatad et sisselaske ja väljalaske nukk oleks enam vähem ühel kaugusel mootori keskteljest. Pump samuti märki, rihmarattal märk ja pumpa hoidval alumiinium korpusel märk. Hiljem lihtne korrigeerida pumba õiget asendit pumba rihmaratta otsas oleva reguleerpoltide abil.
02:40 22.11.2005
Kärss
TO ". (registreerimata) 11:57": ära topi siia teemasse mingit muud jama. Terve mootori TÄPPISreguleerimine on ikka väga teine asi kui ainult süütenurga paika ajamine. Ning seal ju ütlesin, et vanal autol VÕIB tekkida vajadus seda mitu korda ületeha, kuna vanal autol pole paljud asjad enam originaalid ning siis on hulka tegemist, enne kui pihta saada, mida varasemad omanikud seal soperdanud on. Seda ütlesin kah, et need on erandid, kuid töömees ei saa enne tegemahakkamist garantiid anda, kui suure töö hulgaga lõpuks asja valmis saab. Ära solgi siinset teemat!

TO martin471: kui rihm (kaas) maha käivad, peaks olema alati võimalik panna tagasi KÕIK nii nagu oli varemgi: rihma pikkus ega hammasrataste suurus ju ei muutu nii palju. Sellepärast reeglina ei hakatagi süüdet paika panema (pole otsest vajadust) kuigi võiks, ja tehakse seda vaid erandjuhtudel. Sul läks nüüd mootorit kokkulapates midagi teisiti kui varem oli. Misasi?
16:22 22.11.2005
martin471
Plokikaane tihendi vahetasin ma jah ära. See tundus olevat õhem kui vana. Tuleb välja, et pumpa oleks tulnud reguleerida nii või teisiti. Nüüd ma pean vist üritama panna pumba märgi sinna, kus ta enne oli ja seejärel vähehaaval reguleerima hakata. Iseasi on see kui õigeks ma selle saan. Võib-olla küsin nõu ka ühe autospetsi käest kes on neid asju torkinud. Tema andis mulle muidu sellise jubina ka, mis pannakse vaakumpumba asemele nukkvõlli otsa ja mis fikseerib ära nukkvõlli õige asendi. Muidu on nukkvõlli rihmarattal märk ka peal mille järgi saab nukkvõlli õigesse asendisse panna.
21:52 22.11.2005
martin471
Mul on asja kohta veel üks küsimus. Kui mootor lagiseb, kas siis saab süüde olla ainult varane või lagiseb ainult varase süütega. Ise kaldun arvama, et hilise süütega ei tohiks sellist häält teha, aga kindel ma ei ole.
23:17 22.11.2005
Kärss
Rusikareegel on selline, et töötaval mootoril süütenurka varasemaks keerates suureneb lagin ja lõpuks sureb välja, hilisemaks keerates muutub hääl pehmemaks (nagu bensukal) kuni sureb lõpuks välja. Ma ise puutunud kokku suht väheste mootoritüüpidega ning ei julge välistada, et mõned ka teisiti võivad käituda. Seda Opeli 1.6D mootorit olen kuulnud käimas vaid õieti reguleerituna
11:10 25.11.2005
lihtne (registreerimata)
võta minuga ühendust. E-mail tet.ris@mail.ee. Pumba panen sul kellaga paika. Kui vaja, regullime nukkvõlli asendit. Ja selgitan, kuidas järgmine kord seda ise teha.
11:43 25.11.2005
lihtne (registreerimata)
opeli 1,6 D mootor on hea mootor. Nukkvõlli asendit on mõnus paika panna. Hammasrihma ratas on nukkvõlli otsas koonusega. Hea reguleerida. Kui hammasrihm pooleks läheb, murduvad vaid 4-5 nookurit. Tuleb osta uus rihm ja lammutusest nookurid. Tuleb vaid avada klapikambri kaas ja sealtkaudu saab nookurid asemele pista. Kindlasti tuleb üle kontrollida nukkvõlli asend, et väljalaske klapid jõuaksid kolvi eest ära liikuda. Seda tööd olen maanteel parklas teinud. Arvan, et ka sinul on lagina põhjus nukkvõllis. Kolvid siiski puutuvad klappide vastu. Ära selle laginaga kindlasti sõida
19:58 25.11.2005
dislafänn (registreerimata)
1,7D (mootorimark 17D) puhul samuti vaid nookurid rihmalaksu puhul purunevad. Omal nahal kogetud!
22:44 26.11.2005
martin471
Nüüd võin öelda, et selle asjaga on ühel poole, süütenurk on õige ja mootor käib nagu enne. Niipalju võin öelda, et miu opelil ei ole nukkvõll koonusega ja reguleeritav. Nukkvõllil on tehase märk peal ja tift sees. Koonusega oleks vast natuke parem variant ka, sest siis saaks nuka täpselt paika panna. Mina näiteks nukkvõlli päris täpselt paika ei saanudki. Jäi natuke hiliseks, aga mitte palju. Teeb sama välja kui ketiga mootoril veninud keti korral. Selles ma suurt probleemi ei näe, sest mootor töötab korralikult.
06:35 06.10.2018
erkiroosma2
Tere.Aga MAZDA 3 2004 A 1,6L 80KW DIISEL
21:46 06.10.2018
kuke ants (registreerimata)
Kui tal on Peugeot 1560ccm 75,0x88,3 silindrivalemiga mootor, siis ei pea midagi tegema. See ju kommonrail.
08:11 26.06.2019
Vepsa (registreerimata)
Kas keegi oskab 19 d 44 kW mootoril saab palju peale
10:47 27.06.2019
............... (registreerimata)

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.