Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: HIRM KORDUSÜLEVAATUSE EES

10:30 01.08.2020
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Hirm kordusülevaatuse ees
Olengi suhelnud 99% kirjalikult ja nüüd on minul suur "pagas" sellepärast ka siin foorumis KÕIK minu väited toetuvad ainult kirjadele mis saadud riigiametnikelt ja teistelt funktsionääridelt nagu TÜL tegelased. Minule paljud ei julge kirjutada ja selle asemel helistavad, et nägu täis sõimata tõe rääkimise eest. Mis puudutab telefonivestlusi siis olen mõni kord kasutanud diktofoni mille kinnitan telefonikuulari lähedusesse paberkleeplindiga kui tean, et kohe tuleb "kuri" kõne riigiametnikuga. Siis kui Maanteeameti ametnik palus telefoni toru teises otsas minul "Läbi sõrmede vaadata" ebaseaduslikult arvele võetud auto suhtes otsuse tegemisel - tekkis minul mõte nii edaspidi teha. Kui kõrgemad ülemused paluvad väiksematel anda korraldusi ülevaatajale seaduse rikkumiseks siis tehakse seda ikka telefonivestlusega. Kirjalikult antakse juhiseid üleriigiliselt nagu: "Võiksite teha ülevaatust ilma reg. tunnistuseta". Selline soovitus on inimlik ja mõistetav ja ma olen vormistanud KÜMNEID ülevaatuseid RIKKUDES kehtivat korda. Sellega tunnen, et olen ühises paadis nendega kes saavad palka maksumaksja rahade eest. Just nagu ei olegi suur rikkumine võrreldes nende sadade ja sadade autodega mida ei tohiks arvele võtta aga on võetud... Ühest küljest on soovitus kliendile vastutulla mõistlik, teisest küljest on aga raskelt ülevaatajat ja süsteemi demoraliseeriv kuna ülevaataja rikub KOLME määrusepunkti korraga.
1. On ülevaatusreeglites kirjas, et ülevaataja võtab kliendilt auto dokumendi.
2. On ülevaatusreeglites kirjas, ülevaataja vaatab, et reg. tunnistusel olevad andmed ühtiksid auto andmetega ka tegelikkuses.
3.Positiivse otsusega sisestatakse reg. tunnistusele uus ülevaatuse tähtaeg.
Rikkumine kui selline ei mõjuta liiklusohutust AGA ANNAB SELGE SIGNAALI - Teie pööbel peate täitma reegleid absoluutse täpsusega, MEIE OLEME KÕRGEMA KASTI INIMESTENA NEED KES ANNAVAD LOA RIKKUDA KEHTIVAT KORDA. Nii ongi siis tänaseks ülevaatusel olukord selline, et vahele jäädes võin saada trahvi kui videokaamera salvestusel ei ole näha, et uurin tulekustutil oleva kontrollkleebise kehtivust. Kui on samas videos näha, et võrdlen vin-koodi ja auto andmesilti kollasel märkmepaberil olevaga siis on OK sest luba on antud... Need kes ise ülevaatust ei tee kohe kindlasti ei mõista kuidas selline olukord mõjutab ülevaataja psüühikat kes tunneb ennast ametnike jaoks "avaliku naisena". Ka tööandjad on hoiatanud palgasaajat - kui ei riku kehtivat korda siis me vaatame veel... Töölt lahti kohe ei lasta kuna on ülevaatajate defitsiit tööturul ja selle leevendamiseks on MA hakanud lubama koolitada erialaselt mittekõlblikke inimesi kes ei vasta ülevaatusdirektiivis ette antud kõikidele oskusnõuetele. Vello soovi ma põhimõtteliselt ei täida sest tema on eneseimetleja kes ei ole suuteline minu palvet täitma, hea sõber kui tahad saada siis kõigepealt pead andma! Mis puudutab kavatsustesse siis need on kavatsused mida saaks ellu viia ainult siis kui selleks on avanenud võimalus ja ma ei ole inimene kes jagab laskmata karu nahka. Küll aga oleksin nõus vastavate ametnikega (mitte MA) teemat detailsemalt arutama, et millised konkreetseid samme ja otsuseid peab alustamiseks tegema. Olen ju olnud üks kord politsei majanduskuritegude uurijale juhendajaks andes üksikasjalikke kirjalikke juhiseid ja siis need koos uurijaga ka ellu viinud. See on aga teine teema kaugest minevikust.
21:44 02.08.2020
Vello. (registreerimata)
A mis palve on? Milles seisneb minu eneseimetlus?
Ilma tegevuskavata on väga raske toetajaid leida, kuidas saan kindel olla et Millerti valitsuse ajal miski paremaks läheb. Kuidas töötaks see sinu vastu kui avaldad oma nägemuse ülevaatusest? Mida see takistaks? Igaüks võiks kirja panna seda mida ta muuta tahaks ja praegusel ajastul ei juhtu sellest ju midagi.
Vaata enale kaasaegsem telefon või siis infoks et on olemas kõnede salvestmise äpp - automaatselt kõik kõned salvestab, ei pea diktofoniga jändama.
22:08 02.08.2020
Marko
Vello, vähemalt minul on Maidu mured ammu peas. Ma muidugi loen siin rohkem ka, aga ikkagi. Vaata natuke ringi, siin on ju kõik olemas. Muidu tekib selline tobe seis, et peaks hakkama teist adminni noomima :(
Suuremat sõjaretke saate privaatselt planeerida, Mait on leitav. Istuge maha, tehke paar õlut ja arutage asja!
11:38 eile
Kõnede salvestamisest (registreerimata)
Eestis on nende salvestistega üks kummaline lugu.
Kui salvestise esitab tõendina kodanik, siis see vastavalt vajadusele prokule tõendina ei kvalifitseeru.
Kui salvestist aga kasutab riigi repressiivamet tõendina, siis on see vaieldamatu tõend.
Kirjalikult esitatud tõend aga jääb alati tõendiks-seega on alati tark pidada oponendiga kirjavahetust ja telefoniga suhtlemisest 100% keelduda.
12:55 eile
jee.kim (registreerimata)
Variandid:
A) Teavitad teist osapoolt kõnede salvestamisest
B) Esitad politseile kuriteokahtluse teate, ja nemad juba läbi kohtu(vajadusel) hakkavad lindistama.

Ega pol. ka ilma kohtu loata niisama lambist pealt kuulama hakka...

huvitav arusaam inimestel WACK
13:37 eile
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Oma praktikast lähtuvalt. Klient nõudis ebaseadusliku otsuse vastuvõtmist ja ma olin temast tõsiselt väsinud ning hoiatasin, et võtan kohe politseiga ühendust kui ta ei lõpeta. Vennikesel oli ikka tõsine tahtmine minu ajusid komposteerida ja nii ma siis tema juuresolekul helistasin politsei korrapidajale kes võtab vastu korruptsiooniinfot. Politsei sõnad olid järgmised: "Meie reageerime ainult siis kui ülevaataja salvestab videosse mobiiliga kliendi korruptsioonikuriteo nõudmise". Sellist asja aga kliendid ei tee, et ütlevad kaamerasse seega ühe sõna teise sõna vastu kasvõi diktofiniga EI LOE. Küll aga hilisemalt olen küll andnud kuulata mida siis tegelikult minule öeldi ja tagantjärele vaidleja jääb kohe vait.
21:36 eile
Vello. (registreerimata)
See millega Mait rahul ei ole on siin pikalt laialt, võiks lausa nahkköites teose välja anda ja nagu olen varemgi märkinud, et kiruda mõistavad kõik, aga milline on Maidu nägemus normaalsest ülevaatusest täpsemalt, vaat see ei avaldu ja see on minu silmis selge miinus, sest siin foorumis võiks just välja käia ideed millega asi paraneks ning saaks seda ka arutada, ma ei tunne mingit vajadust kuskil omavahel seda teemat arutada. Mul pole plaani maanteeametit tükkis sealsete ametnikega laiaks litsuda - see on kellegi teise teema ja sellega seotud poliitikat vms. võib vabalt saladuses hoida. Tehnoülevaatuse muutmist aga saaks ju vabalt arutada mis iganes ideed need ka poleks, kui juba ameteid ja ametnikke on siin üsna sirgelt kirutud, siis ülevaatuse muutused on selle kõrval ju hoopis leebem teema.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.