Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: C1 KATEGOORIA

See teema on vastusteks suletud.
00:38 18.12.2005
Tom (registreerimata)
c1 kategooria
kui ma oman c1 kategooria juhilube, mis lubavad sõita kuni 7500 kg autoga. Kui auto näiteks kaalub 7000kg ja tema kandevõime on umbes 3000kg, kokku 10500 kas siis tohin ma sellega sõita või ei? St kas kandevõime liidetakse automassile või kuidas see õigupoolest on. Olen kuulnud nii üht kui teist, nii et ei oska seisukohta enam võtta.
Ette tänades
23:38 18.12.2005
Indrek Sirk (Liiklusõiguse Büroo)
Re: c1 kategooria
Võid sõita autoga, mille registrimass on kuni 7500 kg. Registrimass on sõidukile registreerimisel määratud suurim lubatud mass (koos kaubaga).
10:24 19.12.2005
Tom (registreerimata)
Tänud. Ühesünaga c1 kategooria on suhteliselt mõttetu.
23:36 19.12.2005
C1 mõte on võimaldada juba 18-aastasel isikul sõita B-kategooria sõiduautost suurema autoga. Eks see ole vaatenurga küsimus - kas kuni 7500 kg registrimassiga sõiduki juhtimise õigus võrrelduna kuni 3500 kg mootorsõiduki juhtimise õigusega on mõttetu või mitte. Enamik inimesi ei vaja terve oma elu rohkemat kui B-kategooria, teine ei saa sisuliselt päevagi hakkama omamata CE-kategooriat.

Ole hinnangutega ettevaatlik - igal asjal elus on oma mõte.
11:07 20.12.2005
rix (registreerimata)
Ma ka tegin kunagi load B ja C kat. ja seda -96a. Olin siis 18-ne ja anti ka C1 ning öeldi, et kui saad 21 täis siis lähed ARK-i ja saad puhta C kati kätte. Ei viitsinud-polnd vajadust C kati järgi siis je ei teind seda kohe ära ja nüüd selgus, et pean uuesti kooli-examile ja muudele jamadele minema. Seaduse tegijad ikka jubedad raha välja pressijad, miks peab 2x ühte ja sama asja tegema.
16:57 05.06.2006
Matkasell (registreerimata)
Kas M1 kategooria sõidukiga, registrimassiga 5t tohib sõita B-kat. lubadega. (Tegemist on matkabussiga)

20:28 05.06.2006
lugeja (registreerimata)
5 on suurem kui 3,5, järelikult, Matkasell, ei tohi nimetatud matkabussiga sõita omades ainult B- kategooria juhtimisõigust.
00:23 07.06.2006
aju (registreerimata)
kõrval istmel võib
19:05 08.06.2006
tropp (registreerimata)
kas nt. see vene gas 53 kallur on C1 lubadele sobiv? millised autod üldse?
22:09 08.06.2006
****, registrimass on kirjas registreerimistunnistusel.
09:48 10.06.2006
Norm (registreerimata)
Pidades silmas ****`i küsimusi, on mõnes autokoolis asi õpetamisega ikka päris hull!
11:35 10.06.2006
guits112 (registreerimata)
53 oli minuteada 7500kg täismass
19:53 11.06.2006
ilge rallimees (registreerimata)
53ga tehaksegi paljudes autokoolides veel C1 kat lubasi, ka mul on need välja teenitud GAZ 53-ga sellel kevadel
00:15 27.05.2010
paulike (registreerimata)
veits loll küsimus aga näiteks siin on http://www.rasketehnika.ee/used/721468 Gaz53 täismass 7750 kas sellega ei või siis sõita?
06:05 27.05.2010
R. (registreerimata)
Sa esimestes klassides matemaatika tunnis ikka käisid?
7750 ON suurem kui 7500!
Järelikult ei või
08:25 27.05.2010
w (registreerimata)
nauke jama nende reg.massidega...omal ajal sai just selle tehtud c1, et võiks sõita 53-ga, siis ei tulnud/teadnud, et mõnel on suurem reg.mass kui 7,5t
Seega praegult olen sõitnud 53-ga pea 5aastat, millel passis on 8t
09:11 27.05.2010
onu Hubert (registreerimata)
Kui omad C1 juhiluba, kuid näiteks Gaz53e registrimass on 7580kg, siis peaks sul olema võimalik minna ARKi ja kandevõime vähendamisega 80kg võrra mahudki lubatu piiresse.
09:47 27.05.2010
Mahno3 (registreerimata)
C1 kategooria omab mõtet siis, kui sa tahad juhtida mõnd suurt topeltratastega kaubikut - need masinad mahuvad 2,5 ja 7,5 tonni vahele.

Vene tehnikast sobib C1 kategooriasse vist ainult GAZ 51. Kui tõesti eesti seadused lubavad kandevõime vähendamise arvelt vähendada ka teiste masinate registrimassi siis sel juhul on vist võimalik nii GAZ 52,53 kui ka ZIL 130 saada registrimassiga alla 7,5 tonni.
19:57 29.04.2020
Vix3
Tere! Oman C ja C1 kategooriaid kuni 30.11.22. Mis saab edasi peale seda kuupäeva? Kas võin edasi töötada või pean läbima uue koolituse ja eksami? Juhiload ise kehtivad kuni 30.11.27.
20:11 29.04.2020
. (registreerimata)
Kustkohast sa võtad, et 22a lõpevad?
20:56 29.04.2020
mati1222 (registreerimata)
Vix- le. tõenäoliselt ka arstitõend varsti läbi. need katid lõppevad, kui mõni muu pikema ajaga, siis saad toda kati kasutada. muul juhul uus kaart
06:24 30.04.2020
siimrasmus
Tellid uued load mnt ametist ja kõik.
08:35 30.04.2020
looder23
Tõenäoliselt lõppeb sul 22a, arstitõend veokijuhi kategooriale. Sõiduauto kehtib kauem. Pärast antud kuupäeva sa b-katist suuremaid sõidukeid juhtida ei tohi. Kuid ca kuu aega enne tähtaja kukkumist teed uue arstitõendi ning taotled netist uue dokumendi. Ametikoolitus tule ka läbida enne seda tähtaega. Siis võid tööd ka teha c-kat veokitega.
11:28 30.04.2020
Vix3
To registreerimata...Juhilubade tagumisel poolel tulbas 11 /kategooria kehtivuse lõpp/ on see kuupäev kirjas.

Muudetud 30.4.20 11:30

11:32 30.04.2020
Vabalt võid saada keeldumise (registreerimata)
Minu C1,C,C1E,CE said läbi 02,04.2020 ja Maanteeamet keeldub minule pikendatud juhitunnistust väljastamast.
Medtõend uus, näopilt PPVA-s uus, riigilõiv tasutud.
Lihtsalt ei vaheta ja kõik.
Viimasena saatsid mingi blanketi milles nõuavad aruandlust, et olen Eestis elanud 185 päeva ja kavatsen elada 185 päeva. Maanteeameti blankett muide.
Koos ähvardusega, et kui ma rikun seda 185 päeva janti, siis saab mind vastavalt KarS §280 lg2 kvalifikatsiooniga kaheks aastaks kinni panna.
Ei ole nali viimasel aprillipäeval, nii ongi.
Ma pole Eestist mitu aastat väljas käinud, riik on kohtuotsuseta võtnud selleks isegi võimaluse ja ma ka ei saaks lahkuda.
Teadmiseks, et nüüd on selline nõue Liiklusseaduses.
Missugune puude on sellel nõudel liiklusohutusega- see on täiesti arusaamatu, lisaks on see seadus sellega vastuolus ka EV Põhiseadusega.
Aga lugege ise:

"Peale elukoha andmete rahvastikuregistrisse kandmist tuleb täita ja digitaalselt allkirjastatuna edastada Maanteeametile Alalise elukoha kinnitus, millega kinnitate kavatsust Eestis elada alaliselt ehk liiklusseadus § 100 lg 2 tulenevalt vähemalt 185 päeva."

https://www.mnt.ee/sites/default/files/alalise_elukoha_kinni
tus.pdf

Seal ongi ähvardus, mille uurimine näitab, et nt 184 päeva, ehk ühe päeva vähem Eestis viibimise kavatsuse rikkumine oleks kuis süüteokoosseis ja teilt võetakse juhtimisõigus ja võite kaks aastat saada.

"§ 280. Valeandmete esitamine

(1) Haldusorganile teadvalt valeandmete esitamise eest –
karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut või arestiga.

(2) Sama teo eest, kui see on toime pandud eesmärgiga saada ametlik dokument, omandada õigus või vabaneda kohustusest ja kui puudub käesoleva seadustiku §-des 209–213 sätestatud süüteokoosseis, –
karistatakse rahalise karistuse või kuni kaheaastase vangistusega."

Põhiseadus aga ütleb mida?

*§ 35. Igaühel on õigus lahkuda Eestist. Seda õigust võib seaduses sätestatud juhtudel ja korras piirata kohtu- ning kohtueelse menetluse tagamiseks ja kohtuotsuse täitmiseks.

Vot selliseks on läinud elu eduloolises Eestis, kui kodanikud kui lambad annavad käest oma võetamatud põhiõigused- siis hõõrutakse toolist taguotsaga üha uusi repressioone välja ja teie põhiseaduslikud õigused on lihtsalt loosungiteks.
Kui rumalad peavad olema need inuimesed, kes millegi sellise peale tulevad ja kui rumalad peavad olema need, kes sellised asjad kinnitavad.
Et ma jonnin?
Ei- ma keeldun allkirjastamast paberit, mis ebaseaduslikult võtab minult õiguse vabalt liikuda, mis on minu VÕETAMATU PÕHIÕIGUS! Põhiseaduslik!
Teie tehke mis tahate, kui lasete oma õigusi piirata, siis ärge imestage,. kui teid teie kodudest taas ühel päeval välja lüüakse või muud juba ajaloos toimunut inetut korraldatakse.
Või näiteks sissesõidul Eestisse rajalt maha võetakse ja kas trahvitakse või kriminaalasi püsti pannakse.
Ise olete ju alla kirjutanud...
11:34 30.04.2020
Vix3
Tänan kõiki kommenteerijaid! Arvatavasti saab minu arstitõend sellel ajal otsa jah. Aga küsin üle ARK ist. Sealt vast ikka saan konkreetse vastuse. Tervitades!
11:51 30.04.2020
R.K. (registreerimata)
Sul on võimalik need asjad kõik neti teel välja uurida. Ei ole vaja kuskile kirjutada ega helistada. Sul on e-Eesti, sul on e-Maanteeamet, sul on Digilugu. Ole mees ja ainult vaata. Ja oma juhiloa kehtivuse kontrolliks pole isegi vaja kuskile sisse logida.

Ja sinule, "seadusemees" soovitus- pöördu oma Põhiseaduslike murede ja isikuvabaduste riivetega Õiguskantsleri või Halduskohtu poole. Nemad tõenäoliselt oskavad pädeva vastuse anda ja ehk ka riiki tibake tagant sundida, et säärased lollused likvideeritaks. Siin võetakse sinu vaeva ainult teadmiseks, mõni kergitab imestuseks vähe kulmu ja elu lähe omasoodu edasi.
13:48 30.04.2020
Ma tean, kuidas neid asju ajada, kuid sain sellest jamast teada alles nüüd.
See jant on kestnud juba viis aastat!
Kus on teie, kutseliste juhtide ametühingud, kus on teie rahvusvaheliste assotsatsioonide Eesti kontorid ja kuidas on võimalik, et kodanikud ISE kirjutavad sellisele jamale juba viis aastat alla!?
Ametühingud ja "koostööpartnerid" lihtsalt ei tegele teie asjadega, pole mugav. Aga peaksid ju?
Et mitte midagi pole ju juhtunud, teie osaliselt fiktiivsed "sissekirjutused" ja muu nõme ju läheb läbi!
Nii- te olete sellele jamale alla kirjutanud ja olete ostnud nina, millega veate väljamaa logistiku sabasid.
Samas on teile täis peaga külge sõitnud mingi kõrge riigiametnik või tema sugulane ja te pole tema pakutud variandiga "läheme laiali" nõus- käitute 100% vastavalt seadusele.
Järgmine kord, kui tulete oma veokiga Eestisse, võetakse teid maha, algatatakse kriminaalasi, veok arestitakse kui "kuriteo toimepanemise vahend" ja vastavalt seadusele võetakse juhtimisõigus, kuna olete esitanud valeandmeid, nimelt allkirjastanud dokumendi, et elate vähemalt 185 päeva Eestis.
Hästi, te jõuate lõpuks oma raha eest Riigikohtusse, kus see sõgedus muidugi peab saama lõpetatud, kuid selleni veetakse kaks aastat- teie veok roostetab Rahumäel platsil, teiste peal te sõita ei saa ja nüüd tekib uus küsimus- millega te seda janti rahastate ja hoidku Jumal, kui nina on liisitud, te saate veel kaela kohtu, kohtutäitur arestib teie vara, müüb maha naljahinnaga ja nüüd pole teil ka elukohta, millise puudumisel justnimelt needsamad LS § 98 ja 100 VÄLISTAVAD teie juhtimisõiguse pikendamise.
Ulme?
Ei ole- kõik see on hetkel seaduslik, rikkudes muide kuut teie põhiseaduslikku võetamatut õigust.
Kuidas meeldib?
Ma küsiks, et mis kuradi pärast mina teie eest neid asju ajan?
Kus te ise olete ja miks te ei saa aru, mis toimub teie ja meiega.
16:27 30.04.2020
looder23
noh, sa ju ise vabatahtlikult võtsid selle kohustuse. keegi ei käse sul 185 päeva kodus istuda. rahumeeli võid selle taotluse neti teel ka välisriigist esitada. sa oled väljas töölähetuses, mitte ei ela seal. registreeritud elukoht on eestis ja töötad eesti ettevõttes ja elad eestis, mis sest, et see veduk viibib väljaspool riiki.
16:55 30.04.2020
. (registreerimata)
seadus peaks olema selline, et alates 55. eluaastast kehtib c kat 5 aastat. peale arstitõendi uuendamist kehtib jälle. b kati luba kehtib 10a, st sõltub arstitõendist. keegi ei tühista kunagi eksamite sooritamisel antud kategooriaid, lihtsalt see kepp arstitõendiga käib meil pidevalt ja kui tõend ei kehti, ei kehti ka luba. meie igapäevanormaalsus. aga need, kes töötavad c kati peal, on vist veel omaette tegelased oma ametikoolituste ja muu sellisega.
21:20 30.04.2020
On tore teada, et looder23 kõike teab!
Ole nii kena, üübertark ja väga ilus, selgita ka teistele, millisel moel on liiklusohutus selliste lollustega seotud. Mingi Eestis viibimise või ilma selleta ja miks ähvardatakse juhiluba vahetavat kodanikku kaheaastase vabadusekaotusega?
Ka oleks hea teada sinu arvamust sellest, et juhiluba vahetaval inimesel rikutakse korraga viite tema põhiseaduslikku õigust ja vabadust.
Kas "natuke" võib- nii nt kuue põhiõiguse osas?
Või on palju? Kolm oleks ehk paras?
Lahe, et mõni on nõus, et tema raha eest selliseid idiootsusi tehakse.
See jama on käinud Riigikogus lugemisel, kus mitte keegi ei saa aru ja ikka hääletab ja jänkipresku paneb käe alla.
Ja teile, kes te olete esitanud kõik vajalikud dokumendid, omate juhtimisõigust juba kümme aastat ja teile ähvardatakse kaks aastat kinnimaja anda kui nägu ei meeldi nt.
Saate ikka aru mis toimub? Teiega käitutakse hullemini kui tapmise eest kümpsi istunud ja eile välja saanud bandiidiga.
Viimasele peab muide omavalitsus elamispinna andma ja tugiisiku määrama.
22:29 30.04.2020
looder23
ma tõesti ei tea millest sa räägid. enne aastavahetust vahetasin load. ei pidanud kuskil allkirjastama ega garanteerima, et ma pean 185 päeva kuskil kindlas kohas elama ja riigist lahkuda ei tohi. ning tagasitulles ootab mind kinnimaja. jah, mul on küll sissekirjutus, mis ei ühti mu tegeliku elukohaga. samuti ei põe ma mingit jälitusmaaniat, et nüüd pean ma ainult telefoniputkadest elistama ning elama telgis ja ainult arveldama sularahaga, sest kuri riik luurab mu järele. sulle juba soovitati, et asi anna kohtusse, aga paistab, et tõenäoliselt oled sa mingi paanitseja. neid jälitusmaania põdejaid iseloomustab tavaliselt ikka üks ühine iseloomuomadus, neid alati piiratakse nende õigusi ja nad ei saa vabalt elada.

loomulikult olen ma tark, ilus ja osav, kui sina endast kehvemal arvamusel oled on see puhtalt sinu enda probleem. miks ma peaksingi endast kehvasti arvama. näed, isegi sina kiidad mind, et kui tark, ilus ja osav ma olen. noh, osavust küll, ei kiitnud, aga 2/3 on juba kõva tulemus. küll sa varsti mu osavust ka tunnustama hakkad. vajad arenemist lihtsalt. eks me kõik areneme, isegi sina ja mina.

sa võid ju olla seadustes tugev ning osav, aga arusaamatuks jääb, et miks sa käid siin anonüümses foorumis anonüümselt halamas? elad end välja? rahustad närve kuigi ei paista sedamoodi olevat. tundud ikka iga postitusega aina närvilisem ja hüsteerilisem olema. miks sa üldse karjud mnt ametnike peale? kas nemad tegid selle seaduse? nemad täidavad oma kohustust ja kui ta teeb erandi, et väljastab vale seadust eirates sulle dokumendi, lendad sa kohe prokuratuuri ja lased selle ametniku võlla tõmmata. siis oled sa rahul, et said ühele ametnikule ära panna, mis sest, et tema oli inimlik ning tuli sulle vastu ja polnud tõenäoliselt selle seaduse tegemise läheduseski mitte. sa pead minema kõrgemale ja seal lammutama hakkama. aga sina tublipoiss lammutad foorumis. tore.
23:56 30.04.2020
Ma pean tegema paranduse, eksimine on siiski inimlik. Sa ei ole tark, looder23, sa oled üsnagi rumal.
Aga tänu sinusugustele saavadki bürokraadid järjest uusi ogarusi vorrpida, sest sinusugused esitavad fiktiivsed andmed- seega valeandmed ja ametnik iniseb mõnust ja õnnest, sest ta kraaksatas "hüppa mats!" ja looder 23 selle asemel, et küsida mis kuradi pärast ta peab hüppama, küsib innukalt "kui kõrgele käsite hüpata?".
Pmt just sina käidki selle KarS § 280 kvalifikatsiooni alla, sest de jure/de facto esitasid läbi Rahvastikuregistri Maanteeametile valeandmed, kuigi oleks pidanud nad saatma, sinna saatma jah.
Tänu sellistele formaalsetele "sissekirjutustele" muutuvad teised sunnismaisteks- seega oled oma rahvale lihtsalt käkki teinud.
Ja kust sa võtad midagi sellist:
"miks sa käid siin anonüümses foorumis anonüümselt halamas? elad end välja? rahustad närve kuigi ei paista sedamoodi olevat. tundud ikka iga postitusega aina närvilisem ja hüsteerilisem olema. miks sa üldse karjud mnt ametnike peale? kas nemad tegid selle seaduse?"
Kes halab!?
Ma püüan sinusuguste kõlupeade tähelepanu juhtida sellele, et teid alandatakse ja varastatakse paljaks.
Närviline ja hüsteeriline!? Tead mu lähikond küsib minult, kuidas ma suudan kõikvõimalikes situatsioonides sellist tasakaalukust ja rahu säilitada?'
KES on karjunud mingite ametnike peale? Karjumine on nõrkuse tunnus ja ma ei karju.
Milles on MNTameti ametnikud süüdi?
Otse loomulikult on, sest iga sissetulnud dokumendi, seaduse jms on kohustatud nende jurist läbi vaatama ja kui seal on riiveid põhiseaduslikele õigustele- selle täitmisest keelduma!
Seega- nendel pole pädevaid juriste või olemasolevatel on savi!
Püüa julgust ebaõiglusele vastu hakata mitte kvalifitseerida hüsteeriaks, julged ei hüsteeritse, hoopis arad hüppavad ja hüsteeritsevad.
Vot nii, mees.
Samas ei soovi ma hoolimata su ülevoolavast ogarusest sinule halba, kuid arvan, et sulle võimaldatakse selliste teiste suhtes tehtud tekstide eest sattuda sellisesse situatsiooni, et sa ei usu, et see päriselt sünnib.
Saatusel on huumorimeelt külluses.
Mis aga on sinu juures läbiv joon?
Tead, sa alati ütled teistele, et nad on lollid, kuid ei argumenteeri kunagi. Ühes eilses artiklis on sind iseloomustav lõik:
"koos sellega kaasneva kõrgi hoiakuga ja vaistliku vihkamisega kõige vastu, mis temast intellektuaalselt üle käib"
Paranda meelt.
11:16 01.05.2020
Mahno3 (registreerimata)
Halisejale -kui sa muretsed, et sa ei ela eestis piisavalt, järelikult sa elad kuskil välisriigis. Sel juhul võta tollest riigist juhiluba, kus sa elad. Eesti dokumentide saamiseks pead sa tõesti eesti resident olema.

Kuna su käest nõutakse kinnitust mingil veidral paberil, siis ilmselt sa ei räägi meile päris kõike. Üldjuhul sellisele paberile alla kirjutama ei pea.
12:03 01.05.2020
Järgmine, kes kõike teab, Mahno3.
Pole aruandekohuslane, kuid tea, ert ma pole Eestist viimase viie aasta jooksul sekundikski lahkunud.
Nii, tarkadele, see jant kestab Eestis juba vähemalt aastast 2012,
Õiguskantsler on sel teemal sõna võtnud ja just selle blanketi osas!

"Eelöeldule vaatamata pean siiski möönma, Maanteeameti kasutatavalt (ja ka mulle edastatud) avalduse blanketilt, millega isik kas kinnitab, et ta on Eestis vähemalt 185 päeva alaliselt elanud või kavatseb seda teha, ei pruugi taolise avalduse esitamise eesmärk ja õiguslik taust piisavalt täpselt selguda. Nii ei ole blanketil viidet EL direktiividest ja liiklusseadusest tulenevale alalise elukoha nõudele juhiloa vahetamisel ega selgitust selle kohta, et isikul on õigus ja kohustus vahetada juhiluba üksnes selles liikmesriigis, kus ta alaliselt elab. Küll on aga blanketil toodud välja, et ametiasutusele valeandmete esitamine ametliku dokumendi saamiseks on karistatav karistusseadustiku § 280 lg 1 alusel ning et juhiloa taotlemisel valeandmete esitamisel tunnistatakse juhiluba LS § 98 lg 6 p 3 alusel kehtetuks.
Eelnevale tuginedes palun Teil kaaluda kõnealuse avalduse blanketi täiendamist selliselt, et isikutele oleks vastava avalduse esitamise õiguslik taust ja eesmärk üheselt selge.
Palun mind hiljemalt 30.11.2012 teavitada, kas nõustute minu soovitusega ning mida plaanite selle täitmiseks ette võtta.

Lugupidamisega
/allkirjastatud digitaalselt/
Indrek Teder
Merike Saarmann, 693 8414;
e-post: merike.saarmann@oiguskantsler.ee"

Otse loomulikult ei ole Maanteeamet kaheksa aasta jooksul mitte midagi ette võtnud!
Ja ikka- meil leidub massiliselt tarkpäid, kellele meeldib, et nende õigusi permanentselt mingid naiste ülerõivaste rätsepa, sotsiaaltöötaja, toitlustustöötaja jms spetsialiteediga "liiklusspetsialistid" rikuvad.

Nad ei tohiks seda teha ja hoopis nemad võiksid paar aastat kinni istuda! Hetkel on mu mitmel tuttaval sama seis, kui palju selliseid üle Eesti on- asee on minule teadmata.
Põhiseadus aga ütleb:

§ 34. Igaühel, kes viibib seaduslikult Eestis, on õigus vabalt liikuda ja elukohta valida. Õigust vabalt liikuda võib seaduses sätestatud juhtudel ja korras piirata teiste inimeste õiguste ja vabaduste kaitseks, riigikaitse huvides, loodusõnnetuse ja katastroofi korral, nakkushaiguse leviku tõkestamiseks, looduskeskkonna kaitseks, alaealise või vaimuhaige järelevalvetuse ärahoidmiseks ja kriminaalasja menetluse tagamiseks.

§ 35. Igaühel on õigus lahkuda Eestist. Seda õigust võib seaduses sätestatud juhtudel ja korras piirata kohtu- ning kohtueelse menetluse tagamiseks ja kohtuotsuse täitmiseks.

Me viibime Eestis seaduslikult, oleme sünnijärgsed kodanikud, me ei ole kohtu ega uurimise all.
Lisaks sätestab Põhiseadus, et mitte ükski amet vms selliseid lollusi teha EI tohi!

§ 11. Õigusi ja vabadusi tohib piirata ainult kooskõlas põhiseadusega. Need piirangud peavad olema demokraatlikus ühiskonnas vajalikud ega tohi moonutada piiratavate õiguste ja vabaduste olemust.

Rõhk teisel lausel! Millisel moel on selline kodanike kiusamine, tarbetute lolluse väljamõtlemine kasulik? Vaid selleks, et suurendada teie ülalpeetavate endiste rätsepate, kelnerite, lasteaednike, kokkade, kes läbi mingi triki on saanud liiklusohutuse PEAspetsialistideks ja mõtlevad välja ja otsustavad asjade üle, millest neil tegelikult aimu pole!
12:10 01.05.2020
oh ehh (registreerimata)
Eks enndine riigiametnik on ennemgi segst peksnud aga nüüd paistab et haigus süveneb
12:50 01.05.2020
Siinkohal tsiteerin oma 94-aastase sugulase rõõmsat väljaütlemist tema vangilaagris ja hiljem Sibeis veedetud aastate osas.

"Lollide keskel oli kerge elada."

Siberisse enam sattuma ei pea- siinmail on materjali võtta rohkem kui vaja.
Kui peate palkama hinnaga 120 EUR tunnis advokaadi- saate aru.
Mina olen püüdnud teid sellest jamast säästa, sest ametnike arulageda käitumise üks põhjustest ongi see, et te PEATE mingil hetkel peale ametnike ülalpidamise hakkama ülal pidama ka justiitsmaffiat.

Mina ei arva, et lollidelt peab raha ära võtma, las ka nemad elavad.
Aga võetakse ja just skeemil, kus ametnik korraldab jama ja juristid teevad teid paljaks, mis muide ongi taotluslik.

Aga makske kui tahate.
Mulle ei lähe absoluutselt korda kuidas te minusse suhtute, küll ei oska ma päris hästi seisukohta võtta, kas suhtuda oponentidesse kaastunde või huumoriga.
Või mõlemaga.
21:57 01.05.2020
siimrasmus
to Vabalt võid saada keeldumise

Aasta algul tuli teade et C kati load hakkavad kehtivust kaotama, sai MNT ametist uued load tellitud ja kõik. Nädala pärast olid uued load koos 5 aastase C kati kehtivusega käes.
23:06 01.05.2020
Ju sellist janti korraldatakse valikuliselt.
Üks mu tuttav ei saa alates 11.05.2020 täpselt sama jandiga enam kutselisena töötada.
Või mõne kiusliku tegelase suva pärast.
Kui mina tean veel ühte, siis üle Eesti on neid arvatavasti sadu.
Aga ei tohiks olla.
23:43 01.05.2020
rsdysy (registreerimata)
Eks nad sinu pärast su tuttavaid kotivadki. Nad teavad kus sa elad, mida sa mõtled, mida kirjutad, kus kirjutad... Arvad, et naaber, kes sind teretab on ontlik pereisa? Millal viimati hambaarstil käisid plommi vahetamas? Arvad, et pandi plomm, ei pandud kulla sõber, pandi midagi peenemat, midagi, mis jälgib sind, salvestab iga su vestluse.
00:16 02.05.2020
Rumal inimene ilgub ikka, ka rõõmustab, kui teisel miski jama on. Tõeline isamaaline, rahvuslikult meelestet eestlane allub alati ükskõik kellele, peaasi, et saaks nohisedes sente lugeda ja kade olla selle peale, kel on rohkem.
Parastab, sest eeldab, et kõik ebaõnnestumised on lollusest ja tema on tark ja tenaga ei juhtu.
Aga juhtub ka ilkujatega.
Siis halavad nad üksi saja eest.
Ma olen seda korduvalt näinud. Ja asi lõppeb tihti sellega, et nende vaimne tervis ütleb üles ja nad panevad lauale avalduse, et neile panid marslased kiibi pähe, kollastes jopedes alaealised piiluvad akna taga neljandal korrusel, pikkade ninadega vereimejad jälitavad, mees maeti elusalt jms. Minu laual on neid selliseid avaldusi palju olnud- seega pole ka see teema ilkumiseks. See on õnnetus?
Aga kuidas selle plommiga sul on, kas ka nagu marslaste pandud kiip, mis "tekitab undamist ja ei lase magada, aga perearst keeldub seda välja opereerimast"?
Naabrid happega seinu ei värvi, läbi seinakontakti mürgist gaasi ei lase?
78 aastane õde ei tule jalgsi 30 km kauguselt öösel majakatusele hüppama, et sa magada ei saaks? Kraanivesi pole mürgine?
Rooma paavsti vastuvõtuks ei valmistu?
Ja usu, su naabrimees on tore mees, isegi siis, kui su lapsed tema nägu juhtuvad olema. Abivalmis mees!
Ole ise ka terve!
07:56 02.05.2020
yllar22
Lugesin selle pika saaga läbi - kui ma õigesti aru saan, siis peab EV kodanik andma mingile asutusele allkirja, et ta kavatseb kodanikuks jääda? Tundub nagu mõne ametniku püüd oma ametiposti kaitsta, et riigi leiba ikka pikemalt jaguks. Ega muud oskagi soovitada, kui veel õiguskantsleriga ühendust võtta ja ajakirjandus appi haarata. 3 telesaadet meil on, millest võib ehk abi olla: "Pealtnägija", "Kuu-uurija" ja "Sotid selgeks". Ajalehed on oma endise mõjuvõimu kaotanud, aga televiisorikasti sisse kardavad ametnikud jätkuvalt sattuda.

Muudetud 2.5.20 08:00

08:57 02.05.2020
Jokkvärk (registreerimata)
Maanteeameti puhul on üks põhjus naljakana tunduvate jamadega/ankeetidega tegelemiseks puuduv sissekirjutus "lollidemaale" nende andmebaasis.
09:19 02.05.2020
Aga.... . (registreerimata)
Huvitaval kombel karatakse järjekordses teemas inimese kallale ,kes tunneb seadusi.Ega tema selles süüdi ei ole,ega tema neid seadusi välja ei mõtle.
10:40 02.05.2020
Mghgjyj (registreerimata)
Tollele tegelasele (staaradvokaat, endine riigiametnik jne, jne.) on soovitatud kasutata teisi platvorme oma asja ajamiseks- FB, ajakirjandus, kasvõi õiguskantsler. Millegipärast eelistab tüüp siin tiksumist. Tulemuse saavutamiseks on antud foorum suht mõttetu koht.
11:37 02.05.2020
"soovitatud kasutata teisi platvorme oma asja ajamiseks"
Esiteks ei sobi sõna "platvorm" sellisesse konteksti ja teiseks "kasutada" on õige- seega ei saa kogu sõnavõttu tõsiselt võtta.
Küll paneb imestama mõnede indiviidide paaniline püüd jääda rumalaks ja ka juba ollakse niivõrd rumal, et arvatakse, et ma siin "tiksudes ajan asja" ja olen igal juhul lollim kui selliste ogaruste kirjutajad.
Ma informeerin teid, mis võib juhtuda teiegagi!
Mina ajan oma "asja" sellistel tasanditel, millistel on asjaajamisel ka mõte.
Hakake kihlvedusid sõlmima- kas Maanteeameti direktor kukub või ei.
Päriselt ka.
Selles asutuses puudub igasugune aru ja oid, see aasta on lollustega eriti aktiivselt tegelema hakatud, "Kaarepere Portaal" oligi nende värav lollidemaale, sealt edasi on ikka müstilisi asju korraldatud.
Aga pole ka imestada- nende peaspetsialisti palgaastmel olevad tibinad on endised vanglaametnikud, naiste ülerõivaste rätsepad, toitlustajad, lasteaednikud, sotsiaaltöötajad jne... aga otsustavad, kuidas liikluses asjad käivad.
Kokku on kõikvõimalikke antvärke 524 ühikut.
Ma eriti ei imestagi, kehva tervisega inimene võibki toitlustajast peaspetsialistiks saades pisut peast ära minna. Hakkab tähtsalt matsidele näitama, kuidas need olema peavad. Pikendan juhtimisõigust või ei, ise tean, ma olen PEAspetsialist!
Koomiline, kuid samas- kas soovite, et teid opereeriks nt kaevur, kelle ta sugulane kirurgiaosakonda tööle võttis? Või endine blogger, kel on peaarsti arvates maailma ilusamad jalad?
Las harjutavad, mingi mats ees või taga.
Sobiks?
12:19 02.05.2020
looder23
Sa informeeris meid? Kogu sinu informeerimine on ennast tähtsana tunda ja teie lollid saate peksa, teiega tehakse nii ja naa. Sinu kuulus vanaisa või kes iganes, noh see "lollide keskel on hea elada" tüüp on paraku sama loll. Lollide keskel on ikka pagana raske elada, kui sa just ei ole samal tasemel. Sa võid seadusi tunda ja õiget asja ajada, aga inimesena ja suhtlejana oled sa paraku null. Mitte keegi. Su sugulaste ja tuttavate kiitmine, et kuidas sa küll nii rahulik ja bla-bla-bla oled, nii tubli ja edasi- liigitub pigem "kiida lolli ja las loll lõhub" kildkonda. Sa käid ja taod siin enesele vastu rinda, et kui kõva sa oled jne, aga paraku pole sa siia ühtegi kohtu dokumenti esitanud, mis on sinu kõvad teod ja jätnud andmeid, et abivajajad saaks su abi küsida. Ainult rusikatega vastu rinda tagumisega su võime piirdubki?
15:35 02.05.2020
Sull12
Leidub 3 eri tüüpi "dokumendi"-inimesi.
Ühed, kes kunagi midagi ei loe, ega tähelepanu pööra, lihtsalt kirjutavad alla
Teised, kõige suurem grupp, reeglina loevad ikka põhipunktid läbi, ja just välistused ja karistused osa
Kolmandad on need, keda alati ja igal pool kiusatakse, jälgitakse, üritatakse käru keerata ja kelle suhtlus ka perekonnaga käib läbi juristide.

Ma miskipärast kaldun arvama, et meil siin tegemist 3 kategooria tegelasega.
Olen ühe projekti raames sellise inimesega koostööd teinud. Ühelegi koosoleku protokollile ei kirjuta enne juristiga konsulteerimist alla. Kõik temalt saabuvad mailid olid kooskõlastatud tema juristiga. Kõikide ametkondadega suhtles ainult juristi abil, mis võttis ka kõige lihtsamale küsimusele vastuse saamise aeganõudvaks, kuna ka vastaspool pidi vastama juristi abil. Telefoniga kunagi ei suhelnud, kui, siis ainult sms. Suht keeruline oli koostööd teha, õnneks kestis see aind aastakese.
Ma ei imesta, kui siin ka sama teema, kus inimene pöördus lubade vahetamiseks kohalikku MNTA poole suht ametliku mailiga. Mis ehmatas sealse ametniku ära.
Vahetasin (uuendasin) ise ca 2a tagasi load ära + lisakat. Minult küll ei soovitud sellisele paberile kuskil allkirja. Ometi on sissekirjutus Eestis ja alaline elukoht üldse välisriigis. Ja see info jookseb ka aastast aastasse mõnede ametkondade andmebaasidest läbi.
15:51 02.05.2020
Tead, looder23- nüüd iseloomustasid sa 100% iseennast.
Läbi aegade oled sa vihanud teadmisi, tarkust, viisakust jne.
Milleks peaks keegi sinule esitama mingeid "kohtu dokumente"?
Kes soovib tähtis olla?
Sina pead vist seda foorumit sinule kuuluvaks, et kamandad.
Suhtlemisest niipalju, et need, kes sinuga suhtlevad, võivad seda teha puhtast inimikust haletsusest ja soovist sind sinu seisu- ja olukorras mõista.
Läbi aegade oled sa hoidnud peast segipööranud ametnike poole, sest need on küllap hingesugulased, sest soov teistele ära teha, tunda end läbi kellegi kannatuse vms on sinule omane- muidu sa selliseid sõnavõtte ei teeks.
Ainus tunne, mis sinu rumaluste lugemise järel võib tekkida- see on kahjutunne ja kohati ehk imestuski, sest need võivad sisaldada peadpööritavalt haigeid mõttekäike.
Sa muidu aru saad, et sa püüad siin pea kõiki teemasid ära rikkuda ja sellega rikud rahuliku ja aruka keskustelu võimaluse.
Nagu hull mutike, kes vaksalis hüsteeriliselt rongi kõrval röögib: "ei hakka liikuma, ei hakka liikuma" ja kui rong paigalt võtab, siis peale väikest kohmetust röögib: "ei jää seisma, ei jää seisma".
Aga jääb küll, nii on ka sinuga, hüsteeritse, püüa solvata, mida iganes, asjad käivad ilma sinuta omasoodu ja tore on, et käivad.
Võid oma varju ju pussitada ja Päikest kividega loopida- midagi ei muutu.
Kena kevadet sinulegi, taskueinštein.
16:03 02.05.2020
Sullile teadmiseks, et nii mina, kui ka see teine, kes samas seisus, pöördus Maanteeameti poole kõige tavalisemal moel, lühidalt ja konkreetselt.
"Seoses med.tõendi aegumisega palun vahetada..." ja kõik!
Edasi muutus sürreaalseks, ja tänaseks on täpselt kaks kuud taotluse esitamisest.
Mingi imal kirjavahetus, mingid blanketid, ametniku iseväljamõeldud nõuded jms.
Kusjuures täiesti arusaamatu värk. Kui keegi räägiks- ei usukski, nüüd tean, et selliseid, kellega sarnast pulli tehakse on mitu.
Aga tänan kaasa elamast ja mind lõbustamast oma kindlate teadmistega, kuidas asjad "tegelikult" on.
1, 2, ja kolmanda "sordi" inimestest eriti. Hakkab kafkalikuks kiskuma asi.
16:07 02.05.2020
... (registreerimata)
Tüüp jätab ilmselt midagi rääkimata, näit. maksmata trahvid, -alimendid, kohtutäitur või muud kohustused riigi ees, siis hakkavadki kõik ametkonnad kodaniku koinima kõik võimalikuga.
16:49 02.05.2020
siiamaani on (registreerimata)
perearst tervisetõendi ise registrisse kandnud, pole vaja midagi ise sokerdada "Seoses med.tõendi aegumisega palun vahetada..." ja kõik!, need ajad ammu otsas kui tervisetõend paberile trükiti
16:50 02.05.2020
On siiski imetlusväärne, et siin ei häiri tarkpäid mitte kodanike põhiseaduslike õiguste ja vabaduste rikkumine- nad hakkavad rikkujatele õigustust otsima, hakkavad leiutama.
Trahve ei ole, lapselastele alimente ei pea maksma, riigi ees kohustusi pole.
Ahjaa, looder23, tuntud šovinistina ei tule selle peale, et vangisolnud ja isegi seal optimismi säilitanud võivad olla naised, mitte mehed.
Minu vanaisa tapeti vangilaagris, ta oli tsipa üle 30-ne, see, et ta kuulus mees oli ja on, sellega panid täppi. Ta on isegi Eesti Entsüklopeedias sees.
Teine vanaisa suri kahjuks 1979 aastal, oli tubli ja tore mees.

Nimelt on minu sugulased, siberioptimistid kaks õde, kes keeldusid nendelt äravõetud metsas täitmast metsanormi, kuna teadsid, et sealt metsast saav välja vedada vaid talvel ja kevadel langetatud puit jääbki metsa.Keeldusid narrimast oma isa metsa.
Kaks õde, noored tüdrukud pandi vangi, nad on istunud Venemaa vanglates, kus magamiskohtade pärast nugadega kakeldi.
Kaks paarikümneaastast tüdrukut varakast perest.
Ja nad tulid tagasi, üks lahkus eelmisel aastal, 95 aasta vanusena ja tervena, omas majas teleka ees tugitooli uinudes, olles enne seda helistanud oma õele, kuis igal õhtul, teine kõpitseb siiamaani oma aias ja nad olidki ja üks on siiamaani meie suguseltsi "kõige nooremad tüdrukud", koos oma hea huumorimeele ja terve mõistusega + hämmastavalt hea tervisega..
Aga vot looder23 teab, et jutt oli just minu vanaisast. Aga võimalik, et tal on väga kuri naine ja teeb oma järeldusi just selle põhjal või vastupidi
Aga ta ju ei eksi kunagi, ta on selles kindel!
;)
Ja tüdrukud olid ju lollid- oleks kummardades ja koogutades metsa teinud alandlikult, oleks ju kõik hästi olnud? Eksju, looder?
Aga mõnedel on eneseuhkus ja õiglustunne. Enamusel pole, selle asemel on tihti ahnus.
19:00 02.05.2020
63amg (registreerimata)
ma ei saada kunagi mingeid kirju mitte kuhugi! lähen kohale ja asi aetakse korda
19:14 02.05.2020
;) ;) ;)
63amg on ülikõva sell!
Haukab malmist kaevuluuke ja joob bensiini peale!
Kui bürood ei tööta nüüdseks kuid, läks kohale ja ajas asjad korda!
Vaatama oleks saanud tulla?
Taas näide inimrumalusest ja täielikust arutlusvõime puudumisest.
Issand, halasta Eestimaale.
19:55 02.05.2020
pänger (registreerimata)
kas amg63 väitis kuskil, et käis kohal just karantiiniperioodil?
20:21 02.05.2020
100% väitis!
Ta mitte kunagi ei kirjuta, läheb kohalei=alati läheb kohale. Minevikus, olevikus ja tema väitel ka tulevikus, kasvõi tuumatalve ajal, mil tema jaoks on avatud spetsiaalne büroo.
Ta on lihtsalt nii kõva mees! Tema juba teab!
20:22 02.05.2020
kordamine on tarkuse ema (registreerimata)
20:40 02.05.2020
looder23
kle, mulle hakkab tunduma, et sa oled kuskilt asutusest puhkusele saadetud. 30 said välja ja kas 4-ndal vurad tagasi? lasti pikka nädalavahetust pidama? vabandan, et kirjutasin kogemata vanaisa, mitte sugulane, aga mõte jääb samaks, sest lollide keskel ei ole kerge elada.

jube ilusad heietused sul tulevad siia. sa raamatut pole mõelnud kirjutada? mulle jääb nagu mõistmatuks, et kuidas sa ikka nii osav neis seadustes oled (su enda väitel), sest loetust arusaamisega on sul ikka rämedalt raskusi. ma ju kirjutasin, et austan sind kui seadustes hästi orienteeruvat inimest, aga suhtlus sul mitte ei logise, vaid on ikka rämeda lõtkuga. pole ma kordagi soovinud sinult kohtuotsuste numbreid, vaid edastasin, et seda on siin sinult korduvalt küsitud teiste poolt. sul on siin nii palju aliaseid, et sa ise ka enam ei mäleta, mida sa siin kokku oled sodinud. iga kord tõmbad sae käima eri nime alt, aga teema on alati üks, te olete lollid, lambad, teilt tuleb raha ära võtta, ametnikud on lollid, sest sa oled neist üks olnud jne. jne.

näed, paljudele jääb siin arusaamatuks, mis kirju sa esitad lubade vahetuseks, sest keegi pole selliseid/sellistel põhjustel mnt-le kirju esitanud. on 2 varianti, teed seda netis, nende iseteeninduses, või lähed kohale, paned vana dokumendi letile ja avaldad suusõnaliselt soovi vahetada see dokument. mis kirju, kuhu ja millal sa saatma pead? jääbki arusaamatuks inimestele, et mis blankette peab allkirjastama? aga sina siin räuskad, et olete lollida ja lambad ja noh, mida iganes. sinu jaoks ullike, võime me olla kes iganes. absoluutselt ei koti.

küsimus veel, et miks sa oma suguvõsa elulugu siia kirjutama hakkasid? huvitab see kedagi? käsi püsti, keda huvitab!
20:56 02.05.2020
Ära soga looder23, teed juba vigu, võimalik, et ka püksi ärevusest.
Sinu väide:
"iga kord tõmbad sae käima eri nime alt, aga teema on alati üks, te olete lollid, lambad, teilt tuleb raha ära võtta"

Ja minu eilne väljaütlemine ja ka alatine põhimõte:
"Mina ei arva, et lollidelt peab raha ära võtma, las ka nemad elavad."
Nonii, mida sa jurad.

Aga miks sa arvad, et sinu alatised teisi halvustavad ja mahategevad kommentaarid on sootsiumile mõnusamini loetavad?
Aliastest niipalju, et mina loon pealkirja, mõni võtab absurdse nime- kuidas keegi.
Asutustega pole kursis, kuid kui ise hakkama eisaa- ma võin sulle edastada sinule sobiva asutuse aadressi ja leian ehk registratuuri telefoninumbrigi.
Nemad tegelevad justnimelt "alati" vajadusel, võid sõbragi kaasa võtta.
Mis on küll jama on see:
Eestis on mitmed asjalikud foorumid lõpetanud sinusuguste tõttu eksistentsi, sest sinusugused viivad iga teema selleni, et teised on lollid jms. Lisanduvad üsnagi peetud ajutegevusega indiviidid klakööridena ja asi lähebki untsu.
Ilusat õhtut sulle.
21:57 02.05.2020
looder23
hea küll, mitte ei jõua su jaburdusi kõike peensusteni läbi lugeda, eriti kui vahepeal telefonist loed. raha äravõtmise poolelt on sul õigus.

kas minu mahategev kommentaar tähendab seda, et nendin fakti, et sul on suhtlemisega probleemid? sina kirjutad siin memuaare, et sinu suguvõsas on kõiksekõvemad esivanemad, ja sul kõikse lahkem naine jne. sa oled nagu laps, kes kelgib, et minu issi on tugevam kui sinu issi. tead kui huvitav on endast kohe lugeda. ma ei teadnudki oma kurjast naisest, nagu hull mutike ja nii edasi. ja kõigeparem on ikka tema hüüdnime hakata halvustama. see teeb sust kohe sellise isiku (julgegi öelda, et mees, sest äkki tuleb pärast välja, et naine hoopis), et ohohooo. saad õhtul elukaaslaselt kiita? sul on võimalus seletada, et mis kirju sa saadad mnt-le, et sooritada juhilubade vahetus, aga seda pole lootustki sinult saada, sest kohe hakkad mu elulugu välja mõtlema ja mulle ägedaid omadusi juurde panema. loen su iseloomustust enda kohta ja kuradi huvitav isiksus olen, poleks uskunudki, et nii mitmekülgne. kellelgi teisel ei ole siin sellist kogemust olnud, kes iseteeninduses vahetanud, kes kohapeal käinud ja keegi ei tea sellisest blanketist midagi. kui mina ei jookse sinu sabas kohe kirema, et ametnikud on pahad, siis olen ma kaitsja ja nende võimu austaja? siis tõesti ütlen seda välja, et sa oled rumal, õigemini probleem on su räige lõtkuga suhtlemiseoskuses.

aga noh, ootame siis 4. maid ja saabki jälle igavalt edasi elatud.
See teema on vastusteks suletud.