Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: OMANIKU VAHETUS

22:39 07.08.2006
tarvi87
omaniku vahetus
Tere!
Selline küsimus, et kui ostan auto, millel kehtib poliis veel 1,5 kuud, et kas ma siis seda jätkama, kuni poliis lõpeb?
12:23 08.08.2006
KindlustusEst
Re: omaniku vahetus
Sõiduki võõrandamisel (näiteks ost-müük) on sõiduki omandanud isikul (uuel omanikul) kohustus viivitamatult kirjalikult teavitada kindlustusandjat sõiduki omaniku vahetumisest.

Sõiduki võõrandamisel läheb sõiduki liikluskindlustuse tavaleping automaatselt üle uuele omanikule. Tavalepinguga seotud kehtivaid poliise ei ole endine omanik kohustatud uuele omanikule üle andma.

Pärast sõiduki võõrandamist loetakse ette tasutud kindlustusmakse tasutuks uue omaniku poolt ja kindlustusmakset enam endisele omanikule ei tagastata. Ehk raha, mis eelmisest omanikust vanal poliisil on, kantakse samas seltsis üle uue omaniku poliisile.

16:34 08.08.2006
tarvi87
Et siis peale auto ostmist võin vahetada kindlustusseltsi ja ei pea jätkama veel kehtivad poliisi. Olen ma õieti arusaanud?
17:05 08.08.2006
KindlustusEst
Poliisi Te jätkama ei pea, kuid Teil on vaja vormistada omaniku vahetus ja selleks tuleb pöörduda poliisi välja andnud kindlustusseltsi poole või maaklerfirmasse (kes vastava seltsi poliise vormistavad). Valides teine kindlustusandja (kui kehtival poliisil), tekib Teil vana seltsi lepingu alusel poliisi ette tasutud kindlustusmakse nõudmise õigus.
19:32 22.08.2006
Vol (registreerimata)
"Sõiduki võõrandamisel (näiteks ost-müük) on sõiduki omandanud isikul (uuel omanikul) kohustus viivitamatult kirjalikult teavitada kindlustusandjat sõiduki omaniku vahetumisest."
Mida see siis tähendab? Kas tuleb ostupäeval saata lihtkirjaga teade omaniku vahetumisest? Või saata email digiallkirjaga? Kellele? Eriti kui: "Tavalepinguga seotud kehtivaid poliise ei ole endine omanik kohustatud uuele omanikule üle andma."Edasi: "Sõiduki võõrandamisel läheb sõiduki liikluskindlustuse tavaleping automaatselt üle uuele omanikule." Kas see tähendab seda, et ARK-s ostu-müügi lepingu vormistamisel läheb automaatselt lisaks omandiõigusega üle ka kehtiv kindlustusleping täies endise omaniku poolt kinnimakstud mahus? ARK-s peaks siis teada saama, kas on kehtiv kindlustus, kus sõlmitud ja kui kauaks?
21:56 26.08.2006
qit (registreerimata)
to Vol oled õigel teel ma pole ka sellest kindlustusest kunagi aru saanud.Saksast tulnud autol on ju ka kindlustus (nii nad räägivad) mida kuradit meie siin enam kindlustame
00:00 06.09.2006
Tanel (registreerimata)
ARK-is öeldi igatahes peale ostu-müügi lepingu tegemist et 10 päeva jooksul peab ümber tegema kindlustuse.
13:46 19.09.2006
kas (registreerimata)
Ostsin auto ja vana kindlustus kehtis vel 1,5 kuud-kolm nädalat peale ostu sõideti mul "nina" sisse(teise juhi süü) Kas kindlustus hüvitab või ei?
(tean , et oleks pidanud ümber registreerima).
14:27 19.09.2006
tannukas
kas: sinule sõideti ju sisse, hüvitab ikka süüdlase kindlustus ja see kas sinul mingi kindlustus üldse on või ei ole ei huvita kedagi.
17:14 19.09.2006
KindlustusEst
Kindlustus hüvitab kahju igal juhul, kuna liikluskindlustus on oma olemuselt vastutuskindlustus ja hüvitab süüdlase poolt tekitatud kahju kolmanda isiku varale (sõidab kogemata tagant sisse teisele sõidukile) või tervisele (libedal teel paiskub auto teelt välja ning kaasreisija saab vigastada ja tal tekivad ravikulud). Liikluskindlustuse olemasolul maksab vajaliku hüvitise sõidukiomaniku eest kindlustusandja.
Kuna te olete kannatanu siis peate te nüüd esimesel võimalusel teatama liiklusõnnetusest mistahes Eestis tegutsevale kindlustusseltsile või Garantiifondile. Teatada võib nii suuliselt kui ka kirjalikult.
Juhul, kui Te pole ka tehnilist passi jõudnud ümber vormistada, piisab ka sõiduki ostu-müügilepingust tõestamaks, et Teie olete sõiduki uus omanik ja kehtiva liikluskindlususe olemasolul Teile kahju hüvitatakse.
17:54 19.09.2006
Mahno (registreerimata)
Huvitavaks läheb siis kui sa mõne teise (kallima) auto sassi sõidad ja kindlustus avastab, et sul on kindlustus nõutud aja sees ümber registreerimata ja seega kehtetu. Kardetavasti läheb see 1,5 kuu kindlustusega saadav "kokkuhoid" väga kalliks maksma.
18:38 19.09.2006
priit (registreerimata)
aitäh info eest (lõmmis nina)
10:15 23.10.2006
kaplan (registreerimata)
Aga kui pikk see nõutud aeg on mille jooksul tuleb kindlustus ümber vormistada? Olen mina küsinud ühest ja teisest kohast ja vastused on 3st-14päevani, kuid lugedes säädust ei ole kusagilt leidnud mingit ajamäärust.
13:05 23.10.2006
vass (registreerimata)
tähtaega ei olegi, seda peab tegema esimesel võimalusel. Kui seda ei tee, siis poliis ei kaota kehtivust ja kahju põhjustamisel hüvitatakse kannatanule ikkagi kõik kahjud, lihtsalt sinu käest võib siis nõuda leppetrahvi, suurus ei ole hetkel meeles.
07:23 10.11.2006
Kati (registreerimata)
See kindlustus tuleb ümber vormistada auto ostust järgneva 7 päeva jooksul.
23:29 10.11.2006
Tiiu (registreerimata)
Kui Sa tahad autot ära müüa ja on ettemaks, siis pead kindlustuses lepingu lõpetama.Muidugi pead täpselt teadma millal ostu-müügleping vorrmistatud saab, sest see päev peab jääma sisse millal vormistad- võib juhtuda mingi ootamatu kontroll või mis veel hullem, satud avariisse. Kui aga leping on lõpetamata, siis ARK-is läheb see automaatselt uuele omanikule üle.Muidugi kui kindlustuse lõpuni on märkimisväärselt vähe aega jäänud, siis ei ole sügavat mõtet lõpetada. Kui aga kindlustus kehtib pikemat aega, siis ei ole küll mõtet heategija olla. Et teaksid, kui siiski kindlustuse uuele jätad ja ta avariisse satub, siis sina ei vastuta, sest kindlustatud on auto .
20:26 07.12.2011
ristokk
Nüüd ma küsin midagi eriti rasket: Tahan osta autot, vana omanik ütleb et tuleb minuga arki kaasa ümber registreerimisele sest tahab auto praeguseid numbreid endale alles jätta. See vist eeldab seda et ma võtan ostetavale autole uued numbrid. Kui palju see maksma läheb mulle või saan numbrid tasuta. Teine küsimus on selline et sellisel juhul mis saab allesolevast kindlustusest kui numbrit vahetan, vana omanik ütles et saan selle omale jätta (ettemaksu) kuid kui auto numbrid muutuvad siis need ju erinevad ju kindlustuslepingus olevaga?
21:46 07.12.2011
Väinom3 (registreerimata)
http://www.mnt.ee/index.php?id=10776

Otsi tabelist ise hinnad välja. Tuleb maksta nii omanikuvahetuse kui uute numbrite eest. Kokkuleppel võid teha kulud müüjaga pooleks. Kui oled algaja liikleja siis tõenäoliselt on ka sinu kindlustus kallim ja vana olija liikluskindlustuse ülekandmisel sulle suurt üle ei jäägi.
10:04 22.05.2012
Melissa---- (registreerimata)
Tere!
Ei hakka uut teemat tegema hetkel, seega kasutan juhust ja küsin selle teema alt!
Plaan osta sõiduauto, millel ei ole kehtivat kindlustust(õnneks ülevaatus on)!
Enda nimele saan minna autot vormistama järgmisel hommikul (ost toimub õhtul), aga senikaua ju kindlustust ei ole ja ma saan kindlustuse teha alles peale enda nimele registreerimist nagu ma aru saan? Autoga koju sõita on mul endise omaniku juurest ikka pea 150 km! Mis siis saab, kui politsei kinni peab?
11:17 22.05.2012
740il (registreerimata)
las vana omanik teeb tanklas üheks päevaks kindlustuse ära,saad ära sõita...muidu saad trahvi....
11:22 22.05.2012
Melissa----- (registreerimata)
Kas siis tanklad pakuvad sellist võimalust? Pole kuulnudki! Ja ainult üheks päevaks saab kindlustada? Ei tea, mis selle hind võib olla?
12:06 22.05.2012
111oo11 (registreerimata)
mis ta maksab - kas on sul valikuvõimalusi? ja kui kallis, siis jäta auto kohe ostmata. Koh-kindlustus on see kõige väiksem kulu
14:12 22.05.2012
Melissa------ (registreerimata)
To-110011
Loomulikult ma tean, et liikluskindlustus on kohustuslik ja olen auto soetamisel arvestanud sellele kuluva summaga!
Ma ei teagi, miks ma kirjutasin selle tanklas üheks päevaks tegemise hinna kohta:) See selleks!
Tänan, kes andsid idee teha kindlustus tanklas ööpäevaks nt!
14:27 22.05.2012
Jack00001 (registreerimata)
Kas tehingut ühe päeva võrra edasi ei ole võimalik lükata? Saate hommikul müüja ligidal olevas ARKis kokku, vormistate omanikuvahetuse, teed kohe samas kohas uue lepingu ja poliisi peale?
Ifil olevat nüüd mingi kindlustuskaart olemas, mis statoilides müügil on, ca ~30€ maksis.
15:08 22.05.2012
111oo11 (registreerimata)
ma käisin äsja tallinna arkis omanikuvahetust vormistamas. Läks ca 2 tundi, ees oli 40 inimest (s.o vahetajat, neile lisandusid muu teenuse tarbijad).
========
praegune omanik võiks ise kindlustuse teha - seaduse järgi kuulub pärast sõiduki registreerimistunnistuse ümber vormistamist vana omaniku poliisist ülejääv kindlustusmakse uuele omanikule, kui seda ei katkestata enne müüki.
16:05 11.01.2016
a2016 (registreerimata)
käisin täna IFis et ümber vormistada (ark-i eteenindus teatab mulle et "Liikluskindlustus tuleb ümber vormistada »").

If-i tibi aga teatas et pole vaja ümber vormistada , võin sõita maikuuni (mil kehtib eelmise omaniku tehtud kindlustus).
14:25 13.04.2016
saaa (registreerimata)
Sain just Ifist sama vastuse täna...
17:51 20.01.2017
Indre Tamm (registreerimata)
Mulle küll see asi ei meeldi et kui osta auto siis eelmine omanik lõpetab kindlustuspoliisi et sealt mingid sandikopikad veel tagasi saada. Kui mina autot müün siis nimme olengi teinud pika kindlustuse enne ära et uus omanik saaks vähemalt 6kuud muretult sõita. Nii on õiglane ju.
18:52 20.01.2017
professor_sammaljalg
Igaühe enda valik, kuidas raha raiskab.
21:18 20.01.2017
Andy74
Aga kellel kindlustus kallineb, kui uus omanik teeb avarii ja kindlustus eelmise omaniku nimel?
13:56 13.01.2018
rainer300
Sain juba vastuse oma kysimusele!

Muudetud 13.1.18 14:18

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.