Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Viimased sõnumid

järgmine lk »
19:42 24.10.2020
stonian
Selgus, et tegemist on pedalboxiga, mis muudab gaasipedaali signaali, aga võimsust ei mõjuta. https://www.pedalbox.com/en/product/response
00:37 24.10.2020
stonian
Oskab keegi arvata, mida teeb selline pult Toyota Corollas (diisel)?
Ühe nupu peal on kirjas Prog, ja teised on + ja -. Sellest läheb juhe pedaalide kohale kahte pistikusse.
09:24 23.10.2020
olari3721
Hey! Ehk on kellelgi olnud sama jama, et sõites rahulikult on kõik ok aga vajutades ja kui turbo järgi tuleb hakkab täiega jõnksutama. Armatuuri lööb ka teate CHECK ENGINE Autoks siis Chrysler LeBaeone '89a. 2,0L ja 130kw
09:09 22.10.2020
minavist
Kas keegi teab kuidas ehitada GAZ52le Turvakaart? Olen leidnud selle plaani, aga see näitab suhteliselt vähe infot.
01:49 21.10.2020
Kärss
# Kui sa 3 minutiga ära tangid 80 liitrit saad mult 10€

Kunagi äkki proovingi ära:) Ma nimelt tangin diisleid tavaliselt rekka püstoliga ja automaadis sularahaga makstes (sellised automaadid olid kunagi vähemalt olemas?) tundub täiesti reaalne number isegi siis, kui aeglustamised-kiirendamised ajakulusse sisse jätta. Aga seda offtopikut ei jätka ega ürita tõestada, oleks provokatsioonile allumine. Reaalses elus teeme kõiki valikuid ikka oma vajadustest lähtudest ja inimene, kes tahab harva tankida, ei osta omale kindlasti autot, millega ühe paagitäiega ainult 1000km sõita saab (nagu 70ndatel). Nagu ka maanteedel pikemaid otsi sõitev inimene, kes ei taha arvutada pidevalt allesjäänud "kütust", teada kiirlaadijate asukohti ega teha nende juures sundpeatusi, ei osta omale särtsuautot.

# Küll on aga vaja teha vahepeal need mõned sammud laadijani ja tagasi.

Loed kah või ainult kommenteerid? Laadima panekuks on vaja käsi, ainult jalutamisest ei piisa. Minul ei asunud laadija ideaalselt kuivas kohas (ei asu ka enamik kiirlaadijaid!), aga kui asub, saab asjad ka laadija juures korraks käest maha panna, siis saab spordipoiss kahe kummarduse eest ainult sekundi juurde panna. Muru asemele kasvab asfalt ja peakohale katus ju kah täiesti tasuta, aga ma rumaluke ei jõudnud seda ära oodata. Seda kah juba kirjutasin, et see "probleem" kaob tõenäoliselt lähema kümne aasta jooksul. Võibolla mitte kõigil, aga vähemalt nende jaoks, kellele see on oluline.

# No aga mine siis õhtul 8-20 sekundit hiljem magama ja oledki selle aja tagasi võitnud.

Mina ei näe selles üldse probleemi, aga siin keegi esitas oma salajase arvutuskäiguga arvutustulemusi, mille eeldused pole mitte lihtsalt liiga kaugel reaalsusest, vaid kordades kaugemal, sest ei tankimine ega laadima panek/laadimiast võtmine pole saavutussport, vaid tuleb teha muude vajalike tegevuste poolt seatud raamides. Minu vastus oli kõigest järjekordse demagoogiavõtte lahti harutamine. Kontekstist väljarebituna pole muidugi vahet ka mitmekordsel ajakulu erinevusel, sest kõigil juhtudel on see nii tühine kasvõi selle ajaga võrreldes, mis kulub foori taga passimisele. Nende jaoks, kes ostavad auto linnas foorist foorini sõitmiseks, saavadki teha seda praegu veel särtsukaga bussiradadel oluliselt väiksema ajakuluga - nii palju väiksemaga, et tankimise aja arvutamine muutub absurdihuumoriks. Ainult et kõik inimesed ei ela linnas, kõik inimesed ei jaluta koju käed taskus (sorry, leib ja piim taskus ning käed vabad), kõik isegi mitte ei sõida linnas autoga. See osa ühiskonnast, kes mõtleb rohelisemalt, nemad sõidavad linnas hoopis ühistranspordiga :P
15:40 13.10.2020
Vanameheuss (registreerimata)
Siin ei anna kahjuks mitte midagi jutuga ära teha. Äänn-änn põrr-põrr arusaamisega "tihend" ei saa kunagi aru, mis on rahulik ja turvaline liiklus. Ta ei vannu isegi siis alla ja peab oma tegevust põhjendatuks kui peale neid kahte rekkat on silmapiiril näha vähemalt kakskümmend ja linnani on jäänud üks kilomeeter. Pole isegi vahet kui 500m pärast peab maha keerama. Põhimõtteliselt tulevad enne isesõitvad autod, sest tema Suures Hadronite Põrgutis pole piisavalt mahtu, et näha suurt pilti puntkist A punkti B.
P.S. Kuna maakera on ümmargune, siis EI OLE VÕIMALIK ESIMESEKS SAADA !!!
15:35 13.10.2020
juhasalu (registreerimata)
Käisin ise Michelin X-ICE Snow näppimas. See aasta tuli välja. Ja lamelli osa üllatavlt pehme, samas klots on jälle suur.

Haukan seda infot nii palju kui saan ernevatest kohtadest, et selgeks teha ja et saaks ise katsuda ja näha, ennem kui ostan, ega epoodide piltidest väga aru saa, mis rehviga tegu on kui ise ära pole näppinud.


Mul veel aega paar nädalat aega otsustamiseks, selleks ajaks käin läbi rehvifirmad ja kaen oma silmaga üle Conti vc7; hankook; kumho, nokian,goodyear ja ehk ka brigestone.


Tahaks kuulda nüüd netikommentaatoreid antud rehvi koha head ja halvad küljed. Mulle jättis positsiivse mulje, eks peagi annan teada kuidas teiste rehvidega läheb
02:54 04.10.2020
marekktt
Kas keritud auto 799fbc läbisõit kahtlane https://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/961/auto_php-id=342
0961-www_auto24_ee.html


09:14 29.09.2020
Mekee
Nimelt raadio toimib muidu aga pilt jamab, vahest tuleb pilt ette aga tavaliselt pole isegi pilti.

Aga kui pilt ees siis raadiot, kliimat näeb aga muud mitte, lööb kirja, et dvd disc is not installed ja please insert the disc. Võtsin disci välja, panin tagasi, kiri ikka sama. Milles võib viga olla?
00:04 27.09.2020
kaitseingel62
Tubli oled, vaata palun neid pilte.
23:12 24.09.2020
Kärss
Keegi on ehitanud valmis huvitava asja ja selle müüki pannud:
https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=3412862
Loodetavasti omanik vaid rõõmustab positiivse tooniga reklaami üle:)
12:46 24.09.2020
Kärss
#Selline külgedel tolknevate ratastega Respo käru nagu 16.09 fotol on nagunii porno.

Suhteliselt radikaalne sõnavõtt enamlevinud kärutüübi kohta:)
Ma ei näe seda siiski nii mustvalgena, sest selline käru on (vist alati?) neljarattaline. Ma olen neljarattalised välistanud just sel põhjusel, et kodus rohu peal sellise käruga ilma auto taha haakimata just väga lihtsalt ei manööverda, millegi taha haakides rikub mõnikord muru ja neljarattaline ise tähendab juba suuremat tühimassi ja väiksemat kandevõimet. Lisaks on sellist tüüpi käru platvorm alati kõrgemal, kuid mina tahaks just sellist, mis jääb nii madalaks kui võimalik (tuuletakistus, seotud otseselt ka kütusekuluga, mis on omakorda kaudselt seotud pakutava teenuse konkurentsivõimega turul).

Mõõtudest: euroaluse mõõdud on siin pildina, lihtsalt et oleks silmade ees. 1200 mahub ristipidi ka 1250 laiuse kastiga kärusse. Samas 1500 on nii tobe laius, et 2x800 kõrvuti sinna kah kuidagi ei mahu, aga selle eest jääb misiganes pidi pannes alus alati keset käru nii, et väga ebamugav on üle käru serva sinna kaugele nii aluse portesid kui asju tõsta. Selline 1500 laius on küll põhjusega enim levinud ja rattad platvormi all on mõnikord ka parem variant kui platvormi kõrval, aga nende puuduste valguses jäävad ka eelised varju. Vihje on siiski hea, sest ma ei teadnudki, et platvormi all olevate ratastega kärud nii vähe maksavad. Olin neid alati nii kalliteks pidanud, et polnud taibanud tähelepanu pööratagi.
14:58 16.09.2020
Kärss
Kuna kogu suvi on sõidetud ringi ja olen teadlikult proovinud kasutada erinevaid rendihaagiseid, teen mingi nn vahekokkuvõtte sellest, mis mulje on jäänud. Kärud siis laiusvahemikus 1250-2300mm, ühe-kahesillalisi, pikkustega kuni 4m ja kõrgustega kuni ca 2,5m ning veduriks pigem mõni nõrgemapoolne sõiduauto. Kuna arvuti näitab hetkekulu erinevate kiiruste juures, annab see ka otsese vihje tuuletakistuse osas.

Mind ennast üllatas kõige rohkem, et "veduriga" võrreldes ülegabariidiline kõrgus mõjutab kulu (ja sõidumugavust) rohkem kui laius, kuigi arvutuslik purjepind on võrreldavas suurusjärgus. Kõrge haagise puhul vähenes näiteks kütusekulu peale katuseboksi paigaldamist (mu boks on kah suht kõrge ja peaaegu auto laiune). Kõik ülejäänud kogemused ei vääri isegi lahti kirjutamist, kuna vastasid sellele, mida siin teised juba kirjutasid ja alluvad loogikale:)

Nii et kui oleks valiku ees, et kas pigem kõrgem või pigem laiem, valiksin kütusekulu silmas pidades pigem laiema, kuna praktikas ületaks see auto gabariite mõlemalt poolt ikkagi vähem. Aga kuna laia käruga sõita ei meeldi, mõtlen hoolega läbi oma koorma kinnitamise võimalused jms, üritan "investeerida" pigem kasti pikkusesse. Laiust kardan igal juhul vähem kui varem ja kõrguses üritan mitte ületada auto enda kõrgust.

Aga ohtra praktikaga kerkis esile hoopis teistsugune probleem - mulle on ülioluline, et kaup jõuaks kohale täiesti kuivalt. Ülal oleval pildil paistva tentkattega mul paduvihmas küll sõita ei õnnestunud, aga muus osas kippusid kõik kärud kuigipalju vett läbi laskma. Kinnine kuut on kahjuks välistatud. Lahendasin enda jaoks probleemi kas ohtra papi lisamisega käru etteotsa või koormakiledega. Huvitav, millist tüüpi kärud ja portekõrgendused on kõige tihedamad? Viimane variant oleks tellida nn käsitöökerghaagis, õnneks pole ka need arutult kallid.

Teab keegi rääkida, kuivõrd veekindlad (paduvihm!) on sellised tentkatted, nagu mu eelmise postituse pildil? Tent kindlasti on veekindel, aga just ühenduskohad? Kuna ma kõrget plastikkatet ei taha, kas keegi on kohanud sellele mõnda madalat ja samas piisavalt pikka (äravõetavat?) alternatiivi?

PS: pildid on illustratiivsed, olen selliseid madala profiiliga katteid näinud ka 2m pikkusel kärul, aga mitte kunagi 3m+ kärudel.
17:59 12.09.2020
raix000
Oh mehed, mehed :) Ikka jamate oma illegaalsete tulede, lülitite ja valede elektriskeemidega. MILLEKS. Panin legaalsed LED luled ja asi lõplikult korras. 2x tuli, 7m PUR kaablit, uus pistik ja 1,5h tööd. Eelarve ca. 60euri ja kasuta legaalselt ja nagu originaali. Umbes 1300 luumenit x 2 ja taga täiesti valge kõik. 7 PIN tõesti enam eriti pole kellegil, omal oli vanal Golf 4-l kunagi, siin paaril töökaaslasel on ( mitte originaalkonks). Isegi isa endisel vanal 98a Passatil oli originaal juba 13PIN.
Soovitan teha legaalselt ja korralikult, see pole kallis nagu paljud arvavad. Vähem mässamist tulevikus ja igasugu probleemid puuduvad seadustega.
14:08 11.09.2020
marx522
Leidsin Eesti müüja (paadimees.ee), kes pakub mulle huvi pakkuvat laiapõhjalist paati kalastajale 15 ha suurusele väikesele järvele. Kahjuks müüa ütleb, et ei saa enam "lätist?" paate kätte ja äri on läbi. Mõtlesin uurida, et kes neid toodab ja otse tootjaga suhelda, kas kellegil on aimu, mis paatidega tegu?
järgmine lk »