Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MIKS INIMESED EI TEA PAREMAKÄEREEGLIST MIDAGI!

17:14 26.09.2006
juhuslik74
Miks inimesed ei tea paremakäereeglist midagi!
Täna oli huvitav juhus Mitsubishi Lanceriga tibi sõitis mulle risti nagu mauk ette , vehib kätega näitab keskmist sõrme ja sõimab miks teed ei anna talle.Lähen autost välja, küsin milles probleem kas paremakäereeglit ei tunne või näeb kuskil peatee märki.See lajatab mulle mine P... ja hoia suu kinni ahv.Ning lisaks pargib auto ristmikule kõnniteele peaegu.Minu teada ei tohi parkida ristuva sõidutee äärele lähemal,kui 5 meetrit.Ei tea kuidas sellised küll oma load on saanud ja noh roppused mis sealt suust lendasid olid ka jubedad.Ime´,et siis liikluskultuur on selline nagu on

Muudetud 26.9.06 17:28

18:02 26.09.2006
markko (registreerimata)
Re: Miks inimesed ei tea paremakäereeglist midagi!
vaata, naistel on üks huvitav omadus-mehed tahavad nendega, ütleme viisakalt, lõbusasti aega viita.ja nagu sa mainisid, et tibi, siis oletan et oli ka blond, meetriste jalgadega.kui ei saa niisama lubasid kätte, ehk siis eksamit tehes nagu me kõik, siis on vaja võtta tarvitusele muud abinõud, ehk siis naiselikud võlud.edasi kasuta oma fantaasiat, kuidas need load tibide tasku satuvad... :) kuigi selliseid juhtumeid nagu sa kirjeldad (tibi sõitis mulle risti nagu mauk ette , vehib kätega ja sõimab miks teed ei anna talle) on maa ja ilm võimalik tuua näiteks.
23:06 26.09.2006
gennadi kurkov (registreerimata)
miks sa tibile sisse ei sõit siis ?
08:20 27.09.2006
juhuslik74 (registreerimata)
08:31 27.09.2006
tibimajandus (registreerimata)
Ka blondidel tibidel on närvid läbi - kogueag tulevad uued "mudelid" peale ja poldid neil, nagunii teevad nende uuemate "mudelitega" "proovisõite". Ja kui mingi keskpärane tibi tuleb ka veel oma õigusi nõudma siis viskab laksti kupli pealt ära.
Kui sõidaksid S mersuga siis oleks ta ego täpiks tõmbunud ja kaoks oma autoga nurga taha häbenema.
08:56 27.09.2006
Mul ongi parem auto,ei häbenenud ta kuhugi nurga taha.Oli lihtsalt ennast täis fuuria.Vaene mees kes tal on või olema saab.
10:46 27.09.2006
--- (registreerimata)
Sellistega kohtumiseks oleks vaja traktorit või mingit romu millest kahju ei ole. Seletagu tibi siis politseinikele-kindlustuses, et miks ta liikluseeskirju ei järgi.
10:55 27.09.2006
Tuudur
Tegelikult on meil vist üleüldiselt midagi korrast ära.
Näiteks selle paremakäe reegli vastu eksitakse ka seepärast, et kui sõita peateel, siis anna teed märk on küll kõrvalteel, kuid peateel puudub märk: peatee. Ja kui järgmisel ristmikul oleks samaväärsete teede ristmik, siis endisel peateel sõitja ei saagi kohe aru, et nüüd algab paremakäe reegli järgi liiklemine. Ma ei pea ju igal ristmikul, seisma jääma ja otsima ristuva tee ees olevat anna teed märki.
10:57 27.09.2006
kahjurõõm (registreerimata)
Magus oli vaadata kui üks seline tibi kärutas oma uue, kalli masinaga vastu vanemat seisvat jeepi, millel olid suured, veits roostes, kandilisel rauad ees. Loomulikult ei hakanud tibi autost välja tulema vaid kihutas sümdmuspaigalt minema...
11:08 27.09.2006
Pets (registreerimata)
Pigem on tegemist üldjuhul meie nõrga liikluskoolituse ja järelevalvega milletõttu juhid saavad sõita nagu jumal juhatas ja mingist eeskirjast neile rääkida on suht mõtetu kui sul saua ühes käes ja protokolliblanketi teises käes ei ole. Lihtsalt viiskudes maamatsidel kes ringi tatsasid nagu tahtsid nagu me alles hiljuti olime läheb kupliall midagi nässu kui rooli lastakse.
Politsei selliste asjadega suurt ka ei tegele kuna asi on tülikas väherentaabel ja kõrgemal nõutakse liiklussurmajuhtumite vähendamist.
Seega siis kiirus ja joove põhiasjad millele tähelepanu pööratakse.
13:10 27.09.2006
126
Jõhvis on väga palju samaliigiliste ristmike alasid.See mis seal toimub on hullem kui türgis.Asi pole tibides.Soliidsed härrasmehed ei tunne LE d.Politseiauto tuli ükspäev paremalt-jäin seisma et teed anda-Tema jäi kah seisma.Nii me siis vahtisime teineteist,viipasin veel käega et sõida-ei midagi.Tüdinesin ja sõitsin edasi.Siis tegi ka pollariauto oma vasak pöörde ja tossutas edasi.Huvitav kas politseikoolis LE d ka õpetatakse,või saab ka sealt diplomi raha eest osta.Mida tahta siis veel tavaliiklejast.
13:33 27.09.2006
Pets (registreerimata)
Jõhvis ja mujal tehti kokkuhoiu nimel samaliigiliste ristmike alasid. Paned ühe märgi püsti piirkonna alguses püsti mitte neli igale ristmikule. Aga igalpool on kohalikel omad väljakujunenud reeglid. Ka kortermajade rajoonide õuealadel on tekkinud igal pool omad peateed ja ei mingit paremat kätt. Sama näiteks ka Tallinna suurtes kaubanduskeskuste parklates.
Poled õieti ei teagi sellise reegli olemasolust midagi.
14:53 27.09.2006
sven (registreerimata)
a vesse maksimarket pani oma parklat läbivale keskmisele suuremale teele anna teed märke täis ja kusjuures neid ei ole mitte vähe seal. Ilmselt sai neil ka villand seal pidevalt olnud kõksudest, sest ega paremakäe reeglit niikuinii keegi eriti ei arvestatud.
15:16 27.09.2006
coupe924 (registreerimata)
On ka omal olnud juhus kus paremkäe reeglit mitte arvestav juht on ette kimand ja õnnetusest sipa vaid puudu jäenud.. ja siis nagu veel vähe sellest... välja kargas ja sõimama tuli... kuna arusaadavale seletusele ei allund siis sai üks, mitte sõbralik, tohlakas antud.... ning oh imet... meenusid ka talle LE. Ei kutsu nüüd kõigile eksijatele vastu pead andma kuid jah... see paremakäe värk on nüri
16:33 27.09.2006
Pets (registreerimata)
Parim kaitse on rünnak. Ja alati on teised süüdi .
20:47 27.09.2006
et te teaksite (registreerimata)
paremakäe reegel on see, et kellel tugevam parem käsi on, sellel on õigus
20:55 27.09.2006
küsija (registreerimata)
kui tulla tallinnas kotkapoja tänavalt ja teha parempööre tulika tänava poole siis nõmmeteelt tulijad ei taha aru saada et nad teed peavad andma,nii kotkapoja kui nõmmetee otsas on annateed märk.
http://otsing.delfi.ee/m.php
23:06 27.09.2006
mhmh... (registreerimata)
Tartus, kui mööda Pikalt tänavalt Annelinna poolt tulles vasakule Raatusesse keerata, siis tuleb minu meelest vastassuunast tulijaile, kes paremale keeravad, teed anda. Seda ei kipu teadma need vastassuunast keerajad. Ei tea, kas selle pärast, et ohutussaar on vahel. Mitu korda mööda kõndides näinud, kuidas auto seal passima jääb. Ise sõites kah seisma jäänud ja veendunud, et tüüp ei kavatsegi enne mind sõita.
23:08 27.09.2006
mhmh... (registreerimata)
Parandus: sõna "mööda" maha tõmmata.
20:30 29.09.2006
to: juhuslik74 (registreerimata)
saad sa äkki täpsustada, kellega tegu oli. Kas autoks oli punane Mitsubishi Lancer EVO9 noore 18a tibiga roolis? kui oli, siis saab küll nalja.
11:12 30.09.2006
markko (registreerimata)
jaaaa....järjekordne surmarelv-EVO IX 18a tibi käes......
13:07 30.09.2006
naine (registreerimata)
Mulle sõitis eile Järve Selveri parklas üks tibi paremalt ette - mina liikusin mööda keskmist sõiduteed (Aatriumi poole), tema tuli parkimiskohtade vahelt ning sõitis hoogu vähendamata minu eest läbi. Ise asjatas samal ajal kõrvalistmel oleva beebiga ning ilmselt ei pannud ta tähelegi, mis toimus.
Järgmisel hetkel üritas ta mulle taas ette keerata, kui hakkas parklast foori poole välja keerama. Oli juba poolteise meetri jagu tee peal, kui mind märkas ja pidurid blokki vajutas. Minu kõrvalrajal (või -real, ajan need kogu aeg segi) ei liikunud õnneks kedagi, seega sain varakult kõrvale tõmmata.
Kuna olen selle koha igapäevane külastaja, siis oskan selliseid sündmusi juba ette näha ja liiklen ise seal väääga ettevaatlikult. Seega siis ei juhtunud ka seekord midagi.

Parklates liiklemine on enamus inimeste jaoks mõistatus. Parema käe reegli järgi sõidab seal väga vähe inimesi. Enamus arvab, et parkimiskohtade vahelised teed on kõrval- ja keskmised peateed. Ja kui siis teinekord mõni üksik ka vastavalt parema käe reeglile "peateel" liikudes "kõrvalteel" liikujale teed annab, siis vaadatakse teda kui idiooti.
Võiks ju panna parklate sissesõitude ette märgid "Parema käe reegli ala", kuigi suure tõenäosusega unustataks seda vaadata.
15:10 30.09.2006
muide (registreerimata)
üks 18a tibi kulgeb küll uue punase EVO9-ga ringi. pargib sakala keskuse juures
15:43 30.09.2006
w (registreerimata)
aga mõnel pole ju paremat kätt
19:07 30.09.2006
naine (registreerimata)
"Mulle sõitis eile Järve Selveri parklas üks tibi paremalt ette..."

Lugesin nüüd ise ka üle, mida kirjutasin. Mõtlesin muidugi tema paremat, mitte enda oma.
11:56 01.10.2006
See oli mingi vanem tume lilakas,pruunikas roostes lancer.Ja see tibi tundus mulle küll juba vähe viiskamas vanuses.Nii umbes 30-35 vahel.Kuigi ega seda vanust nii täpselt tea ka.
09:27 02.10.2006
To:küsija (registreerimata)
Pange oma "Anna teed "märk ikka õigele kohale! Eestis käivad märgid ikka PAREMALPOOL tänavat ,teie märk on vasakul ja sellest Nõmme teepoole jääb PARKLA MÄRK.Kuni Kotkapoja tänaval on 2 ja 1/2 maja ja ristmikule paistab parkla märk ei anna keegi teie teed .
10:13 02.10.2006
muidumees (registreerimata)
mis te siin ikka kirute taga!!
kas teist keegi siis ise pole vahel sõitnud ette kellegile. lihtsalt vahel mõtted mujal ja tähelepanu hajunud. keegi teist ei ole rikkunud kunagi ühtki seadust ega eeskirja. alati lasete korralikult reastuda. näitate suunda. jne jne. vahel nii mõnigi tibi parem ja VIISAKAM juht kui võtta noori uljapäid, keda kordades rohkem kui nn arutuid blondiine!!
12:26 02.10.2006
R.K. (registreerimata)
idiootlikumat õigustust rikkumisele annab otsida: "kas teist keegi siis ise pole...".
12:58 02.10.2006
nipitiri (registreerimata)
to: Tuudur
"Näiteks selle paremakäe reegli vastu eksitakse ka seepärast, et kui sõita peateel, siis anna teed märk on küll kõrvalteel, kuid peateel puudub märk: peatee. Ja kui järgmisel ristmikul oleks samaväärsete teede ristmik, siis endisel peateel sõitja ei saagi kohe aru, et nüüd algab paremakäe reegli järgi liiklemine. Ma ei pea ju igal ristmikul, seisma jääma ja otsima ristuva tee ees olevat anna teed märki."
TEGELIKULT peab veenduma, täpset LE nõuet ei mäleta aga sellepärast on ka annateed märk ja stop märk sellise kujuga, et tagant poolt ära tuntav oleks. Ei viitsi vaielda aga lihtsalt edaspidi ehk mõni kolks jääb ära:)
21:49 03.10.2006
Fiks (registreerimata)
Kui see jopski oleks sinu asemel siis teaks ta küll paremakäe reeglit, see oleks talle kasulik. Kahjuks on meie pollerid lasknud liikluskultuuril hääbuda. Proovi saksas, rootsis nii käituda saad korraliku trahvi. Võta vabalt, selline on slaavi kultuur.
08:58 06.10.2006
Errvee (registreerimata)
Tartus on teeremondiga üldse tähelepanu hajunud ...

näide Jakobi mäe alt, kus peatee pöörab Jakobi mäe ja Kroonuaia tänava vahel. Jakobi mäe remondi pärast arvatakse, et peatee ühe otsa puudumise pärast peatee teisest otsast tulijad enam peateel polegi

ja õigust jääb veel ülegi ...
12:29 06.10.2006
badblock (registreerimata)
ainuke koht, kus eestis peamiselt parema käe reeglit kohtab on Tartu, eriti Tammelinn. Nüüd on Tallinnasse kah selliseid ristmike ilmunud. Tegin tartus omal ajal õppesõitu, siis küll tundsin seda reeglit, kuid Tallinnas olen selle vajaduse täitsa ära unustanud.
12:55 06.10.2006
Tsiklimees (registreerimata)
Tallinnas kohtan paremakäe reeglit väga tihti. Paremakäe reegel ei tähenda alati võrdõigusliku ristmiku. Paremakäe reeglit läheb vaja ka seal kus peatee suunda muudab, kõikvõimalikud parklavariandid j.n.e.
13:30 06.10.2006
kuu (registreerimata)
mina olen korra sõitnud vasakult tulevale autole meelega ette, kindlustus ostis auto ära ja mina sain tähistama minna oma auto müüki.
praegugi kuluks üks väike kõks ära vastu esistanget, vajab teine värvimist, nii et hoidge silmad lahti, mina pidurit ei kasuta.
lill
13:50 06.10.2006
küssa (registreerimata)
Valgustage liikluspetsid, kas parkla ikka on koht kus kehtivad tänava liikluseeskirjad, liikluskindlustus seal vist ei kehti?
14:22 06.10.2006
to:küssa (registreerimata)
Huvitav kui kallilt load ostsid?Kahju et kirjutada oskad aga Liikluseeskirja lugeda ei oska?Lihtsalt laiskus?
14:29 06.10.2006
Yoobik (registreerimata)
Kunagi üheksakümnendate aastate teisel poolel juhtus minuga Tartus selline ltõestisündinud ugu. Olin TÜ doktorant ja meile toodi Lätist kaupa lätlaste endi kaubikuga. Läksin neid linna servale vastu võtma ja juhendasin siis läbi linna kesklinna (Näituse tänava kaudu). Kui olime mitmest ristmikust üle sõitnud, küsis juht, lätlane, minu käest, et mis imelik liiklusmärk see on, kus selline x-kujuline rist peal on? Seletasin siis oma veidi vigases vene keeles, et võrdsete teede ristmik, tuleb vaadata alguses paremale ja läbi lasta. Lätlasest juht oli väga-väga imestunud sellise asja üle...
15:03 06.10.2006
126
Lätlane oli load küll siis ostnud.See märk pole ju euroga tulnud.Oli juba sügaval vene ajal olemas
18:10 08.10.2006
daisi (registreerimata)
Miks ei tea? Kuidas miks - ikka kahel põhjusel: esiteks ei tea 90% eesti roolijatest liikluseeskirja paljusid punkte, teiseks on ******slikus Eestis saanud normiks, et ühtki liiluseeskirjasätet ei täideta. Olen korduvalt teinud ettepaneku rahva raha kokkuhoidmiseks - mitte maalida tänavatele jooni ja üles riputada liiklusmärke, kuna liiklejad eiravad neid niikuinii...
15:58 10.10.2006
Rex (registreerimata)
To küssa:

Kindlustus kehtib. Aasta tagasi libises esimese külmaga mulle sisse vasakult auto ja kindlustus maksis kõik välja. Õnnetuse skeemi vaadates ütles veel et siin on kõik selge - parem käsi oli mehel kinni!!
16:10 10.10.2006
VVV1
... sest mälu on vilets ja mugavam on harjuda automaatselt liikuma ainult liikusmärkide ja fooride järgi, kui enne ristmikku liigutada ajusid sellel teemal, et kes siis ikkagi kellele teed andma peab. Parema käe reegel meenub vast ehk vahetult enne pauku või selle ohtu.
Automaatselt ja peast teatakse ainult kümmet-kahtekümmet LE enim vajaminevat sätet. Parema käe reegel nende hulka siis arvatavasti ei käi.
Samas mõnes samaliigiliste teede ristmikega rajooonis elav inimene teab seda reeglit hästi.
Tihti inimeme teab ja suudab effektiivselt kasutada ainult neid teadmisi ja oskusi, mida tal ainult pidevalt vaja läheb. Sellest ka minu suhteline vastumeelsus igasuguste juhi elektrooniliste ja muude "abimeeste" suhtes, mis lõppkokkuvõttes viivad meid sinna, et enamus juhte ei oska roolitaga enam midagi asjalikku ise teha, eriti, kui seda peaks vahest harva vaja minema. Mugavus on küll mugav asi, aga elu edasi ta ei vii. Viib tagasi.

Muudetud 10.10.06 16:21

18:57 12.10.2006
Blond manki (registreerimata)
On minulgi tulnud enda auto esiklaasi kaudu neid juhmi näoga keskealisi pereisasid vaadata, kes parema käe reeglist pole kuulnudki. Nt Ülemiste Keskuse parkla, kus sebraga külgnev n.ö. keskmine lai tee ristub kitsamate kõrvalteedega. Olen kohe kiuste jäänud palju laiemal teel liigeldes seisma ning paremalt läheneva autojuhiga 10 sekundit tõtt vahtinud. Kohati mõtlen juba tõsiselt suure sildi peale ("Parem käsi on parem"), mida siis vajalikul hetkel teisele kaasliiklejale läbi esiklaasi näidata. Aga kui olen blond naisterahvas musta bmw roolis, kas siis peaksin need mõtted ja LE enda kolust kiirelt kustutama? Vähemalt siinsed "õiged mehed" eeldavad seda ju kõikidelt naistelt, eriti blondeeritud naistelt. Press any key.
20:15 16.04.2020
eesõigus (registreerimata)
Veel natuke paremakäereeglist parklates.

"Parklas liigeldes ei ole eesõigus alati sellel, kes sõidab laiemal teel .

Parklas toimuvad “kõksud” moodustavad kõigist kindlustusjuhtumitest tubli kolmandiku. Päris tihti eksitakse eesõiguse andmisel ja võtmisel: alati ei võida see, kes sõidab laiemal teel. Parklas kehtib parema käe reegel alati kui eesõigus ei ole liikluskorraldusvahenditega teisiti määratud."

https://forte.delfi.ee/news/varia/parklas-liigeldes-ei-ole-e
esoigus-alati-sellel-kes-soidab-laiemal-teel?id=89582451

https://www.youtube.com/watch?v=GWvjThChOfs&feature=emb_
title
07:35 17.04.2020
. (registreerimata)
Sellise küsimuse võib püstitada väga lihtsalt- miks osad autojuhid on lollid?
08:07 17.04.2020
mati1222 (registreerimata)
kui selliseks jutt läks, siis olekt parem küsida: kust lollid juhtimisõiguse said
09:56 17.04.2020
Hmm.... (registreerimata)
Miks on jutuks ainult parklad?
Õuealad on sama lugu.
Kellel on laiem tee, sellel on "järelikult peatee".
Ja ühtlasi on sealne max. 20 km/h "ainult lollidele".
"Peateedel" uhatakse täiega.
10:55 17.04.2020
A! (registreerimata)
Jah, kui kaskolaksu on vaja, siis võib kaubakeskusi külastada : )

Väike kivi ka platside omanike/haldajate kapsaaeda. Vaatasin mapsist, et seal Roccas on sissesõidul küll õueala märk üleval, aga teemärgistus jätab suhteliselt üheselt mulje, et sõidad avalikul teel. Ilmne vastuolu. Kui on teemärgistus, siis joonistagu iga vahesõidu ette ka ristid maha. Siis ei saa küll olukorda enam valesti mõista.

12:39 17.04.2020
. (registreerimata)
No jummel küll- õueala märk on konkreetselt üheselt mõistetav ja selle lõpetab teine märk, seega kui sõidad õuealale, on käitumisreeglid teada. Mingi teekattemärgistus ei muuda seda.
12:44 17.04.2020
Lisan näiteid veel (registreerimata)
Õuealalt väljasõidul peab andma teed. Tartus annelinnas on kohti kus otsesõitjal lõppeb õueala ja peab andma teed sellele vastutulijale kes teeb tema ees vasakpööret (vastutulija)
14:18 17.04.2020
IIGAR (registreerimata)
Ja mitte ainult ei ole õuealal max 20km/h.
Seda juhul kui jalakäia ei ole alal. kui nii siis mitte kiiremini kui jalakäia.
18:02 17.04.2020
. (registreerimata)
Roccas on dumbuseritele isegi kollane silt üles pandud, kus kirjas, et kehtib parema käe reegel.
https://goo.gl/maps/pdQ3tkJsngr5EHH38
09:48 18.04.2020
punktikesele (registreerimata)
See silt on "vales keeles".
Olen tähelepanud, et enamus ässasi räägib meie suure naabri keeles.
10:33 18.04.2020
... (registreerimata)
Paraku on nii,et kui juhilubade kättesaamisest on juba palju aega möödas,siis ei liigelda enam nii korralikult kui kunagi autokoolis seda tehti.Kes laseb ennast peale juhilubade kätte saamist kohe lõdvaks,kes hiljem,kuid lõdvaks lasevad ennast kõik.Kes rohkem,kes vähem.Inimesed on erinevad ja seda paraku teine inimene muuta ei saa.Ainult saab tähelepanu juhtida liiklusreeglite mitte täitmisele aga kõigi puhul ei aita ka see.Kui parklas mõni juht eirab paremakäe reeglit,siis mõni teine juht teeb samamoodi,kuna arvab,et nii ongi õige,siis eirab juba kolmas paremakäe reeglit,kuna teised teevad ju samamoodi ja nii see lumepall veerebki ja muutub suuremaks ning lõpuks ei saa enamus juhte enam üldse aru,et neil on tekkinud harjumus,mis ei ole liiklusreeglitega kooskõlas.Muidugi on neid ka,kes teavad,et rikuvad aga neid see ei huvita ja nemad sõidavad kuidas tahavad.Ja kui mõni korrektne inimene hakkab vastavalt liiklusreeglitele sõitma,siis vaadatakse et mis see loll küll teeb!
11:27 18.04.2020
samast teemast (registreerimata)
Kui kaubanduskeskustel oleks suurem huvi säilitada oma klientide vara (ja seega ka klientuur), siis nad saaksid lisada ka "samaliigiliste teede ristmike" märke oma parklate alale. Ma saan aru meie lihtsustatud suhtumisest, et tegu on lollide ja saamatutega, kuid kaubanduskeskustele on nad raha toojad.

Kunagine selleeteemaline kajastus Acceleristas

https://www.accelerista.com/uudis/eesti/parklas-liiklemine/
11:37 18.04.2020
63amg (registreerimata)
kindlam ja lihtsam oleks paigaldada anna teed märgid! paremakäereegel on paljudele üle mõistuse ja nad ei saa sellest aru.paljud ei tea isegi seda, milline on parem või vask käsi
12:11 18.04.2020
. (registreerimata)
No selgitage ühte asja- et juhiluba kätte saada, tuleb käia autokoolis ja teha sõidueksam- kas nüüd autokoolis ei õpetata liiklusseadust selgeks või milles siis küssa, et pärast liikluses ollakse kui peata kana?
Selles ülbemast kontingengist muidugi pole mõtet rääkida- taolised teevad ise teistele reegleid.
15:24 18.04.2020
tublimiis
See "Samaliigiliste teede ristumise" märk on üldse üks arusaamatu leiutis, mis ajab tihti paljusid segadusse ja arvatavasti paljud ei teagi ka seda parklate paremareeglit. Samaliigiliste teede märk on eriti jabur linnades. Nt. Tartus on neid päris innukalt kasutuses ja jaburates kohtades. Kunagi alguses "Bauhofi" väljasõidul oli see samaliigiliste teede märk, siis tekkis seal alatihti jamasid, siis pandi "Anna Teed" märk, ei aidanud ka see ning lõpuks pandi üldse "Stopp" märk ja asi paistab toimivat. Aga see Tartu liikluskorraldus ongi suht jabur. Muidugi oleks parklas need "Anna teed" märgid ehk tõesti mõttekas, kuidneid on siiski vist suht jama paigaldada, seega jääb ainult loota, et teine liikleja jagab matsu ning endal igaks juhuks ristumiskohani jõudes hoog minimaalseks võtta, et jõuaks ikka reageerida.
16:14 18.04.2020
tartu om heade mõtete linn (registreerimata)
16:22 18.04.2020
... (registreerimata)
Kuidas saab üks liiklusmärk kedagi segadusse ajada? Noh sellist, kes juhiloa siiski ausalt kätte saanud. Parema käe reegel on lihtne ja loogiline väiksema liiklusega tänavatel ja ka parklates sobilik, sest seal vähe teine olukord kui tavalisel tänaval.
16:45 18.04.2020
grigoori
#Roccas on dumbuseritele isegi kollane silt üles pandud, kus kirjas, et kehtib parema käe reegel.#

Tegelikult ei ole dumbuseritega siin suurt pistmist. Lihtsalt liikluskorralduse muudatus. Aastaid olid parkimisaladest sellele "trassile" väljasõidul peatee märgid. Kes harjunud, see ei pane tähelgi, et märgid maha võetud.
17:06 18.04.2020
. (registreerimata)
guugli mapsi järgi oli seal juba 2011a õueala märk. seega väljend aastaid on nii ja naa- võib ka öelda, et juba aastaid on seal õueala, aga kuna juhid ei pea seda miskiks, pandi ka kollane kiri lisaks.
17:32 18.04.2020
grigoori
Ei satu sinna parklasse tihti, aga veel eelmisel aastal olid vahekäikude väljasõitude ees anna teed märgid.
17:36 18.04.2020
tublimiis
Aga näe,"...", ajab nii see liiklusmärk kui ka paremakäereegel juhte segadusse, eriti kui ristmikule juhtub samal ajal eri suundadest rohkem kui 2 autot - siis mõni, kellel on esimesena sõidu õigus, jääbki passima, kuni talle märku annad, et mine. Samasugune passimne toimub sageli ka parklates. Ehk mõnel loogoka lonkab, ei tea. No, Tartus on mõned samaliigilised märgid ikka suht tiheda liiklusega tänavatele pandud.
16:30 19.04.2020
. (registreerimata)
Pärnus majaka parklas võid päevas mitu avariid teha kui soovi,mis sest et märgid maas aga parklas jälgivad seda vähesed.
14:49 20.04.2020
parm... (registreerimata)
siis tuleb suurem auto võtta ja tehagi mitu avariid neile, kes ei jälgi. Ega muu aita!
16:52 20.04.2020
grigoori
Miks just auto? Tank oleks veel parem, ei pea pärast värviparandusi tegema.
20:45 20.04.2020
Kui olin algaja juht (registreerimata)
Olen seda märganud, et paljud ei tea paremakäereeglist midagi ja ühest vastust ei oska öelda, miks see nii on.

Üks asi on kindlasti see, et see värk on natuke segaselt ehitatud ja raske on ära tabada seda hetke.

Samas, mida teevad autokoolid? Ma ei tea rääkida teistest autokoolidest, aga mina oma autokoolist mäletan paremakäereeglist rääkimist väga vähe.
Samuti õppesõidul ma ei mäleta paremakäereegliga sesoes mitte midagi.

Algselt, kui ma juhiloaga sõitu läksingi, siis ma ei teadnud mitu aastat sellest reeglist praktiliselt mitte midagi, alles hiljem õppisin seda tundma, õnneks ühtegi avariid teinud ei ole.

Enda puhul ma süüdistaksin autokooli, et too paremakäereeglit korralikult läbi ei võtnud.
14:37 21.04.2020
... (registreerimata)
Mina mäletan jälle,et minule räägiti küll autokoolis paremakäe reeglist ja õppesõitudel sai seda ka praktiseeritud.Kui mulle autokoolis ei oleks sellest räägitud,siis võimalik,et tänu sellele poleks ma juhilubegi saanud.Paremakäe reegel on minu arust küll väga tähtis.
16:23 21.04.2020
vanames
Mida rääkida tavaliiklejast kui isegi politseikoolis tõenäoliselt paremakäe reeglist räägita midagi. Jõhvi uue politseimaja ümber on kõik nn. paremakäe reegli ala.
Vormis politseitibid uhavad oma parketimaasturitega mööda Rahu tänavat nii et шум стоит, kui ma hakkaks seal parema käe reeglit taga ajama sõidetaks must iga päev üle. Targem annab järele ja mulle pole probleeme vaja. Peab ettevaatlikult nina välja pistma ja uurima :).
Kunagi ammu ammu DOSAAFi autokoolis ütles legendaarne sõiduõpetaja Hansman kuldsed sõnad - Sina võid reegleid teada ja tunda, kuid liikluses arvesta et ümberringi on kõik lollid!
18:00 21.04.2020
... (registreerimata)
Aga huvitav, millest see kellegi vasakult käelt välja tuiskav mammi või tibi või rullnokk üldse mõtleb? Kas ta üldse mõtleb sellele, et mingis ristumiskohas kehtib mingi reegel või tal on totaalselt poogen igasugu reeglitest ja lihtsalt sõidab ja teised tõmmaku eest ära?
19:57 21.04.2020
küsimus vanamehele (registreerimata)
Palun ka tõlget. Mina pole koolis nt õppinud kolmandate riikide keeli.
20:01 21.04.2020
... (registreerimata)
Maailmas on kahesaja riigi jagu, milline see kolmas on?
ja kui inimene tunnistab, et ei oska keeli, siis natukene ikka võiks häbeneda- keeleoskus pole kedagi rikkunud.
20:01 21.04.2020
looder23
Täpselt nii, nad sõidavad ja neil on täitsa poogen.

Samas ma ei saa aru, et autokoolis ei võetud paremakäe reeglit korralikult läbi... Mis mõttes? See on ju väga lihtne, kui paremalt läheneb sõiduk, siis annad talle teed, kui pole sätestatud teisiti. Lihtne. Ja kui ei tea, kas on teisiti sätestatud, siis arvesta, et võid liigelda kõrvalteel. Nii lihtne see ongi. Ei ole vaja erilist tudeerimist ja põhjalikku läbi võtmist.
22:11 21.04.2020
Tead mees (registreerimata)
Kasuta Translatorit, kui nii piinab.
Seda "kolmandat keelt" räägib maailmas 250 miljonit inimest, see, et sina ei oska ja seepärast veel tähtis oled- see on üsna naeruväärne.
22:20 21.04.2020
Marko
Otsetõlge ei anna midagi, see on tänavaargoo.
23:19 21.04.2020
Esiteks, pole regemist mingi tänavaargooga, tegemist on lihtsa sõnumiga "müra seisab". Kihutab, et müra seisab, üleval, jääb maha vms.
Ka saksa keelt purssida püüdev võiks oma saksakeelse väite siiski üle kontrollida ja ära parandada, seal on pisut asjad valesti. Mitte grammatiliselt aga keeleliselt.
Õige on nii, kui juba mölluks läks:

Si el automóvil viene de la derecha, debería ceder el paso.
08:18 22.04.2020
Kas teate (registreerimata)
Ka mind häirib suhtumine et me räägime ja saame aru vene keelest. Eestis peab oskama eesti keelt. Soome vene saksa ingluse on igaühe oma eelistus.
09:21 22.04.2020
marita57
# Maailmas on kahesaja riigi jagu, milline see kolmas on?
ja kui inimene tunnistab, et ei oska keeli, siis natukene ikka võiks häbeneda- keeleoskus pole kedagi rikkunud.

Euroopa Liidu liikmesriikides (sh Eestis) on termin "kolmandad riigid" täiesti ametlikus kasutuses riikide kohta, mis ei kuulu Euroopa Liitu (sh Vene Föderatsioon, vene keel ei ole Euroopa Liidu ametlik keel).
Nii et pole mõtet ironiseerida!
13:01 22.04.2020
Te võite kutsuda oma rumalusest keda ja mida mismoodi tahes.
Venemaa on üks maailma võimsamaid riike, vene keelt räägitakse maailmas 2x enam kui saksa keelt, tsipa vähem kui inglise keelt, see on ka ÜRO ametlik keel.
Nimetate oma naabrit ka "kolmanda sordi inimeseks"?
Ei imesta, teid endid nimetatakse nt Siseministeeriumi tippametnike poolt juba mitte kodanikeks aga subjektideks, seega on üldrahvalik allaläik ilmne.
Hõiskamine ja uhkus selle üle, et ei valda naabri keelt- see on muidugi klassika ja omane eestlasele, kes olla on uhke ja hää!
Selle keele valdamine avab uksed ka teiste slaavi keelte osas muide, nagu rootsi, taani, norra keeltest ühe valdamine tagab ladusa suhtumise kõigis kolmes keeles.
Aga- reformikatel on ajupesu õnnestunud hästi, seda on näha.
Venelased on süüdi!
Kui on sõidukite juures midagi ebaselget, on kõige objektiivsem ja arusaadavam selgitus nt venekeelne.
16:30 22.04.2020
63amg (registreerimata)
huvitav,mis küll teeb venemaast maailma võimsama riigi!
võibolla oli see nali ja ma ei saa naljast aru
17:46 22.04.2020
to marita (registreerimata)
hiina ei kuulu ka meie liitu, aga hiina keele õpe on vägagi populaarne. inimene, kes tahab olla haritud ja tänapäevases maailmas hakkama saada ja ringi liikuda, võiks osata natukene rohkem keeli kui üks. prantsuse, saksa, inglise, hispaania, mandariini- ühed enimkasutatavad keeled maailmas ja kui lisada veel rahvaarvu järgi mõni suurriik, siis venemaast ja indiast ei saa mööda vaadata. mõttetu on tatsata siin maarjamaal ühe koha peal ringi ja tänitada, et kolmandad riigid kolmandad riigid. pisike eesti sõltub tihtipeale neist kolmandatest riikidest üsna palju. viimati kasvõi "kaitsemaskide" osas.
18:15 22.04.2020
arvates nii (registreerimata)
Mina õppisin saksa keelt sest seal olen käinud aastas korra, no vahel jääb aasta vahele. Aga venemaale pole asja olnud. Vaatan iga päev ka saksa kanaleid.
18:32 22.04.2020
Hea 63amg (registreerimata)
"võibolla oli see nali ja ma ei saa naljast aru"
Sa ei saa paljudest asjadest aru- ei saagi sulle üldse rumalust pahaks panna. A propat võtad hästi vastu, tõeline globalisti unistus!
19:06 22.04.2020
mann aus Tartu (registreerimata)
koolis oli vene ja saksa keel. inglise keele olen ise ära õppinud. ja vene keele unustanud sest 20 aastat pole olnud vajadust kasutada.
20:42 22.04.2020
Kui olin algaja juht (registreerimata)
Tegelikult ei piisa sellest, kui autokoolis õpetada, et kui paremalt läheneb auto, siis annad teed.
See asi ei ole nii lihtne.
Alustuseks tuleb inimestele selgeks teha, kus ja miks üldse kehtib paremakäereegel, see on tegelikult kohati üsna keeruline ja vajaks põhjalikku õpet.
Samuti võiks paremakäereegli põhjalikult läbi võtta libeda täiendkoolitus, mis ma eeldan, et veel kehtib.

Paremakäereeglit on meil palju ja väga ootamatutes kohtades ja inimesed ei tunne neid kohti ära, ilmselt nad ei mõtlegi neile.
Paljud suhtuvad mingisse asja, et loogiline peatee, mis sellest, et seaduses pole olemas sellist asja nagu loogiline peatee ja avariis jääks süüdi hoopis keegi teine, kui paljud arvavad.

Kui meie riik soovib kasutada niipalju paremakäereeglit, siis tuleks ka autokoolides see väga põhjalikult läbi võtta.
Mina just nimelt autokooli pärast ei teadnud sellest midagi ja õppisin alles aastatega selle selgeks.
Autokoolis räägiti sellest kuidagi mööda minnes ja ma ei saanud mõhkugi aru.
Õppesõidul ei puudutanud mu sõiduõpetaja ka mitte kordagi paremakäereeglit või, kui isegi puudutas, siis nii vähe, et ma ei mäleta ja ei saanud sellest ilmselgelt aru.

See on praegu ehe näide, et olukorda tuleks muuta.
Mul on sellest asjast juba 20 aastat möödas, kumbki õpetaja enam ei tööta ilmselgelt sellel alal.
22:50 28.04.2020
parm... (registreerimata)
20 aastat tagasi ei õpetatudki kedagi sõitma ju :)
Kui sul läks endal aastaid, et seda selgeks saada, siis on asjad kurjasti!
Mis sai sellest punktist õpetuses - "kui sa ei tea, mis teel asud, siis ALATI eelda, et oled kõrvalteel." Ja kui märke ei ole või ei mäleta, siis tasub silmad aegsasti paremale pöörata ja kiirust vähendada!
Ja ärge unustage rattureid, kergliiklejaid! Edu!

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.