Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: PAIDE ARK

10:02 08.08.2006
Dulf
Paide ARK
Tere,

Osakab keegi kommenteerida, kuidas Paide ARK-s lube teha on. Sain autokooli tunnistuse kätte ja nüüd tahaks eksamile minna, aga äkki keegi oskab millegi eest hoiatada või soovitada midagi. Suur tänu ette !

Muudetud 8.8.06 10:05

19:30 22.01.2007
Lugija (registreerimata)
Re: Paide ARK
Lootusetult hiljaks sinu osas jäänud, kuid enda kogemusest siis.

Teooriaeksam oli detsembri lõpus, selleks pidi seamoodi aega varuma - miski poolteist tundi järjekorras seista.

Sõidueksam jaanuari keskel, ARK-i Golfiga. See oli paras komöödia ja kujunes vaidlemiseks eksaminaatoriga - küsib, mis asjad on autos kohustuslikud? Mina vastu, et kuna tegu ei ole eraisiku autoga, siis tulekustuti, tõkiskingad, esmaabipakk ja ohukolmnurk. Tema vastu et seal pole ju vahet ning hakkas vaidlema selle üle, et esmaabipakki vaja ei ole.

Platsieksamit ei olnud enam, selle asemel lasti parkida kahe auto vahele linnas. Seal kujunes küsimuseks, et kas ma saan ääre lähedale või mitte. Ma teadsin, et saan (ja saingi) ta ütles, et see on võimatu.

Lõpuks vaidlesime teemal kas tegu oli tee ääres kõndiva jalakäija ohustamisega või mitte, mina leidsin, et pole, tema oli vastupidisel seisukohal.

Enivei, läbi sain.

Ahjaa. Eksam pidi algama täistunnil, kuid eksaminaator saabus alles 10 minutit hiljem ja siis ütles oma kaastöölisele, et läheb suitsetama.

Ühesõnaga, kannatlikkust vaja. Sõita tuleb kindlalt ja rahulikult.
21:15 30.01.2007
Mida arvab... (registreerimata)
...eelpool mainitust Paide ARK juhataja A.Albert?
14:37 21.08.2007
tahaks ka (registreerimata)
Kuulda muljeid Paide ARK'i eksaminaatoritest. Endal see tee varsti ees.
09:54 19.06.2008
pilleriin tonga (registreerimata)
kellelgi paide arki nr.?
10:32 19.06.2008
mehkin (registreerimata)

ARK Paide büroo
Ringtee tn 4
22:04 25.06.2008
üliõpilane (registreerimata)
uskumatu, kui palju minu tuttavaid on läinud Tallinnast Paide ARK-i sõidueksamit tegema ja esimesel korral läbi kukkunud. Seal kohe vist ei sallita "päälinna" omi
23:33 09.08.2008
Bossu1
Endal kohe eksam ukse ees ja siis Paides.Koolis käisin ka Paides.Veel oleks vaja lisasõidutunde võtta.Närv on muidugi sees ka.
Kes on juba seal eksami ära teinud,kuidas sealsed eksaminaatorid ka on ja palju teil reaalselt eksam kestis? Kus täpsemalt sõitsite jne?
18:28 25.08.2008
Vikky12 (registreerimata)
Kindlasti lastakse Paides ringteel sõita. Ja kui valesti juhtub minema, viiakse uuesti sinna. Aga muidu toimub sõit kus iganes. Kes läheb Türi poole, kes käib Väätsas ära. Kindlasti lastakse tagurpidi oma suunavööndisse manööverdada. Ja lõpetuseks, kui linnavahel pole võimalust kahe auto vahele parkida, tehakse seda platsi peal. Ja muidugi estakaadi värk ka. Paides tean kahte kohta, kus seda teha lastakse.Aga kuna pole kohalik, siis ei tea ma neid tänava nimesid. Aga ise tegin selle kuskil linnapeal ära. Jõudu eksamiks! Ja et veaks eksamineerijaga!
12:40 26.08.2008
Bossu1
Eksam nüüdseks tehtud mul.Närv oli ikka jubedalt sees.Usun,et mul vedas ka eksaminaatoriga.Algul lasti siis autol üle vaadata ja kontrollida need 4 asja,mis peavad olema kohustulikud.Siis tulede kontroll ka.Natuke proovisin platsil autot.Jube võõras oli ikka.Gaas ja pidur palju tundlikumad kui autokoolis.Edasi sõitsime kohe Mäo risti bensukasse kuna kütus hakkas otsa saama.Algul oli probleeme kohalt minekuga ja auto suri mul terve eksami aja kuskil 10 korda välja.Olin kindel,et minu eksam on selleks korraks siis tehtud.
Kui olime ära tankinud,siis suundusime kohe kesklinna ja seal sõitsime mööda väikseid tänavaid.Sealhulgas ka ühesuunalised tänavad.Kuskil lasi mul tõusu peal seisma täitsa jääda ja lasti ,siis n.n estakaadi teha.
Tegin ka paar viga,mida ma kohe ka eksamineerijale tunnistasin.Ta ütles,et hea et ma ise seda kohe tunnistasin.
Tegin ka külgboksi linna vahel.Õnneks ei olnud taga autot vaid ees.Garaazi tagurdust ei teinudki ma üldse.
Ark-i juurde tagasi sõites palus mul nende garaazi ette parkida.Siis tahtis,et ise oma vead talle ära ütleksin.Tema vastas selle peale,et mul oli selle päeva kõige korrektsem sõit,tegin kõik nii nagu oli vaja.Ma muidugi ei uskunud teda.Arvasin,et lihtsalt mõnitab kuna välja suremist oli ikka päris palju.Sellel päeval oli 8 eksamitegijat ja pooled olid siis läbi kukkunud.Loomuikult olin ma nii õnnelik.Ja olen praegugi.Nüüdseks load juba käes.
Teistele soovin tugevat närvi ja oluline,et tuleks rahulik olla.Seda mainis ka eksaminaator,et talle meeldis et olin väga rahulik.Pöidlad peos kõigile.
12:41 21.09.2008
Tere. (registreerimata)
Endalgi siis varsti eksam, kuid autokooli läbisin Tallinnas ca 10kuud tagasi, kuid tervislikel põhjustel ei saanud eksamile minna.
Kuna nüüd elan Paides, siis seega on soov asi elukoha Arkis korda ajada.
Plaan on enne eksamit võtta paar sõidutundi, et Paide linna "läbikukutamiskohad" läbisõita.
Seega oskaks keegi nõua anda sealsete autokoolide osas ja sõiduõpetajate kohta ?

Oleks väga tänulik!!
22:28 23.09.2008
Bossu1
Soovitan Järva autokooli ja õpetajaks võta Raivo Võti.Ta on väga hea õpetaja.Rahulik ja väga asjalik.Võin sulle selle kooli nr anda. 38-50888
Lisasõidu tund maksab 250.-
Põhilised on ringteed,siis ühesuunalised tänavad,jalakäijate üle tee laskmine ja nipikad,siis keelumärgid jne.Üldiselt ei ole rasket midagi.Ark-i ees alguses tehakse auto tehniline kontroll,siis liigud Mäo poole ja siis linna vahele.Estakaadi ja garaazi parkimise teed ära linna vahel.Kui lähed lisasõite tegema,siis küsi selle õpetaja käest ka ,millele eriliselt tähelepanu pöörata.Ausalt öeldes räägib ta sulle ise ka nagunii.
Anna siis teada kuidas sul läks ja kas said selle õpetajaga sõita-Igal juhul pöidlad peos sulle.Ise tegin siis esimese korraga ära ja kindlasti teed ka sina.
22:49 08.11.2008
jajah (registreerimata)
tegin ka Paides. Esimesel korral kukusin läbi Mäo ristil, kuna seal stop märk aga ma ei peatanud autot korralikult. Täiesti minu viga aga õps ütles et kui kaamerat poleks oleks võinud ta veel silma kinni pigistada :P. Ka teine kord oli väga sümpaatne eksamineeria!
20:39 03.05.2009
tereteree (registreerimata)
tere, kas on võimalik paberivabas arkis nii kiiresti sõidueksami aega saada, kui vaatan aegu ja leian vaba aja järgmine päev ja registreerin ära sõidule??
13:22 21.05.2009
Annimanninen (registreerimata)
Keegi Teist ei maini eksamineerijate nimesid?
.... Helistades ARK Paide büroosse,on siiski võimalik end "sättida" soovitud eksamineerija tööpäevale,noh ,kui graafikus just siis sellel päeval vahetust pole toimunud, ise tegin seda....kuid kuna mul polnud aega järjekorras oodata,olin sunnitud võtma esimese pakutava...jutujärgi kardetuim ,kes sealsest linnakeses lubadesaamise üle otsustab....on ju exsamisõit suht otsustav...ja kes kus mida näeb ja milleks. JA meie,väikesed algajad, ei ole just kompetentsed kaasa vaidlema.... seega jube mõnus oli lugeda siin ees kellegi läbielamist,kus eksamisõit kujunes vaidlemiseks,jube tubli!!!
13:43 21.05.2009
KeegiTeine (registreerimata)
Siis kui ma lube tegin siis oli veel platsisõit!
Eksamil sõitsin Ford Rangeriga.

Pärast platsi Mäosse, favoras ümberpöörd ja ARKi tagasi :D
Kogu lõbu :D
17:52 21.05.2009
ber456 (registreerimata)
Paide arki koosseis , keegi nendest sattub ka eksamineerijaks ,nägupidi tunnen paljusid aga eksamit pole nendega sooritanud
Juhataja August Albert
Peaspetsialist Kaja Arula
Peaspetsialist Tõnu Siidam
Spetsialist Allan Anniste
Spetsialist Väino Liiva
Spetsialist Kristo Glase
18:10 21.05.2009
KeegiTeine (registreerimata)
Liiva Väints on Väärt mees eksamineeerija!
19:21 21.05.2009
to ber456 (registreerimata)
20:02 21.05.2009
ber456. (registreerimata)
olav on selline vanem mees ,keskmise paksuse ja pikkusega, väino liiva oli endine paide arki juht varem pensionile saadetud ja nüüd tagasi tulnud,kaja arule on selline meeldiv naisterahvas,ainukene arki büroos,nooremapoolsed eksamineerijas on allan ja kristo .
Samas seda ma usun, et kedagi nad peavad läbi kukutama isegi pisivigade eest sest oleks kohutav kui läbisaamise protsent on 100 aga kui ka tallinna arkis hakataksa samasuguste pisivigade eest läbi kukutama siis tallinnas saaks sõidu eksamilt läbi vahest 10 protsenti inimestest.
16:08 24.05.2009
Oma eelpoolsete postituste paranduseks, ütlen,et KRISTO GLASE on vägagi hea eksamineerija. ET kui oma teadmised selged,võib temaga sõitma minna. Kui tekibki küsimus,peab oma seisukoha selgelt teatavks tegema,ja kui teooria on õige,on harjutused sooritatud...
Õnnitlen ennast,eilsest olen ma lubadeomanik,esimese raksuga ;)
16:09 24.05.2009
Aga keegi härra JUHKAM peab ka Paide arki koosseisus olema??? Tema on kuuldavasti hoopis uute lubadetaotlejate hirm :D
19:48 24.05.2009
ber456.. (registreerimata)
ajasin olavi kellegi teisega segamini, vabandust . tegelikult ma ei ta kus tulevad sellised tegelased nagu juhkam ja olav , selle nimelisi pole isegi arki teiste töötajate seas,mis annaks võimaluse kahtlustada, et eksamineerijad teistes arki büroodest külastavad paide bürood . äkki on paide arki eksamineerijad võtnud endale varjunimed.

to Annimanninen
äkki kirjeldad trajektoori kuhu pidd eksami sõidu ajal sõitma .
20:57 24.05.2009
Kedagi Juhkamit seal kardetakse,Paidekad ise.....ja mindki hoiatati ette ,seega valmistusin hullemaks end ette :D sain parema .... vb tõesti tulevad kuskilt mujalt eksamineerijad,tean,et tallinna ja saue omad mingi aeg tegid vahetust ,ei oska rohkem kommenteerida.

Trajektoor selline:
1) auto eelkontroll( kõiksugused tuled,kohustuslikud lisad tulekustuti ja teiste asjade näol,veel moned küsimused, iseenese hinnang oma oskuste kohalt
2) auto proovimine soovi korral ARK platsil
3) esimesena kihutasin kohe Mäosse, linna äärest siis,teele jäi kohe ring,millel tuleb jagada ring peas kaherealiseks,kuigi jooni maas ple,ja vastavat kirjeldust liikluse kohta ka mitte.....aga jah,et siis oleneb,kust maha keerad,alguses sisering,suund,välisring,suund, maha.... peale 50 tuleb kohe 90,põhjendmatu aeglane liiklemine kukutab mõne eksamineerija puhul kohe ,ka minu eksamineerija teadvustas mind sellest soravalt ,õnneks vihma sadas ja ma põhjendasin,et vastavlt ilmastikuoludele ja minu juhtimisoskusele ,arvan,et minu aeglasem sõit on põhjendatud..sain positiivse poolehoiu ;)
Mäos bensukasse, parkimisega.
4) tagasitulles linn,kesklinn,järveäärne piirkond,eramajade vahel,vallimäe külje alla, kuskilt üles,kallakul seisma ja siis liikumahakkamine ,tagasivajumata....otsustad ise,kas kässariga v ei,tegin kässariga
Sattusin turu juurde,võtsin taas suuna kesklinna
5) kesklinnaring!!!! suunaga Pärnu tn. kooli juurest vasakule,taga linna äärde AAsa tn,kanti,kuskilt taas suunaga linna,
6)küljeboksi koht.... tagurdasin uhe jutiga ,äärest pidi 20 cm jääma, hakkasin manööverdama end siis boksis sees paika,et saaks oma 20 cm kätte...käskis peatuda,lõi ukse lahti ja voilaa,teavitas,et siin on rohkem ,kui 20.....( sellega nad kukutvad k kolinl,olen kuulnud) ma siis,et nagu te härra nägite,ma olin teel selle saavutamisele,sest siin sees võin ma end paika nõkutada palju ja kaua tahan....taaskord kaitsesin oma seisukoha positiivselt,seega teema sooritatud .
7) tagsi linna,veelkord linna ring, mööda Pärnukat tagasi, kuskilt keerasin ja suund ARK i
8) küsimustevoor taas,et mis minuarust mu vead...

Ei,tore oli.Juttu sai räägitud,naljugi raadiost kuulatud.
Noh ,meganärv oli sees,sest oli ju nii mõnigi teadmisteproov...seega soovitan soojalt,alati selgelt teavitada oma mõtteid,kui tunnete,et tehakse liiga v tembeldatakse mõni viga külge...noh,kui on-siis on.....

Edu!
22:52 25.05.2009
mm (registreerimata)
Kus Paides need õuealad on? :D Kure tänav ja Laia tänava ristiku poolne ots peaks vist kindlalt olema
14:07 27.05.2009
Ma julgen väita,et kindlasti on õueala ees ka vastav märk.....Üks kindel on Ristiku,kohe peale maksimarketit tuleb märki otsima hakata ja kuskil ta seal on ka....muid ma ei tea,Kure tänaval ma üldse ei liikunud eksamisõidu ajal,aa oleneb vast,kuhu viivad.Mul kesklinn,mäo,all vallimäe ja järvevaheline elamurajoon :D pärnu tn. ahjaaa, aasa kant ka,seal sai ämmaboxi ää teha sujuvalt ... aga soovitan võimalusel ise see linn läbi sõita,mina tegin enne eksamisõitu kerge tiiru linnas ja ümber,vahtisin märke,enamus keelukaid ja nipiga asju,et ehk tahavad mind kuidagi eksitada,siis tean....(kooli tegin tln.ja 5 aastat tallinnas ise sõitnud,paide ,ütleks ausalt-oli paras proovikivi.Tallinnas ikka märgid ,foorid ja kõik muu teevad liiklemise tunduvalt kergemaks,PAides mai tea,isegi teekattemärgistused kulunud,et vaevu aimad ehk...)
15:14 10.07.2009
SinineVälk (registreerimata)
Paides kõige asjalikum eksamineria, on vanem härrasmees, kes reeglina võtab vastu c ja d kat eksameid (nimi pole meeles). Väga konkreetne ja asjalik inimene, oskad sõita- saad läbi, isegi kui juhtud mõne vea tegema mille eest võiks läbikukutada. Sõita ei oska, läbi ei saa.

See kurikuulus juhkam või kudas teda siin nimetati, ei tööta enam ARK-s, peaks olema Põltsamaa autokooli sõiduõpetaja. Nii, et ärge kartke teda !

Paide põhi kohad mis eksamil probleemsed on Stop märk mäost paidepoole tulla,mündi ringteel- järve poolt tulles esimene mahasõit ringilt (loe sõida sinna ringile aeglaselt sisse, et jõuaks reageerida) Turu ja kohtumaja vahepeal üks järsk tõus kus lastakse käsipidurit kasutada.
12:19 07.08.2009
.................... ........ (registreerimata)
Sininevälk jutule lisaks, et selle toreda eksamineerija nimi on Väino Liiva :)
17:37 09.02.2010
Ley (registreerimata)
Tere

Kus kohas on Paides kohad kus tõmmatakse orki sõidueksami ajal?
Ja kas seal on normaalsed eksamineerijad? Olen kuulnud ,et üks pidi paras uss olema seal? oskab keegi nime öelda ,et saaks kõige hullemaks valmis olla kui minek on ;)

Aitäh
22:04 07.03.2010
Arks20 (registreerimata)
Jagan ka siis oma kogemusi Tallinnast Paide sõidueksamit tegema minemisest. Kuna Paides elavad sugulased ja nende tuttav on Paides sõiduõpetaja, siis sai too palgatud linna tutvustama. Sõitsin umbes tund või poolteist, kuulasin mõned näpunäited tõmmekate kohta (enam kahjuks ei mäleta, eksam oli 2 aastat tagasi) ja siis sõidueksamile. Kohale jõudes oli auto juba ukse ees ja eksaminaator autos ootamas. Lugesin siis kõik vajalikud asjad ette (pidin üles ka otsima), kontrollisin tuled üle ja sõitma. Sõit läks üldiselt viperusteta, mõned tobedad väikesed vead tulid aga ei midagi hullu. Kui pidin paralleelselt parkima, siis jäi auto natuke kaugele kõnniteest aga eksaminaator ütles kohe, et ma oskan seda küll, pole vaja lähemale nühkida. Lõpuks tagasi platsil, kuulasin vead ära ja sõidueksam läbitud. Ühesõnaga, kahe kuu asemel ootasin vaid ühe nädala, eksamineerija oli väga sümpaatne ja viskas naljagi, liiklust oli vähe ja ilm ilus. Kui keegi peaks tahtma seal eksamit teha, siis soovitan soojalt, eriti suviti, kui Tallinna järjekorrad on ajuvabad.
10:54 28.04.2010
458s (registreerimata)
Sain load ära tehtud mõlemad korrad oli se nö. raske eksamineeria , esimesel korral küll kukkusin läbi aga seeest olin nüüd palju kindlam.
Paide tõmmekad on need reastumised muidugi ja siis see kalle seal turu juures.Ma olin ennem harjunud vaatama peeglitest mis ümber toimub aga sõiduõpetaja ütles et sellega eksamineeria arvab ,et sa ei vaata niiet peab ikka korralikult üle õla vaatama ja nii oligi .
Inimesed ärge venitage.Mina tegin seda ja tagantjärele mõeldes rumalaim viga mida ma kunagi teinud olen..Edu kõigile:)
12:00 08.05.2010
mario37 (registreerimata)
Kes tuleb kaugemalt Paide Arki, siis on soovitatav ka enne mõnes Paide autokoolis paar sõidutundi võtta, sõidate läbi need nö. tõmmeka kohad.
23:45 24.05.2010
tk (registreerimata)
Nii tuleb kolmapäeval ette võtta paide arki-i minek, sai siin laupäeval paide ristipõiki läbi sõidetud ei märganud eriti mingeid tõmmekaid, jooned olid ka võrreldes jõhviga väga hästi näha, ning nüüd loodan paremat et olen tähelepanelikum kui jõhvis.
01:06 25.05.2010
to annimanninen (registreerimata)
Lihtsalt huvi pärast küsin, et kas sellele ringi mõttes kaheks jagamisele mingit seadusest tulenevat punkti ka välja toodi? Kui märgid ei näita kahte rada ja jutte ka pole, siis on see ju mingi ise välja mõeldud jura!?
Olen 6 aastat autojuht olnud, kuid selliste ringide peal mingeid reastumistrikke siiani pole harrastanud.
22:18 20.07.2010
sgsdfgsd (registreerimata)
Minu sõiduõpetaja ütles ka et ei pea tegema mingeid reastumisi kui pole vastavat märki...
20:58 04.04.2011
:) (registreerimata)
Paides oli 1 väga hea eksamineerija, vanem mees :)
Oli ikka paar viga, viis siis tagasi sinna kus olin vead teinud, ja kui sõitsin siis seal õigesti siis sain ikka läbi :). Aga jah, jälgima peab seal ikka, väga palju ühesuunalisi teid on seal ;). Edu ja jaksu ! =)
09:33 10.09.2013
Väike Hipi (registreerimata)
Sai ka ise käidud Tallinnast ja eksaminaatoriks sattus Hr. Väino Liiva. Kiidan väga, kõik juhised arusaadavad ja konkreetsed. Õnnitlen igaljuhul kui peaksite temaga oma eksamit tegema sattuma.
18:11 18.11.2019
Vot mis (registreerimata)
Meelega ei lasta läbi seal paide arkis raha tahavad teenida .
Paide on lihtne linn ja mis viga sa suudad sea teha kui ilusti soidad aga naed ikka leitakse meelega vigu ja proovi nendega vaielda
21:17 18.11.2019
to Vot mis (registreerimata)
Aga esita vastuväide/apellatsioon. Tallinnas vaatavad bürokraadid pardakaamera video läbi ning kui auto ees, kaamera vaateväljas ühtegi viga ei ole, siis peavad nad su eksamilt läbi laskma.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.