Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: ILUS VÕI ERILINE VELG VÕI RATAS

18:39 01.03.2007
Kärss
Ilus või eriline velg või ratas
Kas just päris velgede iludusvõistlus, aga ootaks siia pilte, mis on teie arvates väärinuks pildistamist ka ainuüksi velje pärast. Nagu piltidelt paistab, on mu maitse üsnagi sarnane BMW originaalvalukatega:)

Muudetud 13.10.10 21:33

18:57 01.03.2007
Kärss
Re: Ilus/eriline velg/ratas
veel mõned huvitavad. Võib avaldada ka niisama arvamusi ;)
19:02 01.03.2007
vuoeldas
OT, aga kas oskad anda lingi või linke 700 seeria BMW kuudika kohta.
19:13 01.03.2007
Kärss
Ei oska, need olid ikkagi päris haruldased asjad. Ise 700 universaali näinud polegi, aga Saksas BMW klubide üritustel olevat nähtud. Vana viiesajast universaali olen ka oma näpuga Soomes katsuda saanud, paraku digifotograafia eelsel ajastul. Pildimaterjali on endal veidi rohkem.
PS: mulle raskelt meeldib Su valitud nimi. Tervitustega Kaerss :)

Muudetud 1.3.07 19:15

19:33 01.03.2007
ping (registreerimata)
Päris tõeline KODARVELG. Ei tea kas Eestis ka keegi selliseid pakub?
19:38 01.03.2007
vuoeldas
Eestis olen näinud ühte 700 universaali, kolhoosituuning kahjuks, Granada pära oli külge aretatud. U. viis aastat tagasi veel liikus. Huvitav, kas need Saksas liikuvad kuudikad on tehasetöö, sõbraliku tuuningufirma aretus(nagu universaal S-klassi mersud) või kuldsete kätega Helmutite looming?
PS. Nimi on uhke, see väljendab vaikivat protesti lokkava ebavõrdsuse vastu. Kus ühed on võrdsemad ja saavad endale lubada igale eestlasele nii südamelähedasi õõõsid, ääääsid, üüüsid... Teised, lihtinimesed, on vaimselt lömastatud ja peavad läbi ajama eurotähestikuga:)
PSS. Reaoul on ka ilus nimi.
19:39 01.03.2007
vuoeldas
PSSssss paluks PPS-iks lugeda.
01:42 02.03.2007
Kärss
Küll sain kaua otsida, enne kui üles leidsin selle. Pildil siis Citroen CX ja pildi allikaks GTI Magazine 1/2000. Minu arvates üks stiilsemaid, kus kodarate disainimise abil kogu velge on hoolega disainitud.
09:16 02.03.2007
ts (registreerimata)
Offtopic, kuid voeldas'e palvele ei saanud mitte vastamata jätta

5 ja 7 seeria (nagu ka Bentley, RR ja W126 ) universaalide kohta on natuke lugemist siin: http://mitglied.lycos.de/albeyer/id47.htm

seal on muudki huvitavat 8-)

nii et head lugemist!
11:44 02.03.2007
Aarne. (registreerimata)
Renault 19 sportmudelitele lisavarustusena pakutud haruldased originaalvaluveljed.
Velgede nimedeks on "Espace" (valge luukpära) ja "Maraccana" (hõbedane kabriolett).
16:24 03.03.2007
qwalda (registreerimata)
80ndate lõpu ja 90ndate alguse prantslased on ikka maru ilusa disainiga... tänapäeva omad üldse selliselt enam ei meeldi! :(

aga omapärastest velgedest rääkides tulevad mul meelde
kohe itaallaste looming ja alfa originaalid http://www.garedcars.com/New_Design/images/Wheels/Alfa4000.j
pg
16:55 03.03.2007
? (registreerimata)
Kulla Kärss, vähe sellest, et su teemapüstitused on alatihti suht mõtetud on maitse ka taandarengus ning vihje BMW suunas kinnitas mu arvamust, et eks sa üks rullnokk oled, edu ja pange nüüd mu kommenteerimisvõimalus lukku kuna Kärsa kallal ilkuda ju ei tohi nagu varasemalt on aeg näidanud ...
14:27 07.03.2007
VVV1
Velg on autol kindlate ja konkreetsete ülesannete täitmiseks loodud tehniline sõlm. Teda saab disainida ainult teatud raamides, kus tema tehnilised omadused ei halvene. Väga "mägedesse" minna selle disaini ja "stiilsusega" ei saa, kui ei taha tehnilisi omadusi halvendada.
Paraku seda aga tehakse, eriti omane ameerikamaale.
Minugiarvates võiks sellised inimesed tegeleda parem mingisuguse kõrgstiilse moerõiva loomisega, mitte autodega. Neid asju keegi vähemalt tänaval ei kanna ja iseennast ja teisi oma "stiilsusega" ei häiri. Või "hoiaks jumal" veel tõsisemate tagajärgede eest, kui lihtsalt kellegi häirimine.

Kusjuures mõned siin väljapakutud velgedest on isegi disaini kohapealt suht maitselagedad, tehnilisi omadusi puudutamata.

Muudetud 7.3.07 14:29

14:42 07.03.2007
audi a4 v6 (registreerimata)
to VVV1

ma arvan, et sina küll ette ei ütle, mida teised inimesed teevad/disainivad, kui see sind ei sega, siis võiks ikka väheke tolerantsi ka olla!!
15:35 07.03.2007
mmss (registreerimata)
Ka mina arvan, et paljud neist velgedest olid maitsetud, eriti need kullaga neegrite bling-bling asjad. Tolerantsiga pole siin midagi pistmist, on loomulik kui inimene väljendab seda kui talle miski meeldib või ei meeldi. Kui sulle sibul ei maitse ja seda välja ütled, siis pole sa ju ebatolerantne, või kuidas?

Aga meeldivaim oli see alfa velg, loomulikult peaks ta ka ilus olemiseks alfa all olema. Ka vana M5 originaal on kena, samuti muidugi autoga komplektis.

Kogu selle velgede ja tuuninguvärgi kohta ütleks seda, et tuunigu igasugused garaazhiinimesed oma autosid kuidas tahes, disainiharidusega ja hea maitsega tehasedisainer disainib ikka lahenduse, mis on ka aastate pärast proportsioonis, stiilne ja silmale mõnus vaadata.
12:58 11.03.2007
zuuz (registreerimata)
Võibolla olen ma loll, kuid mingi aeg tagasi oli hr Kärsa teema, kus ta tegi eestlasi maha, et need ainult valuvelgede peale mõtlevad. Ja nüüd terve posu valuvelgesid. Ainuke, mis siin kena oli, on see bemm, kel kummi ääres valge riba on. Muu on jura bling bling. Bling bling on ka muidugi nunnu, aga siis peaks terve masin bling bling olema...
Tegu on aga minu subjektiivse arvamusega, mis ei taotle obektiivsust, kui rääkida tähtsat juttu.
16:09 11.03.2007
Kärss
Ei ole kedagi maha teinud, lihtsalt ütlesin tookord, et on veel palju teisigi variante kui valuvelg, sest tõesti, isegi originaal plekkvelg aitab praegu massist paremini eristuda kui mingi suvaline 5-kodaraga valukas, mille leiab pea iga teise auto alt. Ka siin on mul näidetena toodud igasuguseid muid asju, muuhulgas ka mõned veidi erilisemad valuveljed
15:28 12.03.2007
VVV1
Vaevalt, et ainult eestlased valuvelgede peale mõtlevad. See on vast üle maailma ühe veel suht vähekogenud autoomaniku "esimene meelisteema" auto tuunimisel. Samas asendatakse orginaal plekkveljed oma omadustelt suht "samasse auku" (või näiteks isegi raskemate) alumiiniumvelgedega. Ilusamad on nad kahtlemata, aga tehnilises mõttes vaevalt, et millegiga eesrindlikumad. Eriti auto all, mis ka ise tehnilises mõttes millegi erilisega silma ei paista ehk tavalise rahvaauto all.
Nende velgede, mis on tehnilises mõttes paremad tavalisest alumiiniumveljest või plekkveljest, hinnad hakkavad sealt, kust ühe tavaauto tavakasutaja võimalused lõppevad.
Naljakd on need jutud, mis hakkavad automaatselt pärast aluvelgede allakruvimist sellistel "autotuunijatel" - kui palju minu auto tehniline sooritusvõime nüüd paranes.
Valuvelgede puhul kahjuks jällegi üks tavakasutaja oskab hinnata ainult nende välimust, mitte nende tegelikku headust. Sellest ka automüüjate poolt see rohke lisavarustusena odavate valuvelgede pakkumine.
Viimasel ajal on ka tendens, et orginaalvaluveljed on suht kehva kvaliteediga.
Kui tahad saada head orginaalvaluvelge, peab seda otsima enamsti auto alt, mida toodetakse ainult valuvelgedega ja plekist analoog üldse puudub.
Aga seal ei ole enam tavalisest pereautost juttugi.

Muudetud 12.3.07 15:30

16:30 12.03.2007
tartsx (registreerimata)
to VVV1
Mis värk sul nendega velgedega on? Autoga olen mõned kilomeetrid läbinud ja igasugu velgis seal all nendel olnud. Ei ole minul mingeid omadusi paranenud ega halvenenud, ei ole piduritega nende midagist juhtunud ega muud. Proovi ükskord aru saada et kedagi ei huvita see "velje omaduste" teema, sest tavakasutuses need omadused ei avaldu praktiliselt üldse.
13:25 13.03.2007
VVV1
Mis sa siis "plägised" siin, kui see sind ei huvita. Loe midagi muud.
Proovi sellest aru saada, et ma kirjutan ka edaspidi sellest, mis mulle meeldib. Sellest, mis sulle meeldib, kirjuta sina.

"Äkki sa pole aru saanud, et mul ühe tõelise eestimaa pojana on autovelgedega sihuke fetišismi värk ..."
17:06 14.03.2007
tartsx (registreerimata)
00:18 14.10.2010
Kärss
Re: Ilus või eriline velg või ratas
Sain hiljuti ühe poolelioleva projektika jaoks kätte kaua otsitud "veljed":). Tegu on siis täiesti tuliuute velgedega, käsitööna sugulase valmistatud (pane tähele, 2 kodarat ühe viiendiku rattakaare kohta, valmistatakse tükkidena). Võrdluseks on ka teisi velgi kõrvale pandud, auto all on 16" ja maas ning auto najal madalprofiilrehviga 15" "vana volga" rattad. Teisel pildil olev Continentali rehv on 20". Jube palju tööd on veel nende velgede viimistlusega ja ka nende tegemisega ratasteks, aga õnneks pole kiiret kuhugi.

Muudetud 13.10.10 21:54

13:35 06.11.2010
martini740
selliseid kolme kodaraga velgi ei liigu yldse enam mu arust. old school
13:04 09.01.2011
................. (registreerimata)
Räägi mulle ka, kus sa seda 3kodaraga velge näed? Ilmselgelt ju 6 kodarat.
17:39 15.01.2011
martini740
jah ja kui kõikkide rataste kodarad yle lugeda siis on 24 kodarat. osad viie kodaraga veljed on ka topelt ega sellepärast siis ei öelda kymne kodaraga velg. ; DDDDDDDDDDDD
12:27 28.01.2011
.......... (registreerimata)
Kodar on kodar ja kui "5" kodaraga veljel on kodaraid topelt siis on just tegu 10ne kodara veljega. Jalgrattal loed ka ainult pooled kodarad kokku või? Aga vahet ei ole, pigem on tahetud sinist värvi 740i demonstreerida,kui ülistiilset velge.
23:44 17.06.2011
Kärss
Varem on jäänud kahe silma vahele - juba aastakümneid pole keegi viitsinud disainida tavalisele odavautole velgi nii korralikult kui sellel elektriautol.
20:52 11.10.2011
Tuscan
Kärss, seda 36 000 eur maksvat Mitsut odavautoks nimetada on ilmselgelt patt :)
Jah sisemuselt on ta tõeline odavauto, uksed on õhukesed nagu Ladal, juhikohale üle 180 cm mees ei mahu, sest põlved käivad vastu roolisammast ja pakiruumi saab panna tervenisti ühe spordikoti....aga need Li-ion akud jmt tehnoloogia ajavad hinna väga korraliku keskauto tasemele.
02:12 27.04.2012
Kärss
Väga karmi pidamisega "naastrehv"! Pildistasin tänavu ehitusmessil.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.